Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

  • 7 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Glede na to, da se za 3.600 prodaja 2007 R z kovčkom in 2x Akrapovičem, bi bla cena tu nekje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, S1000R pravi:

Hello

Kakšna naj bi bila cena za xt660x 2007 arrow in kovček, zelo malo prevoženih kilometrov...

Tole vprašanje je zelo težko. Za prodajalca čim več, za kupca čim manj.

 Pa probam vseeno nekaj odgovoriti.

Leta 2007 se je ta motor prodajal za cca 5900 €. Ko ga pripelješ domov zgubi takoj 10% svoje cene. Potem pa letno pada za par procentov. Kar se tiče ponudbe na Slovenski sceni, boš težko dobil motor, ki bi imel realno ceno. Vse je prenapihnjeno. Trend je tak, da nekdo kupi motor za 3k, ga vozi 2-3 sezoni in postavi ceno na 3.3k. Potem se vsi prodajalci rabljenih orientirajo po istih cenah. Zato imamo na naše avtonetu polno starih motorjev 10 let+ z nerealnimi cenami v nebo. 

Kovček in izpušni sistem ne dodasta cene, ampak samo doprineseta k paketu, da se lažje proda kot celota. Seveda nekaj malega lahko računaš, da je dražje z dodatno opremo,ne pa tako kot bi kupil novo.

Jaz imam letnik 2005 trenutno ima nove gume, opravljen servis, zamenjal gumice v zadnjem platišču, nove ploščice spredaj-zadaj. Popolnoma pripravljena na sezono. Menjal sem še TPS senzor, od opreme ima samo nosilec zadnjega kovčka. Vidi se ji, da je bila vožena. Ima nekaj vizualnih poškodb. Ceno bi postavil na 2300 eur.

PS: Še to. Čisto odvisno je tudi, ali se ti mudi, ali lahko čakaš. Sam sem že šel v kupčijo, kjer sem plačal po polni tržni vrednosti motor, ki sicer ni bil toliko vreden samo zato, ker se mi je mudilo, da ga imam, ali sem hotel točno takega, kot se je prodajal.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem 2900 in bolj kot gledam bolj vrjamem da ima res 10oookm prevoženih

Danes naredu prvih 10km

Vceraj 2km in je mogoce res ugasnil na mestu sam od sebe tako kot pisete o tem senzorju

Ceprav da bral da 2007 naj nebi vec 

Nevem cas bo pokazal svoje

Zdaj grem prat in menjat olje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, S1000R pravi:

Dal sem 2900 in bolj kot gledam bolj vrjamem da ima res 10oookm prevoženih

Danes naredu prvih 10km

Vceraj 2km in je mogoce res ugasnil na mestu sam od sebe tako kot pisete o tem senzorju

Ceprav da bral da 2007 naj nebi vec 

Nevem cas bo pokazal svoje

Zdaj grem prat in menjat olje

 

Potem si dobil kar dobro kupčijo. Od letnika 2006 naprej ni bilo treba menjati več senzorja TPS. Ampak tudi če ga zamenjaš vseeno včasih ugasne. Jaz ko se včasih igram z gasom in ga rahlo dodajam pri prostem teku mi uspe, da ravno ujamem takt in mi ugasne. To se mi je dogajalo tudi pri Aprillia Pegaso strada, ter prejšnji XTR, ter Hodndi dominator- nič nenavadnega, nič za biti v skrbeh za ta agregat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, skalar36 pravi:

 Trend je tak, da nekdo kupi motor za 3k, ga vozi 2-3 sezoni in postavi ceno na 3.3k. Potem se vsi prodajalci rabljenih orientirajo po istih cenah. Zato imamo na naše avtonetu polno starih motorjev 10 let+ z nerealnimi cenami v nebo.

XT-ejke so sploh takšni motorji. 2013, ko sem jo hotel kupiti , bi dobil za 2900€ 06 letnik, danes za 3600€ dobiš 08 letnik.

