Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

V JAP-u v Coni v Trzinu sem videl nek interkom, ki je sumljivo poceni (cca 17.000 sit), a naj bi baje delal. Nizka cena zato, ker je kabeljska povezava, torej samo za sopotnika. Opcijo ima še (še en vhod) za walkman ali radio...). V kompletu 2x Sklušalka z mikrofonom in enota na baterije.

Vse skupaj zgleda bolj Češko, pa še prodajalec mi je bolj kot ne sumljiv (tj. tisto kar ima na zalogi je super, vse ostalo...)

Ce ti dovoli, da testiras sporooči kako dela.

Twist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na trgu se je pojavil interesanten hands free za motoriste. Slušalko si damo normalno v ušesa, mikrofon je pa ploščat in se ga pritrdi na vrat v višini glasilk. Zadeva se obnaša imenitno, proizvajalec je Celluar line , naziv je AUMICBIKE, 8018080033315, cena cca 6.500,00 sit in jih imajo trenutno v trgovini BOF Ljubljana, vendar jih bom naročil še za glavne Big Bange. Zraven potrebujete se adapter za določen telefon cca 1.500,00 sit saj je v originalu vtikač jack 2,5mm kot ga uporablja Motorola.

Puma the animal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bljak.....da se na motorju ne bom mel mira pred mobitelom! no ja drugace pa kar ok ampak na sreco ne rabim!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in potem imaš mikrofon montiran tako kot laringofon ... in ves piš vetra pod čelado bo delal sogovorniku pšššššššššššš-pšššššššššš v slušalki ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... in potem imaš mikrofon montiran tako kot laringofon ... in ves piš vetra pod čelado bo delal sogovorniku pšššššššššššš-pšššššššššš v slušalki ...

Nope, nič pšššš-pšššaaa. No vsaj pri normalni hitrosti ne tja do 90 kmh odvisno od čelade.

Zadevo ze uporabljam kak mesec in odlično dela. Vsaj tako pravijo tisti z katreimi se pogovarjaš in jim poveš da se ravnokar pelješ z motorjem oni na drugi strani pa

Pol pa maš temo in mu razložiš, da imaš obe roki na krmilu

Lp Max ex AF1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... in ves piš vetra pod čelado bo delal sogovorniku pšššššššššššš-pšššššššššš v slušalki ...

če sem prav zastopil je uporabljen specialni mikrofon, ki pobira vibracije direktno z glasilk, tako da se šumi iz okolice ne slišijo (podobne uporablja vojska in policija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, jst sem pa zadnč na tank torbi tetris špilou. Itaq.

Če bi imel kaj podobnega bi bila to una zadeva, s katero se lahko s sopotnikom pogovarjaš. Na klice pa odgovorim, ko se ustavim. No, saj na tiste, na katere želim.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... in ves piš vetra pod čelado bo delal sogovorniku pšššššššššššš-pšššššššššš v slušalki ...

če sem prav zastopil je uporabljen specialni mikrofon, ki pobira vibracije direktno z glasilk, tako da se šumi iz okolice ne slišijo (podobne uporablja vojska in policija)

Yep,pravilno si zastopil

Lp Max ex AF1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...jih imajo trenutno v trgovini BOF Ljubljana...

nič več...počakat na novo pošiljko zadnja primerka sta v moji lasti

v kombinaciji z Albrechtovim TecTalkom delujeta odlično

Popravil/a - marauder dne 13/06/2002 ob 14:04:19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ona varianta, da se dva na motorju pogovarjata je nasel kdo ?

Jaz sem nasel enkrat nekaj samo je blo 100 funtov, kar se mi je zdelo odlocno predrago. Ce ve kdo za kako bolj konkretno cenejso stvar bi se priporocal.

quote:

Na trgu se je pojavil interesanten hands free za motoriste. Slušalko si damo normalno v ušesa, mikrofon je pa ploščat in se ga pritrdi na vrat v višini glasilk. Zadeva se obnaša imenitno, proizvajalec je Celluar line , naziv je AUMICBIKE, 8018080033315, cena cca 6.500,00 sit in jih imajo trenutno v trgovini BOF Ljubljana, vendar jih bom naročil še za glavne Big Bange. Zraven potrebujete se adapter za določen telefon cca 1.500,00 sit saj je v originalu vtikač jack 2,5mm kot ga uporablja Motorola.

Puma the animal

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kaj pa ona varianta, da se dva na motorju pogovarjata je nasel kdo ?

