Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Očitno lovec ni bil dovolj glasen kot priporočajo strokovnjaki za medvede..Nad medota bojo sedaj poslali kilerje,nažalost pa jih nikoli ne pošlejo nad lovce.Se pa občasno zgodi športna nesreča ko lovec vidi rogove na kameradu in ga poči.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam svetujejo, naj bomo v gozdu previdni in glasni, oni pa se potihem potikajo okoli, potem pa jih fašejo od jeznega medota.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KARMEN1 pravi:

Nam svetujejo, naj bomo v gozdu previdni in glasni, oni pa se potihem potikajo okoli, potem pa jih fašejo od jeznega medota.

ampak ... louci so specialci in se šunjajo potiho ... razn unih k so alkoholno prizadeti ... mau rigne, mau prdne in nubene žvauce nikjer :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Gaunar Jokl pravi:

Končno ena dobra novica!

Bravo medo

Javi, ko se boš skantal u maline, da ti prav prešerno zaploskam in ti čestitam. Pa da bi se vsaj toliko polomil, kot ima ta jager pogrižene noge.
Prow? A'l pa b' še kej rad?! :mad:

pred 15 urami, FLY pravi:

Očitno lovec ni bil dovolj glasen kot priporočajo strokovnjaki za medvede..

Strokovnjaki za medvede tudi vpijejo po hosti, ka li?

pred 15 urami, FLY pravi:

..Nad medota bojo sedaj poslali kilerje,nažalost pa jih nikoli ne pošlejo nad lovce.

Saj jih tudi nad budale na motorjih ne pošljejo, pa naredijo kar nekaj peesdarij na cesti in zakrivijo marsikatero "nesrečo".

pred 15 urami, FLY pravi:

...Se pa občasno zgodi športna nesreča ko lovec vidi rogove na kameradu in ga poči.

Ti moraš biti pa full seznanjen s temi "športnimi nesrečami".
Se je fajn norca delat iz tuje nesreče, kajne? 

pred 3 urami, maus pravi:

ampak ... louci so specialci in se šunjajo potiho ... razn unih k so alkoholno prizadeti ... mau rigne, mau prdne in nubene žvauce nikjer :P

 

Maus!!!:mad:

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil res športni dvoboj

Medved je oborožen z kremplji in ostrimi zobmi, lovec pa s strelnim orožjem po svoji izbiri.

Pa medved je imel 80 kg.  Zanimivo je le, kdo je imel prednost presenečenja?

 

P.S. " Športnih nesreč" je ob pričetku lovske sezone v Italiji kar nekaj. Zadetih domačih živali ne štejejo več, spljoh.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če sem prizadel kaka lovska čustva.Iz nikogar se ne delam norca je pa res da mi lov in lovci obračajo želodec v svoji hinavščini.Priznam da mi je veliko bolj všeč če lovec ustreli lovca kot pa kako žival.In mogoče je res patološko ampak ko občasno žrtev in krvnik zamenjata vlogi občutim zadovoljstvo in neke vrste vesoljno pravičnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem lovec.... ne ribič (imam pa v žlahti oboje).

Moje mnenje:

Mi imamo trgovine (s hrano) na vsakem ovinku...in se nam ni treba boriti za hrano...oz. jo iskati. Jo imamo v izobilju "na pladnju"

... divje živali so omejene (čedalje bolj) na njihove rezervate... lovna območja....ozke predele med avtocestami.....itd...itd....

...in potem mi, ko gremo v naravo, kjer naj bi imele te živali svoj mir, hodimo na špancire...rekreacijo.... jim odžirat še tisto malo hrane, ki jim je na razpolago (borovnice, gobe, jagode....itd) :eek:

...in potem moramo še tam kričati, jih preganjati?!? :eek:, da nas ne napadajo!

:slap:

Sej je res, da smo ujeti v urbanem svetu, da moramo iti v naravo...se sprostiti...itd..... ampak pustimo živalim vsaj malo miru in prostora....in delajmo to tam, kjer je narava že "posvinjana" in ne tam, kjer se zadržujejo, oz. gibljejo medvedje...in druge živali.

Nič nimam proti lovcem, skrbijo za neko "ravnovesje v naravi" .... ker je človek itak že zjebal to ravnovesje, za katerega je narava skrbela milijone let.

Človek se je že pred tisoči leti delil od lovca, do nabiralca.... nato poljedeljca...itd, vendar ima v sebi še vedno tisti prvinski lovski nagon. Lahko to rečem, da imamo nagon, ker smo tudi mi živali, vendar smo imeli srečo v evoluciji, da smo se razvili in začeli uporabljati orodje in z njim izdelali orožje, ki deluje na daljavo, ki ga uporabljamo sedaj za ubijanje.

