Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

pred 15 minutami, MP3500 pravi:

Kdo pravi, da se izpita ne da narediti v 3. tednih?! :smoke:

Ja tisti , ki ga v treh tednih ni naredil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
Ob 10. 6. 2016 ob 10:21, Borutt pravi:

(6) Pešec, ki potiska enosledno vozilo, ročni voziček ali drugo prevozno sredstvo in organizirana skupina pešcev, mora v primeru, ko ni mogoče uporabljati prometne površine namenjene hoji pešcev, hoditi ob desnem robu vozišča v smeri hoje. Pešec, ki potiska ob sebi enosledno vozilo, ga mora voditi na svoji levi strani. Določba velja tudi za osebo, ki se vozi v invalidskem vozičku.

Torej mora invalid vstat in voziček voziti na levi :D   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Arzen pravi:

Torej mora invalid vstat in voziček voziti na levi :D   

Ali jz hoduljo..obrnima kak češ a jo lahko tiščim le direkt pred seboj!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jaz sem pa zbral po 4 letih voljo, da A2 nadgradim na A, ne vem pa kam bi sel to naredit. 

A2 sem opravil v Litiji, ampak se tam ne vozi vec. Iscem nekaj v osrednji Sloveniji kjer niso komisarji iz Ljubljanske Roske... 

Ce direktno povem, je v interesu manjse mesto, 2-3 ure malo to mesto prepeljat, da instruktor pokaze tiste "pasti" ostalo do 10h pa bi driblal poligon in odpeljal glavno. Z recimo tremi obiski.

Vem kako je izpit pomemben, sem dober vzoren voznik, prosim brez obsojanja, vprasanje je jasno, v interesu pa je pac cas in vem da mogoce to ni prav, pa vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, zan0088 said:

Jaz sem pa zbral po 4 letih voljo, da A2 nadgradim na A, ne vem pa kam bi sel to naredit. 

A2 sem opravil v Litiji, ampak se tam ne vozi vec. Iscem nekaj v osrednji Sloveniji kjer niso komisarji iz Ljubljanske Roske... 

Ce direktno povem, je v interesu manjse mesto, 2-3 ure malo to mesto prepeljat, da instruktor pokaze tiste "pasti" ostalo do 10h pa bi driblal poligon in odpeljal glavno. Z recimo tremi obiski.

Vem kako je izpit pomemben, sem dober vzoren voznik, prosim brez obsojanja, vprasanje je jasno, v interesu pa je pac cas in vem da mogoce to ni prav, pa vseeno.

Ni mi čisto jasno... :huh:
Če veš točno kaj želiš (oz. česa ne), in glede na to da imaš A2 veš tudi kako stvari potekajo, ter si poleg tega tudi dober voznik... potem mislim da lahko tudi sam najdeš avtošolo.
Pa ne želim biti nesramna, res ne. Najhitrejši način je, da v google vtipkaš ''avtošola'' in eno od mest v tvoji bližini, ter pokličeš na št. in se zmeniš za ure. Veliko hitreje, kot pa da čakaš da/če ti tu kdo odgovori. :)

Če te pa zanima katera avtošola izven lj. je dobra, kakšni so inštruktorji, kako je s poligoni, itd., potem bi moral vprašanje zastaviti malce drugače. Vendar sem dobila vtis, da je pomembno le to, da bi čimprej opravljal izpit tako da... ja. Google it. :rolleyes::P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem izbral tri ponudnike, z vsemi opravil razgovor ob kavici kako bo šola in vožnja potekala, pa izbral meni najbolj ustreznega. Upam da ti kdo poda kakšno priporočilo ampak to še ne pomeni, da boš ravno s tistim zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cas je misljen kot 3x3h+izpitna, najbolje tri zaporedne dni, ne v smislu cimprej, se pravi fleksibilnost sole/instruktorja. Gledam na to kot na nujno zlo, ki bi ga dal cez cimhitreje in, ker gre za preskok kategorije to bolj jemljem kot formalnost in ne cel projekt pridobitve izpita.

Glede na to, da ogromno ljudi iz cele Slovenije menja gume v Radljah, sem mislil da obstaja v podobnem smislu tudi priljubljen instruktor/sola za tiste, ki nadgrajujejo kategorijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, zan0088 pravi:

Ce direktno povem, je v interesu manjse mesto, 2-3 ure malo to mesto prepeljat, da instruktor pokaze tiste "pasti" ostalo do 10h pa bi driblal poligon in odpeljal glavno. Z recimo tremi obiski.

