Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

@rozi

Doma mam interkom (nevemkerefirme) ki omogoča pogovor s sopotnikom, priklop avdio naprave in GSM-ja. Sicer pa uporabljam Albrechtov TecTal (PRM postaja) s katero se lahko pogovarjaš s sopotnikom ali z drugimi motoristi, ki imajo tako ali podobno postajo. Mislim pa, da ma Motorola nekaj podobnega z vgrajenim radijem.

Za kombinacijo radijske postaje z MP3 playerjem in GSM-jem pa boš moral kej skup zlotat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy, kaj pa wc a je

lp marijan

To pa dobiš pri meni... za borih 49.990 SIT lahko dobiš komplet Drek-o-Matik .

Pakiran je v lični vrečki za sadje iz najbližje trgovine, ki jo lahko uporabiš kot eko-dodatek da se fekalije ne kotalijo po cesti za teboj.

Komplet Drek-o-Matik vsebuje dve cevki, eno si vtakneš v rit, drugo pa tja, kjer lulaš. Zadeva je unisex. Zraven dobiš malo triklora za razmastit zadeve, tubo sekundnega lepila da ostane na mestu in 5cm selotejpa, s katerim pritrdiš konce cevk na super-duper vrečko-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine, ki tudi dublira kot lična embalaža paketa Drek-o-Matik .

Ampak to še ni vse!

Če pokličete v naslednjih petih minutah vam priložimo še pristen zarjavel žebelj za lažje ustvarjanje odprtin v oblačilih za cevke.

Če bo povpraševanja dovolj, bodo naši strokovnjaki razvili še posebna dodatka OSA in SRŠEN , ki bosta pripomogla k večjemu užitku med vožnjo s svojim vibriranjem. Vaša vožnja bo tako postala zelo atraktivna in nedolžni mimoidoči bodo mislili, da ste profesionalni akrobat.

Dodatka bosta majhne velikosti (nekoliko manj zmogljiv OSA bo nekje velikosti ose, bolj zmogljiv SRŠEN bo pa v velikosti sršena.

Ta dva dodatka bosta zaradi svoje visoke hi-teč tehnologije malce dražja, vendar za uporabnike Drek-o-Matik smo spustili ceno na 49.990 slovenskih tolarjev za dodatek OSA in 99.980 za dodatek SRŠEN.

Za inštalacijo paketa Drek-o-Matik pokličite svojega najbližjega Drek-o-Matik inštalaterja.

Uporaba je HANDS FREE.

Drek-o-Matik - in vaša pota bodo polna olajšanja!

(v primeru uporabe eko super-duper vrečke-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine bo polna olajšanja eko super-duper vrečka-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine)

V cene ni vračunan DDV, za produkt je veljavna garancija 0 dni z računom ali brez, zaloge so omejene na 0 paketov, ki jih itak ne morete naročiti nikjer. Za stranske učinke in okvare produkta/uporabnika ne odgovarjamo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa dobiš pri meni... za borih 49.990 SIT lahko dobiš komplet Drek-o-Matik .

...

Uporaba je HANDS FREE.

Drek-o-Matik - in vaša pota bodo polna olajšanja!

(v primeru uporabe eko super-duper vrečke-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine bo polna olajšanja eko super-duper vrečka-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine)

V cene ni vračunan DDV, za produkt je veljavna garancija 0 dni z računom ali brez, zaloge so omejene na 0 paketov, ki jih itak ne morete naročiti nikjer. Za stranske učinke in okvare produkta/uporabnika ne odgovarjamo.

Pismo, klicem pa je skoz zaseden... :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa dobiš pri meni... za borih 49.990 SIT lahko dobiš komplet Drek-o-Matik .

...

Uporaba je HANDS FREE.

Drek-o-Matik - in vaša pota bodo polna olajšanja!

(v primeru uporabe eko super-duper vrečke-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine bo polna olajšanja eko super-duper vrečka-za-sadnje-iz-najbližje-trgovine)

V cene ni vračunan DDV, za produkt je veljavna garancija 0 dni z računom ali brez, zaloge so omejene na 0 paketov, ki jih itak ne morete naročiti nikjer. Za stranske učinke in okvare produkta/uporabnika ne odgovarjamo.

Pismo, klicem pa je skoz zaseden... :mrgreen:

If the line is busy, try calling again later, but do call.... :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj, ojoj, pa kaj še, pa še glazbena želja, al kaj? :shock: :x :?:

Pa da se mi en uglas, sred uvinka, ko zalagam, ziher me kap zadane! :shock: :shock:

Jst se raje cisto predam cesti in pišu vetra. :D :lol: :) :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo je prej spraseval, ce je ze kdo stestiral toto tehniko?

jas sem dobil slusalke z mikrofonom, ki je prosto bingljal tik pred usti iz kompleta za voznika in sovoznika, ki je bil pred 3 leti vredn okoli 5 jurjev (torej neka srednja zalost). frend je mel doma neke kr mocne walkie-talkieje, menda s 6ma oddajniki, ki so stestirani vlekli cca 700 m po ravnem in 500 m z ovirami. updatal jih je tak, da se je dalo gor prklopit mikrofon in slusalke. nardil je plan, da bi knof za govor/poslusanje lahko napeljal na bilanco, masina pa bi se napajala iz akumulatorja. however, na testni voznji iz mb do sentilja (18 km) sem imel kljub veliko prostora med celado in usesom (celada uvex protector za 22.000 sit pred 4 leti) ze cisto zateklo uho. zraven tega je bil pogovor mogoc max do hitrosti 60 kmh, pa se tam se je blo treba dret ko jesihar in je nonstop nekaj prekinjalo. moja celada je imela podbradek, zraven tega sem imel jakno z visokim ovratnikom, kar pomeni, da nekega direktnega vetra na mikrofon ni bilo.

