Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Bogi Cyc, še dobr da je utrjen.

Sem se že karnekajkrat vprašal, kako vse zdrži. :o

Najbrž dolgoletni trening, in koža je čez in čez podplat postala

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje "pespoti" so najveckrat v obliki dveh traktorskih kolesnic, ali pa kar dobrega makadama, ki je opremljen z napisom "vozite na lastno odgovornost". Se pravi je predvidena voznja.

Tejka, niso to take sprehajalne potke kot ce bi sel na Roznik ali Smarno goro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo horjulis vulgaris imam samo vprašanje kako se v vaši družini borite proti divjim lovcem. ...

Nadzor v lovišču nasploh izvajamo v okviru čuvajske službe. Referent za čuvajsko službo pooblasti določeno število lovcev, ki delajo obhode po lovišču v določenem času na določenem področju. Dogovor pač.

Kaj čuvamo? Žal sami sebe. :angry: :angry: Da nas ne povozi kakšen gorski kolesar ali s pokvarjenim šnopcem zastrupijo gobarji, če te prej ne zakurijo z odvrženimi čiki. NIMAMO NOBENIH UPORABNIH POOBLASTIL! S tem mislim na ukrepanje na licu mesta. Seveda pa lahko prijavljamo, fotografiramo in tako zbiramo dokazno gradivo, zapišemo registrske številke, opozarjamo kršitelje itd.

Sorry, to je bilo izven tvojega vprašanja.

Pojdiva k direktnemu krivolovu. Puščica ali krogla, ista figa. V današnjem hrupu, pokanju petard in ilegalnih pištol za vsako štalo tudi strela krivolovca ne boš slišal. Kaj lahko narediš, ko naletiš nanj? Bore malo, saj moraš najprej paziti na svojo rit. Karkoli boš naredil, te lahko pričaka tožba. Letos pomladi je "zmrznil" barabin, ki nam je na veliko ravbšical po lovišču in prodajal meso po celi vasi in tudi v Ljubljano. Kljub nešteto pritožbam na policijo, niso ukrepali. Meni je vodja revirja odgovoril, če mislim, da bo šel s pištolo za njim, ko je videl da ima puško. Pa koga kurca so potem plačani. :angry: Naj dajo nam poblastila, bi se zadeva hitro rešila! :devil:

Pri konkretni stvari, ki si jo nakazal, me najbolj jezi, ker idioti uporabljajo tarčne puščice. Take žival samo prebodejo, ostanejo v njej in potem se ta žival muči in opleta s to puščico po gozdu. Trpljenje!

Obstajajo in se normalno kupijo lovske konice z rezili, ki delujejo podobno kot ekspanzijske krogle in zagotovijo izkrvavitev in čimprejšnji pogin. Ko bi kurbe vsaj to uporabljali, ne pa da mučijo žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - Horjo, daj ti povej, da ne bodo ostali tu pametovali o pespoteh ... kako je z gozdnimi cestami?

Za vse enako dokler je javna cesta. Po privatni se zmeni sam. Izven utrjenih poti pa nikar, ne ti ne jaz!

NI pa prijetno in prav poslušati kakšnega preglasnega enduro auspuha po gozdu, četudi je po javni poti.

Presodi sam, kje si še sprejemljiv!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejka, Ljubljanska Katarina? Ti misliš Katarino pri polhovem Gradcu oz to, na katero prideš čez Toško čelo aki iz Medvod? Vidiš, do tja gori pa sega naše lovišče. Če greš tja iz Dobrovske strani in po gozdu greš po Žirovnikovem grabnu. Folka kot toče. Vendar ne bom presenečen, če bo enkrat enega turista s psom vred merjasec odnesel na čekanih. Tu potekajo redne poti divjih prašičev, čemur se ob vsem vznemirjanju prav čudim. Je pa res, da je na obeh straneh grabna že po nekaj 100 m prava divjina, neprehodna goščava polomljenih dreves in relativni mir. Zato verjetno ta žival še vedno predirka graben, da lahko pride tja. V neposredni bližini telokacije smo letos že nkajkrat zasledili medveda. Izgleda, da se bo poleg edinega jelena, ki se tudi skriuva tam blizu, naselil pri nas. Hura!!!! Naj dolgo živi in brunda tu okoli!

