Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Ob 25. 7. 2017 ob 9:59, drjack_dj pravi:

Ali je že kdo našel CB-postaje, ki so povezljive preko BT?

"CB" pomeni citizen band in to je čisto druga stvar od BLUETOOTH.  Pri CB lahko govori samo en naenkrat, ne pa kot pri BT, kjer lahko govorijo vsi naenkrat. To je isto če bi rekel da iščeš zelen motor rdeče barve :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, MitcH' pravi:

"CB" pomeni citizen band in to je čisto druga stvar od BLUETOOTH.  Pri CB lahko govori samo en naenkrat, ne pa kot pri BT, kjer lahko govorijo vsi naenkrat. To je isto če bi rekel da iščeš zelen motor rdeče barve :P:D

Ja točno tako, le širše slike ne vidiš.

Preko BT, ki ga n-com ima, bi povezal idnividualno CB postajo (kot sedaj povezujem telefon, s katerim bi tudi lahko delal konferenčni klic). Postaje pa bi potem uporabljali za komunikacijo v celi skupini. CB je stara zadeva, a ima še vedno kar nekaj prednosti pred še tako sodobnim BT intercomom. Vleče dobesedno 10x toliko kot BT le teoretično. Govoriš v celoten kanal, ki ga slišijo vsi. Slabost je edino da je komunikacija half-duplex, torej v kanalu govori le eden, drugi poslušajo, ko konča, lahko govori drugi, kar pa ni tako moteče, saj pogovora, kjer bi hkrati govorila dva, trije ali celo več itak ne razumeš. Ja treba se je mal navadit "kulture" govorjenja.

Slabost n-coma je, da kljub full-duplex komunikaciji lahko sodelujeta le dva in to je v skupini kar omembe vredna slabost. Zadevo je sicer rešila Sena z zelo dobro rešitvijo, da se uporabniki povežejo v verigo in tako lahko vsi govorijo in poslušajo vse. Slabost je ponovno BT, ker je zaporedje členov v verigi pomembno in če eden pade ven je konec muske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drjack_dj, aha zdaj razumem, kaj bi hotel. V 90-ih sem bil šofer na špediciji, več ali manj proti vzhodu in nam je bil CB glavna stvar za pretok informacij na cesti in ubijanje dolgega časa. Slabost CB postaje je, da je prilično velik aparat, velik porabnik električne energije in potrebuješ  zunanjo anteno ter če hočeš imet velik domet CB-ja mora le ta biti dolga vsaj 1 meter. Kako bi uparil CB in BT pa je bolj vprašanje za "štromarje".  Veliko sreče :):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drjack_dj

mislim da imas cel kup resitev, je pa vprašanje ali so mozne na n-comu. Ker ce proizvajalec n-coma ni predvidel te povezave, ne moreš nic.

- imas CB postaje, ki omogocajo BT povezavo s telefonom

- imas Sena SR10 Bluetooth Two-Way Radio Adapter in SR10i, ki omogočata ravno to kar ti hočeš

- imas CB oddajnike, ki spremenijo telefon v CB postajo

Bolj kot razmišljam o tem, bolj se mi zdi da je tvoj edini problem N-com :cool:

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nejc74 No tole bi pa znal delovat, čeprav se cena seta podvoji in je obvezna za vsakega v skupini.

@kompi Ni še vedno nobene pametnejše in predvsem cenejše rešitve s strani prozvajalca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

A ima kdo tale Cardo sistem ali pa kaj podobnega:

https://www.louis.de/artikel/cardo-scala-rider-freecom-2-doppelset/10037032?filter_article_number=10037032&list=5f9c8aaa562dc9e189ab3e20536986e0

V bistvu niti ne najdem kakšna je prava razlika med zgornjim in Cardo Louis special edition, ko gre za uporabo s sopotnikom:

https://www.louis.de/artikel/cardo-louis-special-edition-bluetooth-headset-doppelset/10059394

