Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

al pa Conti :jezik:

js mam 190 55 17 ... :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jany said:

 

Novodobne hyper sport gume oziroma v tem kontekstu športe se segrevajo še prej kot touring aka potovalne :yea2:

Če pa je ne uspeš segret jo voziš prepočasi ali pa jo malo sprazni se bo segrela :OK:

Tisti ki pa jamra da mu športna guma drsi naj si kupi bolj švoh motor ker ga očitno ni dorasel :yea2:

Ja pol mam pa smolo pri prvi "vožnji" sicer le ~7km pri manj kot 10C je bila guma na otip hladna do mlačna. Res da motor šele spoznavam a prav nežen tudi nisem bil. Roadsmartke so bile občutno toplejše na spomin pri podobnih pogojih. Zdej al so moje gume krneki, sem jaz ali pa niso novodobni hyperspot. Za commuting pač niso najboljša izbira al pa se tako kažejo trenutno. Da so stale 6 mesecev ima vpliv?  Kaj pa vem morda sem hyper previden glede tega in delam iz muhe slona a me je ta moja kvazi paranoja velikokrat že rešila pred gnilimi situacijami.

No jih bom pač zvozil pa bom končno mel primerjavo z nečim drugim. Nekako mi ne dišijo (morda povsem neupravičeno) za po mokrem a se bom mokremu vsaj do maja raje izognil. Tako bom vsaj lahko smetil temo oz. še prej moram dat en set mitask čez. Škoda da se ne da solidne kilometrine ven potegnit (nekje nivo rs-k) menda niso hypersport oz so sport touring.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Tomyboy pravi:

K hiši privlekel novo zverino, Triumph tiger 800:winkiss:

Ga je pa potrebno preobuti. 95% vožnje bo po asfaltu, ostalo kakšna makadamska pot. 

Gledam Dunlop Roadsmart 2, Conti Road attack 2 ali mogoče Dunlop Trailsmart.

Ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke?

Conti RoadAttack II EVO  imel na MTS ,lahko rečem odlična pnevmatika in resno v prednosti proti ostalim katr se tiče dežja .

RoadSmart ne morem komentirat ker je nisem vozil ,sem pa Trailsmart ,dobra skoraj odlična a po 50% obrabe meni nevarna ,oprijem se opazno zmanjša in postale dokaj plastična v dežju meni celo nevarna !! 

Conti so top,ne moreš zgrešiti tudi z Conti TrailAttack ki jih imam na obeh KTM ,prav tako odlična in napram EVO večja kilometrina a slabša v dežju a še vedno odlična proti Dunlop. 

P.S. evo mnenje iz prve roke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, StaraFeltna pravi:

Čisto iz firbca a noben ne fura michelin pilot road XY?

Predvsem gledam da ima pnevmatika oprijem od nove do senzorja isti ali z malo odstopanja ,Metzeler,Michelin,Dunlop so daleč od tega ! Govorim za pnevmatike enduro dimenzij ,je pa res da jih vsak doživi drugače in kar je najpomembnejše ,vsak jih zlorablja drugače:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kmet2 said:

Predvsem gledam da ima pnevmatika oprijem od nove do senzorja isti ali z malo odstopanja ,Metzeler,Michelin,Dunlop so daleč od tega ! Govorim za pnevmatike enduro dimenzij ,je pa res da jih vsak doživi drugače in kar je najpomembnejše ,vsak jih zlorablja drugače:P

Ti si se našel v continentalkah če razumem prav? (pa maus tudi zgleda...) Firbec pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ciko86 pravi:

Pripelji hornetko na vikiji pa ti jih js ogrejem...1x gor 1x dol in je :bike:

Gor in dol in je nebo več hahah :OK:

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

Ja pol mam pa smolo pri prvi "vožnji" sicer le ~7km pri manj kot 10C je bila guma na otip hladna do mlačna. Res da motor šele spoznavam a prav nežen tudi nisem bil. Roadsmartke so bile občutno toplejše na spomin pri podobnih pogojih. Zdej al so moje gume krneki, sem jaz ali pa niso novodobni hyperspot. Za commuting pač niso najboljša izbira al pa se tako kažejo trenutno. Da so stale 6 mesecev ima vpliv?  Kaj pa vem morda sem hyper previden glede tega in delam iz muhe slona a me je ta moja kvazi paranoja velikokrat že rešila pred gnilimi situacijami.

No jih bom pač zvozil pa bom končno mel primerjavo z nečim drugim. Nekako mi ne dišijo (morda povsem neupravičeno) za po mokrem a se bom mokremu vsaj do maja raje izognil. Tako bom vsaj lahko smetil temo oz. še prej moram dat en set mitask čez. Škoda da se ne da solidne kilometrine ven potegnit (nekje nivo rs-k) menda niso hypersport oz so sport touring.

7km je dovolj za gumo da se ogreje, mitas se mi ogreje iz škofij na bivje na krožno lahko že tiščim proti vikiju.

