Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

On 5/20/2023 at 12:11 AM, Tex said:

Menjaj baterijo? :hmm:

No, tud to ni tako samoumevno.  Kljub trudu in tezenju, takih baterij ne najdem. Preveril amazon, ebay, Delko, ebatt, hobbyking in llipo.si. Ce ima se kdo kak predlog, kam pogledat, bom hvalezen. 

baterija 1.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je natisnjeno gor, 802532, so dimenzije baterije (8.0mm debeline, 25mm x 32mm). Poglej, ce pase kaj vecjega not, bolj standardnega. Recimo 802535 boš lažje našel.

9 hours ago, Kugelschreiber said:

No, tud to ni tako samoumevno.  Kljub trudu in tezenju, takih baterij ne najdem. Preveril amazon, ebay, Delko, ebatt, hobbyking in llipo.si. Ce ima se kdo kak predlog, kam pogledat, bom hvalezen. 

baterija 1.jpeg

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim, da sem jaz že enkrat par let nazaj pri teh poljakih iz češkoslovaške  :P  nabavljal LiFePO4 celice...

https://www.ampul.eu/sk/baterie/3183-li-pol-bateria-800mah-37v-802535

 

 edit :   a ne... nisem... eni drugi so bli

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, raza pravi:

Če boš ustrezno prilagodil (podaljšal) povezovalne kable slušalk in mikrofona. 

Torej je ta naprava povezana s slušalkami s kablom in ne brezžično? Ali je kakšen brezžični model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Štef77 said:

Torej je ta naprava povezana s slušalkami s kablom in ne brezžično? Ali je kakšen brezžični model?

Med napravo na čeladi in slušalkami v čeladi in mikrofonom so kabli. Brezžično je z telefonom/motorjem. Če bi napravo na čeladi rad imel v žepu, moraš podaljšat kable do slušqlk v čeladi. In seveda zelo priporočljivo dat konektor vmes ..

 

sena-10s-solo-bluetooth-phone-mp3-gps-41-kit-for-motorcycle-helmet.jpg

Sama naprava je na čeladi, kabli so napeljani v čelado, s telefonom pa se poveže brezžično preko bluetootha.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Zivnorc said:

...mislim, da sem jaz že enkrat par let nazaj pri teh poljakih iz češkoslovaške  :P  nabavljal LiFePO4 celice...

https://www.ampul.eu/sk/baterie/3183-li-pol-bateria-800mah-37v-802535

 

 edit :   a ne... nisem... eni drugi so bli

 

9 hours ago, Tex said:

Kar je natisnjeno gor, 802532, so dimenzije baterije (8.0mm debeline, 25mm x 32mm). Poglej, ce pase kaj vecjega not, bolj standardnega. Recimo 802535 boš lažje našel.

 

Kaj pijeta? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

 

Kaj pijeta? 

..jaz vino...Tex vodo....v povprečju špricer...  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Tex pravi:

Med napravo na čeladi in slušalkami v čeladi in mikrofonom so kabli. Brezžično je z telefonom/motorjem. Če bi napravo na čeladi rad imel v žepu, moraš podaljšat kable do slušqlk v čeladi. In seveda zelo priporočljivo dat konektor vmes ..

 

Sama naprava je na čeladi, kabli so napeljani v čelado, s telefonom pa se poveže brezžično preko bluetootha.

Take pa ni, da bi bila naprava brezžično povezana s slušalkami? Verjetno je problem v bateriji v napravi, ki napaja tudi slušalke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Štef77 said:

Take pa ni, da bi bila naprava brezžično povezana s slušalkami? Verjetno je problem v bateriji v napravi, ki napaja tudi slušalke?

ja v tem primeru rabiš brezzicne slusalke in brezzicno zunanjo enoto (torej enota potrebuje svoje napajanje, vsaka slusalka potrebuje svoje napajanje). zdaj pa spravi to napajanje v slusalke ki bodo dovolj tanke da niso motece v celadi. aja pa se mikrofon, ki tisti od klasicnih brezzicnih slusalk v celadi ne pride upostev. skratka zadeva je skrajno neprakticna ce ze obstaja. da ne govorimo o tem da bi vsakic ko bi hotel nafilat baterijo slusalk in mikrofona moral vse to odstraniti iz celade in potem vgraditi nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Štef77 said:

Take pa ni, da bi bila naprava brezžično povezana s slušalkami? Verjetno je problem v bateriji v napravi, ki napaja tudi slušalke?

