Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Moja "gumarska" izkušnja: METZELER ROADTEC Z 6 (?) je najprimernejša guma za približno 10 let prezgodnjo upokojitev ... :blush:

Z6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, RobiRoberto pravi:

Moja "gumarska" izkušnja: METZELER ROADTEC Z 6 (?) je najprimernejša guma za približno 10 let prezgodnjo upokojitev ... :blush:

Z6.jpg

mnogi so pa to gumo kr hvalili...seveda za st vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če komu kaj prav pride, podarim prednjo gumo Metzeler Tourance next 110/80/19 mislim da ima malo manj kot pol profila še, bolj sem obrabil boke na njej... doma se mi valja nimam kaj z njo :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, twom pravi:

Sicer mislim da imam še veliko rezerve z nagibom, me pa zanima koliko se lahko zanesem na gume, koliko je pomebno ali so ogrete, in ali so dovolj ogrete z mojo turistično vožnjo.

Še sestavljam občutke koliko se lahko nagnem. Sem pa ene parkrat občutil da mi je sprednja guma rahlo zdrsnila, tako da sem moral na rahlo popraviti navzen da sem lahko nadaljeval naprej. Sem bil že blizu meje? Hitrosti so bile zelo nizke, 30, 40.

Gume so Dunlop Sportmax D222, 120/70R17 in 180/55R17, dot 4713 in 5113. Motor pa CBR 650. Sem pa malo pretipal gume, zadnji malo manjka na sredini da bi bila lepo okrogla, sprednji pa nekje na polovici na vsako stran od sredine, se pravi da ratuje malo trikotna.

Vozim pa toliko kolikor čutim da mi motor (gume) držijo (pri višjih hitrostih še z rezervo), in od začetka so me tudi kolesarji po klancu navzdol prehiteval. Prva fura na moji "šolski" trasi je bila uro 45, sedaj je uro in 5 minut, pa vozim po omejitvah + 10. Je pa to precej zaprta cesta (original Litijska iz Ljubljane na Bogenšperk), in v zelo počasnih ovinkih se malo bolj nagnem...

Se pa občutki iz vožnje v vožnjo stopnjujejo in nadgrajujejo. Poleti z morja preko Knežaka sem en ovink prišel na sredinsko črto, ker sem zmrznil in ga nisem upal nagniti v ovinek, sem šel pa pokonc po črti... Od takrat naprej razumem da rešuješ s pogledom. Moram samo še, ko bom imel spet občutek da sem prehiter, reševat s pogledam in nagibom.

Preden sem peljal mojo drago sem šel malo na bremze, in sedaj se prvo kolo zavrti 4 obrate, ko ga zmerno močno zavrtim. Zadnjič je bilo to pol obrata. So verjetno diski pa zavore zarustale (po ravninah ne tišim do konca, tako da pred ovinki običajno samo z motorjem bremzam). Je bila pa zadnja guma po sredini malo bolj črna.

Še slikca gum

IMG_1209.JPG

Poglej si to.

Prvih nekaj minut preskoči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, NX650 said:

Če komu kaj prav pride, podarim prednjo gumo Metzeler Tourance next 110/80/19 mislim da ima malo manj kot pol profila še, bolj sem obrabil boke na njej... doma se mi valja nimam kaj z njo :sleep2:

je že oddana... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se gumo krivi za določene stvari je vsaj zame čisto mimo. Treba dokazat da lahko nekaj trdiš, je sploh blo še kaj profila na njej?

Drugače pa sem jo tudi sam zvozu en Z6 komplet, pa kaj drugega ne morem rečt o njej, da je precej hitr šlo po njej glede na druge :).  Trenutno vozim 2 komplet mišelink pilot road 4, ampak bo kar nekaj manj zdržala kt prvi, sm pojma nimam zakaj :D.

Drug tedn grem po Pirelli Angel GT .... če ne bo mel širnik kakih gum v akciji :D ...... pa bo sprobama že zadnja znamka gum ki jih tam imajo, no razen mitask ki jih jebemomast ni v moji dimenziji :D.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Danilo D pravi:

Da se gumo krivi za določene stvari je vsaj zame čisto mimo. Treba dokazat da lahko nekaj trdiš, je sploh blo še kaj profila na njej?

Drugače pa sem jo tudi sam zvozu en Z6 komplet, pa kaj drugega ne morem rečt o njej, da je precej hitr šlo po njej glede na druge :).  Trenutno vozim 2 komplet mišelink pilot road 4, ampak bo kar nekaj manj zdržala kt prvi, sm pojma nimam zakaj :D.

Drug tedn grem po Pirelli Angel GT .... če ne bo mel širnik kakih gum v akciji :D ...... pa bo sprobama že zadnja znamka gum ki jih tam imajo, no razen mitask ki jih jebemomast ni v moji dimenziji :D.

