Skoči na vsebino
bambi

BMW R 1200 GS do 2013

Priporočene objave

MiNa    6886
MiNa
pred 3 minutami, Kawl pravi:

Nč ne zastopm več - a pol je bmw vredu al ni ? :D

Je! Ampak se kvari kot vse ostalo.

Ali to lastniki priznajo ali ne, je pa druga zgodba.

ps. Črpalka za gorivo za velikega modrega je pri OEM prodajalcih od 30-50€. Počena ohišja črpalk (prirobnice) so pa imel vpoklic, ne vem zakaj niso na pripravi motorja menjal?

Špricanje bencina malo za dramatizacijo, ker se nič drugega ne dogaja, možno....

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
vandrovec    2220
vandrovec

Če je bil skoraj 40 let zadovoljen z BMW-ji in mu sedaj eden v dveh mesecih nadpovprečno "nagaja" ni to nek pomemben faktor pri splošni oceni. Lahko gre bolj za trenutno smolo in malo čustveno napisan članek, morda ima tudi kakšne probleme z novo sopotnico...:hmm:

To ni nič posebnega, po moje. Zase pa vem, da bi za poti izven Evrope izbral drug motor, za po Evropi in malo ven, bi pa ostal na GS-u.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Snecer    13715
Snecer

Vse je lepo, dokler...

21728260_1903082836678371_9095306283392449579_n.jpg

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Če je bil skoraj 40 let zadovoljen z BMW-ji in mu sedaj eden v dveh mesecih nadpovprečno "nagaja" ni to nek pomemben faktor pri splošni oceni. Lahko gre bolj za trenutno smolo in malo čustveno napisan članek, morda ima tudi kakšne probleme z novo sopotnico...:hmm:

To ni nič posebnega, po moje. Zase pa vem, da bi za poti izven Evrope izbral drug motor, za po Evropi in malo ven, bi pa ostal na GS-u.

"Zadovoljen" je bil, dokler ni smel povedat.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
solorider    6709
solorider
pred 26 minutami, MiNa pravi:

Je! Ampak se kvari kot vse ostalo.

Ali to lastniki priznajo ali ne, je pa druga zgodba.

ps. Črpalka za gorivo za velikega modrega je pri OEM prodajalcih od 30-50€. Počena ohišja črpalk (prirobnice) so pa imel vpoklic, ne vem zakaj niso na pripravi motorja menjal?

Špricanje bencina malo za dramatizacijo, ker se nič drugega ne dogaja, možno....

Mi more nick-bmw povedat ali je stara, ker jaz ne vem, da so mi jo zamenjali. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
MiNa    6886
MiNa
pred 8 minutami, solorider pravi:

Mi more nick-bmw povedat ali je stara, ker jaz ne vem, da so mi jo zamenjali. 

Je tvoj zraven? Vpoklic zaradi " cracks in the fuel pump mounting flange causing a fuel leak".

Popravljeno . Popravil MiNa

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
solorider    6709
solorider
pred 3 minutami, MiNa pravi:

ja vem, samo ne vem, če so mi jo menjali. Zato sem poslal slike bmw-u in mi še ni odgovoril, če je stara ali nova.

20170910_165221_HDR.jpg

20170910_165229.jpg

Popravljeno . Popravil solorider

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
MiNa    6886
MiNa
pred 26 minutami, solorider pravi:

pipci

Misliš "hitro spojko", plastične rade počijo. Meni je na R1150GS,  pa sem plastično zamenjal s kovinsko.

Posebej bodi pozoren na moški del spojke - priključka na cevi rad poči. Meni je, kot sem opisal zgoraj. Po menjavi je bilo vse BP.

Tule je pa napokano ohišje, prirobnica, zato tudi menjava kompleta v primeru razpok. V primeru, da razpok ni , samo :bike:.

Popravljeno . Popravil MiNa

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Wakasaki    1199
Wakasaki
pred 11 urami, 3nity pravi:

1. fotka aliexpress, 2. Kry-o, the same but different :P

image.png.5d5f4035fddaac1493b3326b38d5fa72.pngimage.png.5ac947ff5f5d7951deb12870652a00e0.png

Kry-o je zelo lepo narejen, enostavna montaža, nič ne vibrira, lepo izgleda, predvsem pa preprečuje svinjariji da packa po amortizerju. Btw, Pohajač ima kalup za tega.

