Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ob 4. 4. 2018 ob 14:29, dAlencc87 pravi:

Pozdravljeni!

Imam moznost kupit nove ss gume 8.teden let 2017..zelo ugodna cena,pa me zanima,glede na to da so leto stare,ali je boljse kupit let2018?

Hvala lp

ni razlike :D

ti komot kupi, lej, veliko naših motorjev ima še dot 2017, torej, vsi ki nismo še menjali. In vsi se vozimo niormalno.

Ob 16. 4. 2018 ob 16:32, Miha1985 pravi:

Prvic sem kupil bridgestone s20r.zaenkrat ok...moram pa letos res mitas probat.

Že S20 je bila kul, edina zamera, prvo sem skuril v 3kkm, zadnjo pa v 5kkm, ampak oprijem, za moj stil vožnje vedno odličen. Odzivnost, za odtenek boljša kot SF+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prodam komplet gum Continental TKC70, prednja 120/70 R 19, zadnja 170/60 R17. DOT 3717, DOT 4117.

Gre za solidno all-around touring gumo. Sam bi rajši nataknil malce bolj offroad gumo, zato prodajam. Če koga zanima prosim ZS, priznam ekstra motosvetov 10% popust na ceno novih. ;)

X001.jpg

Popravljeno . Popravil Someone12
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

Danes sem si vzel čas in prebral članke o gumah. prišel sem do zaključka , da več berem, manj mi je jasno katere gume pridejo meni v poštev. Res pa je , da vsakemu ustreza drugače, ker vsak ima svoj način vožnje. Namreč, sem lastnik honde cbf 1000 l 2007, katero sem kupil lansko leto z gumami dunlop road smart II in do danes naredil cca 9000 km. Res  je pa bilo, da smo v času glavnega dopusta naredili 3700 km in od tega cca 2000 km po AC. gumo je po sredini kar pobralo- ni več okrogla, ampak z robovi ob strani.Ker bo guma do jeseni izdržala imam v mislih pri menjavi gume DUNLOP ROADSMART III ali Bridgestone( imel na v stromu) ampak nevem oznake

če združim v celoto, katera guma ima po sredini tršo plat , da je ne pobira tako hitro. Prepričan sem, da pri V stromu,  je bila bridgestonka bolj ohranjena.  ALI DUNLOP III   ali BRIDGESTONE OZNAKA????

Hvala za kakršnokoli pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart III naj bi naredila še nekaj več km kot II, tako pravijo... Mene od zdrsov s Sportsmart ne mikajo, ampak pravjo, da so vrhuunske. Meni je bila zelo všeč Pirelli Angel GT. 12kkm sprednja, 7500kkm zadnja. Letos sprobam COntinental Road Attack 3. Boš moral kar malo sam spobavat, da vidiš, kaj ti paše. Sredica je trša pri dvo ali več komponentnih gumah. Mitas to sicer ni. No z Mitas sicer nimaš kaj falit :) boš pač prej menjal. Komplet je za cca. 100€ cenej.

Sem pa jaz nekako tako vozil ... Dunlop SportSmart 2, Mitas SF, Bridgestone S20, Mitas SF, Mitas SF, MItas SF, Pirelli Angel GT, Mitas SF, vrjetno Conti RA3

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, bankir said:

pozdravljeni!

Danes sem si vzel čas in prebral članke o gumah. prišel sem do zaključka , da več berem, manj mi je jasno katere gume pridejo meni v poštev. Res pa je , da vsakemu ustreza drugače, ker vsak ima svoj način vožnje. Namreč, sem lastnik honde cbf 1000 l 2007, katero sem kupil lansko leto z gumami dunlop road smart II in do danes naredil cca 9000 km. Res  je pa bilo, da smo v času glavnega dopusta naredili 3700 km in od tega cca 2000 km po AC. gumo je po sredini kar pobralo- ni več okrogla, ampak z robovi ob strani.Ker bo guma do jeseni izdržala imam v mislih pri menjavi gume DUNLOP ROADSMART III ali Bridgestone( imel na v stromu) ampak nevem oznake

če združim v celoto, katera guma ima po sredini tršo plat , da je ne pobira tako hitro. Prepričan sem, da pri V stromu,  je bila bridgestonka bolj ohranjena.  ALI DUNLOP III   ali BRIDGESTONE OZNAKA????

Hvala za kakršnokoli pomoč

RoadSmart II oz. III ali pa meni najljubša Metzeler Z8 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vseh branjih in klicih sem prišel do 3 gum

-DUNLOP ROADSMART III

-BRIDGESTONE BT21( najboljše ocene od vseh bt-jev)

-pa tudi metzeler Z8- zdi se mi , da se prej obrabi

vozim normalno, kolena so ob motorju, ne na cesti-umirjeno

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, bankir said:

po vseh branjih in klicih sem prišel do 3 gum

-DUNLOP ROADSMART III

-BRIDGESTONE BT21( najboljše ocene od vseh bt-jev)

-pa tudi metzeler Z8- zdi se mi , da se prej obrabi

vozim normalno, kolena so ob motorju, ne na cesti-umirjeno

lp

RS (1,2,3) in Z8 so zih ojačane po sredini in jest klepam na njih vedno krepko čez 12k+.

