Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...na kolkr ti paše. ....  :D

... vsaj jest tako delam....  :D

:P

 

 

 

 

Ah, bejz... Kolk no, 2,5 sprednja pa 2,9 zadnja?


 

 

 

 

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...na kolkr ti paše. ....  :D

... vsaj jest tako delam....  :D

:P

:jezik:
Ah, bejz... Kolk no, 2,5 sprednja pa 2,9 zadnja?

 

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kukr kdaj..  :P

 

...zdej ne vem...al ti tole malo  :l_01:  .....

...če pa resno sprašuješ je pa tako:

Vsak pumpa kakor mu paše  :P

...jest pa delam tako:

Solo .... spredaj zadaj 2,5 bar

V dvoje ... spredaj 2,5..... zadaj 2,9 bar

...če pumpam v mrzli garaži ....zunaj pa je precej topleje in če je razgret asfalt, pumpam še desetinko ali dve manj.

...če imaš športnejše (mehke) gume... lahko pumpaš malo manj (ne manj kot recimo 2,3 bar) ker ti na ta način nudi več oprijema in hitrejše segrevanje zmesi....ne smeš pa voziti s tako gumo z veliko hitrostjo (samo naravnost) dolgo časa po AC...ampak je to primerno bolj za dinamično vožnjo po zavitih cestah.

.... če pa imaš touring gume (s tršo zmesjo) pa jih moraš za boljši oprijem pumpati malo bolj. (2,5/2,9) tudi za solo vožnjo.

zakaj tako??

... zato k sem jest tako reku...

..zdej, če me boš poslušal, je pa tvoja stvar..  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

MS priporoča Mitas.

evo, s tem citatom si prihranil najmanj 20 istih odgovorov.

Hvala

pred 10 urami, hy650 pravi:

Danes mi je na novi zaplati aspalta zdrsnila zadnja pnevmatika in sicer na nam domačimom in marsikomu drugemu priljubljeni relaciji Kočevje-Dvor. Zanima me kako mnenje ,če je to mogoče posledica še preveč smolnate površine ,ker je asfalt star par dni...Ko sem lepo zaplesal po cesti sem samo še dokaj zmerno odpeljal naprej z misliijo v glavi, da nam morebiti z vsemi temi novimi "flikami" niso zj..li oprijema v ovinkih, ker stari asfalt je držal ..

Ne išči napake v asvaltni površini, ampak pri sebi. Mali zdrsi niso problem, problem bo ko te žez vrže. Zdrs je opozorilo, da si na dotični podlagi prehitr. Simpl ko pasulj.

Se pravi govorim zase, da ne bo kdo užaljen:

Če mi odnese gumo, pomeni, da nisem dobro gledal, da sem napačno ocenil podlago, da sem pretiraval. Nikoli ni kriva, bela črta, ki bi te napadla, pesek, ki mi je skočil pod gumo, ampak JAZ ker se nimam dovolj RAD da bi pazil sam nase :P

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Mogoče ni nič povezano z pnevmatikami in podlago ,mogoče je samo cvetni prah, v tem letnem času je to kar nadloga, saj se največkrat sploh ne vidi na cesti ..........tako sem pustil par delov ktm na ridah .

a niso zajčki? Zdej sm pa v dilemi, zajci al prah? Al šmrkelj na cesti? :P

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Aja?

Ko pa je zadnjič fant letel v ograjo na Črnem kalu, domačini pa vemo, kako tam cvetijo borovci in kakšna je sedaj cesta, so se tukaj nekateri rogali in norčevali glede cvetnega prahu :ras:.

če je prah od borovcev, potem to ni cvetni prah ampak borovčev prah. Na njem se guma kr lepi, k je vs od smole :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

evo, s tem citatom si prihranil najmanj 20 istih odgovorov.

Hvala

Ne išči napake v asvaltni površini, ampak pri sebi. Mali zdrsi niso problem, problem bo ko te žez vrže. Zdrs je opozorilo, da si na dotični podlagi prehitr. Simpl ko pasulj.

