Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

V enem od Motoristov sem videl reklamo proizvajalca servisnih stojal. Cena okoli 13000 tolarjev.

Žal Motoriste mečem v star papir, zato ne morem pogledati za točen naslov. Morda se reklama zopet pojavi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vzorcu ga lahko naredimo v nasi delavnici. Po moznosti vec kosov in bo ceneje!

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Probaj na te številki 041 411501

To številko mi je dal moj serviser, klical pa še nisem.

Isti človek ima reklamo v Motokatalogu, kjer je tudi nekaj slik:

Roman Lipnik s.p.

Moste 16/a

Žirovnica

04 580 21 00

041 411 501

roman.lipnik@siol.net

Sem se že menil z njim pa trenutno tistega, ki ga hočem jaz nima. Bo pa ga naredil v roku nekaj tednov.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ga je kolega zvil iz železa (10mm) za 2 pivi. Ne zgleda PRO. Za verigo namazat je čist OK, za kaj drugega ga pa itak ne rabim.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Stojalce nebi smel bit problem, ker ni obcutljivo na lepoto, bi pa mogu met kaksen vzorc. Mislim pa seveda na stojalo za v garazo, ne tisto ki se zmontira na motor, ker tisto se pa sigurno ne splaca izumlat po en komad.

Jaz bom šel stojalo kupit kar k Lipniku (cca.12K SIT). Je menda univerzalno za pod zadnje vilice. Če ti bo to kaj prav prišlo za vzorec, ti ga bom lahko posodil. Mislim pa, da boš poleg krivljenja rorov vseeno moral naštudirati še patent za stik z vilicami (kotnik, gumice, nekakšen patent za prilagajanje širine...). Boš videl, če se splača.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Zdaj bom spet izpadla totalni začetnika (kar pa seveda sem), ampak zakaj pa se ta zadeva rabi? A pride prav tudi kot stojalo za pozimi, ko je motor bolj ko ne pri miru?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegoma smo si sami naredil stojala za zadnji del motorja.

Material + krivljenje cevi + barvanje nas je prišlo 5000SIT.

Raje si jih naredite sam, kot da plačujete 13000.

LP,

FP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami meter in izmeri širino vilice in polmer kolesa in že imaš osnovni in najbolj potrebni meri. Priporočam še pazljivost pri izbiri kota med ležečim in nosečim delom stojala v delovnem položaju, da bo težišče sklopa dovolj nad ležečim delom, da se ti stojalo samo od sebe ne "odpre".

Kako zadeva načelno izgleda pa poglej v Motokatalogu 2001 med reklamami.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Spoštovani!

V forumih motosveta smo razbrali, da potrebujete stojalo za vaš motor!

Takšna stojala imamo na zalogi po ceni, kot je že nekdo opisal-13.000 sit. Seveda pa je potrebno vedeti, kakšen motor vozite, niso vsa stojala enaka. Stojala, ki jih tržimo, so ... univerzalna... in so primerna za 80% motornih koles. Odsvetujemo vam uporabo stojal, narejenih doma, resda so vizuelno lahko podobna tem, ki jih tržimo, vendar ni sigurno, ali so pri izdelavi njih upoštevani tudi kriteriji nosilnosti (zavedati se morate, da nameravate motor pustiti na stojalu nepretrgoma vsaj 3 mesece- kaj, če vam v tem času motor zdrsne iz stojala, ali pa, da se stojalo celo polomi!

Zato vas vabimo, da nas obiščete v naši trgovini na Vojkovi 48-nasproti glavnih gasilnih brigad, kjer vam bomo z veseljem postregli še s kakšnim koristnim nasvetom!

Lep pozdrav!

TC MOTOSHOP

Robi

pravkar sem dobil po majlu tale dopis...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

O servisnih stojalih smo jeseni kar na dolgo in široko razpredali, ampak sem pleva zbrisal in je šlo iz 6 na 1 stran.

Zanima me, koliko od vas si je od tedaj servisno stojalo kupilo in koliko celo samoizdelalo? Kje kupili, koliko plačali?

Jaz ne kupil in ne naredil. Gilerca spi kar na stranski taci.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

O servisnih stojalih smo jeseni kar na dolgo in široko razpredali, ampak sem pleva zbrisal in je šlo iz 6 na 1 stran.

Zanima me, koliko od vas si je od tedaj servisno stojalo kupilo in koliko celo samoizdelalo? Kje kupili, koliko plačali?

Jaz ne kupil in ne naredil. Gilerca spi kar na stranski taci.

Brrrm

Kupil v As Honda, prvo in zadnje, cena okoli 22.000sit.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stojala naredil sam v enem popoldnevu, ni lepo je pa funkcionalno.

cel motor imam lepo dvignjen in pokrit, tako da se stojala ne vidijo ven.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si zadevo poleti sam nardil (spredaj in zadaj)zadevo sem tudi malce preračunal,tako da brez skrbi drži motor (200 kg) ter še enega 100 kilskega možakarja.Izgleda prav tako kot kupljeno in vsak misli da je zadeva iz trgovine.

Vse skupaj pa me je prišlo okoli 2-3kSIT.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za koleščka uporabil kar dva odslužena ležaja,pa še kul je za videti.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz sem pa uporabu dva stara pohištvena koleščka. Funkcionira !

A to taka, ki se obračata v vse smeri? Potem lahko motor na stojalu tudi bočno premikaš?

Uredil - brrrm on 25/01/2002 09:54:11

Uredil - Ice on 25/01/2002 10:04:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, Lojzi oprosti.

Hotel sem uporabiti citat iz tvojega prispevka, pa sem očitno pritisnil motoratorski gumb in sesul tvoje sporočilo.

Tako je, če imaš opravka z motoratorjem vajencem.

Ne me tepst.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohištvena kolesa so sicer dobra,toda nikoli ne veš kdaj se bodo sesula, ne zaupam jim takšne teža kot jo ima moj motor, mogoče, če bi postavil pol pa pustil čist pri miru, mogoče.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Brrrrm, ni blema, sej nisem neumnosti pisou, da bi me po porstih.

2. Na motorju imam centralno stojalo, tako, da jest potrebujem samo provizorij stojalo za prvo kolo. Za to so pa dobra tud pohištvena kolesca !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prednje stojalo pa bi jih dal tudi sam, saj dejansko drži samo amortizer in vilice ne pa celega motorja.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst pa kon?no dobila stojalo, samo sama ne morem postavit motorja nanj :(((((

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!