Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

vem da je bilo o tuningu in predelavah napisano ze veliko. nisem pa nikjer zasledil naslednje: kako bi svoj motor pobarval ali dodal kaksno grafiko nanj, obstajajo kaksne nalepke, kje se jih da dobiti?

dobrodošel,

za barvanje imaš v SLO kar nekaj mojstrov, od dobrih avtoličarjev (za vse vrste barvanja in lakiranja) do tipov, ki delajo z airbrush slike. nalepk nekih močnih glih ni pa še zelo ceneno bi zgledalo če bi neke nalepke gor lepil (razen če maš cestaka). vprašaj bolj konkretno kaj bi mel pa bomo že nekaj najdli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ličar je tvoj pravi naslov!!

Vale vsak, ki se ukvarja z paintbrushom ti bo znal svetovati! (niso vse čelade za barvat primerne!!! in v temi "čelade na splošno" je bilo tudi omenjeno da celo odsvetujejo kakršnokoli barvanje )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ličar je tvoj pravi naslov!!

Ja sam a ličar zna dat plastike dol pa jih ponovno namontirat?

Kok pa pride približno cena za cel motor z navadno črno barvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi še tule eno vprašanje vrinla ... a ve mogoče kdo kak naslov za barvanje čelade ...

Za barvanje čelade sn dobu od enga tipsona cifro k se s tem ukvarja in sicer

HANGMAN Tel: 041/883-554

Ce bos kej klicala povej kolk kej racuna

ce bo cenovno vredi si bom dal kuro na calado narisat :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(niso vse čelade za barvat primerne!!! in v temi "čelade na splošno" je bilo tudi omenjeno da celo odsvetujejo kakršnokoli barvanje )

Bobek,

ne "pošrek" o nebarvanju čelad. V spremni dokumentaciji k čeladi mora lepo pisat, ali je dovoljeno čelado barvat. Če tega ni, potem se je ne sme barvat. In pri večini čelad pleskanje ni dovoljeno. Dovoljeno je npr. pri Arai čeladah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam a ličar zna dat plastike dol pa jih ponovno namontirat?

Vsak kvaliteten ličar ima nekoga, ki se ukvarja z demontažo in montažo. Pri sebi ali v španoviji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bobek,

ne "pošrek" o nebarvanju čelad. V spremni dokumentaciji k čeladi mora lepo pisat, ali je dovoljeno čelado barvat. Če tega ni, potem se je ne sme barvat. In pri večini čelad pleskanje ni dovoljeno. Dovoljeno je npr. pri Arai čeladah.

jest sem samo kratek povzetek napisal ker se mi ni dalo iskati po forumu;)

Razlaga:

tema je Čelade A-Ž

QUOTE (J @ 3 Jul 2003 @ 18:33)

Dobrodošel Kompi!

Kakšen mesec nazaj sem kupil eno čelado(material Lexan) iz vašega programa in me zanima sledeče. Če dam jaz to sicer novo čelado nekomu, da jo prebarva z airbrushom:

1.) Ali se kaj spremenijo prvotne varnostne karakteristike čelade?

2.) Na kaj bi ta moj umetnik moral pazit, če se jo sploh sme prebarvat?

Hvala in lep pozdrav!

Najlepša hvala vsem za prijazno dobrodošlico! Upam, da nam bo skupaj uspelo razdreti kakšno pametno na temo čelad. Najprej o barvanju čelad.

V grobem lahko čelade razdelimo na dve veliki skupini:

1. čelade izdelane iz brizgane plastike (s komercialnimi nazivi kot so Lexan, polikarbonat ipd…). Takšnih je več kot 80% vseh čelad v uporabi.

2. čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …)

Brizgana plastika (Lexan …) je občutljiva na različne kemikalije in jo lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, tudi razredčila, lepila, bencin) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujemo nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike. Priporočamo, da pri ravnanju s čelado skrbno upoštevate proizvajalčeva navodila.

Čelade iz kompozitnih materialov so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana lupina čelade; vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bobek, nolanovih čelad se ne sme barvat, that is the problem. In čelade iz kompozitnih materialov niso samo trpežnejše, temveč ...

Vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja ... who as per idiot bo štrihal mehanizem in vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ličar je tvoj pravi naslov!!

