Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

MARIJAN

ma ga serjem gledal sem avstrijskega conrada! bom doma preveril slovenskega.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MARAUDER

Zadeva preverjeno deluje in je glede na ceno kar dobra zaščita (zvočno in akustično signalizacija ob premiku), nima pa možnosti blokade vžiga. Malo modificiran sistem z dodatno pizo sireno in bliskavico že nekaj časa uspešno varuje tudi moj moped

vse dele pa dobiš pri Conradu:

http://www.e-trading.si/conrad/nakup/prika...Kat_Stev=199648

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred potovanjem v Dubrovnik sem želel kupiti Xeno z alarmom in glej hudiča, ne najdem je nikjer. Pri Habatu jih sploh več ne držijo, pri TC Motoshop (kao uvoznik, se mi zdi) jih pričakujejo v maju, kar najbrž pomeni v avgustu.

Je kdo pred kratkim videl kje kakšen primerek (ali dva)?

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desmo, Xene (ključavnice, da ne bo kdo po nepotrebnem prizadet) ti na osnovi lastnih izkušenj ne morem priporočiti. Tulila je samo, kadar se je njej zahotelo, navadno brez vzroka. Mogoče sem imel smolo. Kakorkoli, vse se je dobro končalo: izgubil sem jo. YES!!!!

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni alarm na Xeni tudi nikoli ni delal kot je treba.

Imam jo zgolj kot ključavnico za zaklepanje.

A je dobra ali ne ne vem. Do sedaj mi ga niso ukradli.

Je pa res, da take ne kradejo.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

quote:Alarmi od GT, ki sem ga sicer takrat kupil v akciji (4 leta nazaj), stanejo pri nas okoli 150euro z montažo vred. Vklopi se na tresljaje ali spremembo nagiba, vklop z daljincem, sleep funkcija... quote: yzf, pa tile alarmi dejansko delajo?

kr sem prebral kr kritik....Ja, ta alarm dejansko dela. Zatajil še ob nobenem preizkusu ni, pravtako se še nikoli ni po nepotrebnem vklopil. Ima pa dve bistveni pomanjkljivosti. Nima lastnega napajanja (sicer pa, če že nekdo do akumulatorja pride, lahko itak tudi alarm raztrešči), kar pa je še bolj "neugodno", ne prepreči, da bi motor potisnili na prikolico, pa če se še tako dere. Za tak primer pa so ključavnice diska verjetno bolj učinkovite. Če ne drugo, se bodo vsaj fino namantrali, ko ga bodo morali nosit.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtoservisu Stern v Kranju ti namontirajo alarm, ki je obcutljiv na nagib ali premik (v senzorju je zivo srebro). Konkretno za yamaho XVS650 ti ga spravijo v skatlo zadaj za menjalnikom, ki je sicer bolj ali manj prazna, prevrtajo ti plosco stevca nad znakcem yamaha in vgradijo led diodico in dajo daljinca, da se lahko odklepas od dalec. Poleg tega se dobis nalepko, da si alarmed and dangerous . Nima blokade motorja, ma pa lastno sireno . In kolk ta hec stane? 45000 sit. V rubriki servisi sem se razpisal o Sternu, tko, da ce koga kej vec zanima, si lahko tam prebere.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nima lastnega napajanja (sicer pa, če že nekdo do akumulatorja pride, lahko itak tudi alarm raztrešči), kar pa je še bolj "neugodno", ne prepreči, da bi motor potisnili na prikolico, pa če se še tako dere. Za tak primer pa so ključavnice diska verjetno bolj učinkovite. Če ne drugo, se bodo vsaj fino namantrali, ko ga bodo morali nosit.

O, YZF, kako prav imaš. Imam en krasen članek, ki ga pripravljam za motosvet... v Angliji so delali poskuse kako alarm zavaruje motor... V kombi so ga spravili sredi belega dneva, trikrat, in nihče od mimoidočih ni niti trznil.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Meni alarm na Xeni tudi nikoli ni delal kot je treba.

Hmm, jaz pa nisem imel nikoli problemov s Xeno - piskala je takrat ko je bilo treba. Sem jo pa prodal in nabavil en malo močnejši a kompaktnejši disklock, ki pa se ga pri nas v SLO ne dobi... Pa še drag je kot prasica (20 jurjev).

Je pa tudi res, da so bivši proizvajalci XENE šli v bankrot, zdej so jih eni drugi kupili in naredili nove, kvalitetnejše verzije teh lockov. V TC-ju pravijo, da bodo kmalu dobavljive...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

O, YZF, kako prav imaš. Imam en krasen članek, ki ga pripravljam za motosvet... v Angliji so delali poskuse kako alarm zavaruje motor... V kombi so ga spravili sredi belega dneva, trikrat, in nihče od mimoidočih ni niti trznil.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Verjetno sva brala isti članek(RIDE), najhujše je kako so (niso)odreagirali navzoči. Je pa tudi res da so lansko leto v Angliji prvič ukradli več motorjev, kakor prodali novih......