Torej, Tejka, če misliva isto področje, to le ni Tivoli. Za razne Rožnike in Golovce se pa popolnoma strinjam s tabo. To so žal samo še parki. Pa tudi to mora biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, za Enko in Perota:

Nov zakon o nošenju orožja je tu hvala bogu naredil red.

... V stari gardi imaš pa še vedno svega i svašta.

Horjo

hvala za vzpodbudno info - torej se je od takrat (19 let) ko sem doživljal svoje travme le nekaj spremenilo na bolje

:)

sedaj te pa prosim

odgovori pošteno & iz svojih izkušenj, saj vem da si veliko "na terenu"

:rolleyes:

kaj se skriva pod tistim na koncu "svega i svašta"

sej vem, da je to težko napisati in da boš po

vseh močeh branil lovski stan & družbo

vemo, da si dober človek in lovec, katerega

bi ys dal takoj za vzgled drugim

:)

ampek

vseen me zanima tudi to (predvsem to)

kako gledaš na negativce v lovski družbi

kaj si doživel z njimi

kako ste kakega (če se je dalo) spravili v pravi tir

ali vam je uspelo kakega manijaka pripraviti do tega

da bi tiho sedel v hosti in užival ne da bi ga "zatolkli s šnopsom"

:doze:

ko sem bil mlad - sem bil tudi nekaj časa

"lovec" - s fotoaparatom namreč

bilo je res lepo - nisem pa bil nevemkako uspešen,

ker mi je manjkalo pravih lovskih izkušenj

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presodi sam, kje si še sprejemljiv!

Aha, torej ravnam verjetno drugim sprejemljivo. "privat" napisa nikjer nisem opazil, ce bi ga, bi se obrnil. Glede glasnosti pa - moj motor ima nek dusilec v izpuhu, ceprav na njem pise "not for road use". Vsaj placal sem ga, menda so ga dali <_< Homologacijo imam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol: Če te dobi policaj z alkoholom v krvi, zbogom orožje! Je pa caka, ker šlampasti zakonodajalci niso napisali promilov, tako kot v "cestnem" zakonu in je tu neka zakonska praznina.

...kakšni promili če maš orožje pr seb NIČ promilov!

Mene zanima če morda kdo ve kolk je lovcov pr nas :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, vedno sem mislil, da živali odganja urbanizacija in ne posamezni sprehodi/obiski gozda tako lovcev, sprehajalcev, kolesarjev in bencinskih adrenalinarjev

se pravi da motor za večno splaši žival, ki se zato nikoli več ne vrne na to območje? v redu

po tej logiki živali bežijo od vsega, kar naredi človek v naravi...in ta beg je škodljiv, čeprav živali kot plen že miljone let bežijo pred predatorji?

kakšna je škoda, ki jo npr motorist naredi živali? se splaši in pogine? od strahu postane sterilna? postane superplodna, da imajo lovci še več dela z odstrelom? žival začne razkopavati kmetovo njivo, ker jo moti moto hrup?

razlaga...

zakaj se torej ukine Poček, kot vadbeno mesto, ki tako ali tako nima miru pred tišino, in se s tem iztrga teh nekaj motoristov iz objema čiste narave?

kje je tu lovski interes?

zakaj točno lovec že po defaultu odganja motorista? kaj je tista škoda?

razrite borovnice? moteč hrup za sprehajalce, koleserja, katerih pa lovci spet ne marajo?

