Skoči na vsebino

Uredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju


gregas

Priporočene objave

a traktor je pa kao ful tih k sred gozda kej dela <_< poj bi mogl še en zakon o uporabi motorke u naravnem okolju narest :lol1:

Ej, s krosko te pač v gozdu postran gledajo, ito, kot bi te, če bi z motorko po mestu haral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motiš se sym, s krosko se glih tako kot z motorko najboljš žaga po gozdu

pa mislim da si vseeno videt bolj normalen, če prideš v mesto s prižgano krosko, kot motorko

kar se tiče tihih koles napram kroskam...pri motorju vsaj veš, da prihaja dočim pri bajku do zadnjega trenutka ne veš, kaj je užgalo mimo tebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imajo. Upam, da bodo zakon dosledno izvajli (kar je sicer manj verjetno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imajo. Upam, da bodo zakon dosledno izvajli (kar je sicer manj verjetno).

POPUŠI MI GA TI IN ŠE TISTI KI GA MOJ MOTOR MOTI!Slovenčki smo tako pametni, pa smo še zmirom na balkanu....... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za take sem pa prov vesel da bojo dvignili zavarovalnino...jih bo vsaj manj na cesti

(če se spustim tko nizko :rolleyes: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Naravno okolje iz prejšnjega odstavka so vsa območja zunaj ureditvenih območij mest, vasi in drugih naselij, infrastrukturnih objektov republiškega ali lokalnega pomena in rudarskih operacij med izvajanjem rudarskih del, ki so določena v skladu s predpisi o urejanju prostora, in zunaj nekategoriziranih cest ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi o cestah in predpisi o varnosti cestnega prometa...

Pa kaj se spet usajate. :angry: Lahko se peljete po vseh cestah in poteh, razen če ni označena za privatno s tablo, rampo ali kaj vem s cim še. Pa še to se mi zdi da bo v veljavi z novim prometnim zakonom. Tam kjer se ne sme peljati krosla, se tudi ne sme peljati bicikel!

Ko greš pa izven tega, pa pripiši sebi.

Nekaj otresate z evropo, probajte, tam je to šele ostro!

Hja je pa res nekaj, če nimaš mopeda registriranega, oz, je specialka, ki se je sploh ne da registrirat, se lahko pelješ le po legalni kros progi, dirkališču ali doma od sekreta do dnevne sobe. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POPUŠI MI GA TI IN ŠE TISTI KI GA MOJ MOTOR MOTI!Slovenčki smo tako pametni, pa smo še zmirom na balkanu....... :lol1:

Je tako! In to predvsem ravno zaradi takega odnosa, kot ga ti kažeš! :angry: :angry: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma wsmak se je prou razkuru..

ma saj mu v bistvu dam prav..vsi nekaj serejo, čeprav se nikakor ne vozimo tam kjer ni poti..pa se izogibamo jagrov, planincev, kmetov.....pa tudi dovolj stari smo, da nismo več objestni rogovileži..

No to vela za uno našo skupinco z wsmakom, ki se vsake tolko najdemo..

za druge ne vem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POPUŠI MI GA TI IN ŠE TISTI KI GA MOJ MOTOR MOTI

Gremo v Evropo, ostajamo balkanci.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ns je enkrt en kolesar ustavu pa nam je začev pridigat o temu zakonu pa da nej si preberemo pa to.... :BUA: :fight2:

Glede na to, da se kar precej s kolesom prevozim po gozdu, pa vseeno naj si nekateri butasti kolesarji preberejo 1. člen uredbe: "in s kolesi". Sicer pa nekatere motimo z motorji na cesti, v gozdu... Mamicu jim vidim!! Če grem pa s kolesom po cesti je pa takoj kšn ata (beri kapičar), al pa Renzo (makaronarski) s svojim MAN-om na moji strani. U 3PM. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem proti nobenemu dokler mi ne zamori zaradi razlogov ki niso utemeljeni in tudi pri pogovoru noče sodelovat, takrat pa žolč leti

zarad občutka krivde se te bo ta osebek naslednjič raje izognil kot izvajal nadaljne pritiske, kmalu se bo navadil in mu bo vseeno, ali pa bo celo postal pristaš - slava mu, tudi roko mu dam

