Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Z Angel GT ne boš falil. Sem povedal kaj me je na sx u motilo, v nagibu se je preveč čutilo zareze in Men osebno je bil bok prešvoh. Oprijem pa vedno OK. Sedaj na superduku imam drugačno dimenzijo 190/55 in se ful pozna, tako da tudi prvo pobrusim čist do roba, recimo na sxu se to ni dalo.

Da bi pa opazil razliko v širini, je nisem. Mitasovi boki so itak zakon.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 5. 2016 at 12:31, Wakasaki pravi:

zgleda da še nihče....

tudi mene zanima....

 

pred 7 minutami, renyy pravi:

DAMI34:

Ali opaziš vizualno razliko, kako Pirelli Angel GT zgleda širša guma od npr mitaske?  Mitaske zraven angel GT zgledajo, kot da so za eno mero ožje,  180 , namesto 190.

Za SXa vem da si govoril, da ti te gume ne sedejo preveč, ker so pretoge in nimaš nekih dobrih povratnih informacij. Mene to niti tok ne bi motlo, zanima me o tej angel GT gumi, kako se obnese, recimo za nažiganje po jadranki oz pač kje drugje?  Imajo dober grip ali so občutno slabše od kakšne mitaske , ali je treba pazit v nagibu?

Aja,ali dosti težje prelagat motor v ovinkih od mitask, glede na to, da imajo drugačen bolj raven radij  ?

Sedaj imam mitaske in so super, ampak za spremembo in tudi za malo več narejenih kilometrov,  bi sprobal ene dobre sport touring gume, pa mi pridejo na misel samo ANGEL GT in pa ta nova ROADSMAR 3, ki pa se ne ve kaj dosti o njej.

Conti road attack2 ne bom kupoval, ker nimajo trše sredice.

Vsak predlog dobrodošel.

Lp

Jaz bom jih monriral kmalu te angel GT. Sem pa bil v Avstriji prejšnji teden v eni moto delavnici pa jih oni kar množično montirajo in hvalijo. So pa seveda 50eu po komadu dražje kot pri nas.

Popravljeno . Popravil symdriver
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, builder pravi:

dobre gume, sam jih po 3kkm ni blo več, z mitaskam z enako vožnjo naredim dobrih 6kkm:P

govorim za 003

S20 je tudi špica od gume, sam prve zmanjka po treh jurjih 

Citiraj

:blush:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js mam pa drug problem, da vedno prej zmanjka sredina, na bokih pa imam še dovolj mesa. Pač se tudi dosti vozim po avtocesti in davek nardi svoje. Zato pa tudi bom kupil ene dobre spor touring gume da bo bolj enakomerna obraba sredica/boki. Se pa večkrat, ko lokacija in cesta to dopušča, rad bolj na sharf zapeljem čez ovinke.

Do sedaj sem imel same sport gume na motorjih, pa sem jih vedno po sredini prej skuril kot na bokih, edino na prejšnem Z750 sem imel roadsmart 2 gume gor, pa  sem imel vedno nek "strah" , da guma ne bo nudila 100% oprijem pri kakšni hitrejši vožnji po ovinkih, kot je naprimer preganjanje po jadranki in podobnih ovinkih.  In  posledično nisem upal toliko nagnit motor, ker sem mel občutek da bo sredi nagiba  guma "popustila". Očitno je ta bojazen odveč ?

Tako da bo angel GT v ožjem izboru, poleg verjetno roadsmart 3.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, symdriver pravi:

 

Jaz bom jih monriral kmalu te angel GT. Sem pa bil v Avstriji prejšnji teden v eni moto delavnici pa jih oni kar množično montirajo in hvalijo. So pa seveda 50eu po komadu dražje kot pri nas.

Tudi sam sem imel v ožjem izboru Angel GT....ampak bom zaenkrat dal gor Roadsmart 3 iz dveh razlogov:

1. Sprednja roadsmart je še dobra in bo zdržala še eno zadnjo zato bom raje imel (skoraj) enaki gumi spredaj in zadaj

2. En izmed vulkanizerjev tukaj v Kopru mi je zaupal, da je zadnje čase dobival od (njegovega) dobavitelja gume z letnico izdelave 2014 - očitno čistijo stare zaloge. Tako, da se dobro pozanimaj, da ne dobiš stare gume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Rey pravi:

Tudi sam sem imel v ožjem izboru Angel GT....ampak bom zaenkrat dal gor Roadsmart 3 iz dveh razlogov:

1. Sprednja roadsmart je še dobra in bo zdržala še eno zadnjo zato bom raje imel (skoraj) enaki gumi spredaj in zadaj

2. En izmed vulkanizerjev tukaj v Kopru mi je zaupal, da je zadnje čase dobival od (njegovega) dobavitelja gume z letnico izdelave 2014 - očitno čistijo stare zaloge. Tako, da se dobro pozanimaj, da ne dobiš stare gume!