če oni skačejo meni v zele, bom tudi jaz njim, ko jih jebe, vsak ima svoj užitek, on streljajo, jaz se vozim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orkamotorka, Enka, zdaj si me pa zadel! :( :cry:

Ok, saj mene tudi tišči!

Kaj me moti pri "lovcih"?

- Trofejizem sem že omenil. Žal imamo še vedno lovce, ki niso prerasli pubertete in jim je višek seksualnega življenja, da na občem zboru, ko dobimo vrnjene trofeje dane v oceno, razkazujejo trofejo, ki bi dobila toliko in toliko točk. Taisti te samo pomilovalno pogledajo, ko držiš v rokah res zanimivo nevsakdanje rogovje srnjaka, ki se je poškodoval v gozdu, prometni nesreči ali v medsebojnih spopadih v prsku in ima posledično zakrivljeno, delno polomljeno, mahasto ipd rogovje zaradi mehanskih udarcev ali hormonskih vplivov.

- Strel na silo. Nekateri bučmani ne morejo odložiti puške in žival spustiti naprej, četudi niso sigurni v uspešen strel. Žival je slabo vidna ali celo predaleč za strel. Saj včasih se kljub temu posreči, povečini pa je potrebno zastreljeno žival iskati s psom krvosledcem. Ponavadi pa še temu zameštrajo sled, ker brskajo sami za živaljo in tako prekrijejo sled divjadi. Taka zastreljena žival v mukah pogine lahko samo nekaj deset metrov vstran, pes pa je ne najde , ker mu je vsevedna opica pohodila vse sledi.

- Omalovaževanje ujed in ostale nelovne divjadi. Iz zgodovine izvira prepričanje, da so ujede in zveri "roparji" in "škodljivci". Do tega je prišlo, ker so bili pač konkurenca človeku v lovu na hrano. Kasneje so celo države razpisovale premije na odstrel volkov, lisic itd. Ta kretenizem je še vedno zasidran v glavah nekaterih in brez pomisleka spustijo strel na npr. kanjo. Streljajo v gnezda iz dračja na visokih drevesih, kot so včasih počeli vranam in preluknjajo jajca npr. redki sovi. Primitivizmi brez primere! Poznam primer, ko je "lovec" z avtom namenoma povozil jazbeca, nato pa še stal na njemu, dokler ni izdihnil. Nato si je pa še upal vse to povedati. :angry: :angry:

- Nesprejemanje odgovornosti. Na lovu, se tako kot pri vsakem delu lahko pripeti napaka. Namesto lanske mladice lahko zelo hitro ustreliš odraslo šibko srno, namesto srne, srnjaka, ki mu je že odpadlo rogovje. Se zgodi.

Vse se sicer sankcionira (prepoved lova na trofeje drugo leto npr.), vendar kar je je. Kdor ima jajca, bo sankcijo sprejel, ostali so zame riti. Banda tak plen enostavno skrije, kar pa je že krivolov.

- Nevarno ravnanje z orožjem. Čorov, gluh, neumen, pa z nabito puško opleta na zboru med ljudmi! Mamu mu! :angry: :angry: :angry:

Enka, dovolj zaenkrat!

P.S.: Sicer taki kljub občasnemu prirastku izumirajo. Če mene vprašaš, prepočasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kakšni promili če maš orožje pr seb NIČ promilov!

Mene zanima če morda kdo ve kolk je lovcov pr nas :hmm:

točno tko, to ni nobena caka, tako kot pri službenih šoferjih - alko = 0

koliko je lovcev? verjetno precej več, kot jih narave prenese, najbrž še dobro, da se mnogim širijo usta le po gostilnah

mogoče je v Lj kaj bolje ampak pri poslušanju njihovih zgodbic se nonstop mraziš...

za primer ti dam lovsko društvo nekje na dolenjskem...na veselici se jih je iz parih vasic zbralo toliko, da je bilo vse zeleno

