Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

pred eno uro, skalar36 pravi:

... 14 let sem živel v gospodinjstvu z gospodarjem lovske družine. 8 let sem pobiral povoženo divjad na cesti- Jeperca-Kranj.

Leta 1970 so na skupinskih jagah postrelili, bla,bla,bla ...

 

Dej skalar, ne seri! :SS

Če bi se rad detaljno pregovarjal, potrebuješ detaljne podatke v določenem čimdaljšem obdobju. Tale tvoj izrez izpred 50 let je popolnoma neprimeren podatek za predstavitev širjenja populacij divjadi, pa še to le izbrano vrsto.
Ravno zaradi tako ozkih pogledov pa klepljete take kozlarije. Pa naj bodo ozki tako v vrstah divjadi, časovnem obdobju ali pa lovskemu upravljavcu. 
In ja, sedaj ne veš, zatorej tudi ne moreš komentirati, lahko samo flance serješ, kar tudi počneš!

pred eno uro, skalar36 pravi:

...

Da se vrnem na pobrano divjad. Midva sva vsako čeljust skuhala in očistila s peroksidom in nesla v LD. Končno so tasta "odstavili", ker je bilo rečeno, da je preveč povoza, in potem posledično premalo odstrela. 

A ti prav uživaš, ko delaš budalo iz sebe?:eek:
Pri povečanem povozu zahtevajo še večji odstrel in ne manjši! Ker nakazuje na povečano populacijo, ki jo je potrebno uravnovesiti.
Ja, res ne veš!
 

pred eno uro, skalar36 pravi:

...

Zakaj lovci ne poskrbite za divjad v tem smislu, da bi bilo manj povožene.

Kdo pravi, da tega ne počnemo?! :mad:
Si bil zraven pri kakšnem projektu v tej smeri? Jaz sem!
Ravno danes zjutraj sem imel spet ene konsultacije okoli tega. Okoli projekta vzpostavljanja baz povozov po cestnem omrežju in določitev najpotrebnejših mest za s strani države financirane modernejše odvračalnike divjadi. Z železnico smo tudi že speljali projekt o beleženju povoza divjadi na progi in načine dostopa na tem nevarnem področju.

pred eno uro, skalar36 pravi:

...

... Zakaj ne preganjate ljudi, ki s pesticidi špricajo čebele čez dan...itd...če se vam gre toliko za naravo???

Aha, spet eden, ki bi samo s tujim kurcem po koprivah tolkel. To ni domena samo lovcev, temveč tudi tebe, ki živiš v isti naravi!

pred eno uro, skalar36 pravi:

...

Zato, ker jih je bolje krmit, da so potem pred odstrelom bolje rejene...ane.

Zdej pa pojdi ti brisat olje....

Ja, predvsem fajn zašpehana (loj) srna mi je res eden največjih užitkov na roštilju. :SSPo tvojem jim še pomije nosim v hosto. Pa od kje jih ti pobiraš?:slap:
Malo se pozanimaj kako je s krmljenjem, kaj vse je danes že prepovedano krmiti in kakšne vrste krmišč in koliko lovska družina sploh lahko ima in čemu so namenjene. 

In malo se umiri in nehaj neumnosti pisat, ker s tako bikastimi izjavami se mi pa res ne da več ukvarjati. 
Afne kje drugje guncaj, ta tematika je preresna za take polpismene šalabajzerje kot si v lovstvu in naravi ti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, ti si faca. Veš nisi samo ti član LD...

Sej se je brezveze prepirat s tabo, k maš itaq vedno prav v vseh stvareh. LD je imelo plan postrelit (govorim na pamet o št.) 100 kom letno-plan. Če so imeli 20 kom povoženih, so jih tisto leto postrelili samo 80. Pa sej sem jaz pisal "papirje " na računalnik, nekaj pa že vem. Se pa stvari razlikujejo od LSD do LD.

Vidim pa da nimaš pojma kaj povzroča loj-pa ne me učit. Ker se s tem službeno ukvarjam-krmljenje živali. Pa tud z lovci poslovno sodelujem.

Glej. Ti kar uživaj v pobijanju...žal ti ne moremo preprečit.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, skalar36 pravi:

... LD je imelo plan postrelit (govorim na pamet o št.) 100 kom letno-plan. Če so imeli 20 kom povoženih, so jih tisto leto postrelili samo 80. Pa sej sem jaz pisal "papirje " na računalnik, nekaj pa že vem. Se pa stvari razlikujejo od LSD do LD.

bla. bla, bla ...

Ja, ja, si pisal.Prepisoval iz gospodarjeve knjige odvzema divjadi, tisto kar je računalniški nepismenec notri napisal.:doze: Nisi pa določal plana za naprej. In če si v kompaniji s tistimi, ki goljufajo, bi bilo za njih bolje, da si čim bolj tiho. Z lokacijo pobiranja si itak že izdal za katero LD gre.
Pa dobro da vsaj priznaš, da si na LSD, to vsaj malo pojasni tvoje "privide"!:jezik:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, da razčistiva jaz nisem član LD, niti se ne ukvarjam več nič-popolnoma-z jago ali kar je povezanega s to dejavnostjo že nekaj let. Tast-ar je pa tudi že pokojni.