 

S Pirelli Angel GT boš zadovoln, in tut kilometrina bo večja kot pri michelinkah. Jaz imam zaj roadtec 01 pa se bom vrnil nazaj na angel gt.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Danilo D pravi:

Ce res ne bo vecja, te bom za usesa _ sm tok da ves :)

...pa skoz ga lohka do konca puliš...   :P ..pa bo še vedno več km..  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

...pa skoz ga lohka do konca puliš...   :P ..pa bo še vedno več km..  :P

 

 

žgeš jo 5 minut, pa jo je več kt nove :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kje se gleda globina profila - ko je guma na indikatorju je že zanič, ali je še OK, glede na to da je globina pri indikatorju še kakšne 3mm?

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, blazzarss pravi:

zanima me kje se gleda globina profila - ko je guma na indikatorju je že zanič, ali je še OK, glede na to da je globina pri indikatorju še kakšne 3mm?

sliki... mogoče se bo po sliki vidl kakšna je .. guma je včasih zanič, ko je kockasta ;)

sicer pa .. tudi po sliki se včasih ne vidi dobr ..... včasih je obrabljena samo delno po sredini in je na eni strani dobra, na drugi strani pa na indikatorjih ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bližam se indikatorjem na sredini (cca 1mm še fali), na bokih je še ok, kockasta tudi ni. se pravi je še "legalna" in je ni nujno treba zamenjat ko pride do indikatorja, če je indikator debeline npr. 3mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, blazzarss pravi:

bližam se indikatorjem na sredini (cca 1mm še fali), na bokih je še ok, kockasta tudi ni. se pravi je še "legalna" in je ni nujno treba zamenjat ko pride do indikatorja, če je indikator debeline npr. 3mm?

indikator je od najnižjega dela profila ponavadi oddaljen cca 0,8-1mm. Ko se bilokje izraba poveča do indikatorja, je guma uradno nelaegalna. Kje si ti 3mm dobil ne vem, razn če meriš na mitaski tista rebrca, ki pa niso indikator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ko se bilokje izraba poveča do indikatorja, je guma uradno nelaegalna.

ja nekak me je to zanimal, hvala. 3mm sm reku pa priližno, kokr se mi je zdel na oko, ne vem točnih cifer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... Sava ... me je kar mal razočarala ... :(

... kar na lepem ... spusti ... :eek:

.... sreč sem ga še "ujel" .... ker ga še nisem dal čist "na kolen" :D

... starost med 16 in 17 let ... :eek:

... kakšne vaše izkušnje ??? :sleep2:

 

20160829_175422.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, pik1 pravi:

.

... Sava ... me je kar mal razočarala ... :(

... kar na lepem ... spusti ... :eek:

.... sreč sem ga še "ujel" .... ker ga še nisem dal čist "na kolen" :D

... starost med 16 in 17 let ... :eek:

... kakšne vaše izkušnje ??? :sleep2:

 

20160829_175422.jpg

obiličevo ali tigar, če pa daš barum boš pa lahko na GP dirku :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, DUCATI_RIDER said:

Ima kdo kake izkušnje z Dunlop  roadsmart 3?

Trenutno jih vozim. Z njimi prevozil cca 3K kilometrov in sem zaenkrat zelo zadovoljen. 

Na kratko: Hitro se segreje, nudi zelo dober oprijem , hitra in precizna... ni mi je uspelo pregreti, kljub nacrtnemu non -stop maltretiranju na 100km odseku konstantnih krivin z zelo grobim asfaltom  pri 34 stopinjah.

Takole je zgledala pri prvem postanku na prej omenjeni 100km gnjavazi. Nobenih svaljkov . . . 

 14114644_1118164804916544_2069798214_o.jpg

Koliko bo zdrzala povem ob menjavi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/26/2016 at 2:18 PM, siks said:

ma kdo kake izkušnje z dunlop qualifire 2...mogoče bi probal...

 

Ene 6 kkm sm oddrsal z njimi, lepo so se rable čez celo površino, spoj trše srede in boka je bil precej bol civiliziran kot sportsmart 1. Meni bolša guma kot Sportsmart 1. malenkost bol tumpaste kot mitas, . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Cartman pravi:

 

Ene 6 kkm sm oddrsal z njimi, lepo so se rable čez celo površino, spoj trše srede in boka je bil precej bol civiliziran kot sportsmart 1. Meni bolša guma kot Sportsmart 1. malenkost bol tumpaste kot mitas, . 

kolk si pa z mitas naredil kmjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, siks said:

kolk si pa z mitas naredil kmjev?

Predlani in lani 4500-5000, Letos po 6500-7000 tudi na sredi ni še na indikatorjih.  Quali2 sem porabil celega,na mitaski pa zmanka sredine, in mal bokov vržem stran.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!