Jaz sem na tak način delal v Kočevju. Večkrat so bile paketne ure, komisija je iz Postojne. Je pa to že preeeceeejjj let nazaj. Pozanimaj se, avtošola Herby.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/31/2017 at 4:42 PM, zan0088 said:

Jaz sem pa zbral po 4 letih voljo, da A2 nadgradim na A, ne vem pa kam bi sel to naredit. 

A2 sem opravil v Litiji, ampak se tam ne vozi vec. Iscem nekaj v osrednji Sloveniji kjer niso komisarji iz Ljubljanske Roske... 

Ce direktno povem, je v interesu manjse mesto, 2-3 ure malo to mesto prepeljat, da instruktor pokaze tiste "pasti" ostalo do 10h pa bi driblal poligon in odpeljal glavno. Z recimo tremi obiski.

Vem kako je izpit pomemben, sem dober vzoren voznik, prosim brez obsojanja, vprasanje je jasno, v interesu pa je pac cas in vem da mogoce to ni prav, pa vseeno.

Ej sam sem 4 lta nazaj delal izpit za a2 v litiji..Izpit sem imel prej kot imam zdej narjen izpit na faksu :D malo za salo(use ure sem odvozil). Lani sem sel delati za A k istemu istuktorju, ampak sva namesto u Litiji vozila u Trbovlah.. njihova komisija etc. 

kar zelim povedat, poklic svojga instruktorja pa se zmen za Trbovlje..ni tako drugacno od Litije ;)  Mogoce je 'tehnicno' tezje saj je malo vec speljevanj ter obracanj na klancu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgubil sem stevilko, imel sem instruktorja Tineta iz AMTK, ce gre za istega in imas mogoce ti stevilko. Na njihovi strani sem nasel samo stevilko od Lojzeta, ki pa pravi da za A ne vozijo vec. 

Sem pa potem klical se SI-Car solo in sva na vezi v cetrtek ko naredim zdravniskega.

Komisija je pa itak ista ker so iz Trbovelj hodili v Litijo, edino malo dlje je ker sem ze tako iz Ivancne, pa ni panike, za 3x se zapeljat bo ze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, RunningMasta said:

Men je pa ravno včeraj uspelo dokončati izpit za A (neomejeno). :panic::OK:

Zdaj pa samo še plastiko počakam pol pa :bike:

sej lohk tud s kartonckom vozis

jst sm se motor registriru sam s kartonckom, plastike se nisem rabu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, fishy pravi:

sej lohk tud s kartonckom vozis

jst sm se motor registriru sam s kartonckom, plastike se nisem rabu :D

Nisn nobenga kartončka dubu - baje je vse elektronsko. Na UE pa še nisem šel, k majo mal smotane obratovalne ure - jutri mi uspe, pol bomo pa vidl kako pa kj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fishy, si ti malo pomešal kartončke?

Voziš lahko edino s kartončkom, ki ga dobiš, ko naročiš izdelavo vozniškega dovoljenja (za čas da dobiš VD) pa še to samo po Sloveniji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to ni res.

(1) Motorno oziroma motorno in priklopno vozilo sme voziti oseba, ki:

.

.

 

3. ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi in ne vozi v nasprotju z omejitvijo, vpisano v njenem vozniškem dovoljenju;

(4) Ne glede na 3. točko prvega odstavka tega člena sme v Republiki Sloveniji do izdaje vozniškega dovoljenja voziti motorno in priklopno vozilo tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi, oseba, ki ima potrdilo, da je pri upravni enoti dala vlogo za izdajo vozniškega dovoljenja, na kateri je navedeno, da izpolnjuje pogoje za izdajo vozniškega dovoljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, franc said:

fishy, si ti malo pomešal kartončke?

Voziš lahko edino s kartončkom, ki ga dobiš, ko naročiš izdelavo vozniškega dovoljenja (za čas da dobiš VD) pa še to samo po Sloveniji.

lp

 

yes, ta kartoncek sem mel v mislih, sem se isti dan po opravljeni glavni voznji dobil to, ko sem dal vlogo za novo voznisko in pol naslednji dan zgodej zjutru registriru motor, se spal sm bel malo od pricakovanj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri odpeljem prve 4 ure v Trbovljah :) konec meseca pa izpitna ura planirana :)

Drugace ba bi glede teh blokad na A2 vprasal se nekaj. Kaksna je situacija, ce imam A izpit, homologirano blokado (placujem za 35kW zavarovalnici, fizicno pa ploscico odstranjeno?

Kdo me lahko vse je**? Za kontra, ce imam A2 in odstranjeno blokado vem da je tezja situacija, zato sem jo bolj redko odstranjeval.

