Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

nič neresničnega .. ampak - še enkrat - nisem vprašal tega .. vprašal sem kakšni so pogoji za opravljanje izpita - oz.v vezi motorja , ki je predpisan za opravljanje praktičnih voženj za kategorijo A"..

pri eni avtošoli piše 350, pri drugi 400ccm .. kolikor sem slišal je tudi za avtošole za A neomejeno določena neka najnižja kubatura , moč in teža ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

nič neresničnega .. ampak - še enkrat - nisem vprašal tega .. vprašal sem kakšni so pogoji za opravljanje izpita - oz.v vezi motorja , ki je predpisan za opravljanje praktičnih voženj za kategorijo A"..

pri eni avtošoli piše 350, pri drugi 400ccm .. kolikor sem slišal je tudi za avtošole za A neomejeno določena neka najnižja kubatura , moč in teža ..

Dej prever se enkrat link ki si ga prilimal. Za A2 - 17,5 let izpitna voznja pri 18. 

Kaj lahko vozis s kerim izpitom sem ti pa tudi napisal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

nič neresničnega .. ampak - še enkrat - nisem vprašal tega .. vprašal sem kakšni so pogoji za opravljanje izpita - oz.v vezi motorja , ki je predpisan za opravljanje praktičnih voženj za kategorijo A"..

pri eni avtošoli piše 350, pri drugi 400ccm .. kolikor sem slišal je tudi za avtošole za A neomejeno določena neka najnižja kubatura , moč in teža ..

tole bi moralo biti to:

Pravilnik o vozniškem izpitu:

15. člen

Praktični del izpita kandidati opravljajo z vozilom, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

3. za kategorijo A2:

- motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z močjo najmanj 20 kW in največ 35 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,2 kW/kg. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 395 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,15 kW/kg;

4. za kategorijo A:
– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, katerega masa brez tovora ali potnikov presega 175 kg, z močjo motorja najmanj 50 kW. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 595 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,25 kW/kg;

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je to.. "najmanj 20 kW in največ 35 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,2 kW/kg. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 395 ccm,"

pri 20kw je tako minimalna zahtevana masa motocikla 100kg , pri 35kw pa je zanimivo to , da je zahtevana minimalna masa  motocikla - 175kg ,

kar je enak - minimalni - pogoj mase kot za kategorijo A.. "4. za kategorijo A:
– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, katerega masa brez tovora ali potnikov presega 175 kg, z močjo motorja najmanj 50 kW."

zanimivo , da noben od velikih proizvajalcev nima motorja klase 400ccm z 20kw moči .. vsi gredo na 35 kw - teža pa presega 180kg..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

to je to.. "najmanj 20 kW in največ 35 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,2 kW/kg. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 395 ccm,"

pri 20kw je tako minimalna zahtevana masa motocikla 100kg , pri 35kw pa je zanimivo to , da je zahtevana minimalna masa  motocikla - 175kg ,

kar je enak - minimalni - pogoj mase kot za kategorijo A.. "4. za kategorijo A:
– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, katerega masa brez tovora ali potnikov presega 175 kg, z močjo motorja najmanj 50 kW."

zanimivo , da noben od velikih proizvajalcev nima motorja klase 400ccm z 20kw moči .. vsi gredo na 35 kw - teža pa presega 180kg..

zato, ker so pametni in vedo, da ko boš naredu za neomejeno boš iz obstoječega 35kw motorja, ki (če) ga imaš sam šutnu blokado vn in to je to ne rabiš menjat motorja... plus oni razvijejo samo eno mašino (pod 70kw) in pokrijejo A2 in A kategorijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Eno vprašanje; možno de je že bilo postavljeno v tej solati 67 strani:

tisti, ki delamo izpit iz A2 na A, in smo A že naredili pred 2005, pa ga idijoti nismo vpisali, je baje nek zakon, da ne rabimo it delat

varne vožnje.

Baje.

Ve kateri o tem kaj več?

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Buschi pravi:

Eno vprašanje; možno de je že bilo postavljeno v tej solati 67 strani:

tisti, ki delamo izpit iz A2 na A, in smo A že naredili pred 2005, pa ga idijoti nismo vpisali, je baje nek zakon, da ne rabimo it delat

varne vožnje.

Baje.

Ve kateri o tem kaj več?

 

Hvala.

Ti kar naredi in se veselo vozi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, franc pravi:

Ko sem jaz delal izpit za A, sem "mladega voznika" že zdavnaj odslužil na B. Lahko pa da je sedaj kaj drugače.

lp

Seveda je drugače. Eno je voznik začetnik, drugo je varna vožnja za B in A ali A2 kategorijo. Pač molzenje denarja od nekoga, ki opravi izpit za motor in mora potem na varno vožnjo. Sedaj za B in A ali A2 posebej. Če bi bilo po moje, bi bilo zastonj in vsako leto. Ker se vse življenje učimo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, niste razumeli vprašanja.