Če ima kdo zadevo (ali kaj na to temo od Cardo) za v živo videt se priporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MdAzz said:

A ima kdo tale Cardo sistem ali pa kaj podobnega:

https://www.louis.de/artikel/cardo-scala-rider-freecom-2-doppelset/10037032?filter_article_number=10037032&list=5f9c8aaa562dc9e189ab3e20536986e0

V bistvu niti ne najdem kakšna je prava razlika med zgornjim in Cardo Louis special edition, ko gre za uporabo s sopotnikom:

https://www.louis.de/artikel/cardo-louis-special-edition-bluetooth-headset-doppelset/10059394

Če ima kdo zadevo (ali kaj na to temo od Cardo) za v živo videt se priporočam...

Jaz imam scala rider q3 na izgled je skoraj tak kot louis edition izbral sem tega ker ponuja največ za normalno ceno. Ampak za tako ceno kot zbiraš ti bi raje kupil sena 20s ali 10c ima še kamero integrirano. Pravijo da je sena najboljša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali je kdo probal kak poceni kitajski komunikacijski set, kjer dobiš 2 že za manj kot 100€.

Bral sem nekaj člankov na to temo, pa vsi nekako hvalijo, da za ta denar zadeva bolj kot ne deluje super.

https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Helmet-6-Rider-Interphone-Bluetooth4-1-Intercom-Headset-FM-1500m-P0Y0/202194041775?hash=item2f13b43baf:g:hc4AAOSwpw1aYEjJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Blisk1 said:

Ali je kdo probal kak poceni kitajski komunikacijski set, kjer dobiš 2 že za manj kot 100€.

Bral sem nekaj člankov na to temo, pa vsi nekako hvalijo, da za ta denar zadeva bolj kot ne deluje super.

https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Helmet-6-Rider-Interphone-Bluetooth4-1-Intercom-Headset-FM-1500m-P0Y0/202194041775?hash=item2f13b43baf:g:hc4AAOSwpw1aYEjJ

Eden od vlogerjev je rekel, da je preizkusil več komunikacijskih sistemov na koncu je kupil SENA 20s v procesu pa zapravljal denar ampak sena je precej draga.

Jaz imam cardo ampak ima tudi ta svoje muhe...(učasih zgubi povezavo z telefonom in se po par sekundah poveže nazaj, tečno je)

če bi kupoval šeenkrat bi se verjetno odločil za omenjeno seno 20s.

To je podobno kot z gps napravo preizkusil sem več cenejših opcij, na koncu sem kupil sicer rabljenega garmin zumo kateri dela tako kot mora, na koncu prideš sam do teh ugotovitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Blisk1 pravi:

Ali je kdo probal kak poceni kitajski komunikacijski set, kjer dobiš 2 že za manj kot 100€.

Bral sem nekaj člankov na to temo, pa vsi nekako hvalijo, da za ta denar zadeva bolj kot ne deluje super.

https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Helmet-6-Rider-Interphone-Bluetooth4-1-Intercom-Headset-FM-1500m-P0Y0/202194041775?hash=item2f13b43baf:g:hc4AAOSwpw1aYEjJ

s kolegom uporabljava tega -> https://www.ebay.com/itm/2set-V6-1200M-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Intercom-Interphone-Headset-US-T2S9/302070369086?_trkparms=aid%3D555019%26algo%3DPL.BANDIT%26ao%3D1%26asc%3D20150817211623%26meid%3Dd05a09d8c6294cecb5dc350a027e352f%26pid%3D100505%26rk%3D1%26rkt%3D1%26%26itm%3D302070369086&_trksid=p2045573.c100505.m3226

... do 100km/h dovolj, za poslušanje radia ali pogovarjanje preko telefona je pretih (ko sta povezana med seboj, čelada-čelada je glasneje kot s telefonom), doseg je pa kr dobr. Nama je kul na poti, k lih tolk rabš za da rečeš a je frej za prehitet, al gremo levo/desno, kam gremo jest, pa lej uno tam ;) 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, mladench pravi:

s kolegom uporabljava tega 

Kako pa z rokavicami zadanes tele mikroskopsko majhne tipke na enoti, pa se sorazmerno blizu so?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interphone f4mc mi deluje odlično. Povezava konstantna brez kakšnih prekinitev, glasnost dovolj visoka, da slisis lepo tudi pri 150km/h (tukaj je itak precej odvisno od čelade in vetrne zascite motorja).

