Skoči na vsebino
Jason

Čelade od A do Ž

Priporočene objave

vandrovec    2216
vandrovec
pred 3 urami, Nearrain pravi:

Za tiste k se ložite na HJC 

To sem ze gledal samo bi moral prej nekje probat eno izmed čelad. Imajo kje pri nas Shoei za probat. Sicer malo dražja ampak OK, če že daš 300 za celado ni taka razlika 100 več. Ne bi rad šel na nekaj slabšega ker C3 je nasplošno kar v redu, pripravna, lepa, ...nima en kup odprtim in raznih izboklin...še enkrat pa enake vseeno ne bi kupil. :smoke:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
DAMI34    65521
DAMI34
pred 31 minutami, vandrovec pravi:

To sem ze gledal samo bi moral prej nekje probat eno izmed čelad. Imajo kje pri nas Shoei za probat. Sicer malo dražja ampak OK, če že daš 300 za celado ni taka razlika 100 več. Ne bi rad šel na nekaj slabšega ker C3 je nasplošno kar v redu, pripravna, lepa, ...nima en kup odprtim in raznih izboklin...še enkrat pa enake vseeno ne bi kupil. :smoke:

HJC lahko poskusiš v BS centru. Mogoče se pa na podlagi reklame FC dogovoriš za popust pri BS.

Jaz sem prej imel RPHA10+ in to velikost S, pa sem po netu naročil RPHA ST, ker sem predvideval, da je ista mera in je res.

FC pošlje v 4 dneh je blago tule. Tudi kombinezon sem za 700€ pri njih kupil. Vse bp.

Shoei pa mislim, da ima AS Domžale.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
vandrovec    2216
vandrovec

Sem pogledal malo po netu pa hitro mine veselje. Podatki o teži so sicer različni ampak na strani WebBikeWorld pravi:

Citiraj

Helmet Weight

This Shoei Neotec in size large weighs 1812 grams (3 lbs., 15-7/8 oz.).

V Luisu: 

• Citiraj

Weight: approx. 1,600 g

Ni med lažjimi, če ima res 1800g je celo med najtežjimi, pa še DD zapenjanje ima.

• Vse kaže, da bo res morala bi Korejka naslednja...:(

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    671
XTR

Eno splošno vpršanje. Kako se vam obnesejo preklopne čelade na naked motorjih?

Odločen sem bil za x-lite 1004, pa mi je bila odvsvetovana, ker se menda ne obnese na naked motorju. Zračnik na vrhu čelade je pri sproščeni drži zelo glasen, pri rahlo pokrčeni drži pa se čelada super obnese (nagib naprej za nekaj stopinj). Je to samo šibka točka x-1004 ali so preklopne čelade na naked motorjih na splošno problematične (glasne)? 

Popravljeno . Popravil XTR

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
builder    14777
builder
pred 7 minutami, XTR pravi:

Eno splošno vpršanje. Kako se vam obnesejo preklopne čelade na naked motorjih?

Odločen sem bil za x-lite 1004, pa mi je bila odvsvetovana, ker se menda ne obnese na naked motorju. Zračnik na vrhu čelade je pri sproščeni drži zelo glasen, pri rahlo pokrčeni drži pa se čelada super obnese (nagib naprej za nekaj stopinj). Je to samo šibka točka x-1004 ali so preklopne čelade na naked motorjih na splošno problematične (glasne)? 

glasnejše so vse preklopne čelade, kaj ti ustreza ne boš vedel, dokler ne izprobaš:P

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    671
XTR
Just now, builder said:

glasnejše so vse preklopne čelade, kaj ti ustreza ne boš vedel, dokler ne izprobaš:P

Probal sem preklopno x-1004 in integralno čelado x-702 GT, ki naj bi bila najtišja čelada od x-lite. 1004 je pri rahlo prisiljeni drži celo tišja od 702 GT. Zato me zanima če je samo 1004 zelo občutljiva na pozicijo. 

Bi z veseljem probal vse preklopne, če bi jih bilo možno dobiti na test. Nekatere sem izločil že brez testne vožnje, enostavno ne sedejo na glavo ali pa imajo kakšno drugo pomanjkljivost. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
builder    14777
builder
pred 17 minutami, XTR pravi:

Probal sem preklopno x-1004 in integralno čelado x-702 GT, ki naj bi bila najtišja čelada od x-lite. 1004 je pri rahlo prisiljeni drži celo tišja od 702 GT. Zato me zanima če je samo 1004 zelo občutljiva na pozicijo. 

Bi z veseljem probal vse preklopne, če bi jih bilo možno dobiti na test. Nekatere sem izločil že brez testne vožnje, enostavno ne sedejo na glavo ali pa imajo kakšno drugo pomanjkljivost. 

na drugem motorju, bi bilo verjetno drugače, vetrna zaščita, jakna, ogledala na motorju, verjami, vse to vpliva:) 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
gretzky    1229
gretzky
pred eno uro, XTR pravi:

Jaz sem se z isto čelado in isto opremo za nekaj kilometrov iz mojega nakeda (saj si ga videl, da nima nobene protivetrne zaščite) presedel na Yamaho FJR 1300 in videl razliko. Na nakedu mi je všeč, da mi piha v celo telo in ne samo v zgornjo polovico čelade. Na Yamahi pa mi je žvižgalo okoli ušes in mi ni bilo všeč, pa čeprav v trup pa ne piha toliko. Res pa je, da sem vizir pustil v spodnjem položaju.

Kot je rekel Builder, treba je poskusiti čelade na svojem motorju, pa bo vtis realen.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
yogurt    0
yogurt

sam imam x-702 GT na naked yamaha fz8. s spuščeno sončno zaslonko je izjemno tiha, ko pa je sončna zaslonka dvignjena pa okoli gumba za dvig/spust zaslonke prav nemarno brenči, saj se ujame zrak v režo vzvoda.

če se nagnem dol, da se piš zraka preumeri iz telesa na čelado se brenčanje še poveča. tako da mislim da bi na nakedu z mini sprednjim vizirjem bilo brenčanje še večje.

image.png.6be50825c3180522b4439794a1c6eaa1.png

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    671
XTR
1 hour ago, yogurt said:

sam imam x-702 GT na naked yamaha fz8. s spuščeno sončno zaslonko je izjemno tiha, ko pa je sončna zaslonka dvignjena pa okoli gumba za dvig/spust zaslonke prav nemarno brenči, saj se ujame zrak v režo vzvoda.

Pri meni ni bilo opazne razlike v hrupu. Kako se ti zdi pa pozicija zaslonke? Meni se je zdel položaj previsok, kar sem opazil tudi pri HJC čeladah. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
yogurt    0
yogurt

pozicija zaslonke mi je v redu, tako da razen brenčanja nimam pripomb, prej sem imel xlite 601 in je neprimerno boljše zračenje, edino dd obročkov sem se moral navadit, 601 je imela micro lock.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov