Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, ukica pravi:

Continental motion, dunlop roadsmart 2,3 mogoce conti road attack, mitas..jaz bi dal nekaj od tega.

:lol1:

...prow všeč so mi taka vprašanja in odgovori...ala..

...včasih smučam hit...včasih pa pučas..... Kere smučke zdej vzet...

...sori...mogu sem... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Zivnorc pravi:

:lol1:

...prow všeč so mi taka vprašanja in odgovori...ala..

...včasih smučam hit...včasih pa pučas..... Kere smučke zdej vzet...

...sori...mogu sem... :P

 

Mitas mona :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, Zivnorc said:

:lol1:

...prow všeč so mi taka vprašanja in odgovori...ala..

...včasih smučam hit...včasih pa pučas..... Kere smučke zdej vzet...

...sori...mogu sem... :P

 

In pravilen odgovor bi bil - une s katerimi se ne kotalis po smuciscu:ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Imam vprašanje. Kako ravnate z novo gumo? Ker s o gume nove imajo neko plast, ki jo je potrebno zvozit (nekaj 100 km), da guma prime tako kot mora. En znanec mi je rekel, da gumo z šmirgel papirjem potegne čez in da se normalno pelje.  

Kako vi ravnate?

Hvala, LP Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Širniku natakneš, greš dokaj u izi čez Radlpass in nazaj, pa je zadeva "uležana" :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, semz pravi:

Zdravo,

Imam vprašanje. Kako ravnate z novo gumo? Ker s o gume nove imajo neko plast, ki jo je potrebno zvozit (nekaj 100 km), da guma prime tako kot mora. En znanec mi je rekel, da gumo z šmirgel papirjem potegne čez in da se normalno pelje.  

Kako vi ravnate?

Hvala, LP Uroš

Jaz vzamem pril za posodo in umijem z viledo ,čez prešpricam z maxibrill da se lepo šajna in takoj prvi ovinek založim :P

Ne ga srat fant pa ne poslušaj lokalnih Rossijev ,vžgi motor in bodi previden par 10km ,tako da jo vpelješ ,vsak ovinek malo bolj nagneš tako drži že drsana in počasi načenjaš tisto novo nezdrsano stran in tako do roba. Ko prideš domov in če vidiš da je guma iste površine brez pussy štrajfov je guma pripravljena za punim gasom :D

Sam se zapeljem na Rakitno (ne vem če poznaš in iz kje si)  cesta ovinkasta par km in pnevmatiko vpeljem v 10 min !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, zan0088 pravi:

Zdravo. Jaz pa bi vprasal za mnenje, kaj dat na FZ6-S? Imam 5 let stare Dunlop Sportmax Qualifier in tudi lani v vrocini nisem bil z gumo zadovoljen, so bile ze lan stare, mogoce tud predlan :D  :twak:

Sem pa bolj umirjen voznik, vcasih me pa prime tudi malo bolj stisnt. Bi bil hvalezen za kaksen predlog.

Nočem delati reklame, ne za ene, ne za druge. Slabih gum dandanes v bistvu ni. Vsi skupaj včasih že malo pretiravamo. Ok, jasno, da vsaka guma ne paše na vsako kolo, ampak na trenutke se tukaj že odkriva topla voda. Zakaj pa ne. S tem in kupom drugih informacij pridobiš ogromno podatkov iz katerih lahko izluščiš kaj in kako obuti lasten motorin.

Zase lahko zaenkrat povem, da moj Angleški pacient želi samo eno in edino pravo gumo zanj. Metzeler Z8 s tem, da pride nanj v bližnji prihodnosti obut novi par Metzeler Roadtec 01. 

Moj prijatelj, ki se vozi na enakem motor kot ti je prav tako zelo zadovoljen z Metzelerjem in je popolnoma enakega mnenja kot jaz. 

 Pa po 5-tih letih je res že skoraj cajt, da obuješ motorina s novimi gumami.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Jaz vzamem pril za posodo in umijem z viledo ,čez prešpricam z maxibrill da se lepo šajna in takoj prvi ovinek založim :P

Ne ga srat fant pa ne poslušaj lokalnih Rossijev ,vžgi motor in bodi previden par 10km ,tako da jo vpelješ ,vsak ovinek malo bolj nagneš tako drži že drsana in počasi načenjaš tisto novo nezdrsano stran in tako do roba. Ko prideš domov in če vidiš da je guma iste površine brez pussy štrajfov je guma pripravljena za punim gasom :D

Sam se zapeljem na Rakitno (ne vem če poznaš in iz kje si)  cesta ovinkasta par km in pnevmatiko vpeljem v 10 min !

Zdravo,

Hvala za odgovor. Poznam Rakitno. Se bom en dan kar gor zapeljal.

Hvala, LP Uroš

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, semz pravi:

Zdravo,

Imam vprašanje. Kako ravnate z novo gumo? Ker s o gume nove imajo neko plast, ki jo je potrebno zvozit (nekaj 100 km), da guma prime tako kot mora. En znanec mi je rekel, da gumo z šmirgel papirjem potegne čez in da se normalno pelje.  

