Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Končno sem prepričal svojo lepšo polovico, da gre delat A kategorijo. Kolk časa se sploh rabi in koliko je stroškov?

A izpolnjeni poli za teorijo še kaj krožijo okoli?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je tvoja tema predmet dela novih moderatorjev :P

iskalnik, klasični, iskalnik . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj tečaj CPP 5000, ura vožnje od 5500 za A 350 do 7500 brez omejitve, zdravniški 8500, pa še CPP na Roški 6500 in izpitna vožnja. vaj je 15 nekje toliko ur in izračunaj. podatki so sveže, ker izpit dela tudi moja hči.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj tečaj CPP 5000, ura vožnje od 5500 za A 350 do 7500 brez omejitve, zdravniški 8500, pa še CPP na Roški 6500 in izpitna vožnja. vaj je 15 nekje toliko ur in izračunaj. podatki so sveže, ker izpit dela tudi moja hči.

no ja, niso najbolj sveži :P (vaj je 9 -> vsaj A neomejeno jih ma tolk) + izpitna = 17 ur minimum

za ostale programe ne vem. Drgač pa komplet program skupaj z opisom vaj (in skicami) je nekje na internetu (sicer mam doc dokument na disku in če ga kdo rab ga lahko pošljem).

Stroški: kot že rečeno - A neomejeno: 17 ur * 7500, zdravniški, CPP (avtošola + glavna teorija), ostale malenkosti (beri takse, nov izpit) = cca 180k SIT (brez prve pomoči), izpit sem delal junija (začel s CPP-jem na AŠ 7.maja - začel vozit 19.maja, glavna je bla 12 junija).

Časovno torej malo več kot en mesec, vendar sem meu med vožnjo skor dva tedna pavze. Tko da dal bi se tud hitrej če bi bla potreba po tem :)

kar se zaklepanja teme tiče: classic bi rad zvedu stroške. In tisti stroški pred dvema letoma mu nič ne pomagajo, ker je bla takrat ura vožnje XXXX (pod 5.000 SIT) -> IMHO bi lahko prestavli poste (in pobrisal tale odstavek ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj tečaj CPP 5000, ura vožnje od 5500 za A 350 do 7500 brez omejitve, zdravniški 8500, pa še CPP na Roški 6500 in izpitna vožnja. vaj je 15 nekje toliko ur in izračunaj. podatki so sveže, ker izpit dela tudi moja hči.

no ja, niso najbolj sveži :P (vaj je 9 -> vsaj A neomejeno jih ma tolk) + izpitna = 17 ur minimum

za ostale programe ne vem. Drgač pa komplet program skupaj z opisom vaj (in skicami) je nekje na internetu (sicer mam doc dokument na disku in če ga kdo rab ga lahko pošljem).

Stroški: kot že rečeno - A neomejeno: 17 ur * 7500, zdravniški, CPP (avtošola + glavna teorija), ostale malenkosti (beri takse, nov izpit) = cca 180k SIT (brez prve pomoči), izpit sem delal junija (začel s CPP-jem na AŠ 7.maja - začel vozit 19.maja, glavna je bla 12 junija).

Časovno torej malo več kot en mesec, vendar sem meu med vožnjo skor dva tedna pavze. Tko da dal bi se tud hitrej če bi bla potreba po tem :)

kar se zaklepanja teme tiče: classic bi rad zvedu stroške. In tisti stroški pred dvema letoma mu nič ne pomagajo, ker je bla takrat ura vožnje XXXX (pod 5.000 SIT) -> IMHO bi lahko prestavli poste (in pobrisal tale odstavek ;))

Ja ampak nekater vaje imajo še podvaje, se pravi a,b .... Pa ni moj bratranec zastonj lastnik avotšole. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak nekater vaje imajo še podvaje, se pravi a,b .... Pa ni moj bratranec zastonj lastnik avotšole. :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Hmm, ja (sicer ni a, b, ... so številke B) ) ampak potem jih je pa dost več kot 15 (samo 1. vaja ima 10 podvaj, 2. jih ima 8, tretja 11) sam OK, to je čist offtopic :ph34r:

Link na program motoristi

P.S.: izpolnjene pole ponavadi dobiš v AŠ

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bomo brisali, ker je pač to tema s trenutno veljavnimi cenami in programi (koliko ur).

Marja, ti rahlo zavajaš publiko s starimi kategorijami.

Motociklistične kategorije ta trenutek so:

A do 125 ccm in do 11 kW (mislim, da je enajst) za mladino od 16. do 18. leta

A do 25 kW ali do 0,16 kW/kg za mladino od 18. do 21. leta

A neomejeno za starino nad 21. leti

Še vedno obstaja vmesna varianta za starino nad 21. leti, ki ima omejitev (staro A do 350) in jo hoče pred potekom dveh let preskočiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so te omejitve jasne, marsikomu po mojih izkušnjah pa ne. Saj ne vejo da lahko vozijo tudi 600 ccm blokiran na 25 kW, ali pa si privoščijo Kawasaki 1500 classic turer, ki ima manj kot 0,16 kW/kg motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem prepričal svojo lepšo polovico, da gre delat A kategorijo. Kolk časa se sploh rabi in koliko je stroškov?

A izpolnjeni poli za teorijo še kaj krožijo okoli?

Hvala!

Zelo kratek odgovor !

