Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

  • 8 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
pred 7 urami, BIF pravi:

Kaki kurac komolčniki, želve, kolenčniki, rokavice....pizde materine.... Pa so se znali peljat veliko bolje z veliko slabšimi motorji kot danes...

 

 

Saj se hecaš a ne?

Res pa so bili veliko slabši motorji. To pa ja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Joker pravi:

 

Saj se hecaš a ne?

Res pa so bili veliko slabši motorji. To pa ja...

Ne ne hecam se. Saj vidiš, da nimajo nič od tega. Tega pač takrat ni bilo. Se pa strinjam, da danes ko je vse to na voljo seveda ni govora, da tega ne bi uporabljal. Občudujem jih...v bistvu primerjalno z danes, da so imeli tak pogum tako voziti kot so brez vse zaščitne opreme. Jaz četudi grem samo do trgovine (1,5km) navlečem na sebe vse kar imam...brez vsega se ne bi upal peljati.

In s takšnimi veliko slabšimi motorji (spet primerjallno) so se veliko bolje peljali kot bi se s takšnim motorjem znal kdo peljati danes. Ob tem, da so večinoma za motorje znali še sami skrbeti. Danes je fure konec ko posveti lučka na armaturki, za preluknjano gumo pa še samo asistenca.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V isti koš si zmetal motokrosiste in wannabe adventure offroaderje na bokserjih. (mimogrede, jaz sem oboje:smoke:)

Motokrosisti še danes večinoma znajo marsikaj sami narediti na svojih motorjih. Sploh tisti, ki se z motokrosom ukvarjajo ob službi. Tako kot so se tisti iz tvojega posnetka.

Primerjaš pa motokros iz 70tih let z današnjim... Povsem neumestno. Tako hitrosti kot skoki so neprimerljivi s tem pa tudi padci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se ne razumeva dobro. Moj sosed je Drago Predan, do motokros proge pa imam 5 min. in dobro vem kaj kdo zna in zmore na  motorju. Pa ni v tem poanta. Seveda so se časi zelo spremnili kot tudi tehnika. Na tistem posnetku občudujem takratni entuziazem, voljo in nenazadnje sposobnosti v primerjavi z dandanšnjim.

Danes vse izgleda drugače....zanos in entuziazem pa sta nadomestila tekmovalnost in gladiatorstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIF pravi:

Mogoče se ne razumeva dobro. Moj sosed je Drago Predan, do motokros proge pa imam 5 min. in dobro vem kaj kdo zna in zmore na  motorju. Pa ni v tem poanta. Seveda so se časi zelo spremnili kot tudi tehnika. Na tistem posnetku občudujem takratni entuziazem, voljo in nenazadnje sposobnosti v primerjavi z dandanšnjim.

Danes vse izgleda drugače....zanos in entuziazem pa sta nadomestila tekmovalnost in gladiatorstvo.

Na slovenski motokros sceni je bore malo profesionalcev, ki bi imeli ob sebi mehanika, trenerja, maserja ... Delajo zato da lahko vozijo, ko ne delajo ali vozijo pa šravfajo motorje. Drugače ne znese. Ni ta šport kot nogomet. Žal... Glede Predana pa kapo dol, tudi meni je že marsikateri motor porihtal. Samo baje večjih stvari ne jemlje več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

 Glede Predana pa kapo dol, tudi meni je že marsikateri motor porihtal. Samo baje večjih stvari ne jemlje več.

Malo ga hebe čas. Še vedno ima polno dvorišče...sploh pred dirkami je katastrofa. dedec pa tudi ni vsak dan mlajši...škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, BIF pravi:

Kaki kurac komolčniki, želve, kolenčniki, rokavice....pizde materine.... Pa so se znali peljat veliko bolje z veliko slabšimi motorji kot danes...

 

pred eno uro, BIF pravi:

Mogoče se ne razumeva dobro. Moj sosed je Drago Predan, do motokros proge pa imam 5 min. in dobro vem kaj kdo zna in zmore na  motorju. Pa ni v tem poanta. Seveda so se časi zelo spremnili kot tudi tehnika. Na tistem posnetku občudujem takratni entuziazem, voljo in nenazadnje sposobnosti v primerjavi z dandanšnjim.

Danes vse izgleda drugače....zanos in entuziazem pa sta nadomestila tekmovalnost in gladiatorstvo.

 

Potem pač jaz ne znam brati. Govoril si o zaščiti in o tem, kako so se včasih znali peljati veliko bolje kot danes...

Kar se pa motokrosa tiče, sem bil v tem športu dovolj dolgo, da bom na tem forumu težko izvedel kaj novega. 

