Skoči na vsebino
moto_freak

Aprilia RS 125

Priporočene objave

GoBobi    1433
GoBobi

Po mojem si si že odgovoril v tvojem vprašanju v zadnjem stavku. Presuho po mojem ne bo, dela pa imaš približno isto. Probaj najprej s 140-ko, ker jo že imaš doma. Po mojem sicer ne boš popolnoma zadovoljen, ker se (po mojem) problem ne bo rešil (z original filtrom), morda ga boš samo omilil. Športni filter pa po mojem sam tudi ne bo rešil zadeve (ker bo vseeno bolj dušil kot sedaj, ko imaš skoraj vse odprto). Boš moral kar probat najprej s 140-ko, pa brez pene, pa če bo O.K. kot s 160-ko, si omisliš športni filter pa si zmagal.

Ajd!

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RSTDRIVER    487
RSTDRIVER
21 hours ago, RS125 said:

zdravo decki :) spet eno vprasanje...

al probat z 140 dizo da priblizno vidim kje sem? :)

po mojem.... boš mogu najprej pogruntat kaj sploh pričakuješ od predelave. po mojih izkušnjah gre original; odprta; z dvignjeno iglo v frgazarju in giannellijem ter dodatnim štamperlam olja v kestlu; brez vpliva na vzdržljivost; tam nekje 170 po števcu.

kok pa pričakuješ, da bo šla tvoja.... predvsem pa koliko časa....? 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    3323
sesir
pred eno uro, RSTDRIVER pravi:

po mojem.... boš mogu najprej pogruntat kaj sploh pričakuješ od predelave. po mojih izkušnjah gre original; odprta; z dvignjeno iglo v frgazarju in giannellijem ter dodatnim štamperlam olja v kestlu; brez vpliva na vzdržljivost; tam nekje 170 po števcu.

kok pa pričakuješ, da bo šla tvoja.... predvsem pa koliko časa....? 

Ja moja l.95 je takrat imela športni zračni filter in gianeli in šla 174 max

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RS125    0
RS125

hmmm, za koncno se mi (vrjetno enemu redkih z 125 :D ) niti ne gre tolko, rad bi samo da motor takrat ko rabis (prehitevanje) potegne kot se spodobi :) drugace je motor ze zdaj sal kr solidno, samo zakaj pa nebi se malo bol...za te nase ceste tu koncne tak nerabim nevem kake.... zaenkrat imam odblokiran cdi, drugo resonanco, gianneli dusilec ( da zgleda haha :D ), karbonske sesalne lamele, RAVE ventil, in pa 34 ferg.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    3323
sesir
pred 17 minutami, RS125 pravi:

hmmm, za koncno se mi (vrjetno enemu redkih z 125 :D ) niti ne gre tolko, rad bi samo da motor takrat ko rabis (prehitevanje) potegne kot se spodobi :) drugace je motor ze zdaj sal kr solidno, samo zakaj pa nebi se malo bol...za te nase ceste tu koncne tak nerabim nevem kake.... zaenkrat imam odblokiran cdi, drugo resonanco, gianneli dusilec ( da zgleda haha :D ), karbonske sesalne lamele, RAVE ventil, in pa 34 ferg.

Če tako daj zadaj plus dva zoba

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RS125    0
RS125

za tisto sn malo pozn ze ker sn ravno menjal zobnika pa ketno, pa sn dal isto ko je blo (17/40)

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RSTDRIVER    487
RSTDRIVER
23 minutes ago, RS125 said:

....rad bi samo da motor takrat ko rabis (prehitevanje) potegne kot se spodobi....

RS125 original odprta(~ 30KM) 0-100km/h = ~ 6,5s

RS250 original(~ 60KM) ~ 4s

.... za pospeševanje 125 BREZ tiščanja v obrate boš mogu met RAVE ventil. gre pa tud brez.... poanta je TIŠČANJE

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RS125    0
RS125

mam rave :) sej se tisci brez skrbi, za to je naret motor haha samo sej ves kak je, nikoli ni dosti hah :D se pa do 8k pozna ferg 100% pol pa tudi, bol saltas bol hoce iti :) zaenkrat mi ni zal da sn kupo ferg, edino nastelati ga se fino pa je to to :)

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RS125    0
RS125

pa se nekaj, motor ce stoji na mestu v leru negre gas prek 8k obratov, ce se peljem gre normalno, ma kaj za stelati to al pa kaj?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
dreja_123    348
dreja_123

Pozdravljeni,

mi lahko kdo poslika (ali natančno razloži), kam je speljan oddušnik (dihalna cev) od akumulatorja ?

Hvala in LP Andrej

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
skategrizzly    819
skategrizzly
pred 3 urami, lukc22 pravi:

Živjo

Jaz pa ne vem kam bi dal komplet prve pomoči.:dry:

Tudi jaz enostavno ne najdem prostora pri tej novejši obliki (2006+). Vedno jo vozim v nahrbtniku, kar je bedno. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
bechanirej    0
bechanirej

Živjo, mene pa zanima kje bi se dalo narediti honing cilindra za aprilio rs 125? da je dobro narejeno in ne predrago. ne bi ravno pošiljal v nemčijo ali italijo.

hvala za nasvete že vnaprej

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    3323
sesir
pred 2 minutami, bechanirej pravi:

Živjo, mene pa zanima kje bi se dalo narediti honing cilindra za aprilio rs 125? da je dobro narejeno in ne predrago. ne bi ravno pošiljal v nemčijo ali italijo.

hvala za nasvete že vnaprej

Ko je moja zaribala 20let nazaj...so rekli,da naj dam novo pušo v cilinder ali kupim nov cilinder...da nimaš kaj tu drejat...

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
lukec kljukec    0
lukec kljukec

zdravo, zanima me če se bi dalo aprilio mx 125, predelati na električni vžig (štarter), tako kot ga ima aprilia rs 125, glede na to da imata enaka tipa mašine (rotax 122), in če da, kaj bi moral zamenjati

lp

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Mico1235    0
Mico1235

Živjo 

Sem nov na forumu, imam pa sledeč problem. Gre se za aprilio RS 125 2008 letnik brez blokad, na armaturki mi sveti rdeča opozorilna lučka in EFI in težko razvije obrate nad 6k, nekaj dni nazaj ko sem bil z njo na nekem hribčku manj kot 100m višinske razlike pa v leru sploh ni hotela razviti višjih obratov od 6k. Zanima me kej je lahko narobe, že v naprej hvala zavaše odgovore.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov