Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Kogar kača piči, se boji zvite vrvi :hmm:... ampak ja, te je potem lažje razumeti. Stafford za doma, akustični alarm čivave pa, ko greš na furo (zaradi placa pač:P).

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, GoBobi said:

Kogar kača piči, se boji zvite vrvi :hmm:... ampak ja, te je potem lažje razumeti. Stafford za doma, akustični alarm čivave pa, ko greš na furo (zaradi placa pač:P).

Ajd!

Včasih je bilo pri hiši več motorjev, zato je tudi več ključavnic. Če jih že imam, jih raje navesim vse gor. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mije ravnokar šinlo v glavo:eek:

Mi tukaj objavljamo kako imamo zaščitene motorje proti kraji. Barabe preberejo se pripravijo na ključavnice, alarme itd kaj jih čaka . Samo še lokacijo najdejo. Facebook, razne slike voženj itd. In prazna garaža. 

Ni najbolj pametno. Me ima,  da admina poprosim, da zbriše vse moje slike v tej temi. :angryrant1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Quest pravi:

Mije ravnokar šinlo v glavo:eek:

Mi tukaj objavljamo kako imamo zaščitene motorje proti kraji. Barabe preberejo se pripravijo na ključavnice, alarme itd kaj jih čaka . Samo še lokacijo najdejo. Facebook, razne slike voženj itd. In prazna garaža. 

Ni najbolj pametno. Me ima,  da admina poprosim, da zbriše vse moje slike v tej temi. :angryrant1:

brez panike, najboljša zaščita je kasko :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

brez panike, najboljša zaščita je kasko :D

 

Kasko ni zaščita je kurativa. 

 

1 hour ago, Quest said:

Mije ravnokar šinlo v glavo:eek:

Mi tukaj objavljamo kako imamo zaščitene motorje proti kraji. Barabe preberejo se pripravijo na ključavnice, alarme itd kaj jih čaka . Samo še lokacijo najdejo. Facebook, razne slike voženj itd. In prazna garaža. 

Ni najbolj pametno. Me ima,  da admina poprosim, da zbriše vse moje slike v tej temi. :angryrant1:

Če vidijo, da imaš polno ključavnic, raje poiščejo nekoga, ki jih nima. Saj take krize tudi oni nimajo, da bi se morali truditi z zelo zaščitenimi motorji. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, ampak v kolikor je preveč tveganja, je še vedno najboljši kasko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

Se strinjam, ampak v kolikor je preveč tveganja, je še vedno najboljši kasko.

kaj pa če nimaš za kasko? Imaš pa za ključavnice. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12. 12. 2016 at 5:22 PM, Quest said:

Mi tukaj objavljamo kako imamo zaščitene motorje proti kraji. Barabe preberejo se pripravijo na ključavnice, alarme itd kaj jih čaka . Samo še lokacijo najdejo. Facebook, razne slike voženj itd. In prazna garaža.

Zato pa smotrno objavis le tisto in le do tiste mere, do katere zelis deliti informacije. Tudi sam sem objavil slike in pisal o (moji) zasciti motorja, pa vendarle nisem vsega povedal in poslikal... ;) Naj ostane se kaksno presenecenje, ko se prebijejo mimo dveh verig, u-locka, discklocka z alarmom itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zgornja je težka 1.022, spodnja je 0.518....  :yea1:

20161231_143737_HDR.jpg

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Sklepam, da se na tem področju stvari ne spreminjajo tako hitro, tako da od zadnjih debat ravno ni kaj novega za pogruntat? Abus disk lock z alarmom, pa veriga in priklenit na drevo/ograjo/steber? Glede na to, da pač opcij za montažo kavljev v tla/steno nimam, pa potrebujem tudi nekaj za občasen parking zunaj ob bloku v LJ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, lucif3rka pravi:

Sklepam, da se na tem področju stvari ne spreminjajo tako hitro, tako da od zadnjih debat ravno ni kaj novega za pogruntat? Abus disk lock z alarmom, pa veriga in priklenit na drevo/ograjo/steber? Glede na to, da pač opcij za montažo kavljev v tla/steno nimam, pa potrebujem tudi nekaj za občasen parking zunaj ob bloku v LJ..

V LJ je jeba s tem ja, sploh ker kradejo na veliko. Jaz ti priporočam, da ga parkiraš pod oknom in daš en glasen alarm gor. Tudi abuske ne pomagajo. No, pomagajo pri tistih, ki bi mimogrede ukradli, pri profijih pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje pomaga cerada, da se ne vidi kaj je spodaj, samo če večkrat parkiraš na istem mestu, prej ali slej pogruntajo kaj je, potem pa kolikor imaš sreče. Lahko ga noben ne bo niti povohal, lahko pa zgine čez noč (ali pa v pol ure, ko "skočiš gor" po kakšno malenkost) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, lucif3rka pravi:

Sklepam, da se na tem področju stvari ne spreminjajo tako hitro, tako da od zadnjih debat ravno ni kaj novega za pogruntat? Abus disk lock z alarmom, pa veriga in priklenit na drevo/ograjo/steber? Glede na to, da pač opcij za montažo kavljev v tla/steno nimam, pa potrebujem tudi nekaj za občasen parking zunaj ob bloku v LJ..

