Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

z poliestrom da, z karbonom bi prej rekel ne (ker avtoklav).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo ql, a lahko tudi meni telefonsko na privat prosim?Ze vnaprej hvala! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

stupi in king dobila sta jo

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Potrebujem oklep iz poliestra za R1 letnik 2000,kompleten ali samo zgornji del,ker bom na R1 dvignil balanco.Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem.Imam pa za prodat komleten oklep (namontiran je bil na CBR 900 RR-na sliki) ali samo spodnji del(špico),ki paše na HONDO hornet 900.Imam tudi dve streetfighter maske.

post-22-1076095534.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

Ja se da zrihtat, tudi brez mojstra če imaš le nekaj časa in ustvarjalne žilice :)

in seveda material ki ga tudi ni problem dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta vse se da in to tudi brez avtoklava in podobnih stvari...vse mogoče in nemogoče smo že naredili le na čudeže je treba malo počakat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ej pohajač, dej povej mal kako se da to naredit brez peči ipd. S poliestrom sem že precej stvari uspel naredit pri karbonu pa si ne upam kar malo eksperimentirat - je predrag. Bi si pa rad naredu par stvari sam, rabim pa več informacij. Tud to me zanima kaj uporabiš za izdelavo kalupa in kako si narediš odtis originala. A uporabljaš silikon ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je lep izdelek, ampak moj frend Ninja si je iz kevlarja izdelal celoten oklep za svojo ljubico 12-stico. Original plastika ni vzdržala sile trenja na Grobniku. Tip je pravi mojster v izdelavi ročno izdelanih unikatnih oklepov. V kratkem pošljemo tudi slike. Naj se vam zacedijo sline.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje se da najbolj ugodno kupit materjal (platno iz steklenih vlaken, karbonskih vlaken,... in epoksi smole)?

:? :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi tud prosu, če bi lahk dubu cifro od tistga majstra.

Drgač pa jst glih zdej popravlam svoj motor (oklep namreč).

Če maš sam mal podrajsan je najbolš da kupš sam kit pa pol kitaš pa brusš. Ene 3krat svetujem. Če maš pa plastiko prov počeno, morš pa prvo izvedat kakšna je ta plastika (PP,... ; ponavad piše na notranji strani plastike). Potem pa v Bauhausu, obiju al pa merkurju kupš pištolo ki dela na vroč zrak, nabavš še nastavk da skos spustiš plastiko (pazi da kupš prave "palčke"->plastiko (PP, al kera kol že je)). No pol pa sam zaliješ počeno plastiko pa pobruseš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje se da najbolj ugodno kupit materjal (platno iz steklenih vlaken, karbonskih vlaken,... in epoksi smole)?

Karbon je nekoliko tezje dobit (tudi cena ni mala).

Steklena vlakna in smolo pa dobiš skoraj v vsaki modelarski trgovini!

Sam sem stvari kupil pri enem, ki izdeluje RV modele za SLO vojsko.

Za smolo in steklena vlakna ni bil problem, na karbon pa sem cakal zelo dolgo. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Je že kdo oblikoval MACROLOM, prozorno plastiko, iz katere so vetrobranske šipe?

Mojster v Šentjoštu sigurno. Če ne bi ti pa verjetno vedel svetovati, ker se ukvarja tudi z izdelavo vetrobranskih mask po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Je že kdo oblikoval MACROLOM, prozorno plastiko, iz katere so vetrobranske šipe?

tud ta mojster ki je meni naredil zadnji blatnik ima enega cloveka, ki se s tem ukvarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster v Šentjoštu sigurno. Če ne bi ti pa verjetno vedel svetovati, ker se ukvarja tudi z izdelavo vetrobranskih mask po meri.

a to je isto kot tisti v Horjulu(pri Lj) al je to en drug....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, to je isti. Samo da ni v Horjulu, kot vsakdo rad reče, ker se čez Horjul pač pelješ, naslednje samostojno naselje je pa šele on doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je isto kot tisti v Horjulu(pri Lj) al je to en drug....

Prijavljam svoj lapsus! :wacko:

Gre za Vrzdenec, ne Šentjošt. Tisti kraj od Horjula naprej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, če kdo ve kako bi se nardi kalup če že imaš plastiko. Namreč rad bi naredil rezervno plastiko na kateri bi malo eksprementiral. Zelo vesel bi bil tudi če bi morda našel kdo kak članek o tem.

LP, Jan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalup narediš tako, da originalno plastiko najprej dobro očistiš. Po tem jo je potrebno dobro premazati z ločilcem, da se ti kalup ne prime na original in ga lahko odstraniš, ko se posuši.

Kalup boš najenostavneje naredil iz steklenih vlaken. Narežeš si male kloščke, ki jih položiš na original plastiko in jih prepojiš s smolo. Čez kak dan pa probaš srečo :alien1:

Sama izdelava ni tako težavna, potrebno je samo malo spretnosti in živcev.

Vlakna in smolo pa dobiš v modelarskih trgovinah. Malo težje je z ločilcem...

mirnik

Trpinčeva 39, 1000 Ljubljana

Tel.: 01 / 546 54 14, Fax: 01 / 546 5415

Mobitel: 031 / 418 665

ali pa

Chemo

Posojna ali Btc Lj.

Veliko sreče pri izdelavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!Mam ful izkušenj ssteklom,karbonom,kevlarjem...Izdelujem ultralahka letala,znam pa izdelovati tudi čelade pa še kaj bi se našlo.Moj cilj je iti na svoje zato bi potreboval kakšnega resnega partnerja.Kaj bi se izdelovalo je pa ful možnosti,sicer se pa sproti učiš.Mislim,da bi bil to dober biznis($$$)Tudi glede materiala ne bi bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!