Sam sem izpit za neomejeno naredil že davnega 1999. A ga nisem šel vpisat na upravno enoto, in mi ga je država 2008 odvzela in mi namesto A neomejeno dala A2.

Sedaj delam A neomejeno in zaradi tega, ker sem  ga že naredil 1999, nisem rabil it pisat CPP.

Sedaj pa BAJE ne rabim it delat treninga varne vožnje, saj sem izpit za A neomejeno naredil že 1999.

Sedaj kaj bolj razumljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Buschi said:

Ah, niste razumeli vprašanja.

Sam sem izpit za neomejeno naredil že davnega 1999. A ga nisem šel vpisat na upravno enoto, in mi ga je država 2008 odvzela in mi namesto A neomejeno dala A2.

Sedaj delam A neomejeno in zaradi tega, ker sem  ga že naredil 1999, nisem rabil it pisat CPP.

Sedaj pa BAJE ne rabim it delat treninga varne vožnje, saj sem izpit za A neomejeno naredil že 1999.

Sedaj kaj bolj razumljivo?

Oprosti, meni ni... 

Če si A napravil 1999, pol ti naj ga vpišejo. Če ti ga ne priznajo in imaš A2, prav tako nisi mlad voznik, ker že imas voznisko A2.... Od leta 2008 če se ne motim... In ne rabiš delat varne vožnje zaradi A2, ne pa zaradi kao leta1999 opravljenega A. Ta A ne obstaja.... Ce bi, bi ti imel sedaj A in ne bi rabil delat še enkrat A.... 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Buschi pravi:

Ah, niste razumeli vprašanja.

Sam sem izpit za neomejeno naredil že davnega 1999. A ga nisem šel vpisat na upravno enoto, in mi ga je država 2008 odvzela in mi namesto A neomejeno dala A2.

Sedaj delam A neomejeno in zaradi tega, ker sem  ga že naredil 1999, nisem rabil it pisat CPP.

Sedaj pa BAJE ne rabim it delat treninga varne vožnje, saj sem izpit za A neomejeno naredil že 1999.

Sedaj kaj bolj razumljivo?

Razumel že v prvo. 

Nihče ti ni vzel, kar nisi imel. Samo tisto kategorijo do 350 ccm so ti pretvorili v A2. 

Ne bo ti treba delati varne vožnje. Ker so sedaj vsi, ki so iz A2 šli v A, dobili veljavnost VD za več let. 

Uf uf. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 9. 2018 ob 10:17, Borutt pravi:

Nihče ti ni vzel, kar nisi imel. Samo tisto kategorijo do 350 ccm so ti pretvorili v A2. 

 

Ne bo držalo.

1999 sem naredil izpit za 350 ccm. Leta 2001 se ta izpit ''pretvori'' v A neomejeno.

 

Nemaveze, sem danes ZOPET naredil izpit za A neomejeno...butasta država.

Te naše politike bi jaz naučil kitajskih molitvic: pred zid in metek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Buschi pravi:

Ne bo držalo.

1999 sem naredil izpit za 350 ccm. Leta 2001 se ta izpit ''pretvori'' v A neomejeno.

 

Nemaveze, sem danes ZOPET naredil izpit za A neomejeno...butasta država.

Te naše politike bi jaz naučil kitajskih molitvic: pred zid in metek.

Si šel vpisati A kategorijo? Nisi, kajne. Torej jo nikoli nisi imel. Ker brez vpisa ne obstaja. Tvoja napaka. 

Butasta država ti je dala možnost vpisa A kategorije. In, kdo ni tega izkoristil? Res je, država je res butasta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je neomejeno, zakaj ga pa pol vzamejo, če peleš 300 skoz naselje ... a nas mogoče tale državni aparat mau zajebava in laže :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Si šel vpisati A kategorijo? Nisi, kajne. Torej jo nikoli nisi imel. Ker brez vpisa ne obstaja. Tvoja napaka. 

Butasta država ti je dala možnost vpisa A kategorije. In, kdo ni tega izkoristil? Res je, država je res butasta. 

birokratska in nesposobna. Vpisat bi ga morala sama po defoltu, evidenco ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

birokratska in nesposobna. Vpisat bi ga morala sama po defoltu, evidenco ima.