Lovci morajo sedaj skrbeti za to ravnovesje, za katerega narava ne more več. Pozimi futrajo živali, ker imajo premalo razpoložljivega prostora, da bi si jo poiskale same.... živali se razmnožujejo, lovci pa si potem pridržujejo pravice do odstrela "viška" teh živali, ker praktično nimajo drugega naravnega sovražnika, ki bi jim stisnil vrat. Zdaj ne vem razmerja, koliko je teh živali, ki so za odstrel zaradi raznih bolezni, parazitov...itd, ki jih imajo in zaradi tega trpijo.....in koliko jih je tistih "kapitalnih", ki jih imajo lovci za nagradne trofeje.... pa sej ni važno.

...in ravno zato, ko gremo mi v naravo iskat priboljške, kot sem omenil prej, se morajo živali približati naseljem in zaiti v naselje brskat za hrano....in potem smo mi ogroženi!!!   :eek:

... res je, da lopov vedno ostane lopov.... in tisti medved, ki je enkrat "napadel" človeka, ga bo po vsej verjetnosti tudi naslednjič.... ampak vendar smo si za vse to čisto sami krivi.

Ta pripetljaj, ko je medved ugriznil lovca?! ... sej sočustvujem z lovcem.... ampak meni je to čista "delovna nesreča" in ne bi bilo potrebno delati takega rompompoma. Pa sej se je fant sam odločil da bo lovec.... šel je na teritorij medveda..... vedel je, da je tam medved, torej je šel tja z določenim tveganjem.... in je pač tokrat takratko potegnil lovec. K sreči ne s hujšimi posledicami. Ampak medved jo bo pa slej kot prej skupil, ker je napadel lovca.  ... tko, kot nekoč, recimo, da je podložnik užalil plemiča... pa so ga zato potem obesili...

...a smo živali, ali nismo..  :D

 

 

Matr sm pameten...  :dry:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

Nisem lovec.... ne ribič (imam pa v žlahti oboje).

Moje mnenje:

Mi imamo trgovine (s hrano) na vsakem ovinku...in se nam ni treba boriti za hrano...oz. jo iskati. Jo imamo v izobilju "na pladnju"

... divje živali so omejene (čedalje bolj) na njihove rezervate... lovna območja....ozke predele med avtocestami.....itd...itd....

...in potem mi, ko gremo v naravo, kjer naj bi imele te živali svoj mir, hodimo na špancire...rekreacijo.... jim odžirat še tisto malo hrane, ki jim je na razpolago (borovnice, gobe, jagode....itd) :eek:

...in potem moramo še tam kričati, jih preganjati?!? :eek:, da nas ne napadajo!

:slap:

Sej je res, da smo ujeti v urbanem svetu, da moramo iti v naravo...se sprostiti...itd..... ampak pustimo živalim vsaj malo miru in prostora....in delajmo to tam, kjer je narava že "posvinjana" in ne tam, kjer se zadržujejo, oz. gibljejo medvedje...in druge živali.

Nič nimam proti lovcem, skrbijo za neko "ravnovesje v naravi" .... ker je človek itak že zjebal to ravnovesje, za katerega je narava skrbela milijone let.

Človek se je že pred tisoči leti delil od lovca, do nabiralca.... nato poljedeljca...itd, vendar ima v sebi še vedno tisti prvinski lovski nagon. Lahko to rečem, da imamo nagon, ker smo tudi mi živali, vendar smo imeli srečo v evoluciji, da smo se razvili in začeli uporabljati orodje in z njim izdelali orožje, ki deluje na daljavo, ki ga uporabljamo sedaj za ubijanje.

Lovci morajo sedaj skrbeti za to ravnovesje, za katerega narava ne more več. Pozimi futrajo živali, ker imajo premalo razpoložljivega prostora, da bi si jo poiskale same.... živali se razmnožujejo, lovci pa si potem pridržujejo pravice do odstrela "viška" teh živali, ker praktično nimajo drugega naravnega sovražnika, ki bi jim stisnil vrat. Zdaj ne vem razmerja, koliko je teh živali, ki so za odstrel zaradi raznih bolezni, parazitov...itd, ki jih imajo in zaradi tega trpijo.....in koliko jih je tistih "kapitalnih", ki jih imajo lovci za nagradne trofeje.... pa sej ni važno.