Kako vi ravnate?

Hvala, LP Uroš

Contijev ni treba nič zvoziti, ker ne uporabljajo raznih premazov. Malo je ogreješ, pa gasa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas je tudi skoraj brez premaza..dobrih 6km pa jo ulaufaš :) mi pa motor zadnje čase malo dosti drsi oz boljše povedano,zadnja guma nekam preveč v prazno vrti sprednja pa kot da bi poskakovala pritisk je normalen sumim na vzmetenje,čeprav 1 mesec nazaj se čisto drugače obnašal.. :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, jskrablin pravi:

Contijev ni treba nič zvoziti, ker ne uporabljajo raznih premazov. Malo je ogreješ, pa gasa. 

Mogoče imava različni stil v ovinkih ,sam sem mam preveč rad da bi mal ogrel pol jo pa novo pložil na kolen ,ker mam sam še en svoj kolen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, u-r-o-s pravi:

Pri Širniku natakneš, greš dokaj u izi čez Radlpass in nazaj, pa je zadeva "uležana" :)

 

točn to js nardim...že preden grem nazaj je uležana..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rocky pravi:

Nočem delati reklame, ne za ene, ne za druge. Slabih gum dandanes v bistvu ni. Vsi skupaj včasih že malo pretiravamo. Ok, jasno, da vsaka guma ne paše na vsako kolo, ampak na trenutke se tukaj že odkriva topla voda. Zakaj pa ne. S tem in kupom drugih informacij pridobiš ogromno podatkov iz katerih lahko izluščiš kaj in kako obuti lasten motorin.

Zase lahko zaenkrat povem, da moj Angleški pacient želi samo eno in edino pravo gumo zanj. Metzeler Z8 s tem, da pride nanj v bližnji prihodnosti obut novi par Metzeler Roadtec 01. 

Moj prijatelj, ki se vozi na enakem motor kot ti je prav tako zelo zadovoljen z Metzelerjem in je popolnoma enakega mnenja kot jaz. 

 Pa po 5-tih letih je res že skoraj cajt, da obuješ motorina s novimi gumami.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky :cool:

za metzeler lahko povem samo za nizko kategorijo - smrtno nevarna : lasertec in Z2 ..na dveh motorjih konjsko najlažje kategorije - 67konjev in 220kg  in 48 konjev ter 195kg - za slednjega lahko potrdita okamenelost rumeni cestak in cartman.. slabše gume nisem vozil nikoli ..  še 7 let stara vee rubber ki je ležala pod polico v trgovini  je začela bolje držat po 300 km .. na motorju iz l.1981 ... slednje lahko potrdi SF za l.2014 ko sva se peljala domov z mamutov sred februarja pa ni bilo +15stC ..

pred 34 minutami, Ciko86 pravi:

Mitas je tudi skoraj brez premaza..dobrih 6km pa jo ulaufaš :) mi pa motor zadnje čase malo dosti drsi oz boljše povedano,zadnja guma nekam preveč v prazno vrti sprednja pa kot da bi poskakovala pritisk je normalen sumim na vzmetenje,čeprav 1 mesec nazaj se čisto drugače obnašal.. :O

1 mesec nazaj je bilo v povprečju 10 stopinj manj ..temu primerno je sedaj olje v vzmetenju ..ali nastavi malo bolj na trdo ali pa poservisiraj z novim oljem..

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

Mogoče imava različni stil v ovinkih ,sam sem mam preveč rad da bi mal ogrel pol jo pa novo pložil na kolen ,ker mam sam še en svoj kolen :)

ja..na umetn kolen ti polagaš gumo že ko je kaučuk še na plantaži... :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je na novi zaplati aspalta zdrsnila zadnja pnevmatika in sicer na nam domačimom in marsikomu drugemu priljubljeni relaciji Kočevje-Dvor. Zanima me kako mnenje ,če je to mogoče posledica še preveč smolnate površine ,ker je asfalt star par dni...Ko sem lepo zaplesal po cesti sem samo še dokaj zmerno odpeljal naprej z misliijo v glavi, da nam morebiti z vsemi temi novimi "flikami" niso zj..li oprijema v ovinkih, ker stari asfalt je držal ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, hy650 pravi:

Danes mi je na novi zaplati aspalta zdrsnila zadnja pnevmatika in sicer na nam domačimom in marsikomu drugemu priljubljeni relaciji Kočevje-Dvor. Zanima me kako mnenje ,če je to mogoče posledica še preveč smolnate površine ,ker je asfalt star par dni...Ko sem lepo zaplesal po cesti sem samo še dokaj zmerno odpeljal naprej z misliijo v glavi, da nam morebiti z vsemi temi novimi "flikami" niso zj..li oprijema v ovinkih, ker stari asfalt je držal ..

al je guma slaba al je asfalt slab ? načeloma je tako - če ti guma zdrsne je slaba...če pa je guma dobra pa asfalt ne drži je pa asfalt slab..v oeh primerih je pa dejstvo , da je bil torni koeficient na zaplati manjši od centrifugalne sile.. :D

ups sorry ..šele zdaj videl da voziš futko .. khm .. ponujam ti rešitev - obvozi zaplate :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Mogoče imava različni stil v ovinkih ,sam sem mam preveč rad da bi mal ogrel pol jo pa novo pložil na kolen ,ker mam sam še en svoj kolen :)

Moralni nauk je: lažje je zamenjat gumo kot koleno.