Kam naj vpiše kategorijo, če posameznik ne pride in se mu j... za možnost vpisa? Pravzaprav pa; poznaš zakonodajo iz tistega časa? Se mi je zdelo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dej Borutt ne govori da to ni neumnost. Se par nazaj si dobil potrdilo o opravljenem izpitu, s katerim si na UE vpisal to kategorijo in lahko naredil novo voznisko.

Se zmeraj nevem zakaj je potrebno ob vsaki novi kategoriji narediti novo voznisko.. jaz sem v 6 letih naredil 4 nove vozniske.. pa nobenen nisem izgubil ;) vse zaradi cudnega sistema v drzavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Si šel vpisati A kategorijo? Nisi, kajne.

Seveda sem šel: 14.7.2011

In na šaltru izvedel, da A neomejeno sploh nimam. Še dober, da sem imel sam 125-tko in ne kaj  močnejšega, bi mi to represivni organ povedal...skupaj s položnico.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Buschi pravi:

Seveda sem šel: 14.7.2011

In na šaltru izvedel, da A neomejeno sploh nimam. Še dober, da sem imel sam 125-tko in ne kaj  močnejšega, bi mi to represivni organ povedal...skupaj s položnico.

Ko je bilo že prepozno, kajne. 

pred 1 uro, ukica pravi:

No dej Borutt ne govori da to ni neumnost. Se par nazaj si dobil potrdilo o opravljenem izpitu, s katerim si na UE vpisal to kategorijo in lahko naredil novo voznisko.

Se zmeraj nevem zakaj je potrebno ob vsaki novi kategoriji narediti novo voznisko.. jaz sem v 6 letih naredil 4 nove vozniske.. pa nobenen nisem izgubil ;) vse zaradi cudnega sistema v drzavi.

Takrat si lahko vpisal višjo kategorijo brez opravljanja izpita. In, kdor ni izkoristil, pač ni. Ker časi in zakoni se spreminjajo. Ko ti nekdo nekaj ponudi, vzameš in ne čakaš na druge čase in drugo zakonodajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Kam naj vpiše kategorijo, če posameznik ne pride in se mu j... za možnost vpisa? Pravzaprav pa; poznaš zakonodajo iz tistega časa? Se mi je zdelo. 

Čaki kako to misliš kam naj vpišejo? Sej ne more kar vsak priti na UE pa reči, a mi vpišete kat. Ampak, da je določena kat. narejena vsaj trenutno potrdi izpitna komisija, katero vso stvar vnese v rač. (opravil/ne opravil) Referent na okenčku preveri, ali je kat. res narejena ali ne in preveri arhivira zdr. spričevalo. Tako da referent ima vse skupaj že zabeleženo v bazi. In traparija na kubik je, da ti vpišejo veljavnost vozniškega dovoljenja od dneva, ko si oddal vlogo za izdajo novega voz. dov.  in ne z dnem ko si opravil izpitno vožnjo.

lp.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Kam naj vpiše kategorijo, če posameznik ne pride in se mu j... za možnost vpisa? Pravzaprav pa; poznaš zakonodajo iz tistega časa? Se mi je zdelo. 

ne rabim poznati zakonodaje, da bi vedel, da so šalabajzerji.

Med nekaj narediti in nekaj vpisati je razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sebenc pravi:

Čaki kako to misliš kam naj vpišejo? Sej ne more kar vsak priti na UE pa reči, a mi vpišete kat. Ampak, da je določena kat. narejena vsaj trenutno potrdi izpitna komisija, katero vso stvar vnese v rač. (opravil/ne opravil) Referent na okenčku preveri, ali je kat. res narejena ali ne in preveri arhivira zdr. spričevalo. Tako da referent ima vse skupaj že zabeleženo v bazi. In traparija na kubik je, da ti vpišejo veljavnost vozniškega dovoljenja od dneva, ko si oddal vlogo za izdajo novega voz. dov.  in ne z dnem ko si opravil izpitno vožnjo.

lp.

Si malo pomešal zadeve. Včasih se je brez opravljanja višje kategorije le-to pridobilo avtomatsko. Samo jo je bilo potrebno vpisati. 

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ne rabim poznati zakonodaje, da bi vedel, da so šalabajzerji.

Med nekaj narediti in nekaj vpisati je razlika.

Ne poznaš in pametuješ. Spet. 

So imeli možnost in jo niso izkoristili. Njihov problem oziroma njihova malomarnost. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Si malo pomešal zadeve. Včasih se je brez opravljanja višje kategorije le-to pridobilo avtomatsko. Samo jo je bilo potrebno vpisati.

pred mnoooogimi leti bi moral traktor vpisat, pa ga nism, ... in zdj ga nimam .. mam pa A, B, C in E

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!