...in ravno zato, ko gremo mi v naravo iskat priboljške, kot sem omenil prej, se morajo živali približati naseljem in zaiti v naselje brskat za hrano....in potem smo mi ogroženi!!!   :eek:

... res je, da lopov vedno ostane lopov.... in tisti medved, ki je enkrat "napadel" človeka, ga bo po vsej verjetnosti tudi naslednjič.... ampak vendar smo si za vse to čisto sami krivi.

Ta pripetljaj, ko je medved ugriznil lovca?! ... sej sočustvujem z lovcem.... ampak meni je to čista "delovna nesreča" in ne bi bilo potrebno delati takega rompompoma. Pa sej se je fant sam odločil da bo lovec.... šel je na teritorij medveda..... vedel je, da je tam medved, torej je šel tja z določenim tveganjem.... in je pač tokrat takratko potegnil lovec. K sreči ne s hujšimi posledicami. Ampak medved jo bo pa slej kot prej skupil, ker je napadel lovca.  ... tko, kot nekoč, recimo, da je podložnik užalil plemiča... pa so ga zato potem obesili...

...a smo živali, ali nismo..  :D

 

 

Matr sm pameten...  :dry:

 

 

Fijuuuuu.....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm nabiralec ... v mesnici nabiram hrano ... kaj ni jasn :?

rabutam pa ne ... če ne bi z drevesa ... na katerem rastejo base ... obasau :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Kaldu pravi:

To je bil res športni dvoboj

Medved je oborožen z kremplji in ostrimi zobmi, lovec pa s strelnim orožjem po svoji izbiri.

Ja bravo softić!
Pa še prav poudarjeno je bilo, da se je lovec branil s fizično silo.
Kaj boš sedaj? Boš brihtal dalje, da je bil "human" in pustil medotu, da sta se "malo ruvala" ali da je bil trapast, ker ga ni ustrelil?
Dej no, ne nehat, dej b't še mau brihtn, k si glih pr ta bl pametnih kar se jage tiče!

pred 52 minutami, FLY pravi:

Se opravičujem če sem prizadel kaka lovska čustva.Iz nikogar se ne delam norca je pa res da mi lov in lovci obračajo želodec v svoji hinavščini.Priznam da mi je veliko bolj všeč če lovec ustreli lovca kot pa kako žival.In mogoče je res patološko ampak ko občasno žrtev in krvnik zamenjata vlogi občutim zadovoljstvo in neke vrste vesoljno pravičnost.

Iz nikogar se ne delaš norca a ti je všeč, če lovec ustreli lovca? Pa žrtev in krvnik. 
Lej če to pomeni, da se ne delaš norca, je lahko samo še da si totalno fuknen ke u piskr!

Pa zelo zelo upam, da si vegan, ker sicer tista moja zgornja opazka drži miljaužent %!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da človeka ne dajo na odstrel. Mislim, kakšna jim je to logika....razumem, da daš medveda, ki se potepa po mestu oz. po obrobju mesta al pa ki kolje živino na pašnikih. Ne pa medveda, ki je v GOZDU naletel na tujca. Ni ga brutalno razmesaril ali kaj podobnega, le ugriznil in spizdil. Pač to se zgodi, lovec je imel srečo, da ga ni huje poškodoval oz. ubil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

Nisem lovec.... ne ribič (imam pa v žlahti oboje).

..

Matr sm pameten...  :dry:

Ahti, de nauš prekuru! :jezik:

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... Ta pripetljaj, ko je medved ugriznil lovca?! ... sej sočustvujem z lovcem.... ampak meni je to čista "delovna nesreča" in ne bi bilo potrebno delati takega rompompoma. Pa sej se je fant sam odločil da bo lovec.... šel je na teritorij medveda.....

..

Teritorij medveda je danes v Sloveniji praktično povsod. Jaz ga imam na hribu na obeh straneh doline kjer domujem. Pa sem le 16km iz centra Ljubljane. Še bližje poznam terene, kjer jih je še več. Tako da tale o "teritoriju" medveda in "delovni nesreči" se lahko zgodi vsakemu gobarju in pohodniku. O teh dejavnostih pa si kar dobro napisal. 
In boš videl kakšen halo bo, ko bo medo popokal kakšnega mulčka, ki bo vriskal po hosti, ker ga bodo stari peljali v zdravo naravo. Greva stavit kakšne bodo potem reakcije in zahteve do lovcev?!