Glede Xene, prav v Rideu je bil test teh ključavnic, Xena je bila med najslabšimi, če se prav spomnim so jo odprli v 3 sekundah.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je ja... jaz sem nabavil potem LUMA SOLIDO ACCESS - absolutni zmagovalec...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

O, YZF, kako prav imaš. Imam en krasen članek, ki ga pripravljam za motosvet... v Angliji so delali poskuse kako alarm zavaruje motor... V kombi so ga spravili sredi belega dneva, trikrat, in nihče od mimoidočih ni niti trznil.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Hm, tole bo že držalo. Če montiraš alarm in se zanašaš na to, da ti motorja zaradi mimoidočih ne bodo ukradli, si denar vrgel stran. Jaz si ga bom montiral zgolj za to, da bom tam, kjer viragec ni v mojem vidnem polju, vedel, da mu nekdo nekaj hoče, pa magari da mularija po njem pleza. To je pod blokom, v pisarni, pred kafičem, pred šotorom in še kje. Sicer pa še vedno najbolj zaupam trdni ključavnici. Na mimoidoče se pa niti najmanj ne zanašam.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem imel motorjev, tud če mi bi kakšnega ukradli, bi ga pripeljali nazaj...

Sicer pa bo treba dobit kje kakšno xeno... ko bo denar...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

MARTING

Iščem dober alarm za motor. Daljinsko upravljanje, aktivacija na nagib, mogoče celo dotik in tresljaje. Dodatek za SMS obveščanje o sproženem alarmu ...

V eni temi je bilo že nekaj napisano, pa ne dovolj konkretno.

Martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga bom kmalu montiral, nekega Gemini ali kaj. Vem, da je občutljiv na premike, nagib, pa daljinca ima. Ima tudi blokado, ampak mi je električar rekel, da te na motorje najraje ne montira, ker da je vsa elektrika prešvoh. KVa pa vem. Jaz je itak ne rabim, mam zato ornk ključavnico. Čez čas sporočim, kako se obnese ali odnese.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nabavil Xsena disc lock alarm,nov model XE12,moram reči,so far so good.

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz ga bom kmalu montiral, nekega Gemini ali kaj. Vem, da je občutljiv na premike, nagib, pa daljinca ima. Ima tudi blokado, ampak mi je električar rekel, da te na motorje najraje ne montira, ker da je vsa elektrika prešvoh. KVa pa vem. Jaz je itak ne rabim, mam zato ornk ključavnico. Čez čas sporočim, kako se obnese ali odnese.

Burn to be wild

Lucky, za kolk gnarja to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izredno nizka cena in verjetno tudi izredno močna zveza. Kak majster bi od 1/2 do 2/3 te vsote zahteval samo za montažo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

dan dej povej no koliko si plačal in kje

TC motoshop,14jurjev,je pa tudi bolj masivna od prejšnjih modelov.

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Lucky, a lahko prosim napises pri katerem predstavniku ABUSA v Sloveniji si to nabavil in kje se ta nahaja. Ali ima tudi trgovino?

Kajti tip, ki ima stvari predstavljene na www.zakleni.com se na telefon ne javlja pa tudi po mailu se nisem dobil nobenega odgovora.

Hvala in LP

Uredil - brrrm on 29/01/2002 22:20:53

Kak teden nazaj je k meni v štacuno z kolesarsko opremo prletu Dave in se zanimal za ključavnice Abus DISC-LOCK.Jaz sem tudi stopil v kontakt z uvoznikom Abus-a.In kaj hitro mi je nekaj ključavnic prnesu pokazat.Žal pa nima nbena zraven kakega alarma.Cena te ključavnice je tam okol 6.500 sit.Barve ki so mogoče so pa rdeča,rumena in pa srebrna.Da pa model na večjo količino tudi nekaj popusta.Če je kdo zaintereseran naj se oglasi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

pri predstavniku Abusa v Rožni sem nabavil ključavnico, s katero lahko priklenem motor na kak drog. stala je približno 16.000. zgleda kr ornk, pa da se je ne da odklenit, mi je rekel tip, ki mi jo je prodal.

Pol pa sem se kupil Xeno z alarmom pri TC za 14.000. Včasih se mi pri odklepanju sproži, drugače je pa kul.

V Lj mam probleme s prenočevanjem motorja, tak da stoji pred vhodom v moj blok, prikljenjen na luč (ki sveti celo noč, tak da je motor osvetljen), pa s Xeno na disku.

Kake so vaše izkušnje; če bo tak stal nekaj noči zapored, a preveč riskiram, da si ga kdo nagleda, pa...?

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Res je ja... jaz sem nabavil potem LUMA SOLIDO ACCESS - absolutni zmagovalec...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

A je z alarmom al brez?

Sem gledal na sajtu pa ni nc pisal.

Master 007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!