Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

Samo s podatki je težko kaj ugibat kaj je za en motor. Lahko bi kakšne linke do oglasov zraven prilepil pa bi ti lahko kaj več pomagali.

Kaj je potrebno gledati? Vse! Več oči več vidi. Tako da na ogled pejte v večih po možnosti bolj izkušeni.

Vsak motor ki je bil uporabljen na progi je VELIKO bolj iztrošen kot motor ki je bil uporabljen na cesti. Tudi če ga boš sedaj ti uporabljal za na progo raje vsemi enga ki je bil po cesti vožen. Agregat je sigurno bolj "spočit".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor ki je bil uporabljen na progi je VELIKO bolj iztrošen kot motor ki je bil uporabljen na cesti. Tudi če ga boš sedaj ti uporabljal za na progo raje vsemi enga ki je bil po cesti vožen. Agregat je sigurno bolj "spočit".

z napisanim se nikakor ne strinjam. Vsak motor je lahko zelo ohranjen ali zelo iztrošen. Neglede na uporabo na pisti ali cesti. Bi ti kupil motor ki je bil na veliko zborih kjer se z njim "poka" in žge gume?

Ni nujno da to z njim počneš, vendar pa uporaba na pisti ne pomeni iztošenega motorja. Sploh pa ne VELIKO bolj iztrošenega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, tudi ponavadi se za motor, ki se zapelje kdaj na stezo, temu primerno skrbi. Med tem ko je nekaterim tudi olje teško zamenjat :)

Je pa obraba na pisti večja, samo to ni merilo za ohranjenost motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro fantje ste pikolovski.

Jaz sem mislil za splošne razmere s predpostavko da se motor normalno vzdržuje in normalno uporablja.

Torej če se s takim normalno vzdrževanin in uporabljenim motorjem na progi naredi 30000km pri povprečni 80% (ali celo več ker ko prideš na stezo voziš temu primerno) obremenitvi ne mi rečt da je isto iztrošen kot motor pri 30000km spet normalne cestne uporabe. Po cesti ne moreš stalno vozit do konca!!!!

Tako je!

Če je mož na zboru pokal in kuru gumo je pa druga stvar! To skoraj da ne moreš vedet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak motor za na pisto je pred žganjem vedno ogret, olje je menjano na dost manj kilometrov... Vsaj če je motor od nekoga ki se spozna na te stvari, kar pa se, če hočeš bit dober malo moraš :)

Pomoje če boš kupil motor, ki je bil parkrat na leto vožen po pisti ne boš nič faliv, čeprov dosti folka s tem argumentom zbija ceno...

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ki je bil parkrat na leto vožen po pisti ne boš nič faliv, čeprov dosti folka s tem argumentom zbija ceno...

buča. kako jest kot potencialni kupec vem, da si motor vozil po pisti in ti posledično zbil ceno? mi boš sam povedal? ja, pa jade...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buča. kako jest kot potencialni kupec vem, da si motor vozil po pisti in ti posledično zbil ceno? mi boš sam povedal? ja, pa jade...

pogledaš na FB kake slikce ma prodajalec gor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Ja noben motor ni vožen po pisti, saj tako so mi zatrdili, no ko sem omenil, da tudi sam obiskujem Grobnik so imeli neke izgovore da so šli samo nekrat probat in ko rečem da me to ne moti pa je stekel normalen pogovor o motorju in njegovem vzdrževanju :worship:

Najboljša mi je bila ko je lastnik rekel, da si je kupil factory izvedbo ker zgleda hudo vzmetenje in feltne, potem pa vidiš: GP racer 211, vezice na teleskopih vsi vijaki od povratkov znucani, pa sem rekel naj rajš pove koliko see je vozil na Grobniku in če mi da zraven poliestre...

Jaz sem kupil japonca ki je bil kar vožen po pisti in je motor po 40 000 Km kot nov, redni servisi na 3000 KM, ter seveda vsakih 15000 kontrola ventilov itd in lahko rečem da je motor vrhunsko ohranjen:evilgrin:, ter da bo nekomu še dolgo služil.

Pri Aprili me moti to da obstaja možnost da se nebom znašel na motorju in bom zopet menjal... Z trenutnem motorjem sem izredno zadovoljen ampak me V2 :evilgrin: me mal muči...

No sedaj sem ratal ekspert za aprilije tako da bom najprej prodal svoj motor in grem po ogledanega (upam da ga še ne proda)...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima,kaj je razlika med RSV Factory,RSV Mille in Tuono.Sprašujem v imenu sodelavca,ki se je zagrel na RSV Factory.Hvala za oddgovore.Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSV Mille je 'tastara' tisočica. Športna izvedba je dobila na konču še 'R'. Novejša je dobila ime RSV 1000 R. Športna izvedbi je bilo dodano ime 'Factory'. Tuono je bilo pa dostikrat mišljeno, da gre za fish_yellowfin_tuna.gif a gre za Grom, ki predstavlja naked izvedbo RSV-jke. Tudi thunderstorm.png se dobi v izvedbi 'Factory'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima,kaj je razlika med RSV Factory,RSV Mille in Tuono.Sprašujem v imenu sodelavca,ki se je zagrel na RSV Factory.Hvala za oddgovore.Lep pozdrav

Razlika je v vzmetenju ( Showa vs Ohlins) kolesa so veliko lažja (OZ), ter izpušni sistem, to so v bistvu največje razlike... Če hočeš kupiti factory izvedbo zaradi izgleda se ne splača, ker je kvalitetno vzdrževanje dražje, na cesti se pa roko na srce ne čuti razlike ( no ene par procentov je motor bolj vozen, samo kdo to kar ima R model izkoristi je čist dovolj.

