Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

tok normalnih postov, a noben v zvezi z naslovom, škoda....povejte kam premaknem skrite objave

:ras:

recimo:

ali

pa še kaka koliko km ste sposobni narediti na dan...dejte poiskat, svetujte in uredim 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 43 minutami, Kawalir pravi:

Trpečih 200 km na relaciji Lj-Logatec-Idrija-Tolmin-Most na Soči-Podbrdo-Železniki-Škofja Loka-Lj. 

Danes sem imel na glavi prvič novo čelado in sem se moral kar štirikrat ustaviti, ker je bila bolečina že pekoča. Ali lahko kdo pove, kako je s čelado: mislim, da sem kupil za eno številko premajhno (v trgovini se je zdela kot ulita, pri čelu me ni tiščalo) in jo bom poskušal zamenjati za malo večjo (še dobro, da imam še originalno škatlo in vse, kar spada zraven, danes pa sem nosil podkapo), pa vendar vprašam, ali gre računati, da se bo sčasoma "ulegla", ali je vseeno bolje zamenjati? Tiščalo me je na vrhu glave in ob straneh zgoraj (ne pri sencah, višje), ampak to res do pekoče bolečine. :(

Slika je iz Mosta na Soči, drugje nisem slikal, ker sem danes res trpel in sem že vse od Mosta na Soči komaj čakal, da pridem domov. 

 

 

 

Poskusi brez podkape(možno da te kak šiv tišči), večinoma se čelade malo uležejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kawalir pravi:

Danes sem imel na glavi prvič novo čelado in sem se moral kar štirikrat ustaviti, ker je bila bolečina že pekoča. Ali lahko kdo pove, kako je s čelado: mislim, da sem kupil za eno številko premajhno (v trgovini se je zdela kot ulita, pri čelu me ni tiščalo) in jo bom poskušal zamenjati za malo večjo (še dobro, da imam še originalno škatlo in vse, kar spada zraven, danes pa sem nosil podkapo), pa vendar vprašam, ali gre računati, da se bo sčasoma "ulegla", ali je vseeno bolje zamenjati? Tiščalo me je na vrhu glave in ob straneh zgoraj (ne pri sencah, višje), ampak to res do pekoče bolečine. :(

Pri sebi opažam, da mi je včasih čelada ravno prav, včasih malo opleta...kot, da ni glava vedno enakega obsega. Imam prej malo večjo kot manjšo, tudi preklopna, ko je odprta je ohlapnejša, kot, ko zapreš sprednji del. Tista, kot so mi jo svetovali v trgovini, mi je bila že takoj pretesna...ne vem, kako bi zgledala vožnja s tako tesno čelado? :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 29. 4. 2018 ob 16:39, Kawalir pravi:

Trpečih 200 km na relaciji Lj-Logatec-Idrija-Tolmin-Most na Soči-Podbrdo-Železniki-Škofja Loka-Lj. 

Danes sem imel na glavi prvič novo čelado in sem se moral kar štirikrat ustaviti, ker je bila bolečina že pekoča. .....

Katero čelado pa si kupil? Jaz sem mel Shark speed R. V trgovini super sedla. Potem na furi pa me je tiščala. Sem mislil, da se bo uležala, no se ni.  Isto me je tiščala zgoraj na čelu in malo ob straneh. Po enem letu popiz.. in kupil drugo, eno številko večjo, kot pa so mi priporočali v trgovini, in mi sedaj odlično stoji na glavi. Ena varjanta je, da malo potisneš tisti stiropor z žlico kjer te tišči. Vendar potem izgubiš na varnosti. Jaz sem tudi to naredil, tako me je tiščala pa ni pomagalo.  Če je nevzdržno potem si preprosto kupil napačno čelado. Niso vse čelade istih oblik ene bolj sedejo na ovalne glave, druge bolj na podolgovate glave. Ugotovit moraš svojo znamko. Meni je to ratalo šele pri tretji čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Janezs said:

 

Katero čelado pa si kupil? Jaz sem mel Shark speed R. V trgovini super sedla. Potem na furi pa me je tiščala. Sem mislil, da se bo uležala, no se ni.  Isto me je tiščala zgoraj na čelu in malo ob straneh. Po enem letu popiz.. in kupil drugo, eno številko večjo, kot pa so mi priporočali v trgovini, in mi sedaj odlično stoji na glavi. Ena varjanta je, da malo potisneš tisti stiropor z žlico kjer te tišči. Vendar potem izgubiš na varnosti. Jaz sem tudi to naredil, tako me je tiščala pa ni pomagalo.  Če je nevzdržno potem si preprosto kupil napačno čelado. Niso vse čelade istih oblik ene bolj sedejo na ovalne glave, druge bolj na podolgovate glave. Ugotovit moraš svojo znamko. Meni je to ratalo šele pri tretji čeladi.