 

Pa še ena primerjava malo za hec:

Dimnjačar je bil daleč boljši smučar, kot so dandanašnji tekmovalci...:)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Ne ne hecam se. Saj vidiš, da nimajo nič od tega. Tega pač takrat ni bilo. Se pa strinjam, da danes ko je vse to na voljo seveda ni govora, da tega ne bi uporabljal. Občudujem jih...v bistvu primerjalno z danes, da so imeli tak pogum tako voziti kot so brez vse zaščitne opreme. Jaz četudi grem samo do trgovine (1,5km) navlečem na sebe vse kar imam...brez vsega se ne bi upal peljati.

In s takšnimi veliko slabšimi motorji (spet primerjallno) so se veliko bolje peljali kot bi se s takšnim motorjem znal kdo peljati danes. Ob tem, da so večinoma za motorje znali še sami skrbeti. Danes je fure konec ko posveti lučka na armaturki, za preluknjano gumo pa še samo asistenca.

Odvisno od vsakega posameznika, sam v hudi vročini nadenem le čelado na glavo...kratke hlače, majica s kratkimi rokavi, sandali in z GSom 1,2. Tako sem šel od Malega Lošinja do Reke...pa še kup Italijanov sem srečal enako opravljenih. Včasih smo pa skakali s krosi tudi brez vsake opreme...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Odvisno od vsakega posameznika, sam v hudi vročini nadenem le čelado na glavo...kratke hlače, majica s kratkimi rokavi, sandali in z GSom 1,2. Tako sem šel od Malega Lošinja do Reke...pa še kup Italijanov sem srečal enako opravljenih. Včasih smo pa skakali s krosi tudi brez vsake opreme...:cool:

Ja..nič razen čelade ni obvezno. Pač daš nase kolikor daš...tako ali drugače. Jaz se oblečem zaradi svoje varnosti, pa ne zato, ker bi me bilo strah, da se bom sam od sebe kje porolal, ampak zato, ker je na cesti dovolj kretenov, ki me lahko spravijo po tleh...pa je vseeno, če si na GS-u ali APN-u. In ker sem del svoje življenske poti delel tudi na anesteziji kirurškeega OP-ja, sem se v dežurstvu nagledal olupanih "frajerjev" in belih kosti brez mesa. Nisem navdušen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...verjetno tudi opremljeni motoristi v bolnišnicah ne zgledajo prav lepo. Nek zdravnik je izjavil, da je bolje, da se smrtno ponesrečijo, kot, da jih morajo krpati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res. Vendar imajo oblečeni praviloma veliko krajši čas okrevanja vsled manj postranskih poškodb...pa če sem še malo sarkastičen... obleka vsaj večino delov drži skupaj...je manj za pobirat po okolici...:cry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni... Vprasanje za tiste ki se jim da resno odgovarjati.... 

Namrec ker sem si privoscil Leatt 5.5 zascito vratu bi si po letu 2011 tudi privoscil zascito hrbta.... ker pa imam namen kupiti neko enduro in se tudi mal vec po kaksnih poligonih in podobno vozit, bi si kupil kr bodiarmour.. se splaca ali se ne splaca katerega da bo nekje kompitabilen z mojo vratnico?? al je bolje da ne kompliciram in kupim samo zascito hrbta kot sem imel do sedaj:149320_10200325382115064_230698363_n.thumb.jpg.040d7c3817289b7f8234d36ec44449ab.jpg:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo, kupujem mojo prvo opremo za motor. Nabavil bom naked motor, pa me zanima glede ščitnikov za hrbet. Kakšna je razlika, če vzameš une ščitnike, ki se dajo v jakno ali pa tiste, ki jih imaš na hrbtu z naramnicami?Je kakšna razlika glede varnosti?

Ker ne mislim vedno imeti iste jakne, razmišljam, da bi vzel te z naramnicami. kakšno je mnenje izkušenejših motoristov? Kako paščitnik za prstni koš? Je to pametno imeti?

lp,b

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ščitniki imajo oznako: level..načeloma naj bi to delovalo.

Vgrajeni ščitniki so manj problematični, sploh če dokupiš level 2 al 3

Zunanji (z naramnico) je mal več dela, običajno te jebejo, ker pokrijejo trtico (odvisno od obleke). Sem kupil moji prav oblekico, torej brezrokavnik z vgrajeno zaščito, jo že 2x skrajšal in na koncu se hudič od babe vozi brez, ker jo ful moti delo z zapenjenjem, oblačenjem, tlačenjem zaščite v hlače itd...

Če kupuješ usnje je bolje vgrajena zaščita, + original zaščita trtice v hlačah. 99,9% je pa vse odvisno od sreče. Raje drseti, kot kam zadeti..