Ste pa lovci zanimivi-primerljivi z župniki. To kar sami počnete bi radi prepovedali drugim. Podobnost je popolna. Sami rijete z đipi in puškami po gozdu in vznemirjate divjad. Če se bom pa jaz peljal z kolesom, ali motorjem me bo pa lovski čuvaj... Streljate na črno, sej se povsod ve kdo, in ne ukrepate...ah... BZ... Bog ne obstaja, to ti lahko dopovem.

Maš mojo številko, pa me pokliči, jz se ne skrivam tako kot ti! Da nav treba drugim brat najinega sranja. Če se pa bojiš pa pošlji sms, pa tem jz poklicu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vi tako delajo, policaji pišejo kazni, med sabo seveda ne, politiki si pišejo visoke plače drugim jih ne...

Tako da tudi lovci, kot župniki, kot .... (napiši kateri koli poklic na črtice)  .. so ljudje so tisti ki se jim da in tisti ki malo obidejo pravila. 

Nova oprema za lovce, kanadski mački:

https://i.imgur.com/xr94Pek.webm

 

ps: sicer šank debate v stilu baba čula baba rekla, ampak človeka so mnogo let opozarjali da nej ga neha srat in na črno lovit, pa se mu je nekega dne zgodila lovska nesreča...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa v glavnem vem,  da je največ krivolova s strani lovcev 

Zdaj pa bodo še ustrelili se tega bogega medveda,  kateri je bil prisilno iz van in sploh ne ve zakaj se gre. Vsak pes grize , če mu stopiš na  rep 

Tak da :twak:

Popravljeno . Popravil stuhec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ej...

...a če dam medveda v salame...a je kej dost drugačna salama, kot če je not jelen?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno... Če ga povoziš z avtom je zelo podoben okus kot jelen. Če ga uloviš z golim rokam si pa malo popraskan, ampak se splača. Pol pride pa tak bolj zategla klobasa.... za taprave dece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je Pata Negra v igri podpiram spremembo zakona o odstrelu in vzgoji mesancev med domacimi in divjimi prasici. 

Cimvec vzgajat in cimvec tega odstrelit in Pata Negro delat.

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določen osebek je šolski primer dela populacije, ki nosi hajmadinstovske reklce, ima nizko čelo, od sebe širi vonj po šnopsu in si lasti flinto, da ga ni strah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral vseh 5 strani tele teme, matr mi je pa zadišal en divjačinski golaž. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

sem prebral vseh 5 strani tele teme, matr mi je pa zadišal en divjačinski golaž. :P

 

To samo I30 iz gobca smrdi, ker se nažre golaža...očitno bo v kratkem padel medvedji. In bo on prvi zraven :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se zgledujejo po ribicih   

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, stuhec pravi:

Naj se zgledujejo po ribicih   

Pa kaj še .....pol mi bodo še lovci nažigali da so ustrelili zajca velikega kot tele .....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, stuhec pravi:

Naj se zgledujejo po ribicih   

...  :hmm:

.... a to tko.... da ustreli medveda/zajca/jelena/...itd. v rit.... mu s pinceto pol iz riti izdere kuglo al pa šibre....mu da gor flajštr in ga šutne nazaj v goščo, da ga bo spet nekdo potem športno ustrelil in spustil nazaj?!?..  :eek:

...tko kot delajo ribiči.

V soboto sem gledal na Kolpi kako je ribič športno lovil ribe. Ene za drugo jih je vlekel ven...in jih spuščal nazaj v vodo.

To je isto, kot da bi tebe športno lovil T-rex .... te držal med zobmi kako uro.... malo oslinil s sluzasto slino.... pol te pa snel dol s čekanom in te pljunil ven..... in pol si greš ti nekam celit rane.... dokler te spet en drug T-rex ne ujame...   :eek:

Tisto kar ujameš, pojej.

:D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 7. 2016 at 13:50, Zivnorc pravi:

...ej...

...a če dam medveda v salame...a je kej dost drugačna salama, kot če je not jelen?

 

Bolj konjski je podobna. So že golfali, da je medvedov golaž, je bil pa konski. Sam kuhar se je pa Medved pisal, tako da je kar držalo,

Ob 30. 7. 2016 at 18:54, Arzen pravi:

To samo I30 iz gobca smrdi, ker se nažre golaža...očitno bo v kratkem padel medvedji. In bo on prvi zraven :ras:

Arzen, mčken se umiri! Al se pa mal ugrizn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne lovi  se zaradi hrane ompak zaradi objestnosti.Kaj je športnega,če ribe nazaj mečeš mi ne bo nikol jasno:eek:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2016 at 21:02, Tedybear pravi:

Definicija lovca:. Oborožen pijanec, ki gre skozi gozd po bližnjici v gostilno.

Vsaj smer si zapomni preden klobasaš. Gre že iz oštarije proti domu, ima psa na rami in puško vleče na povodcu.
Peesda si šalabajzer, še vicev ne znaš plonkat!

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

......

