Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 24 minutami, DUCATI_RIDER pravi:

od metzelerja si vozo kaj?

ne, Kmet je, pa ni bil preveč zadovoljen

pred 23 minutami, Texo pravi:

to je verjetno vse solo vožnja brez neke prtljage, right?

ne, cca 40% v dvoje, večkrat s prtljago, nekaj tudi AC, ali pa ravne ceste tja 130km/ povprečje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Podobno kilometrino bom dosegel na ktmju, pa tudi na SXu se je vrtela okol 8k. Angel GT je fantastična za mokro, malce manj mi je za polaganja. Pri zadnji pogrešam močnejši bok, ampak guma je dobra, le raje vozim bolj športne.

roadattack2 (brez evo)  mi je naredila 5.500. Ravno tako sem jo vozil na Korziki, super oprijem, kilometrina pa tk tk. Dvomim da bi Evo imela toliko izboljšano kilometrino. Evo je ponavadi samo oznaka, da je boljša v dežju.

Vrjetno si spregledal post v katerem sem omenil koliko jaz naredim z EVO :)

Vrjetno bi dvomil tudi ko ti Domina in Snecer napišeta da sta z mitasko naredila krepko čez 10kkm jaz 3700km .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

... jest pa delam tko:

...ko se mi žge... ga žgem... ko se mi ne žge, ga ne žgem, ko zmanjka gume, jo zamenjam...   :D

..pa al je to pri 4000 km...al pri 6000..  :D   :P

 

pa kolko gumo papca je odvisno od asfalta. Bolj je grob, bolj ga lohka žgeš, bolj pobira gumo.

Primer Skalaprava, ko vsakodnevno "žge " cesto Dvor-Kočevje, ki je znana po tem, da papca gume....in menja nekaj kompletov gum letno.

Isto "jadrankarji" .... enkrat dol pa gor, pa si ob 1-1,5mm profila  :P

...kako pa žge Domina...pa ne vem, da ji zdrži 15.000km..  :P ...vem samo, da gre guma bolj po luftu, kot po tleh... sem že videl..  :D  ane Domina..  :P

 

 

 

...aja.... pa še tole....

...pa še bicikliste pozdravlja...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa rs3 ? jst sem bil z 2jko kar zadovoljen, je pa res da sem tudi ubil prej boke kot sredino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Vrjetno si spregledal post v katerem sem omenil koliko jaz naredim z EVO :)

Vrjetno bi dvomil tudi ko ti Domina in Snecer napišeta da sta z mitasko naredila krepko čez 10kkm jaz 3700km .....

niti ne bi (Sneči dela čudeže z gumo, Domina pa ma mirno roko :D), dvomil bi bolj v to, da bi ti dosegel 8kkm, guma je namreč monocompaund.

Pa še rekla kazala, uporabniki sportattack baje naredijo več s sportom, kot pa z roadom. Eden od meril je lahko tudi IgorKr, ki je na FZ1 prišel na drate, kolikor vem je imel roadattack. Hočem povedati, možno da jo v začetku počasneje pobira, pa ti zjeba meritve, proti koncu pa se kr stopi.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

:hmm:

... jest pa delam tko:

...ko se mi žge... ga žgem... ko se mi ne žge, ga ne žgem, ko zmanjka gume, jo zamenjam...   :D

..pa al je to pri 4000 km...al pri 6000..  :D   :P

 

pa kolko gumo papca je odvisno od asfalta. Bolj je grob, bolj ga lohka žgeš, bolj pobira gumo.

Primer Skalaprava, ko vsakodnevno "žge " cesto Dvor-Kočevje, ki je znana po tem, da papca gume....in menja nekaj kompletov gum letno.

Isto "jadrankarji" .... enkrat dol pa gor, pa si ob 1-1,5mm profila  :P

...kako pa žge Domina...pa ne vem, da ji zdrži 15.000km..  :P ...vem samo, da gre guma bolj po luftu, kot po tleh... sem že videl..  :D  ane Domina..  :P

 

 

 

...aja.... pa še tole....

