Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Idrijski policisti so bili obveščeni, da je medved v noči s torka na sredo poškodoval osebno vozilo, ki se je nahajalo na obrobju mesta Idrija. Ugotovili so, da je medved vozilo poškodoval z grizenjem, lomljenjem in praskanjem po prednjem pokrovu, prednjem levem in desnem blatniku, prednjem odbijaču in prednji maski avtomobila. 

Policisti so oškodovancu zaradi poškodovanja tujega vozila izdali ustrezno potrdilo. Obvestili pa so tudi intervencijsko skupino za velike zveri Zavoda za gozdove Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, RobiRoberto pravi:

Idrijski policisti so bili obveščeni, da je medved v noči s torka na sredo poškodoval osebno vozilo, ki se je nahajalo na obrobju mesta Idrija. Ugotovili so, da je medved vozilo poškodoval z grizenjem, lomljenjem in praskanjem po prednjem pokrovu, prednjem levem in desnem blatniku, prednjem odbijaču in prednji maski avtomobila. 

Policisti so oškodovancu zaradi poškodovanja tujega vozila izdali ustrezno potrdilo. Obvestili pa so tudi intervencijsko skupino za velike zveri Zavoda za gozdove Slovenije.

Zih je biu lovc, sam je spet ubogi medo kriv :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"...OK se zgodi da zapojejo pesti
Sam strelajo pa lovci ne pa mi,
Če res hočte vedt kdo kvari nam milino
Vprašte rajš zeleno bratovščino...

En dan pride jager jasn je njegov namen,
Obešen je s pastmi ma puško prek ramen
Mu rečem vidš kok nas je ti si pa kr sam
Nehi ga srat pjt rajš v enmu kosu dam...

Dialog je tekel tko še neki časa,
a tip ni dojel kdo v gozdu je dasa
poletela je šapa padla je kapa
in našmu jagru je pošla sapa
se je obrnu, da bi zbežal,
a trop medvedov okol njega je stal
rekel je sam še :Sveta nebesa!
in že zelena jakna je bingljala z drevesa..

debata je ostra in žolčna, al je gozd od medveda, a od jagarmojstra!

:lol1::lol1::lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, I30 said:

 

Iz nikogar se ne delaš norca a ti je všeč, če lovec ustreli lovca? Pa žrtev in krvnik. 
Lej če to pomeni, da se ne delaš norca, je lahko samo še da si totalno fuknen ke u piskr!

Pa zelo zelo upam, da si vegan, ker sicer tista moja zgornja opazka drži miljaužent %!

Ne delam se norca,res "..mi je veliko bolj všeč,če lovec ustreli lovca kot pa kako žival"                                                  Kdo je pri jagi žrtev in kdo krvnik je meni kristalno jasno

če ne dojemaš pomena besed še ni nujno da žališ

Te bom razočaral ampak zaradi jajc ne odbijem kuri glave in zaradi sira ne koljem krav

1 hour ago, I30 said:

 

In boš videl kakšen halo bo, ko bo medo popokal kakšnega mulčka, ki bo vriskal po hosti, ker ga bodo stari peljali v zdravo naravo. Greva stavit kakšne bodo potem reakcije in zahteve do lovcev?!

 

 

Ne vem na kaj ciljaš:ali ne smemo več v gozd ali pa je treba vse kar je tam pobiti ?

 

1 hour ago, I30 said:

  Po domače za butlne, medved, ki je napadel, se človeka ne boji več in bo dejanje ob prvi konfliktni situaciji ponovil, ker bo ponovno pričakoval ugoden razplet zanj.
 

Zakaj bi se moral medved bati človeka?Jaz se medvedov bojim kljub temu da jih imam rad.Če pa bi kak nepridiprav haral po mojem teritoriju se ne bi končalo z obgriženo nogo.

1 hour ago, I30 said:

. Le stroka poskuša uvesti ameriške prijeme, ki dajejo rezultate.

 

Ameriški prijemi so načeloma koristni za peščico,za večino in okolje pa katastrofa.

1 hour ago, I30 said:


Odstrel tega medveda bo situacijo rešil ali pa ne. Kdo lahko zagotovi, da bo odstreljen točno ta osebek?!

