Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Men so govorili tudi o neki Metzeler za ta motor , kaj znano ? 

Sm tudi jaz nekaj slišal Verjetno mislišhttp://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Roadtec-01.html), ampak ko pa sem preveril na strani proizvajalca, pa nič ... ni dimenzije za zadnjo gumo :mad:

Popravljeno . Popravil nofla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nofla pravi:

Sm tudi jaz nekaj slišal Verjetno mislišhttp://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Roadtec-01.html), ampak ko pa sem preveril na strani proizvajalca, pa nič ... ni dimenzije za zadnjo gumo :mad:

Bom se še jaz malo pozanimal ker so res te ki jih imam poden za mokro cesto ,ampak res čisti poden , tako slabe pnevmatike še nisem imel , razen Bridgshit BattleWing , ista zgodba .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Men so govorili tudi o neki Metzeler za ta motor , kaj znano ? 

 

pred 3 urami, nofla pravi:

Sm tudi jaz nekaj slišal Verjetno mislišhttp://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Roadtec-01.html), ampak ko pa sem preveril na strani proizvajalca, pa nič ... ni dimenzije za zadnjo gumo :mad:

http://gumexl.net/metzeler-metzeler-me-888-marathon-ultra-16070b17mc-reinftl-79v-me888r-zadaj-custom-touring-x-ply-273109.html

Vidva žal rabita ojačane gume in tu je namenska za ladjo točno tale:

http://gumexl.net/bridgestone-bridgestone-16070-b17-bt020r-79v-rfd-tl-m-bmw-k1200lt-w-273821.html

Čeprav, jaz bi za foro poskusil s kako Roadsmart 2 ali 3 recimo za K1200GT gre komot.

Druače pa fantje na tujih forumih hvalijo  Avon Storm 2 Ultra ...... Radials

 

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

A nimam jaz teh :cool:

nope, ti maš Bridgestone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

nope, ti maš Bridgestone.

Vidva žal rabita ojačane gume in tu je namenska za ladjo točno tale:

http://gumexl.net/bridgestone-bridgestone-16070-b17-bt020r-79v-rfd-tl-m-bmw-k1200lt-w-273821.html

A to ni Bridgestone ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem, zna bit kr velik problem ker je moped težak, pnevmatika 79V REINf (ojačana) zato bolj toga in nudi manj ffilinga, kdaj bo na mokrem začela drseti. To je tako špekulativno mnenje.

Kot sem ti zgoraj dal link, se pri nas dobijo Metzeler marathon ultra, katere se stavijo na LTja in ustrezajo specifikacijam,, ter Bridgestonke katere imaš.

Za Avonke bi moral malo pobrskati po ebayu. 

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Vidva žal rabita ojačane gume in tu je namenska za ladjo točno tale:

http://gumexl.net/bridgestone-bridgestone-16070-b17-bt020r-79v-rfd-tl-m-bmw-k1200lt-w-273821.html

A to ni Bridgestone ?

prvi link je metzeler, drugi link je pa bridgestone, točno take imaš. Na razpolago 79V REINf je pa zlo malo pnevmatik. Če pogledaš video, se mi zdi Avon še najbolj kul.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Po mojem, zna bit kr velik problem ker je moped težak, pnevmatika 79V REINf (ojačana) zato bolj toga in nudi manj ffilinga, kdaj bo na mokrem začela drseti. To je tako špekulativno mnenje.

Kot sem ti zgoraj dal link, se pri nas dobijo Metzeler marathon ultra, katere se stavijo na LTja in ustrezajo specifikacijam,, ter Bridgestonke katere imaš.

Za Avonke bi moral malo pobrskati po ebayu. 