To je isto, kot da bi tebe športno lovil T-rex .... te držal med zobmi kako uro.... malo oslinil s sluzasto slino.... pol te pa snel dol s čekanom in te pljunil ven..... in pol si greš ti nekam celit rane.... dokler te spet en drug T-rex ne ujame...   :eek:

Tisto kar ujameš, pojej.

Bravo!!! :OK:

Zdej pa tkole.

Ker je zame to resna tema, za naravo in ljudi pa tudi, če imajo 5 dek soli v piskru, še tole napišem, pol vas pa steram ke od koder ste prišli.

Pisarit nekaj kar se je dogajalo pred ohokajvem koliko leti je kozlarija par excellence. Tako orožna kot lovska in ostala dotikajoča se zakonodaja se je v tem tisočletju krepko spremenila. Ne vsa na bolje, vsekakor pa je zaostrila kar se tiče varnosti in nadzora. 
Zato je nabijati o "največ krivolova med lovci", staležu diivjadi, skrivanju povoza, nesrečah na lovu in podobno le nabijanje. Da ne govorim o stereotipu o pijanih lovcih pa še kaj. 
Ko si bukslni, katerim je iz bilokakšnega vzroka lovska dejavnost nesimpatična, nekaj vbijejo v glavo in to nekritično in brez pregleda dejanskega stanja papagajijo dalje, je debata z njimi brezplodna in nesmiselna.

O dejanskem stanju, dogajanjih in spremembah sem dovolj napisal v tej temi. Kdor hoče lahko bere, kdor pa misli še naprej flancat buče, naj si jih pa v rit vtakne!

So pa jagri ljudje z vrlinami in napakami in se seveda tudi kdaj kaj narobe naredijo. Tako kot se to zgodi vsem ostalim, naj bodo peki, dohtarji, šlosarji, daltonisti, perice, napovedovalke vremena, obiralci regratovih lučk al pa karkoližepačso.

Le za tele antijagdmotofahrerje pa resno razmišljam, da za njih to ne drži. Znajo biti res ena najbolj vzorna in predvsem vsevedna kasta najbrž kar od kakšnega višjega naduma poslani.

Tko! Kdor šteka ma luč, ostali se pa sladko :l_01:!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, I30 said:



Pisarit nekaj kar se je dogajalo pred ohokajvem koliko leti je kozlarija par excellence. Tako orožna kot lovska in ostala dotikajoča se zakonodaja se je v tem tisočletju krepko spremenila. Ne vsa na bolje, vsekakor pa je zaostrila kar se tiče varnosti in nadzora. 
Zato je nabijati o "največ krivolova med lovci", staležu diivjadi, skrivanju povoza, nesrečah na lovu in podobno le nabijanje. Da ne govorim o stereotipu o pijanih lovcih pa še kaj. 
Ko si bukslni, katerim je iz bilokakšnega vzroka lovska dejavnost nesimpatična, nekaj vbijejo v glavo in to nekritično in brez pregleda dejanskega stanja papagajijo dalje, je debata z njimi brezplodna in nesmiselna.
 

In to od tebe, ki tako rad vlečeš na dan 70 let staro zgodovino.:slap: Ti si precejšen kozel. Pravila naj veljajo za vse-razen zame-bi bil lahko tvoj moto.

Ja se strinjam in vem , da se je zakonodaja spremenila. Kaj pa lovci, ki so 30, 40, 50 let delali eno bodo sedaj po novem, novih pravilih naprej?

Narava je milione let urejala, da je blo vse OK. Zadnjih 100 let, pa ne more več, pa rabi lovce?

Ena absurdnih , ki ste si jo prilastili (pravico), da lahko lovite za šport, zabavo-ko hodite v druga lovišča, pobijat fazane, race, zajce, srne, jelene... En kmet ne sme ustrelit vrane, ki mu dela škodo, niti ne sme volka, ali medveda, ker mu pokolje drobnico. Lahko pa lovec, ki je naredil 2-3 izpite strelja vse povprek...:SS

BRAVO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

...  :hmm:

.... a to tko.... da ustreli medveda/zajca/jelena/...itd. v rit.... mu s pinceto pol iz riti izdere kuglo al pa šibre....mu da gor flajštr in ga šutne nazaj v goščo, da ga bo spet nekdo potem športno ustrelil in spustil nazaj?!?..  :eek:

...tko kot delajo ribiči.

V soboto sem gledal na Kolpi kako je ribič športno lovil ribe. Ene za drugo jih je vlekel ven...in jih spuščal nazaj v vodo.

To je isto, kot da bi tebe športno lovil T-rex .... te držal med zobmi kako uro.... malo oslinil s sluzasto slino.... pol te pa snel dol s čekanom in te pljunil ven..... in pol si greš ti nekam celit rane.... dokler te spet en drug T-rex ne ujame...   :eek:

Tisto kar ujameš, pojej.

:D

 

 

A misliš da lovci vse kaj postrelijo pojejo

Kam le dajo in se kako si delijo fazana kerga spodijo in potem jih 30 okrog stoji,  10 ustreli in fazo dobi za pest kugelj-šiber v rit   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!