Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 17 minutami, Gigi* pravi:

Pozdravljeni,

Prosila bi vas, če mi zna kdo povedati, kjer bi se dalo kupiti žensko mot. čelado (št. M), z različnimi motivi in čimveč barvami,

cenovni razpon od 350 - 500 EUR.

 

AS Domžale

BS Center

KMC

Louis (avstrija)

FC moto (nemčija)

moto charli (italija)

TC motoshop

itd. itd.

Čelade so univerzal, samo niso pa vse firme enake velikosti/oblike (nek bo M ok, drugje S ali L), tko da pod "žensko" iščeš predvsem grafiko (roza, rožce,...)? Lahko kupiš obično enobarvno pa daš kšnmu majstru pobarvat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično super hvala.

Kaj v BS Moto Centru  lahko čelade preizkusiš? 

 

Pravkar, Xebec pravi:

Lahko kupiš obično enobarvno pa daš kšnmu majstru pobarvat...

Kako pa je potem s homologacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Gigi* pravi:

Odlično super hvala.

Kaj v BS Moto Centru  lahko čelade preizkusiš? 

itak .. reč da sem ti js reku, da greš ke ... mogoče še js kakšn popust dobim :P

valda da se da .. povsod lahko čelado probaš dat na glauo :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motocard.com

pri njih sem narocil ze 2 celadi, vse brez problema. K nasim trgovcem grem probat, pri njih pa narocim, ce je cenejsa kot pri nasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Gigi* pravi:

Odlično super hvala.

Kaj v BS Moto Centru  lahko čelade preizkusiš? 

 

Kako pa je potem s homologacijo?

Preizkusiš da daš na pisker al da se zapelješ? Oboje, sam nimajo vse trgovine tega, pa ne za vse modele.

Homologacijo...ne vem. Poglej v navodila, mogoče majo proizvajalci kje kakšen disclaimer. Prodajalec bo tud zih vedu, majster ki ti bo barvu pa itak more vedit kakšne barve so OK za uporabljat da ne zjebe čelade.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Gigi* pravi:

1.Dečki super ste.

2.A so čelade HJC o.k.?

ad1 .. vem :huh:

ad 2. .. so .. jaz jo imam.. RPHA 11 :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Xebec pravi:

Preizkusiš da daš na pisker al da se zapelješ?

Da se lahko malo peljem, ja. 

maus :yea2:

pred 1 minuto, Xebec pravi:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si imela v mislih čelado z "malo bolj ženskimi motivi in barvami" (roza rožice), potem ti to lahko ponudijo praktično v vsaki malo bolje založeni motoristični trgovini. Teh pa je kar nekaj - na primer v Ljubljani  BS Center, TC Motoshop, Yogi, KMC, PGV (vrstni red je naključen in ni ti slučajno ni povezan z mojimi preferencami, prav tako ne pomeni, da imajo čelade samo v teh trgovinah).

Seveda pa se pestrost izbire grafik razlikuje od proizvajalca do proizvajalca (čelade) - eni imajo takih motivov več, drugi pa manj.

Vendar je pri vsem skupaj še bolj kot grafika pomembno to, da je čelada varna, da ti dobro paše na glavo, da ni preveč glasna (sledne je precej odvisno tudi od tipa motorja, na katerem se voziš), saj ti všečen motiv ne pomaga kaj dosti, če prej naštetih lastnosti nima.

Za začetek lahko ponudbo teh (in seveda tudi drugih) trgovin preveriš po internetu (vsi imajo poleg slikovne predstavitve čelade navedeno tudi ceno), potem pa pot pod noge in probat tisto, ki te zanima.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si iz Štajerske, se vsekakor zapelji v Compaco v Velenje. Po mojem z naskokom najboljša storitev, ko je govora o čeladah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je govora v HJC.. pol leta nazaj smo iz motoabbigliamento naročeval znižano HJC R-pha ST, tam okoli 220€ je bla iz prvotnih ~400€

V avstriji jo imajo zgleda še kar na razprodaji 200€: https://www.hein-gericke.de/hjc-r-pha-st-schwarz.html

edit: grafike so samo XL, črna pa S, L, XL, se jo da sicer dobit tud po drugih trgovinah za podobno ceno

 

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/28/2017 at 0:03 PM, Gigi* said:

Kaj pravite na AGV:

https://www.velo.si/agv-k3-sv-plk-elements

za Hondo CBF 600?

Ce gledas AGV potem poglej K5 serije ki so malenkost sicer drazje ampak so vsaj meni bile bolj "udobne". Sem jo inel prvo namen vzet letos pa sem se potem odlocil za X-lite (Compaco - Velenje). Malo poglej dostikrat imajo kakšne akcije. Jaz sem z mojo zadovoljen pa se fajn popust je bil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/28/2017 at 0:03 PM, Gigi* said:

Kaj pravite na AGV:

https://www.velo.si/agv-k3-sv-plk-elements

za Hondo CBF 600?

Moja draga jo ma zdj prvo sezono. Vse lepo in prav, razen, da se podloga pripne na čelu s tistimi plastičnimi "drukerji" in jo začnejo tiščat po 100km. Sploh poleti ko se ti glava malo "napihne" od vročine. Drugače je zgleda tako dobro narejena, da mislis, da je 100€ drazja kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, mekros pravi:

Moja draga jo ma zdj prvo sezono. Vse lepo in prav, razen, da se podloga pripne na čelu s tistimi plastičnimi "drukerji" in jo začnejo tiščat po 100km. Sploh poleti ko se ti glava malo "napihne" od vročine. Drugače je zgleda tako dobro narejena, da mislis, da je 100€ drazja kot je.

Jo že imam. Super je. Narejena zame. Sicer se 100 km v kosu še nisem peljala, me pa t.i. drukerji ne motijo. 

Poročam ko bom kje na daljši turi. :-D

20170831_185834.jpg

20170831_192506.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Blisk1 pravi:

tlele jo majo 

 

http://www.bscenter.si/prekl.-celada-hjc-r-pha-max-evo-zoomwalt

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

 

pred 9 urami, Blisk1 pravi:

tlele jo majo 

 

http://www.bscenter.si/prekl.-celada-hjc-r-pha-max-evo-zoomwalt

 

 

Si pozabu kakšnega takega :lol1:, takega :jezik: al pa tekega :slap: smajlija prilimat v svoj tekst. No, razen, če si spregledal razliko v ceni, ki je v BS centru za ene dobrih 145 odstotkov ( :eek: ) višja kot na linku od @Blisk1. Ja, malo je že še poštnine in carine, a ne za skoraj 250 ojrov razlike.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Blisk1 said:

Zamudil si. Na FC moto strani so jih imeli v več velikostih, ostale so pa samo še XS in XXL. Cena 299€.  Meni se zdi tvoja cena sumljivo nizka...

V KMC-ju http://www.kmc.si/si/motoristicna-celada-hjc-rpha-max-evo-zoomwalt-mc-10sf-i33884.shtml 367,43€.

V vednost, spomladi so jih prodajali po 285€. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!