Zelo je pomembno, da imas zvočnike nameščene na pravi točki. Moja čelada nima lukenj za zvočnike in na začetku sem rabil nekaj časa, da sem našel pravo pozicijo. Samo 3cm preveč nazaj/naprej ali gor/dol pa se je slišalo za 50% slabše!

Popravljeno . Popravil Rey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, maxxa pravi:

Kako pa z rokavicami zadanes tele mikroskopsko majhne tipke na enoti, pa se sorazmerno blizu so?

Prižgem in naštimam brez rokavic pred vožnjo. Tipke so res majhne. Ni lih za preklapljat med vožnjo.

Aja pa baterija res presenetljivo dolgo zdrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poves, koliko je to, da baterija dolgo drzi? Jaz enoti filam vsak drug dan po celodnevni uporabi. Pa se to cisto iz preventive. Verjetno bi zdrzala tudi 3 dni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato pa je tale, na mojem linku boljši, ker ima večje gumbe, da se ga kontrolirat tudi iz ročke.

Pa možnost povezave ima z drugimi komunikacijskimi napravami. Kolikor sem gledal teste ko so ljudje sami testirali, se menda kar dobro obnese.

Tale S20 je absoultno predraga zadeva, ko sem gledal priemrjave z zadevami ki stanejo nekje 35€ z S20, je bilo zelo malo prednosti.

Pa našel sem par na nemškem amazonu za 120€, se pravi niti ni treba plačati carinskih dajatev.

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se boš na koncu sam odločal kaj boš nabavil in koliko si pripravljen odšteti za to. Jaz povem moje izkušnje z temi stvarmi. Če kupiš nekaj poceni moraš pričakovati razne težave oz. jih vzet v zakup.

Ko se boš odločal na nakup glej da bodo tipke čim večje in razporejene tako da z rokavico očitno čutiš kateri gumb pritiskaš, razdalja lovljenja je ponavadi manjša kot jih navajajo (vsi) proizvajalci. Če imaš integralno čelado glej da dobiš mikrofon na kablu, da si ga spelješ čimbolj pred usta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maxxa meni je zdržala skoraj 2 dni celodnevne uporabe.

@Blisk1 kitajc k kitajc samo malo drugače zapakiran...seveda, vsak sam ve zakaj ga bo uporabljal in kakšnega bo vzel. Jaz sem tega vzel, ker mi ne paše poslušanja radia in telefoniranje ampak zgolj priklop pa mir. Preklapljanje med motorist pa se meni zdi brezveze in če bi nas bilo več v družbi k bi uporabljal, bi sigurno vzel tistega s konferenco, da se vsi naenkrat slišimo. Zase in kolega vem, da denar ni bil vržen stran. Zadovoljen za to kar rabim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mel takega kot mladench, recimo, da ko ga vzpostavis dela, vendar sem ga po parih mesecih zabrisal stran in kupil Interphone za 4x ceno. Kaj me je motilo:

-  obcasne tezave z vzpostavljanjem povezave, zaradi salbih navodil in

- majhni gumbi, lahko pozabis na upravljanje med voznjo

- po parih mesecih so zaceli odpadati ali razpadati razlicni deli komunikacije: antena, zvocniki, mikrofon.