Na kratko, ne, ni tega.

Na daljše, lahko sam izdelaš, ampak če sprašuješ, pol ne, ne moreš tega sam nardit.

Just now, Tex said:

Na kratko, ne, ni tega.

Na daljše, lahko sam izdelaš, ampak če sprašuješ, pol ne, ne moreš tega sam nardit.

Edit: zakaj pa bi to sploh imel? Te moti oni "mali" nastavek na čeladi? Ali je problem v bateriji?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Zivnorc said:

..jaz vino...Tex vodo....v povprečju špricer...  :D

22 hours ago, Kugelschreiber said:

Kaj pijeta? 

No ok, saj Norc ni daleč od odgovora. Ampak, če že imam na izbiro, naj on špricer pije, jaz bom pa kak liter ali še boljše, karton litra .. :ras:

Se bomo že kje naključno najdli pa kakšnega nazdravli.

Ps: sem preveril, nimam 802535 na zalogi, da bi poslal ..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Potrebujem pomoč. Kupil sem si kitajski intercom z oznako BT22. 2 kosa.

Zmontiral v čeladi in se povezal z telefonom.

Nikakor pa mi ne uspe spraviti skupaj ti dve napravi?!? Se pravi, da bi jih uparil. V navodilih nič ne piše. Je pa  sigurno neka caka. Neko zapovrstje pritiskov ali dolžina...

Ali ima kdo kakšne izkušnje? Na kakšen nalin jih povežem med seboj?

Hvala za odgovor in lp

 

https://ae01.alicdn.com/kf/H4e375c49fcb9452da7ef2a009b38a1c7S.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, poldi44 said:

Pozdravljeni.

Potrebujem pomoč. Kupil sem si kitajski intercom z oznako BT22. 2 kosa.

Zmontiral v čeladi in se povezal z telefonom.

Nikakor pa mi ne uspe spraviti skupaj ti dve napravi?!? Se pravi, da bi jih uparil. V navodilih nič ne piše. Je pa  sigurno neka caka. Neko zapovrstje pritiskov ali dolžina...

Ali ima kdo kakšne izkušnje? Na kakšen nalin jih povežem med seboj?

Hvala za odgovor in lp

 

https://ae01.alicdn.com/kf/H4e375c49fcb9452da7ef2a009b38a1c7S.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

 

Moji kitajci se parijo po protokolu

1 vzges oba na enkrat

2 tipki drzis cca 15sec, po zvocnikih slisis pearing

3 spustis tipki, in na enem komunikatorju se enkrat na kratko pritisnes power tipko.
 

nekako v tem stilu.
 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, imam en problem in me zanima ,ce se da to resit in kako. Pred kratkim sem se zacel vozit v dvoje in sem se odlocil kupit intercom, za sebe sem kupil freedconn fx , kolegica pa se ni pripravljena toliko zapravljat za opremo in sma ji kupila neko x6 kitajsko poceni napravo, zatakne se pa ko pride do parjenja, sicer sem uspel napravi povezat ampak komunikacija pa ne deluje, torej je v slusalkah tisina. Torej je zaenkrat edina opcija da se pogovarjama prek telefona , me zanima , kaksna druga varjanta da bi zadeva delovala prek bluetooth-a in ne samo prek interneta. Vem da se lahko telefon poveze z vecimi napravami prek Bluetootha tako da samo povezovanje ne bi smelo bit problem, je vecji problem najdit aplikacijo ki bi to omogocala. 

 

vsaki predlogi in pomoc so dobrodosli in se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!