Če ima guma letnico izdelave 2014 ni noben problem dokler je pravilno skladiščena, problem je samo če ni pravilno skladiščena ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, renyy pravi:

Conti road attack2 ne bom kupoval, ker nimajo trše sredice.

Kje si pa to prebral? Seveda imajo tršo sredico... je pa res, da niso multicompound.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jest ne vem... tole multi..pa mono...pa trše sredice...pa kaj jest vem še kake komercialne fore....

.... jest uporabljam izključno samo športne gume.... pa sem vedno vse enako znucal (približno)..  :huh:

...recimo, Dunlop GP Racer (multicompound, trša sredica, NTEC....in kaj jest vem kaj še vse), in Mitas SportForce (navadna guma, kot pravite), ki sem ju uporabljal zadnja leta (zadnjih nekaj kompletov) ne vidim nobene razlike, da bi katero bolj znucal po sredini....al pa po bokih. Po spominu se mi zdi, da čisto enako. ...pa tudi v vožnji ne porajtam kake očitne razlike. Vsaka od njiju je malo drugačna...a po nekaj ovinkih se mi obedve zdita povsem domači..... zdej ne vem...al jest nimam nobenega občutka, al sem pa tak profi, da mi je vseeno, katero od teh dveh vozim...al sta si pa gumi toliko podobni.

....edini dejavnik, ki naredi veliko razliko v obrabi, je polno naložen motor, pa grob asfalt (ala Jadranka)...pa še to od stila vožnje (in motoristične družbe) ali se pelje hitro po ravnicah, ali pa čez ovinke.

Tko. Moje opaženje.  :D

...pa da ne boste mislili, da sem uporabljal samo ti dve gumi... ti dve gumi sem uporabljal zadnja leta in se mi zdita najbolj medsebojno primerljivi in sem bil z njima najbolj zadovoljen.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Zivnorc pravi:

..jest ne vem... tole multi..pa mono...pa trše sredice...pa kaj jest vem še kake komercialne fore....

.... jest uporabljam izključno samo športne gume.... pa sem vedno vse enako znucal (približno)..  :huh:

...recimo, Dunlop GP Racer (multicompound, trša sredica, NTEC....in kaj jest vem kaj še vse), in Mitas SportForce (navadna guma, kot pravite), ki sem ju uporabljal zadnja leta (zadnjih nekaj kompletov) ne vidim nobene razlike, da bi katero bolj znucal po sredini....al pa po bokih. Po spominu se mi zdi, da čisto enako. ...pa tudi v vožnji ne porajtam kake očitne razlike. Vsaka od njiju je malo drugačna...a po nekaj ovinkih se mi obedve zdita povsem domači..... zdej ne vem...al jest nimam nobenega občutka, al sem pa tak profi, da mi je vseeno, katero od teh dveh vozim...al sta si pa gumi toliko podobni.

....edini dejavnik, ki naredi veliko razliko v obrabi, je polno naložen motor, pa grob asfalt (ala Jadranka)...pa še to od stila vožnje (in motoristične družbe) ali se pelje hitro po ravnicah, ali pa čez ovinke.

Tko. Moje opaženje.  :D

...pa da ne boste mislili, da sem uporabljal samo ti dve gumi... ti dve gumi sem uporabljal zadnja leta in se mi zdita najbolj medsebojno primerljivi in sem bil z njima najbolj zadovoljen.

 

 

Zapelji se še kam dlje od Rakitne in OMW pa pol primerjaj sredico itd .....tok naprimer izlet od 4-5kkm  naložen z ženo in prtljago , potem bojo tvoje ocene mirodajne, drugače si podal ocene samo za fantiče ki drajsajo cel dan na Črnem kalu in Rakitni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Zapelji se še kam dlje od Rakitne in OMW pa pol primerjaj sredico itd .....tok naprimer izlet od 4-5kkm  naložen z ženo in prtljago , potem bojo tvoje ocene mirodajne, drugače si podal ocene samo za fantiče ki drajsajo cel dan na Črnem kalu in Rakitni :)

....enkrat na mesec do OMV je čist dovolj zame... pa enkrat do dvakrat na leto do Vikija.

....... 5.000km izlet..  :eek:  .... pa to je na konec sveta!!!!  :eek:  ... pa sej ne moreš biti doma do sedmih zvečer, če greš tko daleč..   :slap:

...mirodajne..  :hmm:   kaj je to.... mir daj ne?

....pa moje ocene ne morejo biti merodajne za te fantiče, ker jest rabim 130km do Vikija...in 130 nazaj ...vmes je pa 6 km ovinkov..  :D

.... ravno tako do Rakitne. 20 km v eno stran....20 v drugo... vmes pa tut ene sedem ovinkov v petih kilometrih...  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O mujotih pa tigarcah pa kok je kerih ovinkov se mente v zs ali pa si odprite svojo temo v nabijanjih. Tukaj pa prosim ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusil sem kar nekaj kompletov različnih pnevmatik in do sedaj najbolj zadovoljen z T20. Zadnja je fenomenalna zvožena do roba v večini vožena v dvoje polno naložena in je zdržala 9k km,  ne morem pa  tega rečt za prednjo gumo ker je bla po 7k km za v smeti (pobralo jo je v trikotnik)...Trenutno imam na motorju SF, ki pa glede na trenutno stanje ne bodo dočakale 6k km..Na SF sem opazil še eno pomanjkjivost in to je močno drsenje na črtah. Vse ostalo super!