Vale vsak, ki se ukvarja z paintbrushom ti bo znal svetovati! (niso vse čelade za barvat primerne!!! in v temi "čelade na splošno" je bilo tudi omenjeno da celo odsvetujejo kakršnokoli barvanje )

Js rabim sam predračun za barvanje, ker mi zavarovalnica glupa ne krije nove čelade, ki mi jo je mulc poškodoval ampak samo barvanje in če že ne morm vse iztržit, bom vsaj to :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi zavarovalnica glupa ne krije nove čelade, ki mi jo je mulc poškodoval ampak samo barvanje in če že ne morm vse iztržit, bom vsaj to :angry:

pridobi strokovno mnenje uvoznika/zastopnika za tvojo čelado, da barvanje izniči njene varovalne funkcije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridobi strokovno mnenje uvoznika/zastopnika za tvojo čelado, da barvanje izniči njene varovalne funkcije ...

Hočko poznaš uvoznika za SHOEI v Sloveniji :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale ... za predračun nevem .... pradračun ti lahko napiše vsak ličar.... če pa želiš met lepo povarvano čelado in pomožnosti še kaj narisano ti naslov uni tip iz okolice KP ki ma uno rumeno shadow in gor poslikano črnobelo zastavo ..... sem videl par njegovih umetnin ...res lepo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko poznaš uvoznika za SHOEI v Sloveniji  :?

v štacuci poglej na škatlo od katerekoli SHOEI čelade in si iz nalepke prepiši podatke o uvozniku ... ko pasulj ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej gapi ce si iz lj al pa okolice ti jst lahko demontiram in namontiram ne za prov velik dnarja

drgac pa licar vzame tm okol 25k

A teh 25k ti računa vse(barvanje in montiranje)?

Sm iz ljubljane sam jest te stvari raj dam strokovnjakom tko da če kej zjebejo da tud nazaj popravjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

torej, spravljam se barvat plastike moje mofe, zal z dvema problemoma: prvi je, da ne bi rad dal celega premozenja ze samo za barvo, drugi pa ta, da nimam ne kompresorja, ne pistole, in ne izkusenj oz. potrebnega znanja. za zacetek bi postavil nekaj vprasanj.

- kital sem s poliester kitom s steklenimi vlakni - z vlakni se naj ne bi dal tako lepo zbrusit kot brez njih. men se zdi, da sm ga kr ok zbrusil (rocno vodno brusenje) - se bo vseeno poznalo kje je bilo kitano, tudi potem, ko bo povrsina pobarvana, al naj kupim se kit brez vlaken, in ga nanesem preko tega z vlakni??

- katere barve (v spreju - znamka ali vrsta) naj uporabim - po moznosti naj bi se jih dobilo v mariborskem Merkurju, in naj ne bi stale vec kot je vreden cel motor. aja, gre pa za metalik barvo (modra)

- kako doseci, da se bo povrsina svetila kot na novem motociklu - a je dost, da je plastika res lepo zbrusena (to itak da je :D ), al je potrebno na pobarvano povrsino nanesti se plast prozornega laka (katerega?)??

- koliko slojev je potrebno nanesti za lepo, svetleco povrsino (metalik modra preko bele, vijolicno-modre in rdece barve)??

- a je sploh mozno brez pistole pobarvat motor tak da bo res lepo izgledal, in da bo barvna obstojna?? :)

hvala za odgovore!

LP, Zok :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš v štacuno, kupiš pištolo za farbanje modelčkov (cca 1500 je bla včasih) pa pixno s stisnjenim zrakom. Al pa dve. Al pa tri.... greš v mavrico, rečeš da ti zmešajo barvo (standox... vsaj te majo v lj), kupiš še redčilo pa lak pa bohvekajše... pa gasa.... aja, pa na kšn šprickit ne pozabit. Če hočeš met ornk... sicer pa sprej, mat črn, pa gasa...

LP

PS: pod 15-20k težko prideš čez če hočeš met ornk....

Popravljeno . Popravil strom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ammmm... ...pistole mi ni za kupvat... :) ce ze, bi sou h kulegu, k se k tem ukvarja, sam pol bi se hotu vozit z motorjem se pa se - to pa mi nekok ni najbolj optimalna resitev...

aja, pa mat crna zgleda full dobr - na novejsih motorjih (kar pa moj ni :cry: ).

a akrilne barve se da dobit v spreju?? k ce se ne da, bom res sou k frendu barvat (kar je pa skrajna resitev, k mi ni, da bi dal not nov bat, po barvanju bi pa ze mel kakih 3000 km... :D ).

se glede sprickita - to je kao navadn kit, sam da se ga naspreja gor, ce prav razumem, in se ga naspreja in obrusi pred barvanjem, ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, saj nisi prvič na Motosvetu, kajne, da ne bi vedel za tistega frajerja, ki ga kličemo "Iskalnik"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem tistega frajerja tud vprasal ce ve kaj o kaki sorodni temi, pa se mu ni zdel vredno, da bi mi povedu da ta tema ze obstaja. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!