če se ta svojat zapodi v gozd, ostane za njimi puščava brez življenja, še drevesa bi utihnila

da ne bo vse slabo, imam v lepem spominu lovca, ki se je s spuščenim psom sprehajal po gozdu in trosil koruzo za divjo prasico z mladiči in nama s punco odsvetoval hojo v najini predvideni smeri, ker sva šla naravnost proti njenemu brlogu :unsure:

he he, kolk sem cviknu, ko se je malo pozneje samo od sebe zlomilo suho drevo...bejž, prascu se je odtrgal in leti proti nama... :D

v glavnem, tega ne zatira nihče, ker lovcu mora to delo ustrezat

ne motijo me tudi razne orgije in seanse, ki se odvijajo na njihovih žurkah, ampak če oni nočejo, da se jim drugi vtikajo v delo, naj se tudi sami ne vtikajo v delo drugih

proti opozorilom nimam nič, proti grožnjam pa imam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, DJ, si tečen! Ti je Poček na žulj stopil. Jebat ga, sem ti že razlagal, sedaj te pa vprašam: Ali tudi ostalim, ki so bili poleg pri prepovedi po glavi skačeš? Ni mi jasno zakaj vse mečeš v isti koš.

Drugače pa že tvoje vprašanje o tem, ali razmečeš borovnice, odraža tvoj odnos do narave.

Verjetno tudi o eroziji ne veš nič. Da bi jo pa opazoval, si pa tudi verjetno ne vzameš časa.

Vedi, človek je s svojim širjenjem že tako okrnil naravo, da je nujno, da se razdeli področja za določene dejavnosti. Kros na kros stezi, enduro po javnih in utrjenih poteh, divjadi gozd itd, itd. Vse ostalo vodi v konflikte. Nekateri jih imajo pač radi. :cry:

Skratka moj zaključek o tebi: Tako ljubiš živalce in sovražiš lovce, da boš podprl gibanje, ki bo otežilo življenje živalim in zraven še aktivno delaš pizdarije v njihovem domu. Bravo!! Po želji. Imaš vso pravico izraziti svoje prepričanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo...A lahko iskreno odgovoriš koliko lovcev je takega mišljenja, obnašanja kot ti, tako za boljšo predstavo, kdaj se bo stara garda oboroženih pijancev upokojila. by the way:,, do katerega leta imaš dovoljenje streljat (npr.:vozniški izpit morš podaljševat, zdravstvene, motorične sposobnosti)

Ko takole včasih posedim v kaki vaški gostilni sem ujela tudi lovce--tiste in take,ki jih ne maramo, s svojim podmladkom ( s sinovi in tudi eno hčerko poznam) pa se mi je zdelo,,,like father like son,,...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo, erozija je naraven pojav

pravzaprav je cel svet ena sama erozija...vlake, potočki, doline, useki...

naravo imam rad, peš ali na motorju

podprl bom gibanje, ker pričakujem, da se bo zaradi močnejše opozijice naredil večji red, tudi če enduro v naravi 100% odjeb*

boli me K. za živali ki jih postrelite, ker vi že veste zakaj tako

ne boli me k., če mi tak človek pametuje, zakaj se ne voziti, kjer se hočem, četudi je to moja lastna odgovornost, in verjemi, da ne pretiravam v svojem početju

ti verjetno misliš, da vsak ki podpre to gibanje, noče da ubijate živali, da se same kontrolirajo itd, resnica pa je, da se hoče odpraviti pomankljivosti, ki si jih sam naštel

to je tudi moja želja, ker zrelejši ljudje (ki bi v tem poslu ostali) bi bili bolj pripravljeni k skupni besedi v skupno korist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kakšni promili če maš orožje pr seb NIČ promilov!

Mene zanima če morda kdo ve kolk je lovcov pr nas :hmm:

Torej misliš, da je orožje nevarnejše od prometa in norcev za volani? Ojooooj, kakšna zmota!...