Sem se razbou z najcenejšim probiker kombinezonom, poletel 10m in udaril ob tla. Sem počil trtico, sem zlomil roko, ampak že osnovna zaščita, ki se ne izmakne s pozicije je kar kul. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ščitniki imajo oznako: level..načeloma naj bi to delovalo.

Vgrajeni ščitniki so manj problematični, sploh če dokupiš level 2 al 3

Zunanji (z naramnico) je mal več dela, običajno te jebejo, ker pokrijejo trtico (odvisno od obleke). Sem kupil moji prav oblekico, torej brezrokavnik z vgrajeno zaščito, jo že 2x skrajšal in na koncu se hudič od babe vozi brez, ker jo ful moti delo z zapenjenjem, oblačenjem, tlačenjem zaščite v hlače itd...

Če kupuješ usnje je bolje vgrajena zaščita, + original zaščita trtice v hlačah. 99,9% je pa vse odvisno od sreče. Raje drseti, kot kam zadeti..

Sem se razbou z najcenejšim probiker kombinezonom, poletel 10m in udaril ob tla. Sem počil trtico, sem zlomil roko, ampak že osnovna zaščita, ki se ne izmakne s pozicije je kar kul. 

 

 

hvala za razlago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma imajo ščitniki ramen in komolcev level 1, ščitnik hrbta pa level 2.

Tiste spužvice, ki so bile v hrbtiščih jaken, so bile manj, kot nič, pred nekaj leti je bila sprejeta evropska direktiva, ki je nalagala določen level, ker se to smatra za zaščitno opremo.

Jaz imam dve zaščiti, ki sem jih dokupila, obe sta level 2. Sem pa predlani kupila novo usnjeno jakno, ki je že imela vgrajen homologiran ščitnik, level 2. Ampak je za moj okus bil absolutno premajhen, prevsem pa prekratek, zato sem ga menjala z eno od mojih zaščit. 

Kateri level imajo želve, ne vem, vsekakor najmanj 2.

No, lani sem kupila airbag, ki pa ima garant zaščito 7xželve. Zdaj sem postala ninja ???.

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Načeloma imajo ščitniki ramen in komolcev level 1, ščitnik hrbta pa level 2.

Tiste spužvice, ki so bile v hrbtiščih jaken, so bile manj, kot nič, pred nekaj leti je bila sprejeta evropska direktiva, ki je nalagala določen level, ker se to smatra za zaščitno opremo.

Jaz imam dve zaščiti, ki sem jih dokupila, obe sta level 2. Sem pa predlani kupila novo usnjeno jakno, ki je že imela vgrajen homologiran ščitnik, level 2. Ampak je za moj okus bil absolutno premajhen, prevsem pa prekratek, zato sem ga menjala z eno od mojih zaščit. 

Kateri level imajo želve, ne vem, vsekakor najmanj 2.

No, lani sem kupila airbag, ki pa ima garant zaščito 7xželve. Zdaj sem postala ninja ???.

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa brez želve nikamor (Dainese Manis D1). Kupiš pravo velikost, ki ti ne gre čez trtico in vratni del, pasovi pa ti lepo pokrijejo ledvica. Imam še jakno z notranjimi ščitniki pa mi ne daje dobrega občutka, vse bolj ohlapno in se premika... Do trgovine ok. Več kot si na mopedu, o boljši zaščiti bi razmišlal. Je pa velikoo faktor sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasanje, nikjer nisem zasledil niti nikol nisem o tem premisljeval, ampak ali je tudi fajn zelvo menjati po letih uporbe tako kot celado?? Sicer moja se vedno kot nova na pogled in podobno, je pa stara nekje 9let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm zanimiva vprašanja, sem sel malo brat kar je dostopne dokumentacije o standardih za varnostno opremo na motociklih, pa ni nikjer omenjenega datum veljavnosti. Ce prav razumem, datum izdelave sploh ni del CE varnostne nalepke (kot je pri celadah)

Na prvi uc bi rekel, da je precej dolg, ker so ščitniki načeloma skriti pod oblačili in niso izpostavljeni atmosferi / soncu (kot npr čelada). Ampak po določenem času se lastnosti materiala zagotovo spremenijo.

Sicer pa, zdaj k berem, je jasno da je je celostnih raziskav o učinkih motorističnih varnostnih oblačil bolj malo, v smislu koliko posamezen ukrep zares pripomore k zmanjšanju poškodb:

A systematic review on the effectiveness of back protectors for motorcyclists

Motorcycle protective clothing: Protection from injury or just the weather?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene zaščite ne smeš prati v pralnem stroju.

Če opereš jakno, napr., moraš odstraniti vse ščitnike.

Ob tumbanju v stroju se materiali obnašajo, kot da si padel, zato izgubijo na fleksibilnosti in učinkovitosti.

Prav tako naj bi veljalo, da ščitnik menjaš, če si z njim padel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!