Popravljeno . Popravil Sorty
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Sorty pravi:

Na SF sem opazil še eno pomanjkjivost in to je močno drsenje na črtah. Vse ostalo super!

To pa se strinjam. Čeprav vse drsijo, ampak SF+ se mi zdi da res malo več kot ostale. :)

To je samo moje skromno mnenje. ;)

Mi je pa SF+ super ćingum guma. :)

Popravljeno . Popravil bojevnik88
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Sorty pravi:

Preizkusil sem kar nekaj kompletov različnih pnevmatik in do sedaj najbolj zadovoljen z T20. Zadnja je fenomenalna zvožena do roba v večini vožena v dvoje polno naložena in je zdržala 9k km,  ne morem pa  tega rečt za prednjo gumo ker je bla po 7k km za v smeti (pobralo jo je v trikotnik)...Trenutno imam na motorju SF, ki pa glede na trenutno stanje ne bodo dočakale 6k km..Na SF sem opazil še eno pomanjkjivost in to je močno drsenje na črtah. Vse ostalo super!

T30 si mislil. :D dvomom, da bi z S20 dosegel tako kilometrino. 

T30 prva je vsaj po mojem mnenju preveč trda, pa vedno rahlo drsi, kar še poveča obrabo.

S20 prava je pa super oprijem, pa ful kratka življenska doba, premal mesa, kjer jo največ trošim.

Rešitev, prva SF+, pa zadnja po želji :P:P

Ja, res je, SF+ na zalivkah je za odtenek bolj občutljiva (toplih zalivkah, pozimi, tega pojava nisem zasledil.)

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami prav maš T30 sem mislil. Če bi mogu zdej menjat gume bi po vsej vrjetnosti na prvo nataknu SF+ na zadnjo pa T30. Zanimivo da sem tudi jaz to občutno drsenje na črtah začel opažat zdej ko se je ozračje malo ogrelo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, biker77 pravi:

O mujotih pa tigarcah pa kok je kerih ovinkov se mente v zs ali pa si odprite svojo temo v nabijanjih. Tukaj pa prosim ne.

 

Po 730 straneh tele teme ne bomo več odkrili tople vode in lahko tudi malo afne guncamo.:D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm .. na netu ne najdem nikjer TT mitaske e-08 (120/90/17 in 90/90/21) .. samo TL .. na mitas-moto strani pa so navedene in TT in TL ( http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-road-tyres/enduro-trail-tyres/e-08/ ) .. ve kdo, kje bi se dalo naročit?

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je plašč TL ni noben problem če daš zračnico not. TT brez zračnice pa ne vem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, načeloma gre zračnica v TL, ampak če proizvajalec navaja, da ima TT in TL tip, bi rajši vzel TT .. sicer če ne bo šlo TT bom pa ja, dal TL+zračnico ..

TT brez zračnice pa res rajši ne ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem zakaj moderatorji še niso zaklenli te teme, če pa smo že par strani nazaj ugotovili da so Bridgestone S20 najbolj racionalen nakup na trgu?

Vsak ki se trenutno vozi in mu na boku gume ne piše S20 je družbeno-socialni heretik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, 5413lvl3145 pravi:

Sploh ne vem zakaj moderatorji še niso zaklenli te teme, če pa smo že par strani nazaj ugotovili da so Bridgestone S20 najbolj racionalen nakup na trgu?

Vsak ki se trenutno vozi in mu na boku gume ne piše S20 je družbeno-socialni heretik.

ne bo ti ratal..nimajo vseh potrebnih dimenzij tako da ne pokrivajo celega foruma ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Texo pravi:

hmm .. na netu ne najdem nikjer TT mitaske e-08 (120/90/17 in 90/90/21) .. samo TL .. na mitas-moto strani pa so navedene in TT in TL ( http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-road-tyres/enduro-trail-tyres/e-08/ ) .. ve kdo, kje bi se dalo naročit?

Vse gume E08 razen dveh (4,10-18 in 2,75-21) so izvedba TL/TT. Tudi zapis na sami gumi veleva, da v primeru zračnic pač uporabiš zračnice.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, MiNa said:

Vse gume E08 razen dveh (4,10-18 in 2,75-21) so izvedba TL/TT. Tudi zapis na sami gumi veleva, da v primeru zračnic pač uporabiš zračnice.

povsod po spletu, kjer sem ji našel, je samo TL navedeno ..

ok, thnx .. jih bom dal gor ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

...kup si taprav motor že enkrat.. :P

 

konfekcijo si mislil .. ne bom .. to je za picice ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!