Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

.No ja sej bi prosil ,da vsak ki je vozil obe znamki, Pirelli in Conti,poda mnenje.

Sam še nisem vozil pirellija ampak verjamem, da je guma pa PO.

Pa hvala že u naprej:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Wakasaki pravi:

.No ja sej bi prosil ,da vsak ki je vozil obe znamki, Pirelli in Conti,poda mnenje.

Sam še nisem vozil pirellija ampak verjamem, da je guma pa PO.

Pa hvala že u naprej:bike:

Primerljivi pnevmatiki sam bi dal za oprijem + Pirelliju ,za vzdržljivost ali če hočeš manjšo obrabo Contiju...tok na kratko sem jih doživel jaz. Vozim pa večinoma Conti ker sem zadovoljen z oprijemom pa kakšnega jurja naredim več :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Primerljivi pnevmatiki sam bi dal za oprijem + Pirelliju ,za vzdržljivost ali če hočeš manjšo obrabo Contiju...tok na kratko sem jih doživel jaz. Vozim pa večinoma Conti ker sem zadovoljen z oprijemom pa kakšnega jurja naredim več :)

Se strinjam, sta primerljivi pnevmatiki, samo jaz dam prednost(k'r veliko) Pirelliju. Guma je res super, tudi kar se vzdržljivosti tiče. Z njo že naredil 11kkm, pa je še zmeraj 1mm profila nad indikatorjem(vozim se sam). In izredno enakomerna poraba po celotnem obodu, tako da jo avtocesta, če le nisi pregrob(nad 170km/h), ne iznekazi. Pa še na mokrem veliko boljše drži!! (seveda govorim o dimenziji 170/60/17).V tem rangu je trenutno najboljša guma.:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je mal bolj trda oz. za malj dalj casa pa da je v cenovnem razredu qualifier II?

 

Trenutno sem kupoval qualifier II pa mi nekako prehitro gre po sredini, katero priporocate, rabim pa eno 160/60-17 za supermoto ter 190/55-17 za cestaka.

Kaksna je Michelin pilot power ali pa Bridgestone?

Hvala za info

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Wakasaki pravi:

Kyokon

Žal na telefonu ne morem citirat tko da upam da boš opazil.

Zanima me kako bi primerjal conti pa pireli,kaj se pri kateri bolj dopade?

 

S Conti trail attack sem naredil 11k, ko sem pa sedaj te vozil je NORO. Res je bila sprednja Conti ob robovih na NULI. Že zanč s Kmetom po mokrem me je skoz nosilo, s Pireli niti ene napake, pa sem šel kar malo ostreje, ker sem hotel videt kdaj bo začelo spuščat.

Realna sliko bom povedal ko bodo te imele vsaj 5k.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, jhribar1 pravi:

Katera guma je mal bolj trda oz. za malj dalj casa pa da je v cenovnem razredu qualifier II?

 

Trenutno sem kupoval qualifier II pa mi nekako prehitro gre po sredini, katero priporocate, rabim pa eno 160/60-17 za supermoto ter 190/55-17 za cestaka.

Kaksna je Michelin pilot power ali pa Bridgestone?

Hvala za info

 

Continental motion al pa pireli diablo strada.

Za ti dve ki si napisal pa žal nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je težko izbrati pravo gumo, ker je izbira tako velika. Včasih si lahko kupil samo gume od RIS Zagreb. Na njej je pisalo RIS no Risk, če se še kdo spominja.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz čistega firbca sem razmišljal, da bi na svojga tavelkega Bandita namesto dosedajšnih Dunlopk (Sportsmart II / Roadsmart II) dal Mitaske. Pa ne, da z njimi nebi bil zadovoljen, sem pa tja sem že proti koncu gume sicer občutil manjše zdrse prvega kolesa to je pa tudi vse. Sicer pa bp in tudi zadovoljiva kilometrina.

Torej gre res zgolj za to, da bi sprobal te zelo pohvaljene Mitaske in tudi vem, da bo km manj. Ko sem na vprašanje svojga serviserja če mi menja tudi gume odgovoril, da ne in da razmišljam o zamenjavi z Mitasko, pa mi je dejal, da je ravno imel nekoga z Banditom, ki mu je dejal, da jih ne da nikoli več gor (Mitas) ker naj bi mu zadnja nenormalno zdrsavala?!?

Zdaj me pa zanima če je tu kdo, ki ima izkušnje z Mitas na Banditu, ali pa je bilo to od mojega serviserja zgolj "vsak svojega konja hvali".

No ja, že res da omenjam, da bi rad zgolj probal kako bo z Mitas in če se ne bodo obnesle bom pač požalil tistih 160 eur, nebi pa rad zaradi tega končal kje v koprivah.

Popravljeno . Popravil drmr69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moe mnenje je da gumo moreš probat, lahko nekomu res ne odgovarja, lahko je nekdo znamkar in mitaska mu preprosto v glavi ne drži.

Meni je včeraj Mitas pri 8ih stopinjah Celzija držala isto kot dva mesca nazaj. Super guma za ta denar.