Razlike se kažejo na pisti, kjer factory izvedba z svojim vzmetenjem kratkorečeno navduši, saj je deluje enako neglede na čas mučenja :worship:

Enako velja za Tuono, vendar se mi factory zdi še manj logična izbira kot pri RSV modelu...

Lep pozdrav in srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na razliko cen rablenih, se splača kupit factory. Vzdrževanje naj bi res bilo malo višje, ampak potem ko se malo poglobiš videš, da niti ni tako. Pri ohlinsu je res krajši interval obnovitve vzmetenja, so pa zato kompleti za obnovo cenejši(če ne menjaš glih samo olja). Ostalo je pa tko isto.

Tudi na pisti ni take razlike, probleme so imele aprilije do(vključno z) 2000, ker je bil zadni amortizer malo bol krš in je res čez čas odpovedal, potem so pa to popravil in tisti navadni "sachs" niso slabi. Vilce od Showe so pa prav tako precej na nivoju, prednost ima ohlins samo pri lahkotnosti nastavitev, showine nič ne klikajo :D.

Feltne se ne poznajo nič. Res pa, da po cesti tudi razlika med navadno in factory ne opaziš. Ampak to tko ni bistvo italjana, kupi se tistega, ki ti je všeč :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2004 in 2005 letniki rsv mille r in factory so imeli problem z pokanjem zadnje nihajke, tako da naj bo pozoren na zadnjo nihajko. Obstaja tudi vpoklic za te letnike motorjev.

Hotel sem povedat da naj rajš kupi R in ne factory, če ne misli motorja vrhunsko vzdrževat, ker je potem lahk k večjemu slabši od R-a

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ohlinsu je res krajši interval obnovitve vzmetenja, so pa zato kompleti za obnovo cenejši(če ne menjaš glih samo olja).

Komplet servis para Ohlins vilic (čiščenje, olje, semeringi) stane 240€ oziroma 100€/vilico brez davka, kot radi povejo, da se sliši manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce komu od vas vrlih lastnikov Future ali katerega koli motornega kolesa Rotax nagajajo vzigalne tuljave, po domace "cinkspule", imajo decki iz Benellija resitev, ki deluje in je precej cenejsa od OEM delov:

RESITEV ZA ROTAX CINKSPULE

V kratkem:

Gres do najblizjega servisa za Fiat, Alfa Romeo in Lancia, jim das tole stevilko dela: NO.# 9633001580, placas IZREDNO NIZKO ceno cca 46E, doma odzagas nosilce, ki so samo za avto in to je to. Namesto, da bi placeval cca 220E ali kolikor ze hocejo pri Aprilia dealerjih. Precej cenejse a ne?

LP Jakob

Se ena precej uporabna zadeva za tiste, ki imate manj denarja kot Bill Gates.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo. Spet mam en problem. In sicer z akujem in vžigom. Napetost akuja mi pride največ max 12.6. Se mi zdi da mi nekje prebija. Ko je vlaga mi kar sprazni akumolator in mi med vžigom na lcd-ju nabija km/h. Ko ga prižgem na poriv mi lepo laufa brez problemov. Zdaj pa nevem če je šel aku po gobe ali mi samo prebija pri kakšni žici. Pozna kdo koga ki se s tem ukvarja in ki bi to malo pogledal. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla pubeci.A mi lahko kdo pripopa kakšen link detaljnih fotografij RSV Factory od leta 2006 naprej,pa še za kakšen test od te lepotice.Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je res R, narejena za solo vožnjo, sicer kolikor je meni znano se take niso prodajale pri nas, ima tudi drug zadnji okvir. Ne samo da nima sedeža in tačk.

In tudi če daš sedež gor, zadnji okvir ne bo nesel teže.

Lahko pogledaš kakšen okvir ima. Zgornji je za 2, spodnji pa za 1.

Če boš rabil še okvir, poznam jaz nekoga, ki ga ima, prav tako zadnje tačke, sedež pa je žal že šel, samo če rabiš samo sedež si že napol zmagal :)

post-4351-008383200 1280780317_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla pubeci.A mi lahko kdo pripopa kakšen link detaljnih fotografij RSV Factory od leta 2006 naprej,pa še za kakšen test od te lepotice.Hvala.

Kaj nima nobeden kakšnega testa pa ašno sliko?Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motosvetu imaš enega, na googlu pa še malo morje.

Če pa tolk nisi, da sam poiščeš, pol pa tud ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!