fazit: zadeva se je izkazala za popolnoma neuporabno, zaradi cesar se tudi nisem ubadal z mislijo, kako bi mikrofon zatlacu pod podkapo, ki sem se jo vmes navadil uporabljati. :lol:

mogoce bom pa vseeno poskusil se enkrat, tokrat raje samo v me&co-driver izvedbi (je postalo bolj aktualno, hehe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi vox sistemi za motoriste imajo ravno zaradi tega da se ne rabiš dret kot sirena na kareti dva mikrofona, od katerih je eden obrnjen naprej, drugi pa nazaj. Tisti prvi "snema" šumenje in okoliške zvoke in je zvočno izoliran od drugega. Drugi snema govor, elektronika pa potem od tega, kar posname drugi, odšteje tisto, kar posname prvi.

Rezultat je govor minus šumenje.

Izdelava je precej zapletena, pa tudi sami deli niso najbolj poceni.

Bolj priročen in prižepen se mi zdi sistem z mikrofonom na glasilkah (sigurno ste vidli v kakšnih SWAT akcijah po TV) in ena UKV ali pa LPD postaja.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Želel bi nabaviti brezžično pogovorno napravo,ki omogoča pogovor v skupini(motoristov),pa tudi med sopotnikom..

A ima kdo kaj podobnega,kje se da dobit in za koliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želel bi nabaviti brezžično pogovorno napravo,ki omogoča pogovor v skupini(motoristov),pa tudi med sopotnikom..

A ima kdo kaj podobnega,kje se da dobit in za koliko?

Lahko pogledaš na www.louis.de, pa tudi v Konrad katalogu boš našel kaj takega, samo cene so malo divje, od 30.000 SIT naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Kaj naj naredim, če interkom oz. slušalka ne gre v čelado. Pri ušesu, kjer je zvočnik narejen tako, da ga nasloniš na uho, je čelada pretesna. Ma kdo kako idejo? :?: :shocked!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš večjo čelado?

In se ti pri 200kmh obrne za 180 stopinj ... think girl :!: :!: :?

... po moje bi šel probal kaj izdolbsti ali ven odrezat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaksno slusalko in kaksno celado imas, predvidevam pa, da ne bi kupoval nic novega. Poizkusi z montazo pred, pod ali bilo kako v blizini usesa. Po izkusnjah iz avtosole vem, da so slusalke obicajno dovolj mocne in da z zvokom ne bi smel imeti tezav. Poizkusi....., sam bos na koncu nasel najboljso resitev

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj naredim, če interkom oz. slušalka ne gre v čelado. Pri ušesu, kjer je zvočnik narejen tako, da ga nasloniš na uho, je čelada pretesna. Ma kdo kako idejo? :?:  :shocked!:

..pa probaj še na drugo uho, mogoče je slušalka narejena za tisto luknjico !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja čelada (nolan 100) ima na obeh straneh pri ušesih kos podloge (peno) z ''ježki'' prav zato prilepljeno na čelado. Prešnja čelada pa je imela tam stik med dvema podlogama tako, da bi zvočnik lahko vgradila tja. Preveri stike med podlogo malo višje in nižje od ušesa. Ali pa preveri v Conradu za kakšen manjši zvočnik.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

@Marauder, daj mi povej, kak daleč te PMR zadeve nesejo....jaz sem malo v dvomih, pa bi skoraj raje mel pravi UKV. Pa do kake hitrosti se lahko z tem kompletom razumljivo pogovarjaš???

@Puma, če sem razumel, maš nekaj prste vmes...se da še kaj tega dobit???

LP, El barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Marauder, daj mi povej, kak daleč te PMR zadeve nesejo....jaz sem malo v dvomih, pa bi skoraj raje mel pravi UKV. Pa do kake hitrosti se lahko z tem kompletom razumljivo pogovarjaš???

@Puma, če sem razumel, maš nekaj prste vmes...se da še kaj tega dobit???

LP, El barto

po spec.proizvajalca ( http://www.albrecht-online.de ) naj bi zadeva delovala do cca.5 km razdalje...v praksi pa tam nekje do 3 km...v mestu pa še manj...če jo potrebuješ za pogovor na večje razdalje pa je vsekakor boljša UKV ali CB postaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, 3 km zadošča....do kakšne hitrosti? (jasno da pri 200+ nič več ne čuješ)

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, 3 km zadošča....do kakšne hitrosti? (jasno da pri 200+ nič več ne čuješ)

LP,

Pa ponavad se pri tej hitrosti ne pogovarjas valjda :?: bolj se koncetrises na cesto, kot na sogovornika :shock: :?: :!: :idea: :arrow:

Jao, pa ti bi se pogovarju o rebusih, krizankah, potovanjih, itd pri 200+ :oops: :roll: :roll: :D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, daj si še enkrat (po potrebi večkrat) preberi, kaj sem napisal.

Če ti ne bo potegnilo, lahko probam še v kakem drugem jeziku napisat...

Lp, El barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!