Samo kot info. Po trditvah stroke imamo najbolj reproduktivno populacijo medvedov na svetu!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, I30 pravi:

Ja bravo softić!
Pa še prav poudarjeno je bilo, da se je lovec branil s fizično silo.
Kaj boš sedaj? Boš brihtal dalje, da je bil "human" in pustil medotu, da sta se "malo ruvala" ali da je bil trapast, ker ga ni ustrelil?
Dej no, ne nehat, dej b't še mau brihtn, k si glih pr ta bl pametnih kar se jage tiče!

Lepo, da ima "lovski junak" zagovornika:worship:

Nekoč sem slišal definicijo lovca: "Lovec je oboroženi pijanec, ki gre skozi gozd v gostilno"

 Vse mi je jasno, le zakaj vraga pa ima potem lovec orožje, če se pred medvedom brani z fizično silo.

Aja pa piše tudi, da je lovec medveda presenetil in prestrašil. Kaj bi bilo šele, če bi bilo obratno. Če hodiš izzivati si lahko enkrat tudi izvan. Zato ni potrebe kaznovati presenečene in prestrašene mlade živali s smrtjo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Arzen pravi:

Čudno, da človeka ne dajo na odstrel. Mislim, kakšna jim je to logika....

Logika tiči v odnosu take velike zveri do človeka. S tem dejanjem se ji je dokončno potrdila pozitivna izkušnja ob napadu, torej da je napad odvrnil nevarnost, ki jo je čutila in da ni prinesel negativne izkušnje. Po domače za butlne, medved, ki je napadel, se človeka ne boji več in bo dejanje ob prvi konfliktni situaciji ponovil, ker bo ponovno pričakoval ugoden razplet zanj.

Že sam osnoven strah medvedov do človeka je dostikrat izprijen zaradi prevelike populacije in diktiranja upravljanja iz dežel (EU), kjer ga nimajo ali imajo malo izkušenj pa nič. A seveda znajo komandirat hlapčevski sloveniji. Le stroka poskuša uvesti ameriške prijeme, ki dajejo rezultate.

Odstrel tega medveda bo situacijo rešil ali pa ne. Kdo lahko zagotovi, da bo odstreljen točno ta osebek?!

pred 7 minutami, Kaldu pravi:

Lepo, da ima "lovski junak" zagovornika:worship:

Nekoč sem slišal definicijo lovca: "Lovec je oboroženi pijanec, ki gre skozi gozd v gostilno"

 Vse mi je jasno, le zakaj vraga pa ima potem lovec orožje, če se pred medvedom brani z fizično silo.

Aja pa piše tudi, da je lovec medveda presenetil in prestrašil. Kaj bi bilo šele, če bi bilo obratno. Če hodiš izzivati si lahko enkrat tudi izvan. Zato ni potrebe kaznovati presenečene in prestrašene mlade živali s smrtjo.

 

Kaldu pa ti si ta najbl pameten za medvede na tem svet. :slap:

Ma kaj svet, v vesolju zihr.:stupid:

In nekoč sem slišal definicijo "Vsi Kaldujo so fukneni idioti, ki se med napadi idiotizma furajo z motorji, vmes pa še klofajo po tastaturah." Matr če ta ne drži, nej me pa kokla brcne!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto se dogaja meni, ko grem s kroso v hosto, Poj pa prleti nasprot novopeceni malomescanski rekreativec, lep kot slika, oblecen v zadnji krik najsarenije tekaske mode in mi zacne pridigat. Sicer ga ne pogrizem in ne ustrelim, se pa mozakar cudno pocuti, ko si ob Vrnitvi iz hoste trudi snet navito balanco okrog vratu.

BTW: parkirnine za Avto Kerga Je parkiral Na moji parceli in uporabnine zemljisca kjer Je potrcaval, ki Je takisto moje mu nisem racunal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Nearrain pravi:

 Sicer ga ne pogrizem in ne ustrelim, se pa mozakar cudno pocuti, ko si ob Vrnitvi iz hoste trudi snet navito balanco okrog vratu.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, I30 pravi:

Logika tiči v odnosu take velike zveri do človeka. S tem dejanjem se ji je dokončno potrdila pozitivna izkušnja ob napadu, torej da je napad odvrnil nevarnost, ki jo je čutila in da ni prinesel negativne izkušnje. Po domače za butlne, medved, ki je napadel, se človeka ne boji več in bo dejanje ob prvi konfliktni situaciji ponovil, ker bo ponovno pričakoval ugoden razplet zanj.

Že sam osnoven strah medvedov do človeka je dostikrat izprijen zaradi prevelike populacije in diktiranja upravljanja iz dežel (EU), kjer ga nimajo ali imajo malo izkušenj pa nič. A seveda znajo komandirat hlapčevski sloveniji. Le stroka poskuša uvesti ameriške prijeme, ki dajejo rezultate.