Naslednje pa probam conti Sport attack ter bridgestone S20Evo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, meni je tudi vulkanizer spljuval Mitas, ces mau dnarja, mau muske...pa dvomim, da jo je sploh peljal :) ....pa je guma super, drzi, zdrsne pa tko kot vsaka....je prej od podlage odvisno. Tko da, brez bojazni....probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tam kjer je dunlop in bridgestone drlsela da sem na momente zgledal kot stoner cisto pocez mitas niti ne mrdne...zdrsnila mi je edino na crnem kalu po 5x nem gonjenju gor in dol pri 30 stopinj plusa...js sem vprasal 2-3 vulkanizerje in par mehanikov pa so mi vsi odsvetovali mitas da to ni nic da so meli vpoklic da jih raznese bla bla bla..tudi danes je drzala komot do roba pri plus 7-mih stopinjah..ce mas zadnjo 180 55 17 in ti nebo odgovarjala ti jo odkupim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, drmr69 pravi:

Iz čistega firbca sem razmišljal, da bi na svojga tavelkega Bandita namesto dosedajšnih Dunlopk (Sportsmart II / Roadsmart II) dal Mitaske. Pa ne, da z njimi nebi bil zadovoljen, sem pa tja sem že proti koncu gume sicer občutil manjše zdrse prvega kolesa to je pa tudi vse. Sicer pa bp in tudi zadovoljiva kilometrina.

Torej gre res zgolj za to, da bi sprobal te zelo pohvaljene Mitaske in tudi vem, da bo km manj. Ko sem na vprašanje svojga serviserja če mi menja tudi gume odgovoril, da ne in da razmišljam o zamenjavi z Mitasko, pa mi je dejal, da je ravno imel nekoga z Banditom, ki mu je dejal, da jih ne da nikoli več gor (Mitas) ker naj bi mu zadnja nenormalno zdrsavala?!?

Zdaj me pa zanima če je tu kdo, ki ima izkušnje z Mitas na Banditu, ali pa je bilo to od mojega serviserja zgolj "vsak svojega konja hvali".

No ja, že res da omenjam, da bi rad zgolj probal kako bo z Mitas in če se ne bodo obnesle bom pač požalil tistih 160 eur, nebi pa rad zaradi tega končal kje v koprivah.

menjaj serviserja, ker blaga veze nima:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizer ni glup, ima pa svojo računico. A si je kdo pred petimi leti predstavljal, da lahko motor solidno obuješ za 160 EUR? Vulkanizerji so včasih pri gumah zaslužili 40 posto in več, potem so pa uleteli razni guma direkti in ostali spletkarji. Pred leti si imel montažo zastonj, če si kupil 4 gume za avto, sedaj tega ni več. Pri dragi gumi mu še nekaj ostane, Mitas bi pa verjetno najraje kar prepovedali. Poleg tega lahko gume na avtu menjaš za 15 do 70 EUR. Ne verjamem, če je razlika v kvaliteti menjave tako bistvena, saj se ne pogovarjamo o vesoljski tehniki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Igi Pop pravi:

Vulkanizer ni glup, ima pa svojo računico. A si je kdo pred petimi leti predstavljal, da lahko motor solidno obuješ za 160 EUR? Vulkanizerji so včasih pri gumah zaslužili 40 posto in več, potem so pa uleteli razni guma direkti in ostali spletkarji. Pred leti si imel montažo zastonj, če si kupil 4 gume za avto, sedaj tega ni več. Pri dragi gumi mu še nekaj ostane, Mitas bi pa verjetno najraje kar prepovedali. Poleg tega lahko gume na avtu menjaš za 15 do 70 EUR. Ne verjamem, če je razlika v kvaliteti menjave tako bistvena, saj se ne pogovarjamo o vesoljski tehniki. 

Očitno si vulkanizer :D

 

Drugače pa ja treba se je znajt pa dobit gume pred rokom, imet nekaj na zalogi, tako prodaš nekaj več in kej več zaslužiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vulkanizer, sem pa redna stranka - 2 avta in moped. Lansko leto sem menjal gume na avtih  z kuponkotom za 15 EUR. Ko sem rekel, da ne potrebujem novih ventilčkov me je pogledal, kot, da sem prišel fehtat. Za jesensko menjavo sem plačal 28 EUR. Jebi ga tudi ponos nekaj stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče je imel 1200S in je gor skuril kar nekaj mitask in je bil brez pripomb. Je pa po njegovem okusu boljša bt016 pro, saj prva Mitas kdaj pa kdaj mičkeno spusti pa malo bolj je občutljiva na bele črte.

Je pa za ceno ter kvaliteto in kilometrino najbolj racionalen nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 10. 2015, cesko pravi:
Ob 14. 10. 2015, Nearrain pravi:
pred 37 minutami, Wakasaki pravi:

Pirelli Angel ST E Rear 180/55 ZR17 TL (73W) zadnje kolo, M/C

Kaj pomeni ta E med ST in Rear?

