Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

pred 20 minutami, roxsas pravi:

Končno sem enkrat po JUS-u :D tudi jaz nameravam kupiti GS pa so mi odsvetovali, da sem premajhen 175cm

Se da kaj spustit ta motor al moram začet visoke pete nosit :)

Za navadnega GS nisi nič premajhen, vzami z znižanim sedežem pa bo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, roxsas pravi:

Končno sem enkrat po JUS-u :D tudi jaz nameravam kupiti GS pa so mi odsvetovali, da sem premajhen 175cm

Se da kaj spustit ta motor al moram začet visoke pete nosit :)

Odsvetovali so ti GS-a, ker naj bi bil premajhen ? Mogoče, ker ne bi dosegel tačk ? Svašta. En nasvet; teh ljudi ne sprašuj več za mnenje o motorjih.

Glede nižanja motorja ali samo sedeža boš veliko zvedel od uporabnikov, ki so to storili. Jaz na tvojem mestu ne bi nižal motor, ampak bi samo predelal sedež, da bi bil nekoliko ožji in nižji, zaradi česar ne bi bil tako razkoračen in posledično bi lažje prišel do tal. To pa zaradi tega, ker tvojih 175 cm ni višina palčka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 8. 2016 at 16:52, motolover pravi:

Tvoja višina je več kot zadovoljiva. V bistvu so motorji in avti delani za modele po "JUSu" kot smo včasih rekli. 175 do 185 je nekje ideal za večino motorjev.

Končno sem enkrat po JUS-u :D tudi jaz nameravam kupiti GS pa so mi odsvetovali, da sem premajhen 175cm

Se da kaj spustit ta motor al moram začet visoke pete nosit :)

 

Mi lahko kdo svetuje, kdo dela predelavo sedeža in okvirno ceno, prosim lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Rey pravi:

Lahko kupis znizan sedez. Bo pa bistveno drazje kot predelava. Sedez je cca.500-600€.

Nazadnje nje bil okrog 350 NE VEM KJE SI TI DOBIL 500-600....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Rey pravi:

Ja, ampak ne vem ali @roxsas kupuje novega GSa ali rabljenega?

Touratech USA

 

Kupiš originalnega znižanega , je najlepše in najcenejše .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komplicirat glede nizkega sedeža, ker toliko visoke motorje vozijo tudi manjši od tebe brez nobenega problema.

Če pa že, ti sedež predela tapetnik za 80€ (mislim, da v Trstu dobiš za to ceno tudi gel vložek).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer višine, vendar za 175cm visokega voznika višina sedeža nekje okrog 85cm ne sme biti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj informacij sem že dobil in sem malo bolj pomirjen :)  Zanima me tudi glede nakupa, na kaj moram biti pozoren ko kupujem rabljen motor. Kakšni felerji kot recimo pri kardanu (hvala boych) kaj, na kar moram biti pozoren? 

Hvala za nasvete in pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D čene pa hlače čez popek potegnem pa bodo še daljše. Uglaunem zgleda da ne bo tko hudo, če pa že bo sem pa najdu tud neki jer bom lohk kupu. V osnovi bom pa že iskal z nizkim sedežem če bo problem doseganja tal. Dejte mi še povedat na kaj moram bit pozoren ko kupujem prosim.

https://www.motorworks.co.uk/vlive/Shop/Parts.php?T=5&NU=15&M=35&Ct=SA&SbCt=BA_15_35_SA_50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Je pa velik odvisno kakšno obliko ima sedež, pa kje je težišče. Pa res je tudi, da je velika razlika motor samo malo peljat in motor peljat ko si zmatran. Tale video je fora...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 9. 2016 at 13:21, ciciban pravi:

Je pa velik odvisno kakšno obliko ima sedež, pa kje je težišče. Pa res je tudi, da je velika razlika motor samo malo peljat in motor peljat ko si zmatran. Tale video je fora...

 

Dejansko je bolj kot od telesne višine odvisno od višine razkoraka. Drgač mam jst tud 175 pa mojga advenčeja zajaham in razjaham tko kot tale na tvojem videu, sam da je motor na tački. Sem se navadu predvsem zaradi stranskih kufrov.  Nisem lih eleganten, pri manevriranju z nogami na tleh, pa zato kolena manj trpijo med vožnjo. Na čoperju pa nimam teh problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, ciciban said:

Noup. nažalost ne. Je pa velik odvisno kakšno obliko ima sedež, pa kje je težišče. Pa res je tudi, da je velika razlika motor samo malo peljat in motor peljat ko si zmatran. Tale video je fora...

 

K ga je pa treba na hitr ustavt, je pa na boku. Prazna cesta bse prenese. Ce na motorju z eno nogo ne dosezes do tal isco drug motor al pa nizanje. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ukica pravi:

K ga je pa treba na hitr ustavt, je pa na boku. Prazna cesta bse prenese. Ce na motorju z eno nogo ne dosezes do tal isco drug motor al pa nizanje. :) 

Ja tačko dol porineš in nagneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, roxsas pravi:

Končno sem enkrat po JUS-u :D tudi jaz nameravam kupiti GS pa so mi odsvetovali, da sem premajhen 175cm

Se da kaj spustit ta motor al moram začet visoke pete nosit :)

 

Mi lahko kdo svetuje, kdo dela predelavo sedeža in okvirno ceno, prosim lepo.

...in ti se obremenjuješ z 175 cm...beri jaz jih mam 173 cm...

img-20160618-wa0005.jpg

Original zic prestavljen na spodnjo pozicijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, HyperJack pravi:

...in ti se obremenjuješ z 175 cm...beri jaz jih mam 173 cm...

img-20160618-wa0005.jpg

Original zic prestavljen na spodnjo pozicijo.

sej to je nižje kot pa moj GT (gt ma do tal 83,5)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

sej to je nižje kot pa moj GT (gt ma do tal 83,5)

Pri novih je menda ena fora z nastavljanjem vzmetenja, pri starejših, rabljenih pa lahko sedež predelaš, ožji in nižji, pa tudi komplet vzmetenja se dobi za znižanje motorja, za Wilbers vem, da ni problem. Sam imam 185 in se mi zdi, da mi je original, navaden gs, ravno pravšnji, nižja pozicija sedeža za lažje manevriranje, na daljše poti višja pozicija za bolj iztegnjene noge. Z 10 cm manj bi šlo, jaz pridem s celimi stopali do tal in ni problema kjerkoli, je pa motor dokaj težak za porivat z nogami ali nenadno ustavljanje na različnih podlagah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

sej to je nižje kot pa moj GT (gt ma do tal 83,5)

Ko pa esa nastavim na dva pol sem pa ko balerinka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

...in ti se obremenjuješ z 175 cm...beri jaz jih mam 173 cm...

img-20160618-wa0005.jpg

Original zic prestavljen na spodnjo pozicijo.

Imajo vsi letniki nastavljiv sedež po višini ker tvoj se mi zdi predelan ali se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!