Od abusa ketna je precej kratka in če je zadeva na kero prkleneš bolj debela mas že loh problem z dolžino. Drevje tut zarad tega ni najbolj uporabno- dokler ti gre ketna okol je precej švoh, pa še potih lahko prežagajo les, če se bo pa kandelabra lotu žagat bo pa precej ropotal. Preveri še če ti disk lock paše spredi in zadi gor. Men recimo, zadi ne. Prakiraj čim bližje okna, da če bo začelo piskat da bote slišal, če je možno pa še motor zaparkiraj z avtom, da bo čim manj placa za palamudit okol. Pa en baseball kij postav za vrata. Če ga pokriješ ne bo tud nč škodoval, ker čim več bo mel kšn bumbar za opravit več pozornosti bo pritegnu nase. Ko te ni doma, prosiš kakšnega soseda da vsake tok cajta mal pošpega, če je vse OK. Penzjonisti so najbolj pripravni, sam ne taki 80+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 28. 11. 2016 ob 21:16, igc1 pravi:

Slow, tlele jih en prodaja za pola cene...tisto za 170 eur je bolj priporocena cena, se jaz sem jo zgleda preplacal, ko sem 125 eur spomladi odbrusil zanjo...

http://www.ebay.de/itm/ABUS-Granit-Detecto-X-Plus-8077-Bremsscheibenschloss-schwarz-black-NEU-/182347451418?hash=item2a74c14c1a:g:NPEAAOSwwo1XciXZ

4 leta uporabljam tole Abusovo 8077 alarm disk ključavnico pa mi ga zadnje čase nekaj serje.

Že nekaj časa ni posvetila zelena, ampak rdeča lučka, ko sem jo zaklenil na disk, a se je potem normalno aktivirala in delovala tako, kot je treba.

OK si rečem, bo očitno treba zamenjati baterije - običajno 2x letno - kupim v Bauhausu ene noname AAA vložke, danes zamenjam in... ...ništa.

Ne mrdne, lučka ne posveti sploh vse "mrtvo". WTF?

Tako, da zdaj "deluje" samo kot navadna disk ključavnica, brez alarma.

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo?

Sem kupil zanič AAA vložke ali elektronika te ključavnice po "določenem" času pač tudi crkne?

Sem googlal, če je možno kupiti samo "elektronski del" pa nič našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Sale pravi:

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo?

Sem kupil zanič AAA vložke ali elektronika te ključavnice po "določenem" času pač tudi crkne?

Sem googlal, če je možno kupiti samo "elektronski del" pa nič našel.

Preglej kontakte na baterijah-oksidacija itd... Na krogli je verjetno tudi kak kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 4. 2017 ob 21:00, Quest pravi:

Preglej kontakte na baterijah-oksidacija itd... Na krogli je verjetno tudi kak kontakt.

Sem mislil, da je oksidacija kontaktov nekaj iz davnih časov baterijskih vložkov "naše" tovarne ZMAJ, ko so baterije "stekle" v par tednih :-).

No temu očitno ni tako in dejansko je bilo na enem + kontaktu toliko oksida, da stika ni več bilo.

Malo pošmirglal kontakt in zadeva "špila" tako kot mora.

Kakorkoli bi se komu (tudi meni) zdel tvoj namig, na prvo žogo, mogoče banalen, je bil dejansko na mestu.

Hvala.

DSC_0278.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v vzdrževalnem biznisu in vedno rešujem probleme izločevalno. Eno stvar preverim in če je ok naslednjo itd... Nikoli dve naenkrat, ker potem  ne veš katera napaka je sploh bila. 

Sam da si zrihtal in da vpije na moč. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

Gledam ključavnice z alarmom (Abus detecto 7000 RS1) pri Louis, kjer je Rumena znižana iz 150€ na 90 €     in     Rdeča iz 150€ na 100€ - ni mi čisto jasno, v čem je razlika razen v barvi oz. se mi zdi, da bi morala biti rumena bolj zanimiva zaradi boljše vidnosti, po drugi strani pa je pri Rumeni dopisan le en komentar, pri rdeči pa 24 - kakšen oprijemljiv razlog/izkušnje z eno ali drugo?

Kakšno imate sicer prakso zaklepanja motorja, če greste kam kjer prespite - se sproti odločite ali vlačit ključavnico s seboj glede na to, kam greste (kje bo motor parkiran) ali pa ga vedno zaklenete...?

Thx

ABUS DETECTO 7000 RS1                           ABUS DETECTO 7000 RS1

RUMENA: https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-signature/10056100?list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

RDEČA:  https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?filter_article_number=10002706&list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Erik99 pravi:

 

Kakšno imate sicer prakso zaklepanja motorja, če greste kam kjer prespite - se sproti odločite ali vlačit ključavnico s seboj glede na to, kam greste (kje bo motor parkiran) ali pa ga vedno zaklenete...?

Thx

ABUS DETECTO 7000 RS1                           ABUS DETECTO 7000 RS1

 

 

Moja praksa je ta, da že par let ne zaklepam motorja, niti krmila. S tem sporočam lopovom - kmalu pridem, sem v bližini. Do sedaj se je izšlo. :)

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!