Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Ta senzor ki si ga omenil ti prekine dovod napetosti na bencinsko črpalko, če je oreng crash da se ne užge kaj... iz ležišča ga vrže in prekine kontakt, ga je treba dat samo nazaj v ležišče in je ok. Na diagnostiki tega ne boš videl in nič ugotovil.

Ni kaj  :P

Saj za auspuh tudi sam veš kako in kaj :P  kamenček možno tako kot je rekel luka, če je varjeno ob robu je od padca ne od kamenčka. Vzami te stranske sredinske oklepe dol pa ti bo takoj jasno kaj se skriva spodaj, saj so samo inbus vijaki hitre spojke 5 min nimaš kaj delat.

Seveda se da ugotoviti s testerjem! no vsaj na mojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da ugotoviti s testerjem! no vsaj na mojem.

bejž no, tudi če ga daš v normalno stanje in pobrišeš napake :D

 Upam da bo prilepilo sliko.. o tem famoznem senzorju :smoke:

Sicer pa ne vem zakaj rabiš tester ker prideš v njeno diagnostiko s servisnim ključem.

post-5783-0-32659900-1421229051.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bejž no, tudi če ga daš v normalno stanje in pobrišeš napake :D

 Upam da bo prilepilo sliko.. o tem famoznem senzorju :smoke:

Sicer pa ne vem zakaj rabiš tester ker prideš v njeno diagnostiko s servisnim ključem.

dej no...lahko ugotoviš da... le št. napake ampak se zgodovina  ne da izbrisat ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej no...lahko ugotoviš da... le št. napake ampak se zgodovina  ne da izbrisat ! 

lahko preveriva? saj ni težko simulirat to, da naredimo nekaj za znanost  B)

saj je zima  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presedel sem se na 2007 R1... Motor sem dobil še popolnoma v originalnem stanju in me moti samo to da na njem ni nekih pametnih izpuhov... Zanima me če kdo slučajno ve kje bi se dalo za pametno ceno dobit Akrapoviče, zanima me pa tudi v čem je štos da se v EU kar nekako ne vozi dosti teh motorjev z Yoshimura izpuhi? Ostale drobnarije kot so nosilec tablice ročice sklopke in zavore bo tudi treba zamenjat ker so neverjetno dolge, tako da tudi za to kramo sem odprt za kakšen predlog. Lahko tudi poslovni. ;)

 

Ročici sklopke in zavore sem nabavil tu: http://www.ebay.com/itm/Foldable-Clutch-Brake-Lever-YZFR1-1999-2001-2002-2003-2004-2008-2009-2010-/261017500170?hash=item3cc5dafa0a&item=261017500170&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

Vidim, da piše, da ne pošiljajo v Slovenijo, lahko jih pa vseeno vprašaš, kako je s tem.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,nova R1,tiste,ki so bile namenjene za naš trg naj bi že vse prodali! Marketinška poteza ali resnica? Močno dvomim,da so jih tolk prodal ob taki ceni ali pa so računali za naš trg prodati zgolj dve!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,nova R1,tiste,ki so bile namenjene za naš trg naj bi že vse prodali! Marketinška poteza ali resnica? Močno dvomim,da so jih tolk prodal ob taki ceni ali pa so računali za naš trg prodati zgolj dve!!

Lahko je eno ali drugo,  je toliko slabša od drugih, da bi morala biti cena nižja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ročici sklopke in zavore sem nabavil tu: http://www.ebay.com/itm/Foldable-Clutch-Brake-Lever-YZFR1-1999-2001-2002-2003-2004-2008-2009-2010-/261017500170?hash=item3cc5dafa0a&item=261017500170&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

Vidim, da piše, da ne pošiljajo v Slovenijo, lahko jih pa vseeno vprašaš, kako je s tem.

 

 

LP Robert

Mam že naročene, tele so mi ble na prvi pogled top:

 

http://www.ebay.de/itm/271621359059?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Nosilec tablice tudi že nekje na poti iz daljnega vzhoda... Edin žmigavce bi še zamenjal samo po te bom šel pa verjetno v Kranj...

 

Rori so pa tudi že zmontirani:

 

10857834_1561730890731572_32245615268906

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,nova R1,tiste,ki so bile namenjene za naš trg naj bi že vse prodali! Marketinška poteza ali resnica? Močno dvomim,da so jih tolk prodal ob taki ceni ali pa so računali za naš trg prodati zgolj dve!!

 

Eh, pa kdo bi to kupil?

 

Tole je slepa ulica v designu, prevelik preskok v tehnologiji in nepotreben razvoj pomagal (sploh nočem vedet, če začne elektronika crkovat),... Kak bodo ljudje vedl, al se oni dobr peljejo, al jih motor dobr pelje?

 

Razn, če se izklopijo vsa pomagala.. ne vidim smisla, da bi sploh posedoval takšen motor.

 

Življenje brez izzivov in ovir nima smisla, ker to je sama definicija življenja. Bitka, borba, preživetje. Če tega ni, potem ni strasti, ni lepote in ni vrednot.

 

Mogoče se marsikdo ne strinja z mano, ampak vam bom dal zelo dober primer. Vaši parternji/partnerice (če jih imate ali jih boste imeli) bodo cenjeni samo TAKRAT, če ste se morali zanje ZELO POTRUDITI, da ste sploh lahko z njimi. Če so bili lahke "ribe", ste jih že pustili, menjali, prevarali... Isto je pri motorjih, avtih, hišah,.. itd.

 

SS motor mora biti zahteven, nekoliko nevaren, nekoliko nepredvidljiv, nekaj posebnega.. drugače ga ne ceniš, ker se nikoli nisi potrudil, da bi ga obvladal.