...mimgrede če te zanima zagovarjam tud 0 promilov v avtu :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko iskreno odgovoriš koliko lovcev je takega mišljenja, obnašanja kot ti, ...do katerega leta imaš dovoljenje streljat (npr.:vozniški izpit morš podaljševat, zdravstvene, motorične sposobnosti...).

Nobena stvar ni črno bela. Nismo deljeni na take kot sem jaz in kontra. Nekateri sprejemajo nekatere novitete, vseh ne, nekateri imajo pri svojih 88ih letih vzoren odnos do narave in divjadi. Rekel bi, da smo odraz slovenske populacije nasploh. Ne mislim, da je v naših vrstah večji procent nestrpnežev, neuravnovešencev, pijancev, kot jih ima Slovenija nasploh. Pričakujem celo, da se bo situacija zboljševala v dobro, zahvaljujoč vsem ukrepom zveze in omejitvam pri sprejemanju novih članov. Ta glavna omejitev je znanje, ki ga je potrebno pokazati na izpitih, pa tudi gore strokovnih člankov v reviji Lovec morajo počasi zlesti v še tako trde buče.

Dovoljenje streljati?

Dve selekciji obstajati:

Prvo vrši država, ki nam je po novem zakonu dala orožni list le za pet let in ga bo potrebno podaljševati. Ob vsakem podaljšanju sledi preverba in če si ga vmes kaj biksal, zbogom orožje again!

Drugo vrši lovska družina sama. Vsako leto pred lovsko sezono, nekje sredi aprila, se izvaja preiskus orožja in lovca. Lovec mora z vsemi svojimi puškami, ki jih uporablja na lovu na 100 m z optiko ali na 70 m brez nje, ustreliti tri strele v tarčo. Kdor ne zadovolji kriterijem, tisto leto ne sme streljati divjadi. Ima pravico do popravnega izpita, ker je bilo lahko kaj narobe s puško. Torej se preveri tako puška, kot tudi sposobnost lovca, da z njo strelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se torej ukine Poček, kot vadbeno mesto, ki tako ali tako nima miru pred tišino, in se s tem iztrga teh nekaj motoristov iz objema čiste narave?

kje je tu lovski interes?

zakaj točno lovec že po defaultu odganja motorista? kaj je tista škoda?

razrite borovnice? moteč hrup za sprehajalce, koleserja, katerih pa lovci spet ne marajo?

če oni skačejo meni v zele, bom tudi jaz njim, ko jih jebe, vsak ima svoj užitek, on streljajo, jaz se vozim

Lovec skrbi za naravo v njeni prvobitni obliki... Zato ne mara hrupa, cigaretnih ogorkov, ... Lovec je, skratka, najboljši prijatelj živali. Kaj pa ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo

unega jelena pa poznam...sva se nekoč srecala sredi ceste, ki se spušča v dobrovo ...

drugace se pa vdam...pes nej bo na vrvici..... :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo, erozija je naraven pojav

pravzaprav je cel svet ena sama erozija...vlake, potočki, doline, useki...

naravo imam rad, peš ali na motorju

podprl bom gibanje, ker pričakujem, da se bo zaradi močnejše opozijice naredil večji red, tudi če enduro v naravi 100% odjeb*

boli me K. za živali ki jih postrelite, ker vi že veste zakaj tako

ne boli me k., če mi tak človek pametuje, zakaj se ne voziti, kjer se hočem, četudi je to moja lastna odgovornost, in verjemi, da ne pretiravam v svojem početju

ti verjetno misliš, da vsak ki podpre to gibanje, noče da ubijate živali, da se same kontrolirajo itd, resnica pa je, da se hoče odpraviti pomankljivosti, ki si jih sam naštel

to je tudi moja želja, ker zrelejši ljudje (ki bi v tem poslu ostali) bi bili bolj pripravljeni k skupni besedi v skupno korist

Oglej si erozije, ki jih je povzročil človek zaradi pretirane sečnje, izsuševanja, zastrupljanja rastlinja, hoje in vožnje po občutljivih področjih in mi povej, ali misliš, da je to prav in potrebno?

