Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 5 urami, Marjanček pravi:

Ali ima mogoče kadu izkušnje s čeladami znamke NEXX??  Spljoh z modelom XD.1

 

 

Jaz jo uporabljam 2 leti in mi je super. Mogoce je mal glasna, ampak mam dobro vettno zascito in ni prehudo. Ko sem sprobu nakeda pa ni blo fajn, pa ker vozim s kljunom mi je hotlo glavo odtrgat. Tud komunikacije je zelo dobra in zdrzi vsaj 8 ur, tolk sem jo jaz uporabljal naenkrat za poslusanje radia s telefona.  Samo pritrditev podloge ni najbolje resena. Vsekakor pa je vredna.svojega denarja, sploh zdaj ko mas super akcijo v Luisu, ce je se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 12. 2017 ob 12:55, Toni pravi:

Živjo!

Imam dotrajano Nolan 103.Ne vem za kaj bi menjal.Največ poudarka bi dal na hrupnost,veter dobim v zgornjo polovico čelade in 103 je kar hrupna.Za zamenjavo gledam Nolan N104 Absolute , X-lite X-1003 , Schubert C3 in SHOEI Neotec.Rabim nasvet katera je najboljša,ali je kje kak primerjalni test?

 

LP    Toni

Najboljši primerjalni test je, da se vsedeš z njo na motor in poskusiš.

Vsak motor ima svojo aerodinamiko in vsaka čelada je različno glasna na različnih motorjih.  Pred leti sem kupil čelado na blef in bila je noro glasna - imel sem jo za rezervno čelado. Ko pa sem nabavil drugačen motor je ta ista čelada postala precej tišja.

Testiral sem na SVOJEM MOTORJU in mi je bila X - 1003 zelo glasna in moteče je bilo pihanje na oči. Bila pa je zelo udobna in kot vlita na mojo glavo. 104 mi je bila neudobna in priprt vizir je vibriral - moteče. Ostalih nisem poskusil s tvojega nabora.

Vsekakor si kje izposodi in se zapelji, bo odločitev neprimerno boljša in lažja.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Marjanček pravi:

Ali ima mogoče kadu izkušnje s čeladami znamke NEXX??  Spljoh z modelom XD.1

 

 

imam ogledano, kolikor sem prebral jo primerjajo z touratechovo in je pohvaljena.

Pri snetem šiltu je baje zelo tiha oz med tišjimi.S šiltom pa tja do ene 100km/h pol pa jo pomoje že mal dviguje.

Pomoje jo bom kupil...

https://www.webbikeworld.com/nexx-xd1-review/

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Wakasaki pravi:

imam ogledano, kolikor sem prebral jo primerjajo z touratechovo in je pohvaljena.

Pri snetem šiltu je baje zelo tiha oz med tišjimi.S šiltom pa tja do ene 100km/h pol pa jo pomoje že mal dviguje.

Pomoje jo bom kupil...

Na GSu ne bi smel biti problem glasnosti, niti zajemanja zraka s šiltom, saj ima moped izredno dobro vetrno zaščito. Sicer pa lahko zadevo že sedaj preveriš, ali z roko, kje ti turbulenca zajame zgornji del čelade, ali pa iz kartona nalepiš neki fejk ščit in če bo ostal na glavi ni problem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Na GSu ne bi smel biti problem glasnosti, niti zajemanja zraka s šiltom, saj ima moped izredno dobro vetrno zaščito. Sicer pa lahko zadevo že sedaj preveriš, ali z roko, kje ti turbulenca zajame zgornji del čelade, ali pa iz kartona nalepiš neki fejk ščit in če bo ostal na glavi ni problem :D

 

ja se strinjam sploh adv, me ne skrbi v mojem primeru.

Pri Marjančku pa ne ugotovim kaj vozi, nevem a je varadero, .???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Wakasaki pravi:

ja se strinjam sploh adv, me ne skrbi v mojem primeru.

Pri Marjančku pa ne ugotovim kaj vozi, nevem a je varadero, .???