Odstrel tega medveda bo situacijo rešil ali pa ne. Kdo lahko zagotovi, da bo odstreljen točno ta osebek?!

Kaldu pa ti si ta najbl pameten za medvede na tem svet. :slap:

Ma kaj svet, v vesolju zihr.:stupid:

In nekoč sem slišal definicijo "Vsi Kaldujo so fukneni idioti, ki se med napadi idiotizma furajo z motorji, vmes pa še klofajo po tastaturah." Matr če ta ne drži, nej me pa kokla brcne!

In kako vedo, da bo pa to ponovil? Jaz če sem se enkrat uspel obraniti napada od psa, še ne pomeni, da bom nasljednjič pogumen oz. da bom šel bolj konkretno naprej....to je samo izgovor za odstrel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Arzen pravi:

In kako vedo, da bo pa to ponovil? Jaz če sem se enkrat uspel obraniti napada od psa, še ne pomeni, da bom nasljednjič pogumen oz. da bom šel bolj konkretno naprej....to je samo izgovor za odstrel.

Beri moj predprejšnji post.
Ja pa seveda nadaljuj z "razmišljanjem". Mogoče pa ti bo enkrat le začelo delovati.

(JalovUpPress)

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Sicer ga ne pogrizem in ne ustrelim, se pa mozakar cudno pocuti, ko si ob Vrnitvi iz hoste trudi snet navito balanco okrog vratu.

:eek: grobijan , zgrožen sem do zgroženosti :O

a ročaje mu natakneš v nosnice al v ušesa, al štrlijo k rogovi, da ga pol lahko kakšn louc zamena za diujad :?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

a ročaje mu natakneš v nosnice al v ušesa, al štrlijo k rogovi, da ga pol lahko kakšn louc zamena za diujad :?

 

Domači kozli niso divjad!:mad:

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, I30 pravi:

Ahti, de nauš prekuru! :jezik:

Teritorij medveda je danes v Sloveniji praktično povsod. Jaz ga imam na hribu na obeh straneh doline kjer domujem. Pa sem le 16km iz centra Ljubljane. Še bližje poznam terene, kjer jih je še več. Tako da tale o "teritoriju" medveda in "delovni nesreči" se lahko zgodi vsakemu gobarju in pohodniku. O teh dejavnostih pa si kar dobro napisal. 
In boš videl kakšen halo bo, ko bo medo popokal kakšnega mulčka, ki bo vriskal po hosti, ker ga bodo stari peljali v zdravo naravo. Greva stavit kakšne bodo potem reakcije in zahteve do lovcev?!

Samo kot info. Po trditvah stroke imamo najbolj reproduktivno populacijo medvedov na svetu!

 

... ja sej ravno nekaj takega sem hotel napisati... samo če bi hotel vse... bi nastal cel roman.

omejujemo jim prostor. ... pa še v ta prostor jim lezemo. Kaj jim preostane drugega, kot da se oni branijo na svojem ozemlju in gredo potem še v "našega",ker jim ne njihov premajhen. Mi smo močnejši na svojem teritoriju, oni pa (bi morali biti) na svojem. Ampak mi smo povsod močnejši...  :D.

Tut Krištof kolumb je šel v ameriko, kjer so bili "indijanci" ...jih potolkel, tistih nekaj primerkov pa pustil v rezervatih.... še malo, pa bodo edini primerki v "idijanskih vrtovih", kot pri nas nekateri zadnji primerki živalskih vrst v živalskih vrtovih. :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

:eek: grobijan , zgrožen sem do zgroženosti :O

a ročaje mu natakneš v nosnice al v ušesa, al štrlijo k rogovi, da ga pol lahko kakšn louc zamena za diujad :?

 

O sami izvedbi se vsakic sproti konzultiram z medvedom.

:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, I30 pravi:

Domači kozli niso divjad!:mad:

in će domaći kozu zdiuja .. rata diuji .. rata diui k pokemon. a... a... a.. kaj pa pol ... treba mu je neki storit, pa magari silo .. :mad: 

štekaš :ninja: 

Pravkar, Nearrain pravi:

O sami izvedbi se vsakic sproti konzultiram z medvedom.

:smoke:

ja sj .. :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, maus said:

in će domaći kozu zdiuja .. rata diuji .. rata diui k pokemon. a... a... a.. kaj pa pol ... treba mu je neki storit, pa magari silo .. :mad: 

štekaš :ninja: 

Zato pa pride do uporabe ortopedskih pripomockov AKA balanca, ceul in podobnih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!