Tule dve zanimivi tabelci:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/17-Inch-Tyres/180-55-17-Tyres.htm

https://www.tyrepress.com/2017/06/motorrad-no-major-weaknesses-in-test-of-six-touring-tyres/

Z8 se men dopadejo, ker se enakomerneje rabijo glede na moj stil vožnje (ST(2),LS) in so na zalivke najmanj občutljive.

Dežja se sicer probam izogibat, samo me dostkrat kje iz zasede napade, tko da testiram polej tut po dežju :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bankir pravi:

po vseh branjih in klicih sem prišel do 3 gum

-DUNLOP ROADSMART III

-BRIDGESTONE BT21( najboljše ocene od vseh bt-jev)

-pa tudi metzeler Z8- zdi se mi , da se prej obrabi

vozim normalno, kolena so ob motorju, ne na cesti-umirjeno

lp

RS3 nimaš kaj razmišljat, odgovoarjajo tvojemu načinu vožnje, zdržijo ogromno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postran maš nalepko nalimano :D

 

Pravkar, bankir pravi:

ukica, s katerimi gumami pa? :)

lp

Tole so dunlop D211. Cestna guma, pa če ti paše it kak krog na dirkališče B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, bankir said:

ukica, s katerimi gumami pa? :)

lp

Gp racer d211

 

1 minute ago, ProdriveR said:

Postran maš nalepko nalimano :D

 

Haha, vem.. prejsni lastnik mille mi je karbonski blatnik podaril(z nalepko :D) .. pa sem ga tudi obdrzal za tuonota:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem z RS 3 na BMW 1200RT naredu 20kkm. Grem drug teden po nov komplet enakih.

 

lp

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem mislil, da je meni (zadnja) RS3 ful zdržala - 14.800km (do indikatorja, nisem šel čez) :hmm:Bomo videli kaj bo pokazala Conti Road Atrack 3. Trenutno po 3.500km ne kaže nekih znakov obrabe. Drži pa tudi nekje kot RS3

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem na odgovorih..Kolebal sem med dunlop roadsmart III in bridgeston bt 23 in najbolj me vleče k bridgestonu 23.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s pnevmatikam ( vsemi ) je tko:

mehka - lima - rok trajanja - kratek

trda- ne lima tok- rok trajanja- daljši

kaj kdo želi .. al da mu lima in bolj pogosto menjava, al da mu doug cajta traja in se pela pela ... tko , turistićki ;)

une umesne variante - kao dvokomponentne (po sredini trda, ob strani mehka) se men izkaže, da ni čist tko .... al jo znucam po strani, al pa po sredini .. redko jo znucam enakomerno ... 

vsak motor in vsak posameznik ima specifično vožnjo, tako da si jo mora vsak sam izbrati glede na potrebe in način uporabe.

;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

s pnevmatikam ( vsemi ) je tko:

mehka - lima - rok trajanja - kratek

trda- ne lima tok- rok trajanja- daljši

kaj kdo želi .. al da mu lima in bolj pogosto menjava, al da mu doug cajta traja in se pela pela ... tko , turistićki ;)

une umesne variante - kao dvokomponentne (po sredini trda, ob strani mehka) se men izkaže, da ni čist tko .... al jo znucam po strani, al pa po sredini .. redko jo znucam enakomerno ... 

vsak motor in vsak posameznik ima specifično vožnjo, tako da si jo mora vsak sam izbrati glede na potrebe in način uporabe.

;)

 

 

glede izbire imaš čist prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bankir pravi:

glede izbire imaš čist prav :)

vem :ninja:

:P

res je ajnfok gume kupovat, samo že veš, kaj si želiš in biti malo realen ...

superšportna guma se imenje race ali sport ... bolj potovalna pa road ... in to je to :P

držijo pa vse, če se normalno voziš in se ne precenjuje pnevmatik, motorja ali svojih sposobnosti :huh:

p.s.

še brihten bom izpadu :P

bolje tako kot iz aviona :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/9/2018 at 8:12 PM, ukica said:

Gp racer d211

 

 

Kje pa si dobil d211? Ker zdaj so že eno leto d212.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Marcel-F said:

Kje pa si dobil d211? Ker zdaj so že eno leto d212.

Kolega jih je imel na zalogi.. so tudi malo starejsi dot.. mislim da zacetek 2017... nic kriticnega :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem al se tok hvalte al  nakladate.....:mad:. Na svoji TUONO V2 imam po 3000 km  na mitaski zadaj profil  na indikatorjih...:mad::mad:, tak, da bo zdaj nekaj druzga gor šlo zadaj....

Popravljeno . Popravil hy650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, hy650 said:

Ma ne vem al se tok hvalte al  nakladate.....:mad:. Na svoji TUONO V2 imam po 3000 km  na mitaski zadaj profil  na indikatorjih...:mad::mad:, tak, da bo zdaj nekaj druzga gor šlo zadaj....

Nakladamo? :) 

Kje pa pobira profil? Js se naceloma po actocesti vozim res pocasi.. 

Pa zadnja mitas je 80e.. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ukica pravi:

Nakladamo? :) 

Kje pa pobira profil? Js se naceloma po actocesti vozim res pocasi.. 

Pa zadnja mitas je 80e.. ;) 

mitaske zmanjka po sredini, nisem še videl, da bi kdo prej boke skuril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • greg570
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!