Misliš ima kalup in ga lahko "naprinta"?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
compaq    128
compaq
pred 1 uro, GO_Tomi pravi:

Ni samo hvalil znamke oz. modela, temveč je vsem udeležencem na pripravah na potovanje tudi povedal, da 'če ni to, ni nič'. Znamko oz. model je koval v nebo tako zelo, da se je cedilo iz časnika, ko si čital. Vse ostalo je dajal v nič. Dolga leta sledim Zvonetu, vsakič je blo enako.
Več kot očitno se je pipica zaprla. In zdaj udriha po znamki oz. modelu. To je lastnost mentalno neuravnoteženih, neuravnovešenih ljudi. Zagledanih v svoj prav, ostalo ne obstaja. Dela (govori) enako kot prej, samo diametralno nasprotno.
Vse, kar tak človek pove, mora biti predmet tehtanja (ali je res tako ali je čisto drugače)
Zakaj ni šel na drugo znamko je pa jasno: nov motor bi blo treba plačat ...

Kar se mene tiče, tale njegova zadnja objava samo potrjuje moje že itak izoblikovano mnenje o njem. On nima težav z znamko oz. modelom, on ma težave sam s sabo.

(se ne počutim najboljše, k sm ga popluval, ma kej čem, tko je)

V bistvu, sploh ne vem, kaj je bistvo objave? Pohejtat bajk, ki ga vozi? Ali mehanike, ki so mu ga rihtali? Ali predvsem povdarjat, da je placal z lastnega zepa (s katerega pa?) 2700€ za servis, pa so se mu zvezde vseeno obrnile? Tok naklada, da izgubi rep in glavo. 

Edino, kar drzi je, da je stara bogata razvajena rit. Sel bi na pot s stero drvarnico, bi vsaj vedel, za kaj je crknila. 

Pa se odgovor na v prvem stavku zastavljeno vprasanje: bistvo je posta je reklama. Da se govori ..... 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Quest    1232
Quest

Mislim, da smo tole temo posmetili s Šerugo. Bolj bi pasala v temo zakaj ne bi imel BMW tukaj pa naj ostanejo tehnične zadeve kar se tiče motorjev.

Čist sam moje mnenje.:whistle:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Nearrain    13692
Nearrain
12 minutes ago, Quest said:

Mislim, da smo tole temo posmetili s Šerugo. Bolj bi pasala v temo zakaj ne bi imel BMW tukaj pa naj ostanejo tehnične zadeve kar se tiče motorjev.

Kdo je ze nastavil tole Seruga smetenje? Le kdo?  :smoke:

2 hours ago, GO_Tomi said:

Ni samo hvalil znamke oz. modela, temveč je vsem udeležencem na pripravah na potovanje tudi povedal, da 'če ni to, ni nič'. Znamko oz. model je koval v nebo tako zelo, da se je cedilo iz časnika, ko si čital. Vse ostalo je dajal v nič. Dolga leta sledim Zvonetu, vsakič je blo enako.
Več kot očitno se je pipica zaprla. In zdaj udriha po znamki oz. modelu. To je lastnost mentalno neuravnoteženih, neuravnovešenih ljudi. Zagledanih v svoj prav, ostalo ne obstaja. Dela (govori) enako kot prej, samo diametralno nasprotno.
Vse, kar tak človek pove, mora biti predmet tehtanja (ali je res tako ali je čisto drugače)
Zakaj ni šel na drugo znamko je pa jasno: nov motor bi blo treba plačat ...

Kar se mene tiče, tale njegova zadnja objava samo potrjuje moje že itak izoblikovano mnenje o njem. On nima težav z znamko oz. modelom, on ma težave sam s sabo.

(se ne počutim najboljše, k sm ga popluval, ma kej čem, tko je)

:worship: 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Wakasaki    1199
Wakasaki
pred 21 urami, Quest pravi:

MODERATORJI...........že tretja stran

Popravljeno . Popravil Wakasaki

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
DAMI34    65565
DAMI34
pred 45 minutami, Wakasaki pravi:

MODERATORJI...........že tretja stran

ok...ok...

