Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

pred 1 uro, Lenkas pravi:

Trenutno imam v motorju še originalne svečke, 38.000km, po servisni knjižici naj bi jih menjal na 40.000.
Ker se ta rok hitro bliža me zanima kje v Sloveniji ali tujini se kupuje originalne NGK svečke?
DCPR8EIX iridiumke sm našel od 7$ pa vse do 25€, kar je konkretna razlika in ne vem kje vzet.
V Sloveniji sem najcenejše DCPR8EIX našel za 14€, DCPR8E pa 6€.

moj serviser jih je kupil kar pri Velotu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kontaktiral.
Če koga zanima motornaolja.com imajo NGK 4339 DCPR8E (5,90€/kom.), NGK 6546 DCPR8EIX (13,90€/kom).
Sam bom reskiral pa naroču na ebayu iz amerike k so 10$ z brezplačno poštnino iridiumke, pa ker bom oljni filter vzel še pri njih, k ga motornaolja.com nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

ce imam za FZ6 predpisane CR9EK mislite, da ni priporocljivo vgradit CR9EIX? Berem, da so iskre manjse in je pri iridium potrebno povecat razdaljo tistih dveh mas, to se vedno drzi? Nekje sem videl NGK tabelo, ki predstavlja te svecke kot nadgradnjo predpisane zato ne bi ravno pricakoval nekih predelav sveck, ali pac? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljen zan0088, poglej tale video pa bos videl kje je iskra lepša in zakaj z iridium svečkami motor lepš teče in je malenkost bol odzivn na gas. Svečka nebo povečala moči motorja, bo pa pripomogla k lepšemu teku motorja in boljšem izgorevanju.

Ni ti potrebno nič nastavlat razmaka med elektrodami, ker če kupiš orginal svečko, je že nastavljen predvideni razmak za iridium svečko ali pač navadno platinasto....

Če pa boš kakorkoli probal nastaviti razmak je pa velika verjetnost da poškoduješ katero od elektrod in potem nebo iskra takšna kot bi morala bit in posledično ni pravilno zgorevanje in lahko poškoduješ ali celo uničiš motor...

Lahko preveriš na Lois strani ali pa pokličeš na kak servis, če ponuja za tvoj motor iridium svečko in če je jo lahka komot vgradiš. Jaz sem za vsak svoj motor imel iridium pa je motor špilal kot urca brez težav. Kupujem pa al pri eurotonu ali pa direktno iz anglije...

 

 

Lp 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Definitvno če kupujete iridium svečke iz Anglije ker so v pol cene. Pri nas stane 1 svečka 32.68 Eur.Priporočam trgovino na Ebayu (driven2automotive) za 60Eur dobiš vse 4 svečke. PS:  Svečke se menja na 60.000Km.Svečke se samo ugradi ni potrebno nič nastavljat.

https://www.ebay.co.uk/itm/4-x-NGK-LASER-IRIDIUM-IMR9C-9HES-5766-SPARK-PLUG-Honda-CB-1000-R-FAST-SHIPPING-/171092753258?hash=item27d5ec3b6a

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bostjan L said:

Super, da dobiš poceni svečke.

 

Preden jih vtakneš v motor preveri....

 

Trgovina je prodala več kot 15.000 izdelkov ima 100% feedback ,svečke so 100% genius.Sm jih vtaknil Lansko sezono ,v mojo drago :) Original škatlica :

IMG_20180411_220941_HHT.jpg

IMG_20180411_215858_HHT.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 16/02/2017 at 9:02 PM, Rogerg said:

Obe svečke so pri kraju obrabljene .Kupi svečke take kod so original na motorju če so NGK-NGK če so Denso -Denso ,ne delaj poizkusov oboje so dobre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Vprašanje.

Koliko kilometrov naj bi zdržale iridium svečke? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

navadne iridium recimo 12-20, laser iridium 50-70+

Imam Power iridium.

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Imam Power iridium.

Torej imam Iridium power - z njimi sem že prevozil 38 tkm. Še zmeraj lavfajo kot nove.

Naj jih takoj zamenjam?

Naj jih zamenjam pri naslednjem intervalu - interval je 12 tkm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

P v imenu pomeni, da ima srednjo elektrodo daljšo ( bolj ven je pomaknjena) in je svečka globje v valj. V katalogu ne najdem svečke DPR8EA, ampak samo DPR8EA-9, kar pomeni da razmak med elektrodama ni standarden, ampak 0,9mm

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odg. 

trenutno imam na motorju DPR8EA-9, in mi motor ko se segreje zacne cudno delat, sekat nazaj iz izpuha in nima prave moci....  

predpisana za moj motor je pa DR8EA, katero danes dobim in sprobam ce bo kaj bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Na približno 5:35 sekunde pove da je koda C9... koda Honde (made in china) in naj se nebi prodajala v USA.

Mogoče je pa  odlična svečka, za prvo vgradnjo!?

Vemo, da so včasih deli prve vgradnje odlični v primerjavi z izdelki pod enako blagovmo znamko kupljeni kot "original". Prva mi pride na misel Yuasa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snečer pravi:

Mene bi pa zanimal nek test, kako deluje fake in original :) kakšna je tam razlika...

skoraj sem prepričan, da je original boljši. Močno dvomim, da je kvaliteta in material boljši od ponaredka :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Snečer said:

Mene bi pa zanimal nek test, kako deluje fake in original :) kakšna je tam razlika...

Sem ji sprobal. Kitajska iridium je držala natanko 1000km nato je na vrhniškem klancu razpadla na tri dele.

Prvih tisoč kilometrov je suvereno oddelala. Čist OK na začetku....

Če slučajno rabiš za test imam spravljen en kitajsko v več delih in eno še celo (rabljeno 1000km). Po specifikaciji so primerne za Ferarija (resno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Bostjan L pravi:

Sem ji sprobal. Kitajska iridium je držala natanko 1000km nato je na vrhniškem klancu razpadla na tri dele.

Prvih tisoč kilometrov je suvereno oddelala. Čist OK na začetku....

Če slučajno rabiš za test imam spravljen en kitajsko v več delih in eno še celo (rabljeno 1000km). Po specifikaciji so primerne za Ferarija (resno).

razpadla kako ? ker če se je odkrušil porcelan je heba za agregat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!