...pa še bicikliste pozdravlja...   :P

 

Ko se men ne žge, ne grem na motor  :ras:

Trenutno mam na šrevcu cca 4800 km, ravnokar namotiral 3 set gum, tokrat KITAJSKE Metzeler M 7 RR, prejšne Prepereli so ble zgleda čist preperele, sam držale so pa kljub temu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

niti ne bi (Sneči dela čudeže z gumo, Domina pa ma mirno roko :D), dvomil bi bolj v to, da bi ti dosegel 8kkm, guma je namreč monocompaund.

Pa še rekla kazala, uporabniki sportattack baje naredijo več s sportom, kot pa z roadom. Eden od meril je lahko tudi IgorKr, ki je na FZ1 prišel na drate, kolikor vem je imel roadattack. Hočem povedati, možno da jo v začetku počasneje pobira, pa ti zjeba meritve, proti koncu pa se kr stopi.

 

sportattack2 res cca 1000 več-preverjeno

Popravljeno . Popravil Wakasaki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Zivnorc said:

...kako pa žge Domina...pa ne vem, da ji zdrži 15.000km..  :P ...vem samo, da gre guma bolj po luftu, kot po tleh... sem že videl..  :D  ane Domina..  :P

 

 

 

...aja.... pa še tole....

...pa še bicikliste pozdravlja...   :P

 

a seveda... štartam z wheeliem, ustavim pa z stoppiem. tko izmenično po eno gumo sparam. čez logaški drevored pa počez, da ne ruka tok direkt.

 

21 hours ago, DAMI34 said:

niti ne bi (Sneči dela čudeže z gumo, Domina pa ma mirno roko :D), dvomil bi bolj v to, da bi ti dosegel 8kkm, guma je namreč monocompaund.

v bistvu razmišljam, da če midva z Snecerjem izmenjava najin know-how, mava vsak svoj par kar za zmeri... :whistle:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2016 at 17:32, robinhood pravi:

ContiTrailAttack_2_b%20jpg.jpg?la=en

Ni ga čez Trail ATTACK 2. Ta guma pa na cesti res drži kot pes ježa! Pa tudi na makadamu se da z njo lepo igrat.

:grupni:

 

Ob 8. 6. 2016 at 19:19, Lipstick pravi:

Če smo že pri pregovorih, sem nekje prebral, da tudi zgineva kot sneg poleti.

 

Kako guma izgineva, je zelo odvisno od načina vožnje. Sam se vozim tekoče, ne zaganjam se od ovinka do ovinka, cest ne izbiram, ko je podlaga dobra se vozim do roba gume, 90% se vozim solo. Še vedno mi je gumo najprej pobralo po bokih (nekje na 2/3 nagiba). Z opisanim načinom s TA2 naredim med 11 in 12kkm in takrat sta prednja in zadnja guma za odpis.

Trenutno pa žulim prvi komplet TKC70. Občutek okretnosti oz. lahkotnosti enak kot TA2, tudi pri oprijemu nisem opazil razlike. Tako na suhem, kot na mokrem. Resnejših izletov izven asfalta še nisem imel, tako da obnašanja na makadamu ali mehkejši podlagi še ne morem komentirati. Se jih pa sliši pri hitrostih okrog 120km/h...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prve ocene moje PIRELLI ANGEL GT na MTS. Prevozil sem skoraj  celo jadranko, zaj sem bil 4 dni v dolomitih, guma res dobro drži, sploh prva. Kilometrina bo tam okoli 7500km, ampak kar precej "dinamične" vožnje :bike: da se razumemo. Razmišljal sem da bi dal nasledno gor metzeler 01 roadtec, ampak mislim da bom kar ostal na angel GT

Popravljeno . Popravil DUCATI_RIDER
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav bo naslednja Mitas, se strinjam z Ducatirajderjem. 

