Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Upam,da mi ga s sprostitvijo meja uspelo kupiti rabljenega. Sem prej imel Classica 800, pa mi zavore niso vlivale več zaupanja, pa sem ga prodal. (ne , nisem ga imel le par kilometrov, pač pa sem naredil z njim preko 40Tkm..). :yea2:

Da nisva midva v kaki kozmični povezavi. Tudi jaz sem imel VN 800 in sem ga prodal predvsem iz omenjenega razloga. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

;)

Moj kolega im zephyra 750 letnik 93 in ga je kupil v Krškem je pa doma v bližini Radenec...

Bili smo skupaj na Motorshowu v Gornji Radgoni....

Točno. Tam sva tudi govorila z tvojim kolegom. Saj ima zelenega z 80 TKM, nosilci za kufre....

To je bil do sedaj edini slovenski Zef, ki sem ga videl v živo. Na zboru Kurentov pa sem srečal dva Varaždinca z popolnoma indentičnima mašinama l. 92.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne zgleda švoh tale zadevca... bomo vidl kaj se bo kej dal prpelat drug let iz dojčlanda... Če ne bom že XS-e prej zrihtu... pol me ne zanima :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja točno takega ima ja. Samo ga je že prodajal, ker nima časa za vožnjo (naredil je le 1500 km).....Drugače pa smo se peljali po vsej Sloveniji... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri teh motorjih, mi je bil najbolj všeč zephyr 1100 z litimi feltnami, ker so imeli kasnejši modeli špice. Ne vem pa če je sploh kdaj bil prodan pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Zephyr 1100 ne vem.

Vem pa, da so bili Zephyr 750 prodani samo trije in to leta 92' v Ljubljani :(

Popravljeno . Popravil Titi Twister
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

- Dajte malo povedat kolko vam kaj pijejo olja vaši Zephyrčki?

- Kakšno olje uporabljate?

- Koliko mate porabe?

ITD. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Škoda, da se jih ne da uvoziti v SLO.

Sem lastnik 550-tke, pa sem letos na E-bayu kupil 750-tko, pa se je ne da (uradno) uvoziti, ker ne dobiš homologacije.

Sem ga moral naprej prodati.

Če je komu od vas Zephyr 750 crknil, pa ima še kake papirje, pa naj se mi javi prek PM, ker papiruse pa bi kupil.

Pa iz dojčelanda naslednje leto pripelo enega zephyrja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da so bili v SLO prodani le trije boš težko dobil papirje, glede na to, da je motor izredno zdržljiv in robusten.

Kar pa se porabe olja tiče (malo pozno ali vseeno), moj je v vročih dneh in pri večjih obremenitveh znal popiti tudi do 0.5 litra olja na 1000 km, kar pa ni nič posebnega (glede na izkušnje nemških kolegov in nekaterih testov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to s tremi uvoženimi mi je znano, sem dobil podatek pri uvozniku.

Sem pa bil pripravljen kupiti tudi zanič kawasakija 750, pa se s tistimi papirusi vozit, (ker itaq noben ne pozna zephyrja, pa ga hitro napizdiš, da imaš slečenega gpz), pa so imeli nekateri takšne cenovne predstave, da me je v križu vsekalo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni! Moj fotr ma zefija že tud več kot 10let pa morm rečt da je špica. Sam je pa zdle šment k bi rabu zamenjat prednje diske (en se je očitno enkrat pregrel pa mal zvil) pa zdej motor pr bremzanju mal trese :headbang:

Tak da če kdo ve za kake bi blo špica, drgač sm pa na ebayu gledu pa se tud dobi kaj za dobrih 100eur sam a mislte, da je to vredno nabave?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ne da dobit homologacije, kaj pa je narobe? Resno, ker sem gledal po oglasnikih, pa jih ni. A potem ga je pa tako brezveze uvažat... Samo, če smo EU, a ne bi morali po celi Evropi veljati isti predpisi, kar se tiče teh stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zrihtano!! Je pelu fotr k tonču v šenčur pa je motor zdej res zakon - diski zrihtani, ventili nastavljeni, vilce, olje, semeringi... Motor zdej laufa tak lepo tak da pičima ta vikend v kak Kočevje pa Metliko, Gorjance vsak s svojim!!!

Gre ker Zephyjaš zraven (sej jz mam sv 650) sam sm dokaj nor na Zephyja - ma kdo 1100 to pa res takoj kupim!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ne da dobit homologacije, kaj pa je narobe? Resno, ker sem gledal po oglasnikih, pa jih ni. A potem ga je pa tako brezveze uvažat... Samo, če smo EU, a ne bi morali po celi Evropi veljati isti predpisi, kar se tiče teh stvari?

Ne moreš uvoziti, ker ne ustreza euro 98 normam, kar se tiče emisij izpušnih plinov.

Saj tudi Kawe ZR 7 ne moreš pripeljati iz Nemčije iz enakih razlogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Moj fotr ma zefija že tud več kot 10let pa morm rečt da je špica. Sam je pa zdle šment k bi rabu zamenjat prednje diske (en se je očitno enkrat pregrel pa mal zvil) pa zdej motor pr bremzanju mal trese :headbang:

Tak da če kdo ve za kake bi blo špica, drgač sm pa na ebayu gledu pa se tud dobi kaj za dobrih 100eur sam a mislte, da je to vredno nabave?

Da bi se disk kar tako zvil, je pravzaprav nemogoče.

Preberi si tole - tu piše, kaj se v resnici zgodi, da diski začnejo trest in kako se to lahko popravi - če imaš srečo, je dovolj ponovno 'utekanje' diskov (seveda po pravi proceduri - tukaj).

Sam sem to stran žal našel prepozno, ko sem nove diske že kupil, sem pa kasneje že na par avtih odpravil tresenje na tam opisan način...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam ka je Tone naredu sam po 100km uležavanja zdej diski palijo ko novi - popolnoma brez tresenja :P

Drgač ti pa useen ful hvala za strani bom še mal pogledu pa za drugič vedu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni sem novo pečen lastnik zephyr-ja 750 l.93, ima kar nekaj kilometrov(92k) vendar motor dela v redu prejšnji lastnik je menjal ketne pa zobnike tako da upam da mi bo fajn služil. Danes prevozil z njim 500 km pa gre zelo lepo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bo enkrat tud ta šengen padu, pol se bo pa dal kupt kar boš hotu, vsaj upam da bo tko. :( Enga 1100 bi si res omislu preden vse uničjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem novo pečen lastnik zephyr-ja 750 l.93, ima kar nekaj kilometrov(92k) vendar motor dela v redu prejšnji lastnik je menjal ketne pa zobnike tako da upam da mi bo fajn služil. Danes prevozil z njim 500 km pa gre zelo lepo. :OK:

Si pripeljal dol, ali kako..? In, če ga uvozil, kako s papirji in homologacijo? Pa srečno vožnjo ti želim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bo enkrat tud ta šengen padu, pol se bo pa dal kupt kar boš hotu, vsaj upam da bo tko. :(

????

o cemu ti to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je ciljal na motor, ki se ga ne da uvozit v Slovenijo (prestar za normalni uvoz in premlad, da bi ga uvozil kot starodobnik). Se pa tudi meni zdi, da bo čez par let kar teško najdi kakšnega mlajšega starodobnika v stilu Zephyr. V množici predelav bo teško najti kaj originalnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz (oz fotr) ma orgainalnega doma - brez ene stvari neorginalne gor - sam ne bo nikol naprodaj - k je zadeva res lepa, ful se dobr pele, tak da žal!!! :OK:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!