Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ob 5. 11. 2015, KyoKon pravi:

Pirelli scorpion trail II

Tole bomo natknl, sprednja ima 5,5mm zadnja pa 9,5mm profila. Tolk v info.

20151105_200842.thumb.jpg.e8cc1e03acf4b6

Če bojo tko kot Continental trail attack 2 bo super, pravjo da so mal bol mehke, to pa je še bolje. :)

 

dej natakn to pa gasa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎5‎.‎11‎.‎2015‎ ‎22‎:‎02‎:‎39, KyoKon pravi:

Pirelli scorpion trail II

Tole bomo natknl, sprednja ima 5,5mm zadnja pa 9,5mm profila. Tolk v info.

20151105_200842.thumb.jpg.e8cc1e03acf4b6

Če bojo tko kot Continental trail attack 2 bo super, pravjo da so mal bol mehke, to pa je še bolje. :)

 

Zelo dobro oceno so dobile na motorradu, ampak se jih bojim, ker s Pirelli Angel GT sem imel na CBF-ki slabo izkušnjo. Po 3000km niso nudile prav nobenega oprijema več spredaj, po 5000km pa so šle povsem k vragu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motolover pravi:

Greš naslednji teden, da si že gume:)

 

 

... ne, zdej gre še na servis ... potem ga bom pa še ene dvakrat za ušesa povleku ... :)

... pol bo pa že počas čas ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeno društvo!

Nekaj časa sem iz scene in bi rabil par nasvetov glede gum. Zadnji 2 leti sem fural triumpha in vedno imel enake gume. Zdaj pa planiram malo daljšo avanturo. Konec januarja pičim z motorjem proti Španiji (trajekt Genova-Barcelona) in takoj proti Kanarskim. Tam bom surfal do konca pomladi in se prevažal z motorjem. Potem pride pot skozi Španijo, Francijo in Italijo do doma. Motor je 690 Duke letnik 2011 s comfort sedežem. Vem, da ni ravno najbolj primeren motor za takšne zadeve, ampak ga dobro poznam in hitro razstavim/sestavim/popravim in to me bolj pomiri kot udobje.

Kakšne gume dam gor? Del poti bo pozimi, ceste so kar so, vožnja bo bolj touring + 4 mesece mestne vožnje. Verjetno oz. sigurno bo tudi kakšen makadam in dobro bi bilo. da zdržijo okoli 10k km. Dimenzije so 120/70 in 160/70, oboje 17". ABS-a ni in motor ima z mano in gorivom okoli 250kg, s prtljago okoli 280-290.

 

Hvala :)

Popravljeno . Popravil Erikp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Erikp pravi:

Pozdravljeno društvo!

Nekaj časa sem iz scene in bi rabil par nasvetov glede gum. Zadnji 2 leti sem fural triumpha in vedno imel enake gume. Zdaj pa planiram malo daljšo avanturo. Konec januarja pičim z motorjem proti Španiji (trajekt Genova-Barcelona) in takoj proti Kanarskim. Tam bom surfal do konca pomladi in se prevažal z motorjem. Potem pride pot skozi Španijo, Francijo in Italijo do doma. Motor je 690 Duke letnik 2011 s comfort sedežem. Vem, da ni ravno najbolj primeren motor za takšne zadeve, ampak ga dobro poznam in hitro razstavim/sestavim/popravim in to me bolj pomiri kot udobje.

Kakšne gume dam gor? Del poti bo pozimi, ceste so kar so, vožnja bo bolj touring + 4 mesece mestne vožnje. Verjetno oz. sigurno bo tudi kakšen makadam in dobro bi bilo. da zdržijo okoli 10k km. Dimenzije so 120/70 in 160/70, oboje 17". ABS-a ni in motor ima z mano in gorivom okoli 250kg, s prtljago okoli 280-290.

 

Hvala :)

zadaj verjetno 160 60 17

Dobra izbira bi bila kaj iz enduro segmenta recimo conti trailattack ali kaj podobnega druge znamke.