Mislim da, po sliki sodeč, lahko samo povem da ima  Frenkov super ADV 1290 prav tako tak vizir, da me prav moti, saj ne vidim čez in moram gledati levo ali desno, ker nočem skozi. Odriv zraka je tako dober, da ni nobenega hrupa v čeladi in sem spomladi imel delno odprt vizir :D, saj mi je bilo še preveč toplo.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 12. 2017 ob 8:57, Scarabeo 500 pravi:

Najboljši primerjalni test je, da se vsedeš z njo na motor in poskusiš.

Vsak motor ima svojo aerodinamiko in vsaka čelada je različno glasna na različnih motorjih.  Pred leti sem kupil čelado na blef in bila je noro glasna - imel sem jo za rezervno čelado. Ko pa sem nabavil drugačen motor je ta ista čelada postala precej tišja.

Testiral sem na SVOJEM MOTORJU in mi je bila X - 1003 zelo glasna in moteče je bilo pihanje na oči. Bila pa je zelo udobna in kot vlita na mojo glavo. 104 mi je bila neudobna in priprt vizir je vibriral - moteče. Ostalih nisem poskusil s tvojega nabora.

Vsekakor si kje izposodi in se zapelji, bo odločitev neprimerno boljša in lažja.

Scarabeo

Hvala!Zdaj pač ni možen preizkus,bi pa rad izkoristil znižanja.Trenutno mi malo manjka časa,če bo možno grem v LJ in si ogledam 104 in C3,ter vzamem tisto ki mi bolj "sede".Obe naj bi bili najtišji.Sem se pa najbolj nagibal k nakupu X-1003,glede na ceno sem sklepal da je optimalna,vendar sem marsikje prebral da naj bi bila glasnejša kot 104.

Še eno vprašanje.Če je kdo šel iz N103 na N104,ali je ustrezala ista velikost?

 

LP   Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Toni pravi:

Hvala!Zdaj pač ni možen preizkus,bi pa rad izkoristil znižanja.Trenutno mi malo manjka časa,če bo možno grem v LJ in si ogledam 104 in C3,ter vzamem tisto ki mi bolj "sede".Obe naj bi bili najtišji.Sem se pa najbolj nagibal k nakupu X-1003,glede na ceno sem sklepal da je optimalna,vendar sem marsikje prebral da naj bi bila glasnejša kot 104.

Še eno vprašanje.Če je kdo šel iz N103 na N104,ali je ustrezala ista velikost?

 

LP   Toni

Če potrebuješ novoletni popust 30% v TC, kjer imajo čelade, ti ga lahko pošljem. Lahko tudi komu drugemu, če ga ima namen uporabiti.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

..Marjanček ne vozi več nič, na žalost, je pa bila opcija za darilo...

Hvala za odgovore...

ps: uporabljala bi se na "tamali" Tenere ..

LP{M}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupil novo čelado in zraven dobil manual na CDju.

Ali moram biti računalničar, da vidim kako se sname vizir in namesti pinlok??? :slap:

5a4f37b4a9a56_Sharkhelmet.jpg.48d7326daec83d0c030690a3d690cc56.jpg

Ali so tudi pri drugih čedladah manuali na cdju???

Popravljeno . Popravil Bostjan L
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Bostjan L pravi:

Kupil novo čelado in zraven dobil manual na CDju.

double klik  na autorun.inf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Wakasaki pravi:

double klik  na autorun.inf

odtipkaš model čelade v strica gugla, najdeš vse .. tudi posnetke in navodila o čeladi ... najdeš tut, kako je kawasaki 400 pelu :P 

 

p.s.

autorun bo pravo navodilo ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

odtipkaš model čelade v strica gugla, najdeš vse .. tudi posnetke in navodila o čeladi ... najdeš tut, kako je kawasaki 400 pelu :P 

the easy way.Maš point:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Wakasaki said:

double klik  na autorun.inf

To dela samo na Oknih. Na Osx lahko samo opazuješ in občuduješ autorun ikonico :sleep2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Bostjan L pravi:

To dela samo na Oknih. Na Osx lahko samo opazuješ in občuduješ autorun ikonico :sleep2:

 

povej znamko in model čelade, pa ti najdemo navodila ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

povej znamko in model čelade, pa ti najdemo navodila ;)

 

Hvala za pomoč.