Kupil sem Schuberth C4. Že takoj me je motilo pri ušesih, ker me je kar precej tiščalo zaradi vgrajenih slučalk v čeladi. Tudi sicer je bila precej tesna, vendar je prodajalec rekel, da mora biti malo bolj na tesno, češ, da se bo uležala. Rekel je, da me ne sme tiščati samo na čelu, kar me ne, me pa zato zgoraj na glavi in to res nevzdržno. Eno številko večja mi je bila super udobna, res pa je, da je rahlo plesala, če sem z glavo migal levo-desno, ampak ne tako hudo. Kupil sem torej to, ki mi jo je svetoval, pa vidim, da je dobesedno nevzrdžno. Glede na to, da sem jo imel na glavi samo enkrat in še to s podkapo, upam, da mi jo bodo zamenjali, ker imam še tudi škatlo in vse, kar je prišlo zraven, celo nalepko čez vizir. Če pa mi je ne bodo hoteli zamenjati, jo bom poskusil nekako "uhoditi", čeprav se bojim, da to ne bo šlo, ker se toliko vendarle ne raztegne. Bom videl, kako bo šlo pri zamenjavi, upam, da se bo dalo, ker je še vedno kot nova oz. brez znakov uporabe, sploh, ker sem imel podkapo. Sicer jo bom moral prodati pod ceno in kupiti novo. :( Bral sem, da zamenjava načeloma ne sme biti problem, nikoli pa ne veš. Dejstvo je, da je bila že nošena, čeprav samo enkrat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 4. 2018 ob 16:39, Kawalir pravi:

Trpečih 200 km na relaciji Lj-Logatec-Idrija-Tolmin-Most na Soči-Podbrdo-Železniki-Škofja Loka-Lj. 

Danes sem imel na glavi prvič novo čelado in sem se moral kar štirikrat ustaviti, ker je bila bolečina že pekoča....

Jaz sem letos kupil novo hjc rpha11.prej sem imel rpha 10..stevilko s..ker sem zelo pameten narocam preko spleta niti se pozanimam prej kako je z velikostjo se ponavadi naserjem.10 mi je bila ulita ne premajhna in ne prevelika(u nulo).se pravi ce mi je bila prejsna prav velikost s mi mora ta tudi bit.probamo jo spravit na buco(komaj) po 20km se mi je ze motlo tak me je stiskala.problem jo je bilo sneti iz glave (se sosed je sodeloval pri podvigu).grem gledat na net kak je z temi celadami nakar zvem da je obvezno treba kupiti stevilko vecjo od prejsnega modela.ojejej kak razlozit zaj da sem 700e vrgel za premalo celado..klicem prodajalca mi pove da je to naceloma res da se rpha 11 kupuje v 1 st vecja napram rpha10 to pa zarad teh emergenci licnic ki so vstavljene..svetuje mi tudi naj probam brez podkape ker se baje se usede stvarca..drugic vozim brez podkape in je ze boljse.po enem mesecu in okoli 2k km mi sedi na glavi kot ulita in tudi z snemanjem celade ni tezav (ne rabi sosed hodit pomagat).tak da probaj brez podkape ce bo pa prehudo pa vrjamem da ti jo bodo zamenjali ceprav zna bit kako kompliciranje.lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo kogar jebejo podkape. Tole je top rešitev, ker je brez šivov.

Aja, kupujte pa samo kadar imajo akcije (ful pogosto), ker drugače so cene kar nabite. Jaz sem dal v akciji plačaš 1 dobiš 5 skupaj z poštnino 35$, se pravi cca 5-6€/komad, ta prva mi 2 sezono drži brez znakov obrabe (trganje, bledenje barv itd.).

https://safishing.com/deals/

Trenutno majo akcijo plačaš 1 dobiš 5 (še 7 ur cajta za naročilo)

https://safishing.com/shop/buy-1-get-4-free-organic/#configuration

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18 Feb 2018 ob 4:14, Bostjan L pravi:

Na tem  forumu je nekaj fantov, ki zna z malimi popravki prilagoditi notranjost čelade.

Sigurno se bo kdo javil za pizzo in pir+ malo šmirgla za stiropor :)

 

In kateri so to? Bi bilo fajn, če se javijo ali pa mi pišejo ZS. Iščem pa take iz LJ ali okolice. (sem iz Domžal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Ima kdo izkušnje s čeladami NEXX. Konkretno me zanima NEXX X.WST2. Izgleda kar ok.