Se pravi govorim zase, da ne bo kdo užaljen:

Če mi odnese gumo, pomeni, da nisem dobro gledal, da sem napačno ocenil podlago, da sem pretiraval. Nikoli ni kriva, bela črta, ki bi te napadla, pesek, ki mi je skočil pod gumo, ampak JAZ ker se nimam dovolj RAD da bi pazil sam nase :P

a niso zajčki? Zdej sm pa v dilemi, zajci al prah? Al šmrkelj na cesti? :P

Najbolje bo , če se boš brigal zase in ostal cel v nadaljne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Najbolje bo , če se boš brigal zase in ostal cel v nadaljne :P

lajka mi nisi stisnu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...kukr kdaj..  :P

 

...zdej ne vem...al ti tole malo  :l_01:  .....

...če pa resno sprašuješ je pa tako:

Vsak pumpa kakor mu paše  :P

...jest pa delam tako:

Solo .... spredaj zadaj 2,5 bar

V dvoje ... spredaj 2,5..... zadaj 2,9 bar

...če pumpam v mrzli garaži ....zunaj pa je precej topleje in če je razgret asfalt, pumpam še desetinko ali dve manj.

...če imaš športnejše (mehke) gume... lahko pumpaš malo manj (ne manj kot recimo 2,3 bar) ker ti na ta način nudi več oprijema in hitrejše segrevanje zmesi....ne smeš pa voziti s tako gumo z veliko hitrostjo (samo naravnost) dolgo časa po AC...ampak je to primerno bolj za dinamično vožnjo po zavitih cestah.

.... če pa imaš touring gume (s tršo zmesjo) pa jih moraš za boljši oprijem pumpati malo bolj. (2,5/2,9) tudi za solo vožnjo.

zakaj tako??

... zato k sem jest tako reku...

..zdej, če me boš poslušal, je pa tvoja stvar..  :P

 

Resno sm sprasval, rs2 torej kot si napisal,.   hvala.

Popravljeno . Popravil a79
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, a79 pravi:

Resno sm sprasval, rs2 torej kot si napisal,.   hvala.

Tud jaz sem mislil da se hecaš :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, siks pravi:

smetite u tri pm...pol pa ni čudno, da se nobenmu ne da xxx strani prebirat, ker je 80% smetenje...

80% smetenje

60% mitas

Vse damo od sebe, če se le da :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, zan0088 said:

Zdravo. Jaz pa bi vprasal za mnenje, kaj dat na FZ6-S? Imam 5 let stare Dunlop Sportmax Qualifier in tudi lani v vrocini nisem bil z gumo zadovoljen, so bile ze lan stare, mogoce tud predlan :D  :twak:

Sem pa bolj umirjen voznik, vcasih me pa prime tudi malo bolj stisnt. Bi bil hvalezen za kaksen predlog.

RoadSmart II oziroma najnovejša III.

Jest zdejle nazadnje obut v Metzeler Z8 in bom verjetno na tem ostal tudi vnaprej.

Fejst zadovoln :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

80% smetenje

60% mitas

Vse damo od sebe, če se le da :P

140% se angažirate za kvaliteto teme :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Snecer pravi:

Sportforce+ model, to sem še pozabil omenit, da ne bo kdo brez + nabavil.

vprašanje če še sploh obstaja kje kakšna brez +

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni off topic, zanima me izkušnja za gumo SportSmart II? Ali mi nalimajte link, da si preberem, hvala!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ćist ste me zmedl s temi gumami :dry: ... tekam od prodajalca do prodajalca ... grizem v gume.... stiskam ... okol teleščka si jih dajam in se valam po tleh, da vidim, kako držijo ... pa še vedno ne vem kere so najboljše na svetu ...

ma klinc ... bom kr CSAIII zvozu ... sj mi druzga ne preostane :dry: 

:ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

Ćist ste me zmedl s temi gumami :dry: ... tekam od prodajalca do prodajalca ... grizem v gume.... stiskam ... okol teleščka si jih dajam in se valam po tleh, da vidim, kako držijo ... pa še vedno ne vem kere so najboljše na svetu ...

ma klinc ... bom kr CSAIII zvozu ... sj mi druzga ne preostane :dry: 

:ras:

 

Si probal še z domačim bučnim oljem  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako Skala! Cesta je še daleč napej vsa porisana z oznakami za nove zaplate. Bojim se, da bo novi asfalt slabše oprijemljiv kot stari...In bo ta relacija izgubila svoj čar...:BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 12 minutami, hy650 pravi:

Točno tako Skala! Cesta je še daleč napej vsa porisana z oznakami za nove zaplate. Bojim se, da bo novi asfalt slabše oprijemljiv kot stari...In bo ta relacija izgubila svoj čar...:BUA:

Ne bo, le udelat se mora, je eno stran nazaj Živnorc lepo napisal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

 

Ne bo, le udelat se mora, je eno stran nazaj Živnorc lepo napisal.