 

Ni zagotovila je pa po ameriško rešitev na dlani:

I_e57410_2960427.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, FLY pravi:

 

I_e57410_2960427.jpgMedi.gif

... za štos nepremično glejte punčko nekaj sekund (nepremično v eno točko... recimo nos)...pol pa še medomulca....

...kdo je bolj luškan.... punčka, al medi.

Mene kar zmrazi..   :cry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, FLY pravi:

Ne delam se norca,res "..mi je veliko bolj všeč,če lovec ustreli lovca kot pa kako žival"                                                  Kdo je pri jagi žrtev in kdo krvnik je meni kristalno jasno

...

Ameriški prijemi so načeloma koristni za peščico,za večino in okolje pa katastrofa.

Fly, očitno o tematiki nimaš pojma, zato bi bilo bolje, da jih tudi ne bi mešal!
Ameriški prijemi, ki sem jih omenjal, so prijemi, ki jih uvaja biološka stroka v medvedji problematiki na njihovem ozemlju in ne nekaj kar si ti stereotipno misliš!
Vegan torej nisi, si pa očitno vegetarijanec ali nekaj kar misli, da se jajca in sir danes delajo brez škode na teh živalih?!
No ja, polico v trgovini res nič ne boli, ko daje jajca in mleko.
Moji odgovori so mogoče res malo direktno vulgarni, a tvoji v vato zaviti so po vsebini dosti bolj nasilni!
Sedaj pa še reci, da s svojo motorizacijo nič ne škodiš tem živalim, ki jih tako nekritično dojemaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne štekam....

... tut pešec, ki ga zbije avto na prehodu za pešce je kreten..  :huh:

Ni bil pazljiv.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em tkole je: Za eno mejhno Slovenijo je čist dost, da bi imel 100 medvedov in 100 ciganov. Še boljš bi pa blo, da bi imel 200 medvedov in 0 ciganov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Em tkole je: Za eno mejhno Slovenijo je čist dost, da bi imel 100 medvedov in 100 ciganov. Še boljš bi pa blo, da bi imel 200 medvedov in 0 ciganov!

Kolk nej bi blo pa bmflarjev?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem trdil da sem strokovnjak na tem področju.Kot lajk razumem fotranje živalic pozimi in masovno spuščanje živali vzgojenih na farmah po prekmurskih njivah kot rušenje naravnega ravnovesja.In potem imamo hvala bogu zeleno bratovščino ki si s težkim srcem in puško v roki trudi spet vzpostaviti ravnovesje  v naravi.Kot dr.Mengele skrbijo za čisto arijsko raso med živalmi s tem da pokončajo vse primerke ki imajo kako hibo.Res zelo visoki etični vzgibi,zatakne pa se ko jih vprašaš zakaj hudiča za velike peneze dovolijo snobom odstrel najlepših primerkov !? Plemenskih bikov nikjer ne redijo za zakol.Skrb za ravnovesje v naravi je dobilo globalne razsežnosti saj hodijo naši "naravovarstveniki " pobijat živali tudi v Afriko in na Aljasko,tuji ljubitelji živali pa pobijajo (bratovščina uporablja izraz "položiti na dlako"..) po naših gozdovih (bolj kapitalce kot škarte).

V mladosti sem veliko časa prebil z jagri nato pa mi je prebilo da mi bolj ustreza biti gozdovnik kot postati jager in da lahko uživaš v gozdu tudi brez puške.V naših koncih je razen izjem šlo rogovje uplenitelju doma na zid vsa obglavljena trupla pa preko hladilnice v Italijanske restavracije.

Če je nekoč lovec imel le puško,nož in daljnogled gre danes v korak s časom in si nabavi kamere z ojačevalci svetlobe,IR kamere in senzorje,drone  in terenska vozila.Ne delam se norca ampak sosed lovec pri denarju je imel v lovišču montirane kamere in senzorje,doma pa monitorje in rekorderje in  če je na posnetku ocenil da neka žival ruši ravnovesje v naravi je z puško in  Range Roverjem šel zadevo uredit.

