Skoči na vsebino

Čiščenje čelade


MARJA

Priporočene objave

Jaz uporabljam HELMET CARE od Motorexa... Kupil pri Habatu.

Super deluje!

lahko potrdim, hkrati pa isto stvar uporabljam tudi za čiščenje notranjosti motoristične jakne in hlač ... splošno uporabno in lepo diši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam HELMET CARE od Motorexa... Kupil pri Habatu.

Super deluje!

tudi moji vtisi so podobni... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil sprej za čiščenje čelade v Louis-u. Naredi se nekakšna pena, ki jo moraš malo pustiti, da se proces prične in nato samo obrišeš. Po tem lepo diši in tam ko je res velik umazanije, se pena obarva rjavo. Stane pa sprej cca 5 EUR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Meni jo puca mami, nevem s čim, ampak skos lepo diši.. :hmm: No ja.. Še kar.. B)

A čelado? :devil: :devil: :devil:

(RAFisback)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni jo puca mami, nevem s čim, ampak skos lepo diši..  :hmm:  No ja.. Še kar.. B)

A čelado? :devil: :devil: :devil:

(RAFisback)

spregledal naslov: ČIŠČENJE ČELADE? :fight2:

No, prej sem pozabila- nikoli in res NIKOLI ne pucat vizirja atijeve čelade z razredčilom! Nevem zakaj ni učinkovalo.. :hmm:

Yes, meni je ratalo.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kakšno naklučje pena je ravnokar prispela iz habata domov od motorexa po ceni 1800 so jo kar mal podražil je že vredna tega dnarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tud peno sem stestirala sem kar 3 čelade spucala.Je super zadeva :OK: odlična.In ko sem dala čisto čelado na glavo sem se počutila kod da je nova.Lepo diši poleg tega pa mi daje občutek da se tesnejše prilagaja glavi.Skratka sem navdušena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Torej, če prav razumem, tehnika "korito + voda + čelada" ni čisto nič škodljiva? :D

prav si razumel...malo milnice tudi ne škodi....jst pa za vizir uporabljam Steleks ki je odličen za odstranjevanje mrčesa.....notranjost čelade pa ne perem pre-pogosto ker vedno uporabljam podkapo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,za schubert čelade pa piše,da imajo notranjo stran vizirja premazano proti rošenju(čiščenje samo z mikro krpico za očala),zunanja pa ima tudi premaz,zato svetujejo čiščenje samo z vodo LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav si razumel...malo milnice tudi ne škodi....jst pa za vizir uporabljam Steleks ki je odličen za odstranjevanje mrčesa.....notranjost čelade pa ne perem pre-pogosto ker vedno uporabljam podkapo....

Steleks ne pomeni nič dobrega za vizir, ker je izjemno agresivno čistilno sredstvo. Vizir pa je izdelan iz brizgane plastike, ki je občutljiva na različne kemikalije. Poškodujejo jo lahko tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (npr. za čiščenje stekel, razredčila, lepila, bencin). In to tako, da poškodba sploh ni vidna. Za čiščenje čelade in vizirja je torej priporočljivo uporabljati le blago milnico in vodo. Zoper mrčes (tudi "zapečen" na vizirju) pa tole: čelado po vožnji pokriješ z mokro krpo (coto, brisačo ...), pustiš stati nekaj minut, potem pa enostavno obrišeš. Verjemi, deluje!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robert JA , a saj si ze ugotovil...

Sem naspircal celado cist rjava pena je ratal... aja jaj aj. pam mam cist zmeraj podkapo gor .. kriza sem s sprejem se 1x z vodo pa posusil pa se 1x s sprejem zdaj je dobro!

P fašistu se pa splaca kupit samo tisto kar ima na zalogi pa ce ga poznas da je fasisit lahko taprav cas na pametno ceno prides :) :ph34r: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,za schubert čelade pa piše,da imajo notranjo stran vizirja premazano proti rošenju(čiščenje samo z mikro krpico za očala),zunanja pa ima tudi premaz,zato svetujejo čiščenje samo z vodo LP Curi

s čim čistite notranjo stran vizirja? Mam Schuberth S1, ki ma na notranji strani neko folijo... S čim to spucat? A je tista krpica za očala res O.k (dobro sčisti)? Zdi se mi, da "na suho" pucat bi blo bolj tko tko :P

Kaj z vodo pa npr. vato (to kar uporabljam za zunanjo stran vizirja) se ne sme čistit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,Aleron,mislim da notranjost,čelade se ne umaže,nastanejo kakšni prstni madeži in nabere se prah,najbolj je da,izdahneš s sapo in obrišeš s krpico za očala," :yea2: glej da nimaš umazane krpice"lahko se pere"krpica-40*C" LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, notranjost seveda ni umazana, samo prah je prijet na folijo pa kakšen madež tu in tam.

Btw. kaj pa tisti mali notranji vizir (senčni), s čim se pa to lahko čisti (voda, vata, krpica za očala)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw. kaj pa tisti mali notranji vizir (senčni), s čim se pa to lahko čisti (voda, vata, krpica za očala)?

ne ga pošmirglat pa bo vse u redu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mislil na mehanske poškodbe, ampak na kakšne sloje, s katerimi so premazani zunanji in notranji (senčni) vizirji. (Če sploh so).

Btw. ob tej priložnosti še tole (čeprav off-topic) : A se komu sanja, a imata vizir in pa notranji senčni vizir na Schuberth S1 UV zaščito al ne?

Med specifikacijami čelade tega ni nikjer pisalo, prodajalec pa je trdil, da ima UV zaščito. Ker pa prodajalcem ni vedno za verjet, se obračam na vas. :D Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!