 

hvala

Stric Google je našel tole:

https://www.youtube.com/watch?v=m_8f4AWPAYo

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, drmr69 pravi:

Iz čistega firbca sem razmišljal, da bi na svojga tavelkega Bandita namesto dosedajšnih Dunlopk (Sportsmart II / Roadsmart II) dal Mitaske. Pa ne, da z njimi nebi bil zadovoljen, sem pa tja sem že proti koncu gume sicer občutil manjše zdrse prvega kolesa to je pa tudi vse. Sicer pa bp in tudi zadovoljiva kilometrina.

Torej gre res zgolj za to, da bi sprobal te zelo pohvaljene Mitaske in tudi vem, da bo km manj. Ko sem na vprašanje svojga serviserja če mi menja tudi gume odgovoril, da ne in da razmišljam o zamenjavi z Mitasko, pa mi je dejal, da je ravno imel nekoga z Banditom, ki mu je dejal, da jih ne da nikoli več gor (Mitas) ker naj bi mu zadnja nenormalno zdrsavala?!?

Zdaj me pa zanima če je tu kdo, ki ima izkušnje z Mitas na Banditu, ali pa je bilo to od mojega serviserja zgolj "vsak svojega konja hvali".

No ja, že res da omenjam, da bi rad zgolj probal kako bo z Mitas in če se ne bodo obnesle bom pač požalil tistih 160 eur, nebi pa rad zaradi tega končal kje v koprivah.

Mitas je smrtna guma, ne stavi na bandita, glej v dveh dneh do Paklenice in nazaj, je nenormalno drsela po snegu, pa če sem na polno odpiral, tut malce po soli in mokrem....ne stavi, nikakor ne, pa serviserja menjaj :D

 

IMG_20151128_133826.thumb.jpg.71a74c2ebbIMG_20151129_115234.thumb.jpg.cb78c783e0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, drmr69 said:

Iz čistega firbca sem razmišljal, da bi na svojga tavelkega Bandita namesto dosedajšnih Dunlopk (Sportsmart II / Roadsmart II) dal Mitaske. Pa ne, da z njimi nebi bil zadovoljen, sem pa tja sem že proti koncu gume sicer občutil manjše zdrse prvega kolesa to je pa tudi vse. Sicer pa bp in tudi zadovoljiva kilometrina.

Torej gre res zgolj za to, da bi sprobal te zelo pohvaljene Mitaske in tudi vem, da bo km manj. Ko sem na vprašanje svojga serviserja če mi menja tudi gume odgovoril, da ne in da razmišljam o zamenjavi z Mitasko, pa mi je dejal, da je ravno imel nekoga z Banditom, ki mu je dejal, da jih ne da nikoli več gor (Mitas) ker naj bi mu zadnja nenormalno zdrsavala?!?

Zdaj me pa zanima če je tu kdo, ki ima izkušnje z Mitas na Banditu, ali pa je bilo to od mojega serviserja zgolj "vsak svojega konja hvali".

No ja, že res da omenjam, da bi rad zgolj probal kako bo z Mitas in če se ne bodo obnesle bom pač požalil tistih 160 eur, nebi pa rad zaradi tega končal kje v koprivah.

Iz prve roke, jaz sem jih imel na tavelikem banditu. Motor se z njimi pelje lepše kot to kar imaš zdaj gor, ta tvoj serviser se naj raje z glavo po zidu poči, da ne bo trosil takih bučk :D... Drži več kot si boš upal, bandit ne zmore toliko kot da ta guma, nagiba mislim... :smoke:

Kilometrine je pa meni zdržala 6 k, enim več, enim manj odvisno kje boš vozil...

Aja, daj prosim napiši svoj vtis ko jih boš zmontiral... pa ko zamenjaš serviserja B)

17 hours ago, ukica said:

Oče je imel 1200S in je gor skuril kar nekaj mitask in je bil brez pripomb. Je pa po njegovem okusu boljša bt016 pro, saj prva Mitas kdaj pa kdaj mičkeno spusti pa malo bolj je občutljiva na bele črte.

Je pa za ceno ter kvaliteto in kilometrino najbolj racionalen nakup.

Tole bi ti verjel da nisem sam imel nekaj parov mitask. Prednja definitivno ne zdrsne! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2015, Kmet2 pravi:

Novi copatki....

17230_1630219663904235_39097750300995480

Dobra pnevmatika ,sam je zaključila po slabih 2kkm kar je kar drag špas če vrtiš dosti km ! Cesta jo oskubi kot kmet piščanca :Ppo sredini je skoraj nova ob strani pa gladka !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Dobra pnevmatika ,sam je zaključila po slabih 2kkm kar je kar drag špas če vrtiš dosti km ! Cesta jo oskubi kot kmet piščanca :Ppo sredini je skoraj nova ob strani pa gladka !

maš kakšno sliko gume oz. kar je ostalo od nje:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... a kdo pozna tekočino "tyre armour" , ki jo izstisneš v zračnico ... torej ne govorim o tublesu ...

.... in baje zadošča za samodejno zavulkaniziranje zračnice med vožnjo, če kaj povoziš ... oziroma deluje do luknje dolžine max 1 cm ... 

... pa komentarje prosim samo od tistih, ki imate mogoče s tem res že kakšne dejanske izkušnje v lajfu... 

... ostali modreci se lahko vzdržite globokih misli ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!