Prej sem imel Dunlop Qualifer, ker sem jih ugodno kupil. Sej ni bila tko slaba, sam sprednja je tresla, sem zamenjal za Mitas (pod vplivom MS) in je OK. Res pa je, da imam še pol cm roba, ker se z novo gumo še nisem vozil sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, hy650 pravi:

Danes mi je na novi zaplati aspalta zdrsnila zadnja pnevmatika in sicer na nam domačimom in marsikomu drugemu priljubljeni relaciji Kočevje-Dvor. Zanima me kako mnenje ,če je to mogoče posledica še preveč smolnate površine ,ker je asfalt star par dni...Ko sem lepo zaplesal po cesti sem samo še dokaj zmerno odpeljal naprej z misliijo v glavi, da nam morebiti z vsemi temi novimi "flikami" niso zj..li oprijema v ovinkih, ker stari asfalt je držal ..

zmer je tko da novi odseki slabš držijo... tko jst občutm na avtu in mopedu.. šele po pol leta se uštima.. moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bitumensko vezivo je drseče (vsi kolnete bitumenske zalivke)...polnilo (pesek) pa ne. In na novem asfaltu je ves pesek namočen z bitumnom...in dokler se zgornje površine kamenčkov, ki gledajo v nebo na cesti, ne očistijo tega tankega sloja bitumna...bo drselo.

Tudi če je preveč bitumna in pteveč povaljan asfalt....te kamenčke valjar zatlači v asfalt..in na vrhu asfalta se te kamenčki med valjanjem obrnejo tako, da so z ravno površino obrnjeni proti nebu...vrzeli med njimi pa napolnjeni z bitumnom.. Bolj je fin pesek...več bitumna je treba...manj je površina asfalta groba...in ponuja manj oprijema, ker se guma ne more med kotaljenjem vtiskati med kamenčke v površini asfalta  + še novi drseči bitumen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, hy650 pravi:

Danes mi je na novi zaplati aspalta zdrsnila zadnja pnevmatika in sicer na nam domačimom in marsikomu drugemu priljubljeni relaciji Kočevje-Dvor. Zanima me kako mnenje ,če je to mogoče posledica še preveč smolnate površine ,ker je asfalt star par dni...Ko sem lepo zaplesal po cesti sem samo še dokaj zmerno odpeljal naprej z misliijo v glavi, da nam morebiti z vsemi temi novimi "flikami" niso zj..li oprijema v ovinkih, ker stari asfalt je držal ..

Mogoče ni nič povezano z pnevmatikami in podlago ,mogoče je samo cvetni prah, v tem letnem času je to kar nadloga, saj se največkrat sploh ne vidi na cesti ..........tako sem pustil par delov ktm na ridah .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, a79 pravi:

Na kolk se ze pumpajo gume?

...na kolkr ti paše. ....  :D

... vsaj jest tako delam....  :D

:P

:jezik:
 

 

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Mogoče ni nič povezano z pnevmatikami in podlago ,mogoče je samo cvetni prah, v tem letnem času je to kar nadloga, saj se največkrat sploh ne vidi na cesti ..........tako sem pustil par delov ktm na ridah .

...sploh pa v jutranjem ali večernem času, ko se vlaga iz ozračja veže s cvetnim prahom in tvori drseč sloj po površini asfalta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja?

Ko pa je zadnjič fant letel v ograjo na Črnem kalu, domačini pa vemo, kako tam cvetijo borovci in kakšna je sedaj cesta, so se tukaj nekateri rogali in norčevali glede cvetnega prahu :ras:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

al je guma slaba al je asfalt slab ? načeloma je tako - če ti guma zdrsne je slaba...če pa je guma dobra pa asfalt ne drži je pa asfalt slab..v oeh primerih je pa dejstvo , da je bil torni koeficient na zaplati manjši od centrifugalne sile.. :D

ups sorry ..šele zdaj videl da voziš futko .. khm .. ponujam ti rešitev - obvozi zaplate :P

Se mi zdi, da je futka bl za naravnost vozt, kot slalomirat okol zaplat ;)...Guma je pa lepa,nova,okrogla, scentrirana,...Spredaj SF+, zadaj M7RR. Upam, da z novo mešanco pesek-bitumen niso dolgoročno zasrali oprijema...Bemu :angryrant2:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!