V petih letih so jim cene padle za 0€, oz so se jim celo zvišale.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 3. 2018 ob 20:03, S1000R pravi:

zakaj sem jaz spravil 3.1L olja noter pa je mrzlo olje nekje slaba polovica max in min?
 

 

 

Tole zanesljivo ne bo v redu. Sicer ti je pa že MiNa odgovoril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 3. 2018 ob 20:03, S1000R pravi:

zakaj sem jaz spravil 3.1L olja noter pa je mrzlo olje nekje slaba polovica max in min?
 

 

 

 

 Ker si meril količino olja pri neogretem motorju, lahko bi ga še več vlil....

Motorno olje napolniš v dveh korakih. Najprej vliješ 1,9 litra :klicaj:(prav si prebral, če boš vlil več, bo šlo čez in boš imel čistilno akcijo:sleep2:. Zalawfaš motor, 5 do 6 krat naviješ gas in ugasneš motor, nato pa doliješ še preostalo. Z menjavo filtra mislim da je prava količina 2,7 litra. Spet zaženi motor in počakaj, da se segreje na delovno temperaturo, ugasni motor, počakaj par trenutkov, da se olje umiri in preveri količino. Odstrani pokrovček in obriši merilno palico, jo vstavi nazaj in pokrovček privij:klicaj:, nato odvij in odčitaj nivo olja.

Tako gre to pri xt660 z tenere, a ker imata z xt660r enak motor, po moje ne gre nič drugače.

Pri suhem karterju je pomembno, da preverjaš nivo olja le pri ogretem motorju!!!!....... 3,1 litra je sigurno preveč, zato poglej v posodo zračnega filtra je verjetno notranjost za počistit, pa filter zna bit masten:blush:...., pa na oddušek iz te posode (air filtra) ne pozabi....Pol pa samo gasa:yea1:

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


res da ga nisem še orng zagrel in preveril zato šel to zdaj pred motoGP

in evo zajebu, preveč, odlil na 1cm pred MAX...

tut najboljšim se zgodi, nemorem vrjet da se toliko razširi vroč

hvala za potrplenje, brez zamere

 

vseeno pa še vedno ostaja vprašanje zakaj ugaša sam od sebe ko sem nežen z gasom
gledam račune od prejšnega lastnika, nek senzor plina je že bil menjan 2011
 

Popravljeno . Popravil S1000R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, S1000R pravi:


res da ga nisem še orng zagrel in preveril zato šel to zdaj pred motoGP

in evo zajebu, preveč, odlil na 1cm pred MAX...

tut najboljšim se zgodi, nemorem vrjet da se toliko razširi vroč

hvala za potrplenje, brez zamere

 

vseeno pa še vedno ostaja vprašanje zakaj ugaša sam od sebe ko sem nežen z gasom
gledam račune od prejšnega lastnika, nek senzor plina je že bil menjan 2011
 

Ne razširi se olje ampak odteče.... .....za ugašanje, ko spustiš plin je verjetno kriv prenizek prosti tek, ki mora praviloma biti med 1400 in 1600 o/min ( priporočam 1500 o/min -preverjeno, če je nižji potem je sigurno le to problem)- poglej v priročnik za uporabo, je notri vse razloženo (tudi glede menjave olja seveda)

Pri vzdrževanju motorja je potrebno biti natančen:klicaj:, če ne je boljše peljati na dober servis- bo ceneje :panic:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom nastavil višje ampak je blo tudi da sem samo balanco obrnil na mestu in je ugasnil

 

nevem 2.4. testiram oz ob prvem lepem vremenu

kar se tega tice pa delta team krsko ni druga

 

Popravljeno . Popravil S1000R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 18. 3. 2018 at 1:38 PM, xtzs said:

 

 Ker si meril količino olja pri neogretem motorju, lahko bi ga še več vlil....