Jaz sem nasel enkrat nekaj samo je blo 100 funtov, kar se mi je zdelo odlocno predrago. Ce ve kdo za kako bolj konkretno cenejso stvar bi se priporocal.

pri cenejših interkomih je bil vedno problem mikrofon (ob malo večji hitrosti nastal neznosen šum) - slaba stran interkoma pa je omejena uporaba (komunikacija samo na enem motorju)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoznik jih ima vsaj 10 na lagerju. Jih bom narocil :

BB Maribor x 5

BB Ljubljana x 2

BOF x 3

Ce jih ima vec bom pojacal Ljubljano, tako, da veste kje kupiti.

Puma the animal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste se pa razpisali. Skoraj nima več smisla, da bi jaz pisal test te zadeve, najbolje, da še malo počakam, da si zadeve vsi nabavite, pol pa kar vaše poste objavim.

No, jaz zadevo testiram od danes popoldne in moram reči, da se mi je že kar prikupila. Ves dan sem se (službeno) ganjal z motorjem in slušalko s pridom uporabljal. Ima pa precej pomanjkljivosti. Ugotovil sem, da je najbolje, če se med pogovorom ustaviš in ne skušaš preglasiti motorja (a ne, Macica). Problem je v tem, da je v čeladi tak hrup, da sogovornika ne slišiš razločno. Vem, da mam jaz najslabšo možno kombinacijo (nolan 100 in virago z odprtimi dušilci) ampak vseeno. Ker imaš občutek, da te sogovornik ne bo slišal, govoriš glasneje, kar se pri njem sliši kot neprijetno hreščanje. Treba se je prisilit, da govoriš normalno. Drugič, če med pogovorom gledaš naokoli za djevojkama u lj... se to na oni strani sliši kot prekinitve, ki postanejo tako moteče, da te sogovornik skensla (sorry, ljubica, služba). Skratka med vožnjo se (zaenkrat) zadeva ni najbolje obnesla, je pa zato fenomenalna, ko te nekdo pokliče, mu rečeš trenutek, se ustaviš in se pogovoriš, ne da bi snemal čelado, rokavice in ostalo navlako. Resda ne vidiš, kdo te kliče, ker je telefon v žepu, in če sploh hočeš, da zadeva deluje brez tvojega posredovanja, potrebuješ telefon, ki zna sam sprejeti klic. Ericsson in siemens znata, za nokio bi si pa tudi upal trditi (še nisem poskusil). Kar se glasnosti slušalke tiče, je v kombinaciji s siemensom precej tiha, bo pa Max povedal, kako je pri ericssonu. DEfinitivno vredno svojega denarja.

Pa še tole: Tisti, ki pravite, da nočete, da bi vas še na motorju morili. Vsi se z dvokolesniki ne vozimo samo za špas, pač pa tudi v službo in službeno. Takrat pač, ko mora biti človek dosegljiv. In takrat se laringofon izkaže za najboljšo rešitev. Tako ali tako ga ni prijetno nositi nekaj ur skupaj, kolikor pač traja fura, ker začne povzročati nelagoden občutek na vratu in v ušesu.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi mel rajš TV ali internet na motorju.

od letos sta BMW LT in honda goldwing dobavljiva z TV z DVD in 6 zvocniki, internetom, satelitsko navigacijo, ogrevanim masaznim sedezem, setom za telefon, video-konferenco in pogovor z sovoznikom.....sploh ne rabis dnevno sobo ali pisarno!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se kr strinjam po eni strani, da nimaš mira še na motorju, če bi imel tam GSM. Ampak....... Jz sem pogruntal malo bolj poceni sistem... :D Za svojega Siemensa M35i sem v Intersparu kupil neoriginalen set - ovitek, polnilec za avto in slušalko (cena 2990 sit). Slušalko sem priredil tako, da sem okoli mikrofona navil nekaj gobe (da ne šumi) - zadeva funkcionira, le mikrofon mora biti v čeladi (nekje v bližini ust), pogoj je seveda tudi malo boljša čelada, ki v redu tesni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo že videl kje komunikacijski komplet, kjer bi imel:

- CB povezavo do svojega sopotnika ali ostalih motoristov v skupini

- priključek za mobilni telefon (kot tale laringofon)

- MP3 Walkman

vse to v enem, ali pa vsaj komplet, ki bi vse te reči povezoval, da nimaš potem šopa kablov do čelade, treh setov slušalk, mikrofonov, itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!