Thanks :OK: naslednje probam Metzeler .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Thanks :OK: naslednje probam Metzeler .

jaz bi raj Avon. Sicer pa poiskal bi podobno težko kravo recimo k1600gt, pa pogledal kaj gor tlačijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

jaz bi raj Avon. Sicer pa poiskal bi podobno težko kravo recimo k1600gt, pa pogledal kaj gor tlačijo.

saj to ni problem, kaj dat gor, izbira je velika, ampak problem je dimenzija (homologirana, seveda) ...K1600GT ima drugačno dimenzijo (dobi npr INTERACT 8 oziroma še marsikaj!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preteklosti sem zvozil 2 kompleta Avonk. Za K100 je bila priljubljena izbira. Ne me spraševati za model, bila pa sta različna. In oba zelo dobra v mokrem. In to ni bila samo moja izkušnja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avon roadrider je v mokrem solidna .. je pa vse odvisno kaj pojmujemo pod "v mokrem" predvsem pa kakšna je asfaltna podlaga .. ko je pri nas v ind.coni mokro lahko na vozišču padeš peš..

enkrat sem se vračal domov po ac iz logatca..lep naliv takrat- lahko potrdita rumeni in cartman - tja nekje do 105 110 kolikor sem rabil za prehitet kamione je še šlo..100 zelo kontrolirana vožnja naravnost glede na količino stoječe vode cca 1-1.5cm .. 

zanimivo : tako conti kot pirelli ponujata nove dimenzije pri novejših modelih..

conti roadattack 2 je po sredini ojačana ? 

pirrelli trail II ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, thumper pravi:

avon roadrider je v mokrem solidna .. je pa vse odvisno kaj pojmujemo pod "v mokrem" predvsem pa kakšna je asfaltna podlaga .. ko je pri nas v ind.coni mokro lahko na vozišču padeš peš..

enkrat sem se vračal domov po ac iz logatca..lep naliv takrat- lahko potrdita rumeni in cartman - tja nekje do 105 110 kolikor sem rabil za prehitet kamione je še šlo..100 zelo kontrolirana vožnja naravnost glede na količino stoječe vode cca 1-1.5cm .. 

zanimivo : tako conti kot pirelli ponujata nove dimenzije pri novejših modelih..

conti roadattack 2 je po sredini ojačana ? 

pirrelli trail II ..

Bridgstone je nenormalno drsela na Jadranski magistrali , pa veš , da je tam dobra podlaga , res nisem moral vrjet ! In to brez opozorila popuščanja in vožnjo pod omejitvijo ........3x potem sem se pa vozil v ovinke naravnost , drži pa super v suhem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, nofla pravi:

saj to ni problem, kaj dat gor, izbira je velika, ampak problem je dimenzija (homologirana, seveda) ...K1600GT ima drugačno dimenzijo (dobi npr INTERACT 8 oziroma še marsikaj!)

seveda moraš dat gor pravo dimenzijo. Hotel sem povedati, da na bi pogledal, kaj se stavi na podobno težke motorje, potem pa poiskal dimenzijo, če seveda obstaja. Kot izgleda pa imate zaenkrat 3 možnosti:

bridgestone, metzeler in avon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avonke baje zrihta Primec, storm nekajnekaj 190/50-17 sta vozila dva kolega, eden jih je kupil se enkrat. Tud u dezju smo bli cist suvereni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avonke se najdejo pr Primec-u na Dolgem mostu (Lj).

Sam odvozil 2 para en za drugim (Roadrider in Storm). Nč negativnega se ne spominjam. Na Storm se je šlo v želji po večji kilometrini.

To je bilo v 2008/09 s GSXF 750 (220kg mokre teže).

Celo na Racelandu in Grobniku sem se vozil z njimi. Brez posebnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezveze je po mojem debatirati kako se določena guma na taki ladji obnaša, dokler ne poskusi. Dejstvo je da rabi tršo in ojačano gumo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24. 10. 2016 at 7:18 PM, Janezs said:

blackscorpio-s

  • Neznanec
  • blackscorpio-s
  • Člani
  •  17
  • 14 posts
  • Lokacija: Ptuj
  • Motorcycle: FJR 1300 A

 

Posted Monday at 05:08 PM · Report post

On 7. 10. 2016 at 9:44 AM, Janezs said:

Michelin Pilot road 4 ali pa 3. Imel 3 komplete in so bile v dežju res dobre. Sploh prva pri zaviranju... ima tiste prečne kanale.