Motorno olje napolniš v dveh korakih. Najprej vliješ 1,9 litra :klicaj:(prav si prebral, če boš vlil več, bo šlo čez in boš imel čistilno akcijo:sleep2:. Zalawfaš motor, 5 do 6 krat naviješ gas in ugasneš motor, nato pa doliješ še preostalo. Z menjavo filtra mislim da je prava količina 2,7 litra. Spet zaženi motor in počakaj, da se segreje na delovno temperaturo, ugasni motor, počakaj par trenutkov, da se olje umiri in preveri količino. Odstrani pokrovček in obriši merilno palico, jo vstavi nazaj in pokrovček privij:klicaj:, nato odvij in odčitaj nivo olja.

Tako gre to pri xt660 z tenere, a ker imata z xt660r enak motor, po moje ne gre nič drugače.

Pri suhem karterju je pomembno, da preverjaš nivo olja le pri ogretem motorju!!!!....... 3,1 litra je sigurno preveč, zato poglej v posodo zračnega filtra je verjetno notranjost za počistit, pa filter zna bit masten:blush:...., pa na oddušek iz te posode (air filtra) ne pozabi....Pol pa samo gasa:yea1:

Lepo podrobno pojasnjeno. Le pri preverjanju olja se pokrovcek ne privija ampak samo vtakne pred odčitavanjem.

V nasprotnem primeru je olja vedno kak deciliter manj pri uravnavanju nivoja. Najbrž nič kritičnega, manual pa navaja tak postopek, kolikor se spomnim.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ni3ous pravi:

Lepo podrobno pojasnjeno. Le pri preverjanju olja se pokrovcek ne privija ampak samo vtakne pred odčitavanjem.

V nasprotnem primeru je olja vedno kak deciliter manj pri uravnavanju nivoja. Najbrž nič kritičnega, manual pa navaja tak postopek, kolikor se spomnim.

Start the engine, warm it up for 10-15 min-
utes and then turn it off.
3. Remove the oil filler cap “1”, wipe the dip-
stick clean, insert it back into the oil filler
hole (without screwing it in), and then re-
move it again to check the oil level
 
@Ni3ous , hvala za popravek. Sem prilepil navodilo iz service manuala, sam sem vedno delal drugače, ker sem se vedno ravnal po knjižici z uporabniškimi navodili v Slovenščini, katero sem prejel poleg motorja. Zanimivo, da je enako kot jaz delal tudi serviser.....Zgleda da gre za slab, malomaren prevod? V knjižici manjka tudi podatek o količini olja v mašini,  kot bi tisti del škratki pojedli:twak:.
V service manualu sem ga seveda našel:
     
Quantity
Total amount
2.90 L (2.56 Imp qt, 3.06 US qt)
Without oil filter element
replacement
2.50 L (2.19 Imp qt, 2.64 US qt)
With oil filter element
replacement
2.60 L (2.26 Imp qt, 2.73 US qt)
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem že iskal po netu, pa nekako nisem najdu.

Se da naštimati prosti tek z kakšnim vijakom ali samo z držanjem tistih dveh gumbov.

Motor mi ugaša, čeprav je 08 letnik in naj bi bila ta težava tovarniško odpravljena.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Buschi pravi:

Nekaj sem že iskal po netu, pa nekako nisem najdu.

Se da naštimati prosti tek z kakšnim vijakom ali samo z držanjem tistih dveh gumbov.

Motor mi ugaša, čeprav je 08 letnik in naj bi bila ta težava tovarniško odpravljena.

Hvala.

Vijakom.... kako naj ti povem....poglej tisto  "loputko", ki jo obrača zajla od gasa. Na eni strani jo omejuje vijakec s fedrom. ko ga privijaš- odvijaš obenem spremeniš pozicijo, kjer se ta loputka zaustavi- s tem  spreminjaš prosti tek......tako, čisto po domače:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!