- ni vodotesen

- zvocniki so podpovprecni

Tudi sam kar nekaj kupujem s kitajske, ampak komunikacije zaenkrat ne bom vec kupoval. Se mi ne da zgubljat 20 minut na parkiriscu da ponovno preklopim iz navigacije na izgubljenega sogovornika. Sicer pa poskusi in porocaj, kitajska zadeva je tako poceni, da to ne more biti ovira. Prej ali slej bojo naredili nekaj solidnega, mogoce je to ta :)

*Aja, pa pazi, zadeva je z ebay.co.uk, samo Item location =Shen Zhen, China, tako da lahko da fases placilo DDV-ja

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Blisk1 pravi:

Glede na to da Reyu deluje tale zadeva, ki je malenkost slabša to kar sem jaz objavil, potem mislim, da ne bo denar vržen stran.

Sem pogledat tega ki si linkal pa mislim, da tale moj Interphone F4mc od Cellularline nebi smel bit slabša zadeva, kvečjemu boljša. Je pa tudi cenovno precej višje. Za komplet dveh enot sem dal nekih 200+ € v Trstu. Ga uporabljam z mojo na zadnjem sedežu. Baterija zdrži celodnevno furo - prižgan od jutra do večera. Še ko pride do opozorila "battery low" imaš še uro do uro in pol avtonomije. Domet ne morem komentirat, ker na zadnji sedež lovi vsak :fredyjecar: Sva pa probala domet tako, da sem se jaz oddaljil z motorjem pa je lovilo do nekih 400m zračne linije (vmes nekaj dreves), deklariran je na 800m. Na cesti med vožnjo vrjetno pade zadeva na kakšnih 200m, bi bilo za preizkusit na dveh motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je tak tvoj komplet nekje 130€, gledal sem pa za eno drugo zadevo ne za tole tvojo, da je malo slabša.

Bomo videli za stestirat je, kolikor sem bral, so nekateri zadovoljni

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎15‎. ‎02‎. ‎2018 ob 12:23, Rey pravi:

Sem pogledat tega ki si linkal pa mislim, da tale moj Interphone F4mc od Cellularline nebi smel bit slabša zadeva, kvečjemu boljša. Je pa tudi cenovno precej višje. Za komplet dveh enot sem dal nekih 200+ € v Trstu. Ga uporabljam z mojo na zadnjem sedežu. Baterija zdrži celodnevno furo - prižgan od jutra do večera. Še ko pride do opozorila "battery low" imaš še uro do uro in pol avtonomije. Domet ne morem komentirat, ker na zadnji sedež lovi vsak :fredyjecar: Sva pa probala domet tako, da sem se jaz oddaljil z motorjem pa je lovilo do nekih 400m zračne linije (vmes nekaj dreves), deklariran je na 800m. Na cesti med vožnjo vrjetno pade zadeva na kakšnih 200m, bi bilo za preizkusit na dveh motorjih.

Po večletnih izkušnjah lahko potrdim, da je domet F4 na odprtem kar v območju, ki je deklariram od proizvajalca. Če so med napravama razne resne ovire (stavbe, predori, ovinki za hrib.....) se domet sicer skrajša ali celo prekine, vendar se po lociranju signala spet poveže. V primerih, ko izpade povezava za malo dlje časa je občasno potrebno na vodilni(master) napravi ročno sprožiti ponovno iskanje.

 Naj še dodam, da sta napravi pritrjeni na čelado X-lite551 (kevlar, karbon) na katri original njihova komunikacija na razdaljo 50 m ni delovala do lani. Zdaj so zamenjali proizvajalca-dobavitelja komunikacij in so baje (po besedah g. Kompareta) uspeli.

Sem pa za štos naročil od Kitajca kopijo F4 (izgled naprave enak, priključki enaki, dodan je en gumb za vklop/izklopna). Cenovno 5 x manj / kos. V napravi popolnoma druga elektronika, ki ima dodan še radio, vendar kakovostno v delovanju in kvaliteti zvoka nikakor ne more parirati originalu. Na srečo ima vsaj enako po dimenzijah, vendar zmogljivejšo baterijo, ki sem jo lahko prilagodil in uporabil za F4.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!