Tudi če se pelješ hitro, držijo. Itak vse gume držijo, če betica zmore. Aja pa še 10 000+ Km se da narediti z njimi. 

LP

Hmmm... zvozil 5 parov in tazadnji par popolno razocaranje. Drsela zadnja ko sto mater v vseh ovinkih. Po pogovoru z vulkanizerjem je hrabro dejal da je z gumo vse v najlepšem redu in da smo šoferji krivi za drsenje....

Michelin Pilot road 4 letošnja  letina ( marec 2016) kupljene in montirane pri znanem mojstru  ob Dravi so imele resnično drugačne lastnosti kot  gume iz  lanske letine.  Letošnji komplet  gum  mi ni vlival zaupanja,  hladna  guma je bila samo za ravne ovinke, segreta  je zelo rada  v nagibu  "zaradirala" - spustila in zagrabila, na zalivkah  je obupno drsela, na mokrem sva zdrsnila  pri 60km/h s  komaj  nakazanim  nagibom  na domači  cesti ,  skupna odpeljana  kilometrina pa je za 4 k  km  manjša  od  lanske ( pri 13 000km je s kompletom konec )  Motor  obe sezoni  enak, način vožnje  tudi, obtežitev  praktično  enaka. Nekaj  definitivno  ne štima z  letošnjo serijo.   

siks

  • Vseved
  •  
  • siks
  • Člani
  •  542
  • 1374 posts
  • Lokacija: koroška
  • Motorcycle: ktm 990 smt
On 25. 10. 2016 at 7:37 AM, blackscorpio-s said:

Nikol več k Širniku!!!!

Sladek vse do reklamacije pol pa prst v rit ;(

...slovenska folklora...

You, blackscorpio-s and Wakasaki like this  Unlike this

jaz pa  ga vsem hvalim .......

Popravljeno . Popravil Dr.tomo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snecer said:

in kaj je širnik kriv, če mišelinka ni taka ko lani?

Report post

On 24. 10. 2016 at 7:18 PM, Janezs said:

 Reklamacija pri Širniku je  na  Metzeler Z01 roadtec.........

Tudi jaz se, nasel nove Metzeler Z01 roadtec . Guma da se šika, vendar lej ga zlomka prvo mi tako trese da več kot 180 po avtocesti težko oz nemogoče. Takoj nazaj vulkanizerju (Širnik Radlje)in gospod ki je "kao" testni šofer za gume pokaže svojo vrlino v kratkih hlačah, opankah in čeladi da je z motorjem vse vredu un da se naj žalim Metzeler-ju. in pove da je do 150 vse ok. Mater je car do 150 se vozim ko mižim .... Aroganto me odlsovil čeprav sem pri njem letno kupil tudi 4 pare gum. Nikol več k Širniku!!!!

Sladek vse do reklamacije pol pa prst v rit ;(

p.s. Če imamo takšne testne šoferje potem nam lahko samo še bog pomaga nam motoristom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prav razumem se pojavi pacient pri širniku in mu reče, guma ima skrito napako...

nima oglaševanih lastnosti, je za "traktorje", drsi v ovinku pri 150..

 

daj mi drugo in opravičilo v medijih

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel problem z Metzeler Tourance zadnjo gumo, v B&F v Ljubljani mi je zadnjo gumo zamenjal brez vprašanja po okoli 3000 prevoženih km...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, sayo said:

Jaz sem imel problem z Metzeler Tourance zadnjo gumo, v B&F v Ljubljani mi je zadnjo gumo zamenjal brez vprašanja po okoli 3000 prevoženih km...

Temu se reče primeren odnos do stranke. 

IMG_6073.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!