 

Moje neumno mnenje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

royal

 

nisi razumel,kaj sem hotel povedat! Dnarja je zmeraj manj,novih motorjev sploh SS se proda zelo zelo malo in SS motorji so bili lani cca 4000 eur cenejši (R1) pa so jih prodal če se ne motim 3 ......  Cene SS motorjev grejo v nebo ,kdo bo to kupil??????   Zdaj razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

royal

 

nisi razumel,kaj sem hotel povedat! Dnarja je zmeraj manj,novih motorjev sploh SS se proda zelo zelo malo in SS motorji so bili lani cca 4000 eur cenejši (R1) pa so jih prodal če se ne motim 3 ......  Cene SS motorjev grejo v nebo ,kdo bo to kupil??????   Zdaj razumeš?

Zaradi tega že 3-4 sezone imajo vsi motorji enako ceno in tudi km na števcih ostajajo vedno enaki 20-30k km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz zadeve za 20k€ sigurno ne bom nabavil.

 

Zaradi tega že 3-4 sezone imajo vsi motorji enako ceno in tudi km na števcih ostajajo vedno enaki 20-30k km :)

 

SS rabljene pedarde niso vredne nič, pri novih pa cena v plafonu. Mnogo se jih ne vozi ali pa zelo malo, km posledično ostajajo isti (poznam par takih, tudi jaz sem med njimi).

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, pa kdo bi to kupil?

 

Tole je slepa ulica v designu, prevelik preskok v tehnologiji in nepotreben razvoj pomagal (sploh nočem vedet, če začne elektronika crkovat),... Kak bodo ljudje vedl, al se oni dobr peljejo, al jih motor dobr pelje?

 

Razn, če se izklopijo vsa pomagala.. ne vidim smisla, da bi sploh posedoval takšen motor.

 

Življenje brez izzivov in ovir nima smisla, ker to je sama definicija življenja. Bitka, borba, preživetje. Če tega ni, potem ni strasti, ni lepote in ni vrednot.

 

Mogoče se marsikdo ne strinja z mano, ampak vam bom dal zelo dober primer. Vaši parternji/partnerice (če jih imate ali jih boste imeli) bodo cenjeni samo TAKRAT, če ste se morali zanje ZELO POTRUDITI, da ste sploh lahko z njimi. Če so bili lahke "ribe", ste jih že pustili, menjali, prevarali... Isto je pri motorjih, avtih, hišah,.. itd.

 

SS motor mora biti zahteven, nekoliko nevaren, nekoliko nepredvidljiv, nekaj posebnega.. drugače ga ne ceniš, ker se nikoli nisi potrudil, da bi ga obvladal.

 

Moje neumno mnenje ;)

30 let sem se vozil brez pomagal ... ampak verjemi, da pomagala pomagajo ... dokler ne probaš vsega tega, ne moreš govoriti, jaz govorim iz svojih izkušenj ... če hočem, da se mi vrti v prazno .. pač izklopim, če pa nočem, pa vklopim ... ajnfok, da o ABS sploh ne govorim ... pa še kaj bi se našlo ;)

 

pač .. to je pa moje neumno mnenje

 

in res je ... vse te nove SS motorje so močno precenili, kljub vsej napredni elektroniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

royal

 

nisi razumel,kaj sem hotel povedat! Dnarja je zmeraj manj,novih motorjev sploh SS se proda zelo zelo malo in SS motorji so bili lani cca 4000 eur cenejši (R1) pa so jih prodal če se ne motim 3 ......  Cene SS motorjev grejo v nebo ,kdo bo to kupil??????   Zdaj razumeš?

Tisti ki ima denar.... to se sliši malo čudno ne :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo pa sem kupil tisto r1;-)zelo zadovoljen,komaj cakam sezono da gremo probat;-)sem pa ze eno veliko neumnost naredo(se preden sem sploh na cesti)..pozabil sem da imam na sprednjem kolesu kljucavnico,potegnil motor nazaj in odlomil koscek blatnika..:-((((mogoce kdo ve kje se da dobit nov blatnik?na ebaju ga ni..a pse da to zalimat tut?sej mogoce pa pqse tut od drugega motorja..je pa r1 let 2003..prosim za pomoc..spet;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem iz katerega dela naše kokoške si, ampak v ljubljani na dolgem mostu-tržaška pri pralnici desno švasajo vse vrste stvari, pa dobr naredijo tud če ti kak kos plastike manjka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma , vem samo, da je čist enostavno do njih prit, pri pralnici desno, potem pa cesta mal zavije in se pelješ po tej cestici-ulici na levi strani boš imel, res ne moreš falit simpl kot pasulj ;)  Kosančeva ulica je... https://www.google.si/maps/place/Tr%C5%BEa%C5%A1ka+cesta/@46.0321425,14.446642,19z/data=!4m2!3m1!1s0x477ad2c5747bd3a7:0xe76eeac4da802788

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo pa sem kupil tisto r1;-)zelo zadovoljen,komaj cakam sezono da gremo probat;-)sem pa ze eno veliko neumnost naredo(se preden sem sploh na cesti)..pozabil sem da imam na sprednjem kolesu kljucavnico,potegnil motor nazaj in odlomil koscek blatnika..:-((((mogoce kdo ve kje se da dobit nov blatnik?na ebaju ga ni..a pse da to zalimat tut?sej mogoce pa pqse tut od drugega motorja..je pa r1 let 2003..prosim za pomoc..spet;-)

A pa ne boš verjel da sem jest tud to zadnč naredu in to na enakem motrju,kurba sem bil jezn!!!!i :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!