Na enem lovskem žuru pri nas so ponoči ugotovili da v kotlu ni dovolj mesa.Nekaj lovcev pod gasom je pobralo puške in hajd v temno hosto po zrezke.Eden je strokovno ocenil starost,spol,težo in rogovje donatorja in napolnil grm z kuglami.Na žalost je ubil prijatelja.

Bojim se da bomo kmalu pobili in zastrupili vso favno in kam bodo šli potem vsi revčki ki s puško skrbijo za ravnovesje?Med motoriste?Vinjeni ( in oboroženi !)ne polagajo računov zdaj nikomur upam da jih bojo potem.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa resno.

Vlogo lovca je zelo uspešno nadomestilo kmetijstvo. Z načinom obdelave kmetijskih\gozdnih površin. Gnojenjem. Ter pesticidi. Dvijad izginja zaradi "nenormalnega" industrijskega kmetijstva. Kmet ne živi več z zemljo, ampak jo zlorablja-posiljuje. Majhen delež "odstrela" dodajo tudi ceste, kar lovci poskušajo skriti, da jim ostane višja kvota odstrela. Lovcev se ne rabi več...vsaj ne za odstrel "viška".

Sem že slišal takole:

Sem šel z rotacijsko, pa sem videl mlado srno v travi, pa sem jo kar povozil, jo je čisto zmlelo. Tak je danes način kmetovanja in se dokaj pogosto dogaja. Za take bi rabili lovce za odstrel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri lovstvu je moteča obilna mera sprenevedanja.Lovci bi se radi prikazali kot veliki skrbniki in ljubitelji narave s tem ko pozimi krmijo divjad kar je dejansko rušenje ravnovesja ki ga bojo potem oni popravili z odstrelom divjadi.Pa saj na vseh farmah  hranijo prašiče,govedo in perutnino z določenim namenom. Zakaj  pa  lovci trosijo koruzo živalim  pod prežami?Meni deluje kot zadnja večerja. Bistvo lova definira beseda "lov" ki  praviloma kulminira z pokončanjem živali in lovčevo ejakulacijo.  Nepotrebno je bluzit kako je človek od pamtiveka lovil živali.Če gre za preživetje (hrana oz.samoobramba) je zadeva popolnoma razumljiva. Razumel bi lovca ki bi ubito žival spekel in pojedel.V resnici pa gre za popolnoma druge vzgibe in nagone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

a misliš, da je medved vedu da je lovec lovec :? ... žival vidi samo nevarnost in se odloča ... ali napasti ali zbežati ... v tem dvoboju je zmagal ...

povsod po svetu, vsako žival, ki enkrat okusi človeško kri ... ubijejo ... na žalost je tako :dry:

 

pa lovec je vedel kam gre in naj bi policaja zdraven vzel ce sam se ne more zavarovat

Tak da ta lovec nevednež bo zdaj kriv za smrt živali, ki se je branila na svojem ozemlju

pred 2 urami, franc pravi:

Jager, ki ga napade medved je kreten.

se popolnoma  strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej naravna selekcija je boljša od lovcev al kaj, to da srna pogine pozimi od lakote (sicer malo verjetno) se vam zdi bolje od odstrela?

1 hour ago, FLY said:

.  Nepotrebno je bluzit kako je človek od pamtiveka lovil živali.Če gre za preživetje (hrana oz.samoobramba) je zadeva popolnoma razumljiva. Razumel bi lovca ki bi ubito žival spekel in pojedel.V resnici pa gre za popolnoma druge vzgibe in nagone.

Ok res da se marsikatera glava konča na zidu, ampak vidli kdaj kje kdaj za divjačinski golaž? Oz kakšne dobre srnjakove zrezke s kruhovimi cmoki so kr dobri, (ne vem kolko medveda je res v medvedjem golažu). Tako da lov je res malce tak čudn hobi, ni čisto za preživetje, da se pa ulov pojest.

Kar se tiče kmetovalcev, sej oni pritiskajo na lovce kako jim živali use pojejo, da bi morali biti odstreli še večji.

Če pa medo al pa divja svinja napadeta lovca je pa čisto fer plej, 1 na 1. 

