Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Razmišljam, da bi si malo omehčal zic na TDM 850 1998, ker po daljši vožnji konkretno žuli v kosti medenice.

 

Za vse tiste, ki ste naknadno vgradili gel pod usnje sedeža z izrezovanjem pene - kakšen gel ste uporabili, debelina 1 cm al 2 cm? 

https://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Motorbike-Seat-Cushion-Gel-Pad-DIY-Passenger-Soft-Mat-Touring-Comfort/382420433447?hash=item590a08ba27:g:CggAAOSwstNavZW8

https://www.ebay.co.uk/itm/25x25x2cm-Motorcycle-Seat-Gel-Cold-Pad-Elastic-Fiber-Motorbike-Comfort-Cushion/222904020856?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

Kako se vse skupaj obnese, je kaj manjši pritisk na kosti medenice? Berem, da se poleti na soncu  gel zna precej segreti, nekateri to rešujejo s tem, da dajo čez gel plast spominske pene - je kdo mogoče že uporabil kombinacijo obojega? 

Pa ne mi prosim z raznimi zlatarji ala Frogg gel, 150€ + samo za gel, hvala lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, theBill said:

Noben?

1 cm gela je popolnoma zadosti. Tudi 3mm je ok, naprimer minimum da se kaj pozna konforta na tvoji riti.

Jaz imam različne debeline od 1,5cm do 3mm, ker sem sedež malo zravnal. Pomembno je da je vse ravno in na sedalnem delu (pri riti) vse okroglo da te kakšen rob ne žuli. Slike so ena stran nazaj.

Še vedno se sprašujem? Zakaj tega nisem prej naredil :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno en konkreten odgovor.

Če sem prav videl si ti delal predelavo brez izrezovanja originalne pene, si samo dodal gel čez.

Kako se obnese poleti, ko sonce sije na sedež dalj časa, se stvar res tako močno segreje, da je moteče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, theBill pravi:

Končno en konkreten odgovor.

Če sem prav videl si ti delal predelavo brez izrezovanja originalne pene, si samo dodal gel čez.

Kako se obnese poleti, ko sonce sije na sedež dalj časa, se stvar res tako močno segreje, da je moteče?

Vsak črn - temn sedež se poleti segreje, da ti spraži pirhe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/5/2018 ob 13:48, theBill pravi:

Noben?

@DinDiinmislim, da je imel predelan sedež.

ps. ogromno se prevozim in še vedno sem na stock sedežih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se gel segrel vrjetn ne, kokr se skaj segreje pac, nic motece, ampak udobno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm meu nad sedezem un gel iz louisa... motor na soncu... in ti loh recem da se je tolk segrel da je kr zapekl ko si se usedu :kva1: tud pol k si se pelu... je se vedno hajcal ko svinja veliko časa... deluje kot termovka res.... navadn sedez iz pene nikol ni tolk vroc.... tud ce je se hitro 'ohladi'  ko se vozis...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Da bi se gel segrel vrjetn ne, kokr se skaj segreje pac, nic motece, ampak udobno :)

Si sam vgradil gel v sedež, oziroma kam si dal to narest? Cena?

 

pred 5 urami, Scarabeo 500 pravi:

Vsak črn - temn sedež se poleti segreje, da ti spraži pirhe.

Res je, samo je pa razlika, ali je segreta le tanka plast skaja, ki se dokaj hitro ohladi, ali pa 2 cm gela, ki te greje v rit vse od obale do Postojne.

 

Geli za nad sedež odpadejo, ker ti ga z lahkoto spizdijo (niso ravno poceni, da bi ga pa stalno dol jemal je pa preveč nepraktično), stvar ni fiksirana na sedež in se lahko premika po sedežu ob bolj dinamični vožnji, kot pravi Rogerg se stvar na soncu segreje kot termovska, itd.

 

Potem še noben ni sprobal kombinacije gela in spominske pene, kot je na spodnjem linku?

https://www.onlygel.com/collections/motorcycle-seat-gel-pads/products/conformax-motorcycle-seat-gel-pad-tr-series

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, theBill said:

Končno en konkreten odgovor.

Če sem prav videl si ti delal predelavo brez izrezovanja originalne pene, si samo dodal gel čez.

Kako se obnese poleti, ko sonce sije na sedež dalj časa, se stvar res tako močno segreje, da je moteče?

Predelava sedeža je bila jeseni. Bom videl kaj bo poleti? Ker sem že pred leti nekaj oblikoval gel nisem opazil kakšnih deformacij med slovensko vročino 35c in normalno temperaturo 21c. Bomo videli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel od Top Sellerie zic, original, ga je @jozexj6 preoblekel, malce dvignil... Tko da, je on zrihtal, na koncu je bil kot origigigi, sam visji... Pozna pa se, napram originalnemu, da je bolj udoben.... Vreden kesa! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ali se da s sedeža podreti originalna prevleka , odstraniti original peno , namestiti gel in nazaj tapecirati z original prevleko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gel je samo vložek, debel kakšna 2cm, zato ne moreš pene kar odstraniti ampak, se ponavadi samo izreže v velikosti vložka. Zato tudi ni noben problem ohraniti originalno prevleko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Joker pravi:

Gel je samo vložek, debel kakšna 2cm, zato ne moreš pene kar odstraniti ampak, se ponavadi samo izreže v velikosti vložka. Zato tudi ni noben problem ohraniti originalno prevleko.

ja saj.. na guziju od moje drage  je pene ravno neka 2 cm.. vožnja pa trda ko pes.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Včeraj sem imel nekaj opravkov, ki sem jih združil v eno furo. Cel dan na motorju, yaaay ;)
Med drugim sem bil tudi na Golniku oz. par 100 metrov proč, kjer so mi urezali ovco, oz. kožo le-te
Za na tak sedež.
Imam očitno komplicirano rit. Najprej sem ga moral predelat, pa še v krzno sem ga oblekel, da mi končno paše :OK:
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/11/2018 at 4:36 PM, GO_Tomi said:

Takole mi je odrezal peno in naredil notranji šiv mojster Radoš. Da me ne bo bolela trtica :)

 

 

Yaaaay :)

IMG_20180511_162926.jpg

Kako je zdej s trtico? Ce sedim vec kot 2 urci v kosu, boli za znoret, pa ne vem ce s predelavo stola kej spremenis?! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

s predelavo stola kej spremenis

Če imaš stol nagnjen naprej, moraš zadnji del pobrat, da ga zglihaš. To sm naredu.
Ovca nardi vse skupaj bolj prijetno, udobno. Boli nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, GO_Tomi pravi:

Če imaš stol nagnjen naprej, moraš zadnji del pobrat, da ga zglihaš. To sm naredu.
Ovca nardi vse skupaj bolj prijetno, udobno. Boli nič.

Imaš kakšno sliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, solorider said:

Imaš kakšno sliko?

Tko je zgledal sedež pred posegom

75842751825603caacef63f_swap.jpg.1bfb0b0ad08935ff888889248bbd2f69.jpg

Po ravnanju je ta del, kjer sedi trtica, bolj raven. Tri poste višje je slika.
Ko daš pa ovco gor, se pa še dodatno vse skupaj zgliha.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!