 

Dunlop sportmaxx so rabile nekje do dekanov da so bile po občutku ok.

Preglej pritisk pa ga za 0.2 bara spusti pa ne na bencinski ker tam so katastrofa kompresorji in merilniki.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, StaraFeltna pravi:

Ti si se našel v continentalkah če razumem prav? (pa maus tudi zgleda...) Firbec pač.

Ja samo sem prej probal skoraj vse znamke da sem prišel do tega. Sem pa zelo zahteven do pnevmatik ,včasih preveč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

Ti si se našel v continentalkah če razumem prav? (pa maus tudi zgleda...) Firbec pač.

Še en glas za Conti, Road Attack v mojem primeru. Mitas še morem testirat, Dunlopk ne dam več na motor pa magari mi jih kdo šenka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, moravčan pravi:

že pri isti dimenziji in različnih proizvajalcih je razlika v velikosti gume

in pride do težav z nameščanjem kolesa na motor kaj se lahko zgodi 

z menjavo dimenzije po moje je najboljša tista dimenzija ki jo predpiše 

proizvajalec ki navadno navede tudi model gume in proizvajalca

marko

  

se vid da še boste eni morali mal v šolo hodit z 180/60 se pelješ 1000x bolš..pa tut predno mam 120/70 ;) ..no sj men je vseen.. :D..jaz za sebe vem da mi tko nabjolš odgovorja na pisti pa je to to..nimam problemov nobenih pa še prej pridem dol na komolc..je pač mal več evrov al je pa to to..

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker na cesti res zelo velikrat komolčkaš ane? 
Dej tisto dimenzijo ki je v homologaciji in imaš mir, pred vsemi sitnostimi.

Če kolenčkajo fantje za 125ccm, ki ima zadnjo gumo pol ožjo, boš tudi ti na 180/55..če ti je to fora :) 

 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem se že zanimal, kako bi bilo v homologacijo vpisat še dimenzijo 190/55/17...(original je samo 190/50/17)

.... pa je težava. Nekdo ti mora napisat (generalni uvoznik), da je pnevmatika primerna za vgradnjo na motocikel... nato ti na osnovi te izjave vpišejo v homologacijski karton (če)...

... tko da če nočeš sitnosti, daš gor 180/55/17...pa raje spustiš v križu za razliko višine v pnevmatikah... pa bo abčutek isti...al pa skor isti....

...sicer pa za po cesti je vseen drek, če imaš gor 50 al pa 55 višino..... 60 je pa že kar malo BV... to je za na pisto... kjer so obremenitve bočnih površin večje in daljše.... ... razen če si v kakem Street Racing klubu .. pa da res to rabiš..  :D

... sicer je pa tako.... jest nosim čevlje št. 43... nekdo pa 48..  :P

... pa bi mal čudno zgledalo, kako bi jaz hodil s čevlji št. 48..  :D

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, NinjaRider04 pravi:

se vid da še boste eni morali mal v šolo hodit z 180/60 se pelješ 1000x bolš..pa tut predno mam 120/70 ;) ..no sj men je vseen.. :D..jaz za sebe vem da mi tko nabjolš odgovorja na pisti pa je to to..nimam problemov nobenih pa še prej pridem dol na komolc..je pač mal več evrov al je pa to to..

Malo prosim razloži 100x bolše, definiraj kaj je bolše... :whistle:

med 55 in 60 je razlika samo da je na sredini 60 višja in hitreje pada v ovinek ? 

 

sicer razlika med 50 in 55, verjetno je med 55 in 60 isto.

attachment.php?attachmentid=266103&d=134

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, maus pravi:

o čem bi, kar se tiče gum, razpravljali okoli leta 1985 ...

u matr ... me res zanima ... vse so ble plastikuše :lol1:

KOJA JE BOLJA?

Tigar

Obilićevo???

 

ma qurac, js mam Barum, 20000km, je ko nova, sam nagnt se ne smeš :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

KOJA JE BOLJA?

Tigar

Obilićevo???

 

ma qurac, js mam Barum, 20000km, je ko nova, sam nagnt se ne smeš :ras:

:ras:

matador-nordica-zimske-gume-slika-305594

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, domi46 pravi:

je kdo že probav Metzeler sportec m7rr? zanima me kakšne so se vam zdele? 

 

o že pisali tule o njih, poglej na začetek 2015. ni bilo pretiranih pohval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav..

Kaj je razlika med gp racer d211 E in d211 E+ ? 

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 2. 2016 at 3:53 PM, Ciko86 said:

Se boljse so özka  gume haha...dokler ne probas neves kaj ti pase.... ;)

AAEAAQAAAAAAAAL0AAAAJDllZjdhMjU2LTExNmIt

Resnično vabljive... ozka (p)lastik

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, stankolovski pravi:

Pozdrav..

Kaj je razlika med gp racer d211 E in d211 E+ ? 

Lp S.

...a to misliš

Mitas Sport Force in Sport Force +

.... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!