Skoči na vsebino

TOMOS CTX 80


APN6S

Priporočene objave

CTX je bolj ena žalost. Obupno zastarela zasnova, motor Tomosova klasika, 80ccm, slabih 5KM. Deli se še dobijo, saj je v motorju skoraj vse isto kot v APN.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flance. slabih 5 konjev mogoc ko mu svecko vn vrze. 7,6 konja, realnih 85 km/h (tovarna), pa registracija MAL cenejsa ko za 125 cc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

no iz lastnih izkušenj ti povem stran od tomosa boš sam klel pa šravfu, če maš pa že namen kupit ctx-a, pa našpari še za novo blajerco, cilinder, pa bat pa ti bo lavfu, moje mnenje-kupi raje cross 80 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...saj je v motorju skoraj vse isto kot v APN.

SKORAJ ja... zanimivo je naprimer,če daš v CTXovo mašino kuplungo in piramido od apn-a.končna dobrih 50 km/h,v klance pa rine ko traktor,ni da ni! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no iz lastnih izkušenj ti povem stran od tomosa boš sam klel pa šravfu, če maš pa že namen kupit ctx-a, pa našpari še za novo blajerco, cilinder, pa bat pa ti bo lavfu, moje mnenje-kupi raje cross 80 :hmm:

kak skrbis zanj, tak ga mors sraufat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CTX je ena bolj zgrešena tomosova pogruntavščina. Blajerca načeloma drži še pa še, bat pa cilinder daš lahko od E90 pol šele gre. Menjalnik je prešvoh, ker je od štirke in ti kar lepo redno kajle lomi.

Sprednji disk je za okras, ker večinoma ne dela, če pa že dela pa nič ne prime. Ketno rado meče z zobnika, ker rabi dost prostega hoda, vodila oz šponarja pa nima nobenega. Zadnji feder čist premehak, sprednje vilice za silo so.

Vsaj kestl ma velik, fergazer zelo dober (lepo vžiga, lep prosti tek). Najboljš laufa z lipnikom za CTX-a.

Če je pa treba, pa leti ko sneta sekira. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na elektroniku mi se nikol ni kajle vtrgal... :blink: ...mi jo je pa na APNki... ...dvakrat... :P

za 80-ta leta je bil jebeno fajni motorcek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ctx-a sm nabavu pred enim letom pa mi še do zdej dela uredu. Gonu sm ga pa skoz do daske po off roadu. Edin kr sm zamenou sta bla batna obročka pa semeringa na vilcah. Nevem kaj majo drugi namest diskou kr men prime supr. Kr je pa najbl važn... dol boš pustu veliko večino skuterjeu!!!!! :devil: Tomos :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zanima me vse o ctx-u :hmm:

podatki :hmm:

poraba :hmm:

moč :hmm:

... :? :? :?

pa če si mi splača kupt enga rablnga :?

(iz avtomatika na ctx) :)

pa kaka predelava kako in kje če kdo pozna kak servis al pa privat :)

:doze: al pa če kdo ponuja kako 125-ko do 70k :doze:

kak kros model

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče si malo falil kategorijo (Motocikli 125-250 ccm)

Drugače pa tudi sam načrtujem nakup ctx, ker rabim nekaj za naganjat po njivah. Deli so poceni in dostopni ker je tomos, pa enostaven je za šravfat, enostavno gre na zadnje kolo... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče si malo falil kategorijo (Motocikli 125-250 ccm)

ya sm mislu kšnga 125 ccm nabavt pa povprašt pa sm pol pršol na ctx-a

ce se ga predelat na 125 ccm :huh:

vem da se da na 90 ccm sam tk mal za foro če je kdo ke vidu al pa slišu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Lep pozdrav!

Mam en problem pri ctx-u zakaj mi skoz žarnice kuri pa videti je previsoka napetost k j kr nekakšna bela svetloba?

Hvala za odgovore!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Pozdravljeni,

Obnavljam ctx-a in me zanima če mogoče kdo ve originalno kodo za barvo plastik. Kakor je meni znano je bela.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!