Če hočeš hitro narediti (vsaj 3-4 vožnje na teden), obvezno število vaj in ur, potem je odgovor tu:

Avtošola BRULC v Ljubljani

Cena cca 110.000 SIT za vse skupaj ( z dravniškim ), če je tvoja polovica res zavzeta. Vse ostalo "sranje" glede tega koliko ur in koliko kaj stane, pa je brez veze, ker te avtošole slej ko prej nekje stisnejo, ker določeno količino ur moraš imeti, ker drugače ne greš na društveni izpit, vse vaje pa tudi moraš narediti.

LP matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede "izpolnjenih pol" - vsaka avtošola jih pred teorijo da v preštudiranje svojim varovancem. Ne vem pa, koliko je to legitimno in legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem prepričal svojo lepšo polovico, da gre delat A kategorijo. Kolk časa se sploh rabi in koliko je stroškov?

A izpolnjeni poli za teorijo še kaj krožijo okoli?

Hvala!

Zelo kratek odgovor !

Če hočeš hitro narediti (vsaj 3-4 vožnje na teden), obvezno število vaj in ur, potem je odgovor tu:

Avtošola BRULC v Ljubljani

Cena cca 110.000 SIT za vse skupaj ( z dravniškim ), če je tvoja polovica res zavzeta. Vse ostalo "sranje" glede tega koliko ur in koliko kaj stane, pa je brez veze, ker te avtošole slej ko prej nekje stisnejo, ker določeno količino ur moraš imeti, ker drugače ne greš na društveni izpit, vse vaje pa tudi moraš narediti.

LP matic

Saj sem napisal, da je bratranec lastnik avto šole :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

...tako je, na Kajuhovi ulici.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je izpit stal 161.200 SIT:

- 2x 5.500 dve uri vožnje na 250ccm3

- 19x7.500 ostale vožnje na Yamahi XY600N

- 1.800 izpitna vožnja

- 5.900 teorija

Izpit sem delala cca en mesec pa še mal v avtošoli Brulc v Ljubljani. Ful priporočam.

Prej nisem nikoli vozila nobenga mopeda.

Je pa menda 17 ur minimum. Se mi ni zdel, da sem vozila kakšno uro preveč.

Aja še to... pole sem dobila v avtošoli.

Popravljeno . Popravil anA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je izpit stal 161.200 SIT:

- 2x 5.500 dve uri vožnje na 250ccm3

- 19x7.500 ostale vožnje na Yamahi XY600N

- 1.800 izpitna vožnja

- 5.900 teorija

Izpit sem delala cca en mesec pa še mal v avtošoli Brulc v Ljubljani. Ful priporočam.

Prej nisem nikoli vozila nobenga mopeda.

Je pa menda 17 ur minimum. Se mi ni zdel, da sem vozila kakšno uro preveč.

Aja še to... pole sem dobila v avtošoli.

Po moje si dost poceni vse skupaj naredila.

Pri meni je bila ura, če se prav spomnim 3 leta nazaj, 4500 SIT.

Zdaj pa že 7500.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je s tem sedaj: Ali je možno opravljati izpit A kategorije (neomejeno) s svojim motorjem?

Ali je v tem primeru cena ure kaj manjša?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je malenkost ceneje,ko sem ga jaz delala je bilo vse skup mačja figa,tako da se je bolj splačalo od avto šole moped terat,po moje se kaj dosti ni spremenilo.Res pa je da je to vse skup ratalo zelo predrago

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena ure vožnje v Velenju je cca 5000 SIT. Za opravljanje izpita je potrebno zvoziti minimalno 16 ur! Izpitna ura je malo dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa naredil A neomejeno v 9 dneh (od ponedeljka do naslednje srede) za cca 100.000. Je pa res, da me ni blo treba ucit prometnih predpisov (sem pri njih par mesecev prej naredil B kategorijo) in da sem poligon odpeljal od prve, ko mi je instruktor razlozil, kaksne so vaje tam (ergo nisem cisto lesen na motorju). Ce koga zanima katera avtosola -> PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je naredila A v Postojni - AMD, cena Yamaha 125 ccm - 5000 SIT, Aprilia Pegaso 7.100 SIT, z enim padcem na izpitni vožnji 180 tisočakov (zdravniško...)

Vožnjo lahko opravljaš tudi s svojim motorjem, ki mora ustrezati kategoriji, se pravi če si starejši od 21 - polna kategorija, motor vsaj 37 KM.

Moraš pa motor avtošoli s pogodbo izročiti v uporabo, problem pa je če svojm motor na vožnji karamboliraš po svoji krivdi, stroške kriješ sam, ura vožnje pa je cenejša cca. 2.000 SIT. V bistvu se ti ne splača. Če padeš, pol razbij motor od avtošole!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so rekl, da če delaš s svojim motorjem mora biti kasko zavarovan. Mogoče je pa to samo interna zahteva avto šole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ima njih za brigat a maš ti kasko. To od tebe ne morejo zahtevat. Sam če ga razbiješ, boš sam plačala škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je ene pol leta nazaj naredu izpit za avto in je dobu zraven še A kat., samo mu v opombah piše SAMO DO 50 KM/H

Mene zdej zanima, če ti to po določenem času preteče in ti pol zbrišejo to opombo???

Sicer pa je verjetnost da bi te na radar dobil verjetno zlo majhna, če te pa že pa upam da plačaš samo kazen za prehitro vožnjo al kako že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!