 

ps: en živalsi vic

Sta živela osel pa svinja v štali,  osel se je bunil, da ga slabo hranijo, vsak dan tepejo in mora delat, svinja samo leži, dobi buče, repo in še kaj ker bi si tudi osel želel pojesti. Pride jesen in nekega dneva svinja zgine iz štale in reče osel: " Sem vedel da tako življenje ne more trajat". (sicer mislim da je to politični vic, ampak teh kolin še kar ni)

joke-funny-photo-Lonely-bear.jpg

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če ne bi bili vsako leto kaki novi rogovi nabiti na steno nekje, tut maus ne bi base jedu..  :P

... u bistvu...bi.... ampak ne tko dobre..  :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, FLY pravi:

Nikjer nisem trdil da sem strokovnjak na tem področju.Kot lajk razumem...

Se strinjam, nisi. In ne, ne razumeš niti malo. 
za povrhu pa še obrekuješ. 
 

pred 15 urami, skalar36 pravi:

... Dvijad izginja zaradi "nenormalnega" industrijskega kmetijstva.

 

Majhen delež "odstrela" dodajo tudi ceste, kar lovci poskušajo skriti, da jim ostane višja kvota odstrela.

A bejž no bejž, da divjad izginja?! :slap:
Ja iz zelo redke pojave recimo srnjadi po 2WW jih je sedaj "izginilo" na nekaj sto v vsakem lovišču. 
Kaj ko bi si kakšne podatke, magari na SURS-u pogledal, če drugje ne znaš, preden začneš klobasati?!

Tole kako lovci poskušajo skriti povoz je pa tudi "zanimivo". Verjetno povožene srne policajem in higienikom iz rok trgamo, pa zakopljemo kot psi tam za cesto?:hmm:

Kaj ko bi ta brihtni "carji" iz tle šli v garažo ole po tleh brisat, pa šraufe pobirat, boste manj kozlarij nasral!:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..še ena....  mogoče bolj spada pod globoke... al pa lovske....

Bolje rogovi na steni, kot na tvoji glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Arzen pravi:

In kako vedo, da bo pa to ponovil? Jaz če sem se enkrat uspel obraniti napada od psa, še ne pomeni, da bom nasljednjič pogumen oz. da bom šel bolj konkretno naprej....to je samo izgovor za odstrel.

Vsi strokovnjaki s področja narave trdijo ravno nasprotno od tega kar ti zagovarjaš. Preberi kakšno strokovno knjigo na to temo. Vsaka žival z uspešnim napadom pridobi večjo samozavest.

 

pred 19 urami, Kaldu pravi:

Ne bom o življenskem prostoru medvedov in ljudi in o vsej zgodovini osvajanja in prisvajanja tujih ozemelj. O lovcih imam svoje mnenje, kar mi ustava tudi zagotavlja. 

Ko motorist pade se hitro ugotovi vzrok in krivda padca. Velikokrat tudi priznamo kaj in kako smo za...... Saj na napakah se učimo.

 Le ko oborožen in izšolan moški v najboljših letih preseneti in prestraši mladega medveda, da ga le ta napade, pa je kriva zver.  Ali nimajo lovci kar nekaj "šolanja in izpitov" pred samostojnim izletom v gozd?

Za gasilce vem, da lahko gredo v ogenj le za to res vsposobljeni. 

Ker nisem lovec niti ne lastnik strelnega orožja, naj mi la kdo razloži, kako je to mogoče.

To je vse kar sprašujem in za to sem lahko vse, kar je zgoraj branilec oboroženih ..........    napisal.  

P.S. "Blagor ubogim na duši, kajti njihovo je nebeško kraljevstvo" je edino, kar lahko odgovori na pisanje I30

Kako je mogoče, da izšolani motorist ali avtomobilist z izpitom kot potrdilom svoje strokovne usposobljenosti naredi prometno nesrečo. Kako je mogoče, da te stric s klobukom preseneti s stranske ceste?

 

pred 13 urami, smasher pravi:

Torej naravna selekcija je boljša od lovcev al kaj, to da srna pogine pozimi od lakote (sicer malo verjetno) se vam zdi bolje od odstrela?

Ok res da se marsikatera glava konča na zidu, ampak vidli kdaj kje kdaj za divjačinski golaž? Oz kakšne dobre srnjakove zrezke s kruhovimi cmoki so kr dobri, (ne vem kolko medveda je res v medvedjem golažu). Tako da lov je res malce tak čudn hobi, ni čisto za preživetje, da se pa ulov pojest.