če je organizacija vmes, ki zagovarja svoj obstoj še iz pračasov in izvaja neko kvazi reformo, ki jo bo modernizirala, je pa problem večji, ker tudi njeni člani ne znajo več ustrezno široko razmišljat in dokler ne odmrejo, se njihovo razmišljanje ne bo spremenilo (po tem pa itak ni več važno), včasih ali še prepogosto pa to zaverovanost v lasten prav potencirajo še razne substance, bodisi s trenutno legalnim ali nelegalnim izvorom

konflikt bo vedno in prav da je, le večjo moč si moramo izborit da bo pogovor stekel v enakovrednejši luči

če izboriti si pomeni teženje poslušanja nezmožnim glavam, bo, vsaj na začetku, to tako tudi potekalo

smo že v demokraciji, veste, in tu ni direktnega prepovedovanja, vse se da zrihtat, samo čas je treba

to bo šlo počasi in zanesljivo naprej, da bodo tudi največji nasprotniki začeli verjet v lastno nesposobnost prilagajanja ali pa bodo prej (naravo seveda) umrli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne samo poček, še marsikaj drugega...vseeno pa sem zmožen obdržati nivo, tudi če se kdo nezaželjen vmeša v meni ljube posle, kar pa za marsikoga drugega nebi mogel trditi

v tem je razlika

zunanji opazovalci ste izključeni ker itak samo od drugih sugestivno komentirate situacijo, ste pa kot neaktivna večina pri tem zaželjeni, ker vas je treba prepričat v naše kvalitete

torej sym, kdaj prideš, da ti malo razkažem lepote narave okoli Lj. iz moto vidika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej sym, kdaj prideš, da ti malo razkažem lepote narave okoli Lj. iz moto vidika

Dvomim, da me lahk na zadnjem zicu pelaš :D

Če mi pa zrihtaš kako hard enduro za par krogov narest, pa :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

of kors, maj deer, sej to sem mel v mislih :)

samo oblekce boš pa mogu met kar svoje, sej veš...razlike :D

kak lep vikend, na legalno voznem območju

ampak pol je konc pljuvanja v skledo iz kere boš jedu... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak pol je konc pljuvanja v skledo iz kere boš jedu... :devil:

Še zmer lahk iz enga pladnja en drobcen kanapejček uzamem in potem mastno pljunem na taisti pladenj,da postreščku kr iz roke pade :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

2 leti nazaj bil na policiji, rekli sa se lahk kjerkoli vozis, sam mora cesta ali pot oznacena bit v karti, nas je župan nekaj zajebaval, pa so mu policisti tak rekl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Zdravo

 

8. julij 2014 je pričela veljati nova pravna ureditev področja voženj v naravnem okolju.Zanima me, kako si vi razlagate vožnjo po gozdnih cestah. Pogosto ob cestah opažam table z napisom "Gozdna cesta. Uporaba na lastno odgovornost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je, glede na to da imaš znak na lastno odgovornost lahko računaš da ti s traktorjem pripelje nasprot po tvojem pasu in te ne jebe. U bistvu ni zlo dost drgač kot na regionalkah..samo namest traktorjev so avtobusi, tovrnjaki in avti. pa tudi motoristi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te izkušnje sem že mel :BUA: .......sprašujem bolj zato ker smo imeli debato na to temo in mi je bilo rečeno, da je gozdna cesta v naravnem okolju kar pomeni da je prepovedana vsa vožnja na motorni pogon. Razen za splavilo lesa.......itd.

Ampak če berem uradni list gozdna cesta je vozna za motorna vozila.

 

(1) V naravnem okolju je prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila.

(2) Vozila na motorni ali drug lasten pogon vozila iz prejšnjega odstavka so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila (v nadaljnjem besedilu: vozila na motorni pogon).

(3) Naravno okolje iz prvega odstavka tega člena obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliva, ga oblikuje in uporablja. To so vsa območja izven:

 

– naselij;

– javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;

– gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;

– območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;

– omrežij gospodarske javne infrastrukture in

– območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tabla gozdna cesta voziš na lastno odgovornost

llahko računaš da dobiš na glavo kak drevo ker ne boš slišal opozoril o padanju lesa, tam ni potrebno imeti registriranih traktorjev in podobno ker to so delovni stroji. v glavnem kdor se ima rad naj se temu izogiba načeloma dam prav kmetom vsaj jim vsako leto pošteno zasolijo za uporabo gozdnih cest motoristi damo pa samo za uporabo državnih cest zagozdne pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!