Takoj že prvi dan sem našel napako :(

Vizir in pinlok se ne prilegata. Ali je pinlok prevelik ali so luknje na viziru narobe narejene. :headbang:

Jasno, vse je original prišlo skupaj. Kako naj zaupam, da je čelada kvalitetno narejena???? Aaaaahhhhhhhh.....

Čelada Shark s900c (XL)........ imam dokumentirano in sem poslal reklamacijo..........

 

Bom napisal par slovenskih kletvic; Gromska strela, krščen matiček, prmejduš........če se še kdo spomne kakšne prosim naj dopiše... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, XTR pravi:

Si pravilno montiral pinlock? Upognil vizir in namestil? 

v bistvu raztegnil vizir in najprej na eno notranjo stran zataknil pinlock, ga spodvil in nato na drugo stran zataknil, ter spustil vizir v normalen položaj.

ps. bolje da 2 osebi opravita zgornji postopek

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, XTR said:

Si pravilno montiral pinlock? Upognil vizir in namestil? 

Da, pravilno sem montiral+trije prijazni fantje v Tcju, kjer imajo zastopstvo za Shark.

Verjetno narejeno pri kitajcih v petkovi nočni izmeni :( kontrolo kvalitete pa je imel čez mrtvo zaspan črnogorec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupujem čelado (v rangu 300-500€), katera bo boljša kot HJC (RPHA 10+)! Kaj predlagate?

Pri HJC čeladi me je motilo, da je bila preveč hrupna... veter je ful pihal not itd...
 

Nekako najbolj gledam AGV čelade - model: K-5 S Enlace (cca 400€) ali AGV Veloce S Mono Matt (cca 500e) ali od proizvajalca SHOEI model: Brigand RF-1200 (cca. 400€).

Kaj od tega ali priporočate glede na kvaliteto,oceno,priljubljenost,ceno kaj drugega?

 

Lp

Popravljeno . Popravil cb650f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi si malo to in ostale teme v Čelade, ampak hrup v čeladi je odvisen od:

- čelade

- drze na motorju

- aerodinamika motorja

zato ne obstaja dober* odgovor na tvoje vprašanje, razen precej splošnega:

- isci kvalitetne touring čelade (in ne športnih, ki so bolj zračne in posledično bolj hrupne)

- preizkusi jih na svojem motorju

*ker bo identična čelada na enem motorju tiha in na drugem glasna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, cb650f pravi:

Kupujem čelado (v rangu 300-500€), katera bo boljša kot HJC (RPHA 10+)! Kaj predlagate?

Pri HJC čeladi me je motilo, da je bila preveč hrupna... veter je ful pihal not itd...
 

Nekako najbolj gledam AGV čelade - model: K-5 S Enlace (cca 400€) ali AGV Veloce S Mono Matt (cca 500e) ali od proizvajalca SHOEI model: Brigand RF-1200 (cca. 400€).

Kaj od tega ali priporočate glede na kvaliteto,oceno,priljubljenost,ceno kaj drugega?

 

Lp

RPHA10+ sem zamenjal za RPHA ST in nič več ne piha, ker ni direktnih zračnikov, oziroma lahko podbradni zračnik zapreš. 10+ pa sem vsako zimo moral prelepiti zračnike, drugače sem zmrznil. ST ima tudi vgrajen sončni vizir. Ostalih čelad pa ne poznam oziroma jih nisem testiral. Edino kar lahko rečem še 10+ in ST imata enako školjko in čelada sedi enako na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me predvsem vaše izkušnje z čeladami oz. proizvajalci in modeli, ter kako ste zadovoljni s svojo?  :) 

Sem prebral kar nekaj strani te  teme.. ampak ne morem odločiti..

 

ps.. vozim pa CB650F. Razen čelade HJC RPHA 10+ nisem stestiral druge nobene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so ti napisali, dokler ne boš testiral na svojem motorju ne boš vedel. Žal. Je veliko pogojev, ki vplivajo na šum, obnašanje čelade itd, od vetrne zaščite na motorju, višine le te, tvoje višine, tvoje drže..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!