Mislim, da smo Šerugo obdelali in ni več potrebe po reševanju "njegovih" problemov. Se pa posti pustijo, ker so vsaj delno v navezi s temo.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RSa    104
RSa

Nič posebno kritičnega, kot pri vseh ostalih. Res, da je zadnji letnik oilhead in s tem naj bi bilo vse tipi top.

Imam 2012, zaenkrat b.p.

Če te kaj posebej zanima, vprašaj

P.S. Šerugov je tudi 2012, sem ga tudi jaz ogledoval, celo klical sem lastnika in se dogovarjal za ogled, pa me je prehitel in sedaj ima...

Popravljeno . Popravil RSa

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

No registered users viewing this page.

• Podobna vsebina

• solorider
      Avtor solorider
      Da se ne bomo motili ali gre za stari ali novi model! Lahko pa tudi iz stare teme prestavimo del debate v to temo!

• motolover
      Avtor motolover
      Vaše izkušnje s serviserji, kje servisirate, kako ste zadovoljni z uslugami, kake so cene, splošna debata o serviserjih........

Opozorilo velja vsem lastnikom BMWjev s kardanom!
      Torej: Nekateri servisi (v mojem primeru Cosmos) obračunavajo pri menjavi olja v kardanu (kotnem gonilu po naše) pri bokser motorjih  0,5l, namesto 0,18 kolikor ga gre notri. Ker je to izgleda dokaj stalna praksa svetujem, da se vsi, ki imate na računu več kot recimo 0,2l, kar bi bilo nekje normalno, pritožite in zahtevate razliko nazaj. Le tako, jih bomo prisilili, da obračunavajo pošteno. 
      Liter olja zaračunavajo 38€ ali celo 39€, potem plačate namesto 7,8€, kar 19€. Ne bom omenjal, da liter tega istega olja stane na netu 10,90€, to tu ni važno. Važno je, da ne obračunajo pošteno po specifikaciji koliko ga gre notri. Ker v navodilih za vzdrževanje ni podatka koliko ga gre notri, so si enostavno vzeli pravico zaračunati skoraj trikrat več.
      Preverite račune, naredite reklamacijo in zahtevajte razliko pri narobe obračunani količini olja!
      Od letnika 2006 dalje imajo v kardanu namesto 0,22l, samo 0,18l. 
      BMW s tem nima nič in niso nič krivi, da si servis jemlje dodaten zaslužek na tak način. 
      Prilagam podatek iz BMW servisne knjižice, ki je na voljo samo servisom. 

• Zdrawc
      Avtor Zdrawc
      Da vidimo, kdo vse na Motosvetu vozi BMWja, :OK:

sicer bi naredil seznam pa se mi ne da, tako da se sami pripiše / naslikate spodaj, potem bomo pa seznam že sproti obnavljali…. :yes:

No, pa navalite…

• Johnie19
      Avtor Johnie19
      Pozdravljeni,

Že kakšen mesec prebiram forum Motosvet, kjer me navdušuje količina moto znjanja na kupu in sedaj sem se končno odločil tudi registrirati.

in moj prvi majhen prispevek za forum je tale celada: (upam da se ni kdo postu o tem)

http://www.kratkocasnik.com/index.php?stran=permalink&id=122

Men se zdi prevec kulska sam skoda k stane blizu 100k sit :(

"KTM till the end"
    • Cufa
      Avtor Cufa
      Dragi moji, en prisrčen pozdrav iz zaledja. Ker ste se v temi o BMW S1000XR tako lepo skregali, jo je bilo treba malo počistit in poslat par ljubezenskih pisemc - predvsem zato, ker tudi sami želite red v resnejšh forumskih temah.
      Ker se forum še vedno nadgrajuje in je ura veliko premalo, sem vam pomotoma pobrisala temo. Prepričana sem, da vam jo bo Codeine z velikim veseljem poiskal, ko bo dokončal nadgradnjo foruma. If not, pa ste dobili priliko, da vse objavite ponovno. 

My bad. Sori.
      in
      ....
      Če si ne bi tako intenzivno merili, kdo ime daljšega, se to ne bi zgodilo

• Forum