Predvsem pa je ejnđelka hudičevo neobčutljiva na spremembe podlage, umazanijo , kačice, bele črte itd 

Kdor išče nekaj med sport in touring zna biti dobra odločitev.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo baš to info rabim. Za po mokrem je tudi spodoba najbrž. Kako je proti koncu življanja? Spodobna ali postane sumljiva?

Zdaj mam gor dunlop sportsmart (še 1mm do markerja) in ker sem bil prej vajen roadsmartk bom rekel da razen kilometrine so mi sporsmart bolj všeč. Mora bi bile še boljše če nebi bile stare 4 in 3 leta. Sicer se nagibam tudi k roadsmart III ki so menda kar posrečene po prebranem.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DinDiin pravi:

Ejga, Mitas no! Ne bit izjema neki :P 

Tle baje ne smemo o Mitaskah govort:-p

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, StaraFeltna pravi:

Evo baš to info rabim. Za po mokrem je tudi spodoba najbrž. Kako je proti koncu življanja? Spodobna ali postane sumljiva?

Zdaj mam gor dunlop sportsmart (še 1mm do markerja) in ker sem bil prej vajen roadsmartk bom rekel da razen kilometrine so mi sporsmart bolj všeč. Mora bi bile še boljše če nebi bile stare 4 in 3 leta. Sicer se nagibam tudi k roadsmart III ki so menda kar posrečene po prebranem.

Vedno dobra, na mokrem pa fantastična.

pred 55 minutami, StaraFeltna pravi:

Evo baš to info rabim. Za po mokrem je tudi spodoba najbrž. Kako je proti koncu življanja? Spodobna ali postane sumljiva?

Zdaj mam gor dunlop sportsmart (še 1mm do markerja) in ker sem bil prej vajen roadsmartk bom rekel da razen kilometrine so mi sporsmart bolj všeč. Mora bi bile še boljše če nebi bile stare 4 in 3 leta. Sicer se nagibam tudi k roadsmart III ki so menda kar posrečene po prebranem.

Vedno dobra, na mokrem pa fantastična.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

Evo baš to info rabim. Za po mokrem je tudi spodoba najbrž. Kako je proti koncu življanja? Spodobna ali postane sumljiva?

Zdaj mam gor dunlop sportsmart (še 1mm do markerja) in ker sem bil prej vajen roadsmartk bom rekel da razen kilometrine so mi sporsmart bolj všeč. Mora bi bile še boljše če nebi bile stare 4 in 3 leta. Sicer se nagibam tudi k roadsmart III ki so menda kar posrečene po prebranem.

ANGEL GT se pelje po mokrem tak dobro, da pozabiš da je sploh mokra cesta. Tudi proti koncu drži presenetljivo dobro. In glede na to da bo me odslužla po dobrih 7000km  veš da je nisem šparal..tut v mokerm ne. In že so naročene nove GT tokrat z oznako D za MTS me zanjima v čem je razlika če sploh je? Na to vpr. mi noben ne zna odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, StaraFeltna said:

Je moj sarkazem res tako zanič izsledljiv?

 

Še malo rumenega tiska o gumah za večerno branje...http://www.canyonchasers.net/reviews/tire-miles.php

Po mojih izkušnjah te podatki v miljah kdaj se je pnevmatika iztrošila ne držijo.

Sync mi je zdržala 19.000km do indikatorja

Trail je zdržala 18.000km do indikatorja.

Verjetno je razlika v motorju in v zapestju :) ali pa rumenem tisku?

 

Screen Shot 2016-06-22 at 05.24.51.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še niste najdl gume :O

matr sto matr .. ste pa res umetniki :lol1:

men ja contisportattack III pot izdržala fenomenalno ... po cca 4500 jurjev (od tega na poti cca 3300) jo je še več kot pol

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DinDiin pravi:

Zakaj ne? Lej kaj so iz Skode nardil  :) 

To so nardil Švabi :twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!