Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

pred 22 minutami, aljazek07 pravi:

Pri čarmanu so mi napisali da bi me prišlo 200e. Menjat se mora tesnilo. 200E za nastavljanje ventilov se mi zdi ogromno, tesnilo pa tudi ne more bit tak drago.

Tesnila glave so 120 € + ... zdej pa računaj ;)

 

p.s. prodam ganz nov zadnji pokrov sedeža ERMAX. 50 € z poštnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Tesnila glave so 120 € + ... zdej pa računaj ;)

 

tesnilo glave se menja pri nastavljanju ventilo na 45tkm ??? zakaj je treba snet glavo za ventile nastavit? a ni dovolj če snameš samo pokrov ventilov? tesnilo pokrova pa če je 120e -  če bi bilo res potem vseen če nimaš tazga mopeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

tesnilo glave se menja pri nastavljanju ventilo na 45tkm ??? zakaj je treba snet glavo za ventile nastavit? a ni dovolj če snameš samo pokrov ventilov? tesnilo pokrova pa če je 120e -  če bi bilo res potem vseen če nimaš tazga mopeda...

No dobr pol pa pokrov ventilov da bom bolj jasen. Sej lahko kdo priloži račun ki je menjal tesnilo ker je puščalo. Morda ima Shibby še kje shranjenega al pa Cofko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HyperJack pravi:

No dobr pol pa pokrov ventilov da bom bolj jasen. Sej lahko kdo priloži račun ki je menjal tesnilo ker je puščalo. Morda ima Shibby še kje shranjenega al pa Cofko?

A ti si že kaj preverjal ventile na Z-ju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HyperJack pravi:

No dobr pol pa pokrov ventilov da bom bolj jasen. Sej lahko kdo priloži račun ki je menjal tesnilo ker je puščalo. Morda ima Shibby še kje shranjenega al pa Cofko?

tesnilo pokrova 120e??? sej se mi skisa.. za mojga je bilo nekih 18e al nekj takega pa je anglež - kar pomeni zlatar - npr.bmfla pa še 15% dodatka za angleža..  ..ok pol manjši je - pa če daš x2 pa če je več kot 40e je bolano.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

A ti si že kaj preverjal ventile na Z-ju :P

Z,ja sem komaj dobro ulaufal...cirka 8 sezon pa bo res treba pregledat ventile.. =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, aljazek07 pravi:

Pri čarmanu so mi napisali da bi me prišlo 200e. Menjat se mora tesnilo. 200E za nastavljanje ventilov se mi zdi ogromno, tesnilo pa tudi ne more bit tak drago.

Jaz sem na mojem Z ju sam nastavljal ventile pa nisem ne pek ne sadjar,ampak mi je delavnica drugi dom in šraufarija kruh pa ti lahko povem le to, da je to izjemno ugodno.....uzami na znanje.Potrebno je demontirati rezervoar pa napeljavo pa špule pa pokrov ventilov nakar vse premeriš,nakar demontiraš odmične pomenjaš ploščice in nazaj sestaviš i  če ponovna meritev ni 100% ponovi vajo.

Bemti za gume pa bencin pa registarcijo pa usnje pa .......k pa je servis 200 to je pa polom preveč.

Ne me narobe razumet ampak ........samo moje mnenje

P.s. tesnila pokrova ventilov so draga,ampak ker se največkrat uščije, če se ne zamenja in je potem jok in stok i seveda spet tank dol pa dar mar....itd....ti toplo priporočam ,da ga zamenjaš

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Wakasaki pravi:

Jaz sem na mojem Z ju sam nastavljal ventile pa nisem ne pek ne sadjar,ampak mi je delavnica drugi dom in šraufarija kruh pa ti lahko povem le to, da je to izjemno ugodno.....uzami na znanje.Potrebno je demontirati rezervoar pa napeljavo pa špule pa pokrov ventilov nakar vse premeriš,nakar demontiraš odmične pomenjaš ploščice in nazaj sestaviš i  če ponovna meritev ni 100% ponovi vajo.

Bemti za gume pa bencin pa registarcijo pa usnje pa .......k pa je servis 200 to je pa polom preveč.

Ne me narobe razumet ampak ........samo moje mnenje

P.s. tesnila pokrova ventilov so draga,ampak ker se največkrat uščije, če se ne zamenja in je potem jok in stok i seveda spet tank dol pa dar mar....itd....ti toplo priporočam ,da ga zamenjaš

delo je drago potemtakem..samo ne mi pa govorit da je tisto gumi tesnilo 120e .. 

od athene http://www.ebay.co.uk/itm/Kawasaki-Z-750-M-ABS-2009-Athena-Cylinder-Head-Gasket-/400958675614?_trksid=p2141725.m3641.l6368   

ups to je dihtnga za glavo... tista guma ne sme bit 3x tolk ane ?

je pa prva ki sem jo našel tako na hitro res draga http://www.ebay.de/itm/Ventildeckeldichtung-Ventieldeckeldichtung-Z1000-z750-Z-1000-750-ab-2007-/221999422754?hash=item33b0325d22:g:tiQAAOSwR0JUS2n9

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

delo je drago potemtakem..samo ne mi pa govorit da je tisto gumi tesnilo 120e .. 

od athene http://www.ebay.co.uk/itm/Kawasaki-Z-750-M-ABS-2009-Athena-Cylinder-Head-Gasket-/400958675614?_trksid=p2141725.m3641.l6368   

ups to je dihtnga za glavo... tista guma ne sme bit 3x tolk ane ?