Tako grobozrnat asfalt ne bo več, kot je bil...žal! Se že sedaj vidi!

Ne vem, zakaj se na cesto ne polaga bolj grob asfalt, tak kot je recimo na novo asfaltiranih odsekih med Novim Vinodolskim in Senjem!

Pri nas so pred leti, ko še niso vsega pokradli, na nekaj izpostavljenih ovinkih naknadno dodali nek posip, ki se je sprijel s cesto. Tisti ovinki še danes nudijo izjemen oprijem pnevmatiki.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalaprava pravi:

Tako grobozrnat asfalt ne bo več, kot je bil...žal! Se že sedaj vidi!

Ne vem, zakaj se na cesto ne polaga bolj grob asfalt, tak kot je recimo na novo asfaltiranih odsekih med Novim Vinodolskim in Senjem!

Pri nas so pred leti, ko še niso vsega pokradli, na nekaj izpostavljenih ovinkih naknadno dodali nek posip, ki se je sprijel s cesto. Tisti ovinki še danes nudijo izjemen oprijem pnevmatiki.....

to verjamem, tak grob asvalt je fin tudi v nalivu (nekatere italijanske AC), ker je cesta skoraj kot suha. 

Drugače pa ne bi vedel, zgleda, da bolj drobno meljejo pesek, al pa cukr stavijo. Sej veš kak je če krovec odkrije kje streha pušča?

Potem mora taisti korec premaknit na drugo stran strehe, drugače je ob biznis.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalaprava pravi:

Niso samo nove asfaltne zaplate (pre)gladkega asfalta, ampak je na samem cestišču še polno starega temnega asfaltnega granulata, ki je slabo viden na temnem novem asfaltu. Poleg tega so tam še na novo nasipavali bankine s tem starim zmletim asfaltom, te ovinke pa sedaj avtomobilisti veselo sekajo preko nasute bankine (mamicu jim jeb..... ) in je še več peska na ovinkih!

Še jaz, ki poznam to cesto kot svoj žep, tam sedaj vsako jutro peljem kot po jajcih. No, so pa vsaj po enem letu sanirali udarno jamo, na kateri si je lani "gsxf750" zvil obe platišči.

Zato pozor, če se boste tam ulegli, ne bo kriva guma... 

 

Res je, povsem nevidno, pa kar nekaj ga je !!!.

Včeraj so bili cestarji še v akciji.

 

pred eno uro, skalaprava pravi:

Tako grobozrnat asfalt ne bo več, kot je bil...žal! Se že sedaj vidi!

Ne vem, zakaj se na cesto ne polaga bolj grob asfalt, tak kot je recimo na novo asfaltiranih odsekih med Novim Vinodolskim in Senjem!

Pri nas so pred leti, ko še niso vsega pokradli, na nekaj izpostavljenih ovinkih naknadno dodali nek posip, ki se je sprijel s cesto. Tisti ovinki še danes nudijo izjemen oprijem pnevmatiki.....

Eno je v samem pesku, ki ga mešajo v maso. Eruptivc (zeleni, grobi, obstojen) je žal predrag, ker ga je v Slo zelo malo. Nekaj malega ga je v kamnolomu v Naklem.

Italjani koristijo dolomit, ki je obstojnejši in nudi odličen oprijem. Dolomit je pri njih doma. Pri nas pa je doma apnenec, žal, ki sčasoma strohni.

Drugo pa je še v polaganju. Sedaj je v večini "negativen" (vdolbine med kamni), ki ima vseeno dobr oprijem (guma zleze med kamne) a na oko ne deluje tako. Dočim se je prej polagalo klasično, kamni so štrleli iznad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Port Folio said:

Ni off topic, zanima me izkušnja za gumo SportSmart II? Ali mi nalimajte link, da si preberem, hvala!

 

V tej temi pobrskaj ključne besede "sportsmart" in "sport smart"

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans zmontirano in olepsano.. Da vidimo kako se obnese na tisocaku:p

 

img20160413164403.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu tega pa nisem že 20 let videl... Takrat si sicer izpadel bebec če si to delal na dobri savi in frajer na prepreli michelin, pirelli itd... Vedno mi je bilo zanimivo a če ne pride tovarniško mi vzame čar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!