Peš ali na motorju, je treba na naravo tudi paziti in jo spoštovati, ne pa samo imeti jo rad. To je tako kot nategniti žensko tako, da si ji prej šepetal na uho, potem pa jo ozmerjaš s kurbo in obrcaš.

To tvoje gibanje je ena sama politika. Ta pa še nikoli ni nič dobrega naredila, sploh za naravo ne, ker se prilizuje ljudem, katerih večina pa naravo samo izkorišča.

Boli te kurac za živali, ki jih postrelimo? No lepo, meni je pa žal vsake srnice, ki sem ji upihnil življenje. Vendar vem da tako mora biti in takrat spustim svoj lovski nagon na plano. Vedi, da niso redki lovci, ki po strelu potočijo solzo, tebe pa naj kar boli kurac! :angry:

Če ti je kakšen pametoval, ti pa misliš, da nima prav, obstajjo načini, da se to uredi. Uporabi jih, take ali drugačne. Saj si polnoleten, ali ne?

Na tvoj zadnji odstavek pa le to. Razdreti in podreti je lahko. Potem zadevo v red spraviti pa mnogo težje. Sploh pa ker narava ne odpušča. So slabosti v slovenski lovski organizaciji, res je, pa vendar je ena najboljših na svetu. Vzor drugim!

Skupna beseda in skupna korist? Vidiš, tu pa mene boli kurac za skupno korist. Boril se bom za korist prostoživečih živali in njihovo naravno pravico do obstoja. Le to že zakon in sploh ureditve, ki jih postavlja človek dovolj omejujejo in zato ne pričakuj odobravanja od mene, ko se boš vozil izven utrjenih poti. Pa imam rad vožnjo po naravi in si poleg cestnega želim tudi enduro motor. Ampak to kar pa ti siliš, je pa le malo preveč.

O odpravljanju pomankljivosti mi pa ne klobasaj, saj si sam pokazal in dokazal, da ti in to gibanje sploh nimate pojma o stvareh, ki jih razglašate. DILETANTI!!! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimo grede a je komu kaj znanop kako je s temi zadevami v ZDA in kanadi. tam naj bo ze tako grobo posegali v naravo in postavljali stanovanjska naselja tako globoko v zivljenjskem prostoru divjih zivali, da je nekaj popolnoma normalnega če ti puma požre srednje velikega psa ali odnese pamža...da o joggerjih ki jih na jutranjem teku potacajo in oklofutajo jezne grlizzlijeve mame ne govorim.....

...kak hard enduro bi bil tam malo bolj hazarderski posel kot pri nas.....

...

..... v stilu: pazi skala, pazi korenina ..pazi grizli!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

symru, kaj, kaj pa jaz??

horjo, tako je, mrtva žival je truplo, kaj mi mar za njo..ni lepa za videt, mogoče je tebi dobra za pojest, jst pa divjačine po naključju ne maram

hm, želiš si enduro motor? kupi si ga, pa boš videl, da je pravi užitek šele vožnja v naravi, to pa ne pomeni po 100% brezpotju, ker se ga tudi sam izogibam

uporabljam poti, traktorske vlake ipd, zakaj je to moteče, očitno ve le bog (glede na dosedanje odgovore)

aha, si pa hinavec, ker uporabljaš cesto, čeprav se zavedaš, da je presekala življenjsko okolje najrazličnejšim tropom..

ne mi s takšnimi in podobnimi primerjavami soliti pameti

upam, da se jutri obrne novo poglavje za Slovenijo, pa ne brez lovcev, ampak brez posameznikov, ki v vsaki stroki otežujejo razvoj

zdej pa gasssa na offroad (tankovski poligon, da ne bo pomote), prlet, okol 16.00 bomo verjetno na Vrhnki

šifra: brez orožja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!