Pa žal je Thumper!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Kmet2 pravi:

Pa žal je Thumper!

ne glih..sem dodal link..60e pride od tega 15e poštnine..

service kit za mojega pa stane 134e brez poštnine - fakin original ...filter olja , zraka , bencina , nove tesnilne podložke za vijake pokrova , baker za čep od olja , tesnilo pokrova ventilov in tesnilo bencinske pumpe.. evo še link - sorry ker mal smetim sam so me te vaše številke kar malo stisnile - http://www.worldoftriumph.com/triumph_motorcycle_parts_locator.php?block_01=&block_02=100065006-0-2&block_03=610810

potem naj mi pa še kdo reče , da so japonci pocen za vzdrževat .. :ras: pa ne zamert ga imam ..tudi..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

ne glih..sem dodal link..60e pride od tega 15e poštnine..

service kit za mojega pa stane 134e brez poštnine - fakin original ...filter olja , zraka , bencina , nove tesnilne podložke za vijake pokrova , baker za čep od olja , tesnilo pokrova ventilov in tesnilo bencinske pumpe.. evo še link - sorry ker mal smetim sam so me te vaše številke kar malo stisnile - http://www.worldoftriumph.com/triumph_motorcycle_parts_locator.php?block_01=&block_02=100065006-0-2&block_03=610810

potem naj mi pa še kdo reče , da so japonci pocen za vzdrževat .. :ras: pa ne zamert ga imam ..tudi..

Bom poiskal račun od Versysa ,ti povem ,še najcenejši za vzdrževanje je bil GS pa naj reče kdo kar če:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Bom poiskal račun od Versysa ,ti povem ,še najcenejši za vzdrževanje je bil GS pa naj reče kdo kar če:)

videl ni treba .. samo ti si naredil skor tamalo generalko ...ne pa ena gumi dihtunga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

videl ni treba .. samo ti si naredil skor tamalo generalko ...ne pa ena gumi dihtunga ...

Ma se spomnim da je bilo tisto tesnilo pokrova ventilov kar drago ! Me je serviser še posebej vprašal al ga zamenja al ne in da če ne ,naj potem ne jokam da pušča ,seveda sem zamenjal .....s servisom pa sem bil zadovoljen ,korektno so opravili delo ,račun pa je kot je ,saj se je veliko zamenjalo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prosim za pomoč kako se sname sprednja maska na z750 08. Z zadnje strani sem odvil 4 vijake, na vrhu 2 vijaka in odstranil dva čepka na vrhu in s strani. Drugje se ne vidi, da bi še bila pritrjena, kljub temu pa se ne da sneti, kot da jo še nekaj drži na sredini. Predvidevam, da je kak nasadni čep, vendar si ne upam na silo potegniti dokler nisem 100%.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsaki strani sta dva čepa. Gor jo potegni pa gre dol.

Popravljeno . Popravil aljazek07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz imam eno vprašanje....torej pred 1 mesecem sem kupil kawasakija z750 letnik 2012...občasno sem ga prižgal da je malo laufal. Zadnjič sem ga pa moral prestaviti iz ene garaže v drugo naredil cca 100m. Ko sem ga danes prestavil nazaj je motor komaj vžgal imel je čuden zvok ter nobene moči...kot bi mu manjkal kakšen cilinder ali kaj podobnega...torej zanima me ali je že kdo imel takšne probleme ter kaj bi lahko bilo krivo za to. Hvala za pomoč in odgovore

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem opazil ,da ti novejši motorji sovražijo to, da jih malo zalavfamo pa malenkost vozimo in takoj ugasnemo jim nekako zmeša elektronsko pamet in ponovno težko vžigejo ali pa sploh noče več zakurblat  (prej omaga akumulator).Torej  motor zalavfat pa pustit, da se ogreje ali pa se  takoj  počasi odpeljat pa se med vožnjo segreje.:)

Upam da je samo to vzrok tvojih težav:hmm::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2016 at 22:40, aljazek07 pravi:

Na vsaki strani sta dva čepa. Gor jo potegni pa gre dol.

Če sem obrnjen proti luči, bi jo lahko potegnil k sebi, torej stran od luči. V kolikor misliš gor proti belanci pa tud ne gre. Dopuščam možnst, da sem samo neroden :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, wabb pravi:

Če sem obrnjen proti luči, bi jo lahko potegnil k sebi, torej stran od luči. V kolikor misliš gor proti belanci pa tud ne gre. Dopuščam možnst, da sem samo neroden :hmm:

Maska je nasajena na dve kovinski puši. Morda imaš zaradi tega problem, ker gre načeloma dol malo težje. Masko dobit nazaj na pravo mesto je pa še večja znanost =). Kolikor se jaz spomnem, sem odstranil samo na zgornjem delu dva vijaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam slike za bolje razumevanje katere vijake sem odvil. Še vedno pa ne vem ali jo naj potegnem vertikalno navzgor ali horizontalno stran od luči? Vidim pa tudi, da bo menjava sprednjih žmigavcev zelo "zabavna", predvsem kniping na notranji strani nosilca. Ni mi še jasno kako ga bom odvil, ker z izvijačem bo misija nemogoče :hmm:

 

20160322_170557.jpg

20160322_170615.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi sliki se lepo vidi dva vijaka pod števcem. To bo treba odvijačit pomojem. Potem pa potegneš masko nekoliko proti sebi in navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim kaj misliš, sem že gledal ta dva vijaka ampak se mi je zdelo, da nimata veze z masko. Trenutno mi je minilo potrpljenje zato sem sestavil nazaj. Žmigavce mi je uspelo menjat brez da bi dal masko dol. Kljub temu hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!