Jo lahko primerjam z Nolan/N87) ali X-Lite(702GT)??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred eno uro, Blisk1 pravi:

Tale zadeva je mal nateg, ker sicer na ebayu dobiš kos za od 1$ do 5$

kinezarski ponaredki pač, vsaj kar se vzorcev tiče...sj lahko pogledaš kdaj so se začel pojavljat oglasi konec 2017, začetek 2018. jst sm naročal okol novga leta 2016/17, ker takih čist brez šivov nism nikjer drugje najdu (zmeri je bil 1 šiv po dolžini, ki je pol tiščal) in sm za 6€/kos pač enmu amerikancu dau za kofe.

aja na deklaraciji piše made in USA, možno da je nateg in prepakirajo kar nabavijo na vzhodu, ampak kot pravim, BMK jst mam rešeno da me ne tiši več pod kahlo niti po 6h+ v šusu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2018 ob 19:52, tomash pravi:

Pozdravljeni!

 

Ima kdo izkušnje s čeladami NEXX. Konkretno me zanima NEXX X.WST2. Izgleda kar ok.

Jo lahko primerjam z Nolan/N87) ali X-Lite(702GT)??????

Nolan N 87 ziher nima konkurence v hrupu. Dans sem se 4 ure matral z modifikacijo, ne vem kam vse sem dodajal peno, štelal vizir pa še zmeraj ropota najbolj od vseh ki sem jih kdajkoli imel. Jajc od jaca, pa še mali vidni pol ma. Z n-com pa do 80 km, pol pa brezveze.

Dvakrat v karieri sm mel Nolan pa ziher nikol več. Karkoli boš vzel bo bolš. Mam eno mtr, pa je bolša. Varnost ? Hm, lahk nakladamo, upam pa da ne bomo testirali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nisem bral celotne teme, me pa zanima, kolikšna je življenjska doba čelade? Na tečaju varne vožnje na Vranskem, sem dobil informacijo, da naj bi to bilo cca. 5 let? Drži? Je potem čelada za v kanto? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, wabb pravi:

Nisem bral celotne teme, me pa zanima, kolikšna je življenjska doba čelade? Na tečaju varne vožnje na Vranskem, sem dobil informacijo, da naj bi to bilo cca. 5 let? Drži? Je potem čelada za v kanto? :hmm:

Preberi samo stran nazaj, pa boš dobil večino subjektivnih odgovorov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 5. 2018 ob 19:53, isarajli1 pravi:

Nolan N 87 ziher nima konkurence v hrupu. Dans sem se 4 ure matral z modifikacijo, ne vem kam vse sem dodajal peno, štelal vizir pa še zmeraj ropota najbolj od vseh ki sem jih kdajkoli imel. Jajc od jaca, pa še mali vidni pol ma. Z n-com pa do 80 km, pol pa brezveze.

Dvakrat v karieri sm mel Nolan pa ziher nikol več. Karkoli boš vzel bo bolš. Mam eno mtr, pa je bolša. Varnost ? Hm, lahk nakladamo, upam pa da ne bomo testirali

Če jo hočeš utišat si daj vrečko na glavo, v čelado montažno peno našpricaj v luknje, natakni čelado, pošpricaj malo z vodo in natakni čelado. Ko se strdi snami čelado in bo školjka kot ulita za tvojo glavo. Ampak ne pretiravaj z peno. Z fino jekleno krtačko si narediš prostor za notranjo oblogo in le še tkanino vstaviš. Jaz sem celo dve luknji moral izvrtat v peno, da sem sploh slišal kaj iz okolice. :blush: Preverjeno deluje, le malo bolj švicnem, kadar sem v gibanju, drugače pa ne, ker me pena izolira. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 25 minutami, Kugelschreiber pravi:

Itak nateg...glej cene arai.  

https://www.farbops.com/helmets-c1/arai-helmets-c52/arai-rx7v-c94

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kugelschreiber said:

Ta pa ne. Pizda. Kako bi se preverlo, a je nateg al ne?

glej, pohlep (pogled na nizke cene) ti je ocitno zameglil um, ker stran je ocitno, na prvi pogled, od 600 km stran, nateg

1. butasto nizke cene (20% normalnih)!!!!!!!!

2. linki na strani NE delajo (klikni povezave google+, twiter etc)

3. nobenega podatka o trgovcu (sedez, bancno podatki,....)

4. shipping: normalna trgovina bo vedno imela razdelan shipping, ker ga ni junaka, ki bi po enotnih cenah posiljal po celem svetu

.

.

1.000.000 polpismen oz. google translate text

Malo bolj se potrudi, ker padas na nateg, v katerega je bilo vlozeno MINIMALNO truda.

118lol.jpg.e37428d11a96da536eb4e272991c2f4c.jpg

 

btw. primerjaj z legitimnimi stranmi, kot so:

https://www.revzilla.com/

https://www.motoin.de/

https://www.fc-moto.de/

poglej si razdelke: About us, FAQ in Shipping in kaj ponavadi vsebujejo.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!