Gre se mi zato, da bi se naslednjo sezono vozil brez, dehomologiral pa ne bi ker je potem ne morem vec nazaj dat, mislim pa da bi 35kW legalnega fazerja (izvorna P je 57kW, ne 72kW) hitro lahko prodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, zan0088 pravi:

Jutri odpeljem prve 4 ure v Trbovljah :) konec meseca pa izpitna ura planirana :)

Drugace ba bi glede teh blokad na A2 vprasal se nekaj. Kaksna je situacija, ce imam A izpit, homologirano blokado (placujem za 35kW zavarovalnici, fizicno pa ploscico odstranjeno?

Kdo me lahko vse je**? Za kontra, ce imam A2 in odstranjeno blokado vem da je tezja situacija, zato sem jo bolj redko odstranjeval.

Gre se mi zato, da bi se naslednjo sezono vozil brez, dehomologiral pa ne bi ker je potem ne morem vec nazaj dat, mislim pa da bi 35kW legalnega fazerja (izvorna P je 57kW, ne 72kW) hitro lahko prodal...

Nihče ne bo vedel, da ni blokade. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehi, motor gre tolk kolkr mu daš gasa, zakaj bi pol mel takega za A2? Če nimaš v glavi bo tut 35kw bistveno preveč.

 

Glede trajanja opravljanja izpita, tudi jaz sem mel takrat v dobrem tednu vse fertik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, NejcZ said:

Nehi, motor gre tolk kolkr mu daš gasa, zakaj bi pol mel takega za A2? Če nimaš v glavi bo tut 35kw bistveno preveč.

 

Glede trajanja opravljanja izpita, tudi jaz sem mel takrat v dobrem tednu vse fertik :)

No mene pa vreme mal lovi, verjetno pa do konc meseca bo glavna :)

Prvega dela pa ne razumem čist :) 

Drugace pa se glede kW strinjam, tam vozim suzuki gladius 650 in ni moznosti ven iztisnit niti 35kW v mestni in izvenmestni voznji, do izraza pride samo pri pospeskih, katerih pa se pred instruktorjem ne izvajas in ce imas v glavi res 100% cisto potem so tud ti pospeski nepotrebni. Glede na to da tecaja CPP za nadgradnjo A2-A ne rabis mi ni jasno zakaj rabis vozit po cesti in kazat znanje CPP. Dokazat bi v prvi vrsti moral, da obvladas tezji, vecji motor, ne pa to ko dobis ena jetra, ki so manjsa od dosedanjega. Za moje pojme bi bil bolj primeren kaksen tank kot je K1600GT ali pa vsaj RT-ji, samo na poligonu, plus dodatne vaje kjer pride do izraza vecja moc od 35kW, vse skup pa v sklopu kaksnega Vranskega ali podobnega vecjega terena od parkirisca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me za A2 .. je to res kar piše na tej strani od avtošole ali je njihova zmota?

MOTOR "A2" (do 350 ccm in do 35 kW)

http://www.3-d.si/motor-A2-do-350ccm-in-do-35kw#

pač nisem na tekočem s spremembami ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njim ni treba pravilno napisat - ti kot imetnik izpita mors vedt kaj lahko vozis. :) 

To so citirane besede sezanske sodnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ukica pravi:

Njim ni treba pravilno napisat - ti kot imetnik izpita mors vedt kaj lahko vozis. :) 

To so citirane besede sezanske sodnice.

ne zanima me kaj lahko vozi nekdo z A2 temveč kakšni so pogoji za opravljanje izpita .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, thumper pravi:

ne zanima me kaj lahko vozi nekdo z A2 temveč kakšni so pogoji za opravljanje izpita .

v prvem postu nisi tako napisal in vsak, ki to prebere bi razumel da te zanima to, kar je napisal ukica. Na katere pogoje točno se tole navezuje oz. kaj je sumljivo?

" Za voznika "A2" kategorije se v šoli vožnje lahko pričnete usposabljati pri 17,5 letih. K izpitni vožnji lahko pristopite, ko dopolnite 18 let. V šoli vožnje morate opraviti zakonsko predpisanih najmanj 20 ur vožnje in izpitno vožnjo.
V kolikor imate najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za »A1« kategorijo, vas na poti pridobivanja izpita za »A2« kategorijo čaka zakonsko predpisanih najmanj 9 ur praktičnega usposabljanja v šoli vožnje in izpitna vožnja. "

 

Kar se tiče pa napisa 350ccm, ne poznam točno, ampak na hitro vidim, da so včasih bile neke omejitve na 350, trenutno pa velja tole:

" V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg, poleg tega pa motorno kolo ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!