Imaš zagotovljeno vse kar pričakuješ od gume.

 

P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prav imaš :D 160/60 je. Kakšna bi bila vredu cena za gume? Od vulkanizerja sem dobil ponudbo: 235€ za star model, 260€ za trailattack 2. Oboje za par + 10€ za montažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Erikp pravi:

Ja, prav imaš :D 160/60 je. Kakšna bi bila vredu cena za gume? Od vulkanizerja sem dobil ponudbo: 235€ za star model, 260€ za trailattack 2. Oboje za par + 10€ za montažo.

Cena je vredu tudi montaža ugodna,

bi pa jaz izbral trailattack2.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem prebral toliko dobrih vtisov o Mitaskah, da sem jih nabavil, čeprav imajo Dunlopke se dovolj mesa. Dolgo sem bil na Dunlopu ampak me jezi, ker mi sprednja trese že od novega. Sem sel nazaj do vulkanizerja in je rekel, da je kriva guma. Bom zamenjal in če ne bo brez tresljajev se bom pritožil na tramvaj komando. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti šment hanamol, sm su danes z namenom k Širniku po zadno mitasko pa je nema blo, sm vzel pa Pirelli Diablo Strada, ki je za 1,43eur dražja od mitaske :D

Ti šment hanamol, sm su danes z namenom k Širniku po zadno mitasko pa je nema blo, sm vzel pa Pirelli Diablo Strada, ki je za 1,43eur dražja od mitaske :D

Ti šment hanamol, sm su danes z namenom k Širniku po zadno mitasko pa je nema blo, sm vzel pa Pirelli Diablo Strada, ki je za 1,43eur dražja od mitaske :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2015, Kmet2 pravi:

Novi copatki....

17230_1630219663904235_39097750300995480

Prevozil z njimi 2kkm ,na asfaltirani podlagi dost podobna Heidenau K60 se pravi oprijem je soliden in dopušča tudi dokaj športno vožnjo ,dobro drži tudi v mokrem ,bolje od TrailAttack II,na makedamu je res odlična in v blatu je podpovprečna tu je bila bolja Heidenau . Je mehka in bo hitro šla,zato pa po Jadranki drži ko pes ježa :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola Pireli scorpion trail, nove gume čist druga ciklistika, pa nič ne zdrsava - NORO, pa kako lepo sedaj "plavam".

Pa še drugo leto napademo Velebit, ko so ravno frišne.

5648e0c23369e_2015-11-1512.49.47.thumb.j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KyoKon pravi:

Ekola Pireli scorpion trail, nove gume čist druga ciklistika, pa nič ne zdrsava - NORO, pa kako lepo sedaj "plavam".

Pa še drugo leto napademo Velebit, ko so ravno frišne.

5648e0c23369e_2015-11-1512.49.47.thumb.j

Zgleda bolj cestna, drgač je pa tole za tiste kraje

med_gallery_13_18_3010143.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, KyoKon pravi:

Ekola Pireli scorpion trail, nove gume čist druga ciklistika, pa nič ne zdrsava - NORO, pa kako lepo sedaj "plavam".

Pa še drugo leto napademo Velebit, ko so ravno frišne.

5648e0c23369e_2015-11-1512.49.47.thumb.j

Kot sem ti rekel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Kmet2 said:

Prevozil z njimi 2kkm ,na asfaltirani podlagi dost podobna Heidenau K60 se pravi oprijem je soliden in dopušča tudi dokaj športno vožnjo ,dobro drži tudi v mokrem ,bolje od TrailAttack II,na makedamu je res odlična in v blatu je podpovprečna tu je bila bolja Heidenau . Je mehka in bo hitro šla,zato pa po Jadranki drži ko pes ježa :P

O kateri gumi je govora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ftp pravi:

O kateri gumi je govora?

Pirelii Corsa MT60

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kyokon

Žal na telefonu ne morem citirat tko da upam da boš opazil.

Zanima me kako bi primerjal conti pa pireli,kaj se pri kateri bolj dopade?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!