Kar se tiče kmetovalcev, sej oni pritiskajo na lovce kako jim živali use pojejo, da bi morali biti odstreli še večji.

Če pa medo al pa divja svinja napadeta lovca je pa čisto fer plej, 1 na 1. 

 

ps: en živalsi vic

Sta živela osel pa svinja v štali,  osel se je bunil, da ga slabo hranijo, vsak dan tepejo in mora delat, svinja samo leži, dobi buče, repo in še kaj ker bi si tudi osel želel pojesti. Pride jesen in nekega dneva svinja zgine iz štale in reče osel: " Sem vedel da tako življenje ne more trajat". (sicer mislim da je to politični vic, ampak teh kolin še kar ni)

joke-funny-photo-Lonely-bear.jpg

Jih kar nekaj, če jih prej lovci ne opazijo in jim skrajšajo muke. Nekajkrat sem že sam poklical lovce in jim povedal kje se nahaja poškodovana ali oslabela žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, I30 said:


 

A bejž no bejž, da divjad izginja?! :slap:
Ja iz zelo redke pojave recimo srnjadi po 2WW jih je sedaj "izginilo" na nekaj sto v vsakem lovišču. 
Kaj ko bi si kakšne podatke, magari na SURS-u pogledal, če drugje ne znaš, preden začneš klobasati?!

Tole kako lovci poskušajo skriti povoz je pa tudi "zanimivo". Verjetno povožene srne policajem in higienikom iz rok trgamo, pa zakopljemo kot psi tam za cesto?:hmm:

Kaj ko bi ta brihtni "carji" iz tle šli v garažo ole po tleh brisat, pa šraufe pobirat, boste manj kozlarij nasral!:BUA:

S tabo se prepirat o jagi je isto, kot bi hotel župnika prepričat , da bog ne obstaja.

 

14 let sem živel v gospodinjstvu z gospodarjem lovske družine. 8 let sem pobiral povoženo divjad na cesti- Jeperca-Kranj.

Leta 1970 so na skupinskih jagah postrelili, do 50 lisic in 30 zajcev, na 1 nedeljski jagi! Leta 2015 na vseh skupnih jagah niso postrelili 20 lisic-to je statistika, ki je otipljiva in preverljiva. Vsi SURS-i in ostali kurci so pesek v oči za zavajanenje ljudi, kot vsi statistični uradi ki so namen sami sebi!

Da se vrnem na pobrano divjad. Midva sva vsako čeljust skuhala in očistila s peroksidom in nesla v LD. Končno so tasta "odstavili", ker je bilo rečeno, da je preveč povoza, in potem posledično premalo odstrela. Ne prej in ne potem ni bilo toliko povoza. Kako je sedaj ne vem, ker sem čisto "opustil" zadeve.

Zakaj lovci ne poskrbite za divjad v tem smislu, da bi bilo manj povožene. Zakaj ne preganjate ljudi, ki s pesticidi špricajo čebele čez dan...itd...če se vam gre toliko za naravo???

Zato, ker jih je bolje krmit, da so potem pred odstrelom bolje rejene...ane.

Zdej pa pojdi ti brisat olje....

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, skalar36 pravi:

S tabo se prepirat o jagi je isto, kot bi hotel župnika prepričat , da bog ne obstaja......

....grem stavit, da je velika večina takih, ki ne verjame v boga ......nadrejenih župnikom..  :D

 

Leta 1970 so na skupinskih jagah postrelili, do 50 lisic in 30 zajcev, na 1 nedeljski jagi! Leta 2015 na vseh skupnih jagah niso postrelili 20 lisic-to je statistika, ....

... ja itak..... tisti, ki je ustrelil lisico leta 1970 .... zdaj ne bi na isti razdalji verjetno zadel niti T-rexa...  :P

 

 

..ok. Prva moja izjava kar precej drži....

....druga pa je malo za štos...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z obema se strinjam. Zgornjo bom popravil.

...grem stavit, da je velika večina takih, ki ve, da ni boga, nadrejena župnikom!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!