Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

pred 3 urami, Miha1985 pravi:

Ja saj rsv4 je ok zadeva.jaz sem ga kupil zaradi firbca pa mi ni žal.občutek vožnje kar se tiče vidljivosti je fenomenalen.ampak v2 je se pa vedno drugacen.tam imas v rokah vec motorja.sploh 2002 mille je bla bikasta. (Meni je bla zakon,mi je se danes žal da sn jo prodal pa čeprav bi jo imel sam za gledat).Enkrat bom si se kupil tako zadevco za v dnevno sobo.hehe.lp

Tudi prijatelj je ne more prehvalit..meni super filing gor sedet...pa bolan start zgleda...launch control bolano dober...

V4 pa so mi vedno bile sanje...vse od honde RCF45...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima VFRko z arrow izpuhi, pa zadeva skor preglesi mojo RSV-jko z akrapoviči. Res noro lep zvok :)  RSV4 mi je res lep motorček, sam je zaenkrat daleč od mojega budgeta :( No, pa ne da bi hotu v kratkem kaj menjat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 7. 6. 2017 ob 22:51, litlleracer pravi:

če koga zanima tale rsv....

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12177676&display=Aprilia RSV 1000 MILLE

 

nekateri podatki so napačni...da se nebo kdo opekel...vec v ZS...

No zdej pa mislim da je že malo bolj normalna cena...razen tistih praskic na levem boku res kot nova...je pa šlo 100% za zdrs s stranske tace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vprašanje, se je kdaj kdo ukvarjal s štelanjem prostega teka na RSV-jki? Se mi dogaja, da ko je motor vroč, se mi pod stand gasom mal zaletava (npr ko stojim na semaforju, al pa v koloni...) pač obrati niso enakomerni. Se pa to dogaja sam pri vročem motorju, ko je hladen nimam nobenih težav. Sem že mal gledu vekuum cevke, pa so ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ProdriveR pravi:

Evo vprašanje, se je kdaj kdo ukvarjal s štelanjem prostega teka na RSV-jki? Se mi dogaja, da ko je motor vroč, se mi pod stand gasom mal zaletava (npr ko stojim na semaforju, al pa v koloni...) pač obrati niso enakomerni. Se pa to dogaja sam pri vročem motorju, ko je hladen nimam nobenih težav. Sem že mal gledu vekuum cevke, pa so ok.

Probaj olje menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje je čist frišen, ne vem če ima 500km za sabo (motul 5100 15w50). Se pa to dogaja ko je res vroč (ko lavfa ventilator) oz tam okol tistih stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ProdriveR pravi:

Olje je čist frišen, ne vem če ima 500km za sabo (motul 5100 15w50).

Motul 5100 je 10/40 in z njim men vedno ok blo...ne vem pa kako na apriliji

Pač iz vsaj meni neznanega vzroka daje podobne simptome olje...podobna finta bla na zx6r ko vlil no motul 300w...ko pa nalil 5100 pa vse vredi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ProdriveR pravi:

Olje je čist frišen, ne vem če ima 500km za sabo (motul 5100 15w50). Se pa to dogaja ko je res vroč (ko lavfa ventilator) oz tam okol tistih stopinj.

Kaj pa ce ga imas prevec.si gledal cevko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/10/2017 at 3:37 PM, ProdriveR said:

Kaj pa tale vijak, na katero je pritrjena tale črna cev, ki gre v rezervar?? Baje je ena mrežica notri, nekateri tudi to odpirajo (vsaj kukr sem gledal po forumih/filmčkih :) ).

Drugače pa sem prebral,da naj bi šlo 3.9l notr (3.7 če menjaš olje brez filtra in 3,9, če menjaš tudi filter)

 

http://apriliarsv.com/aprilia-rsvr/6801-how-much-engine-oil.html

  Service manual pravi, da naj bi se cistil vsakih 12.500km... Je pa ena cudna objemka, za katero rabis posebne klesce, pa mislim da je treba tud objemko zamenjat... To sem prebral zdejle, k mam 95k prevozenih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Miha1985Hmm, bom preveru še to opcijo. Čeprov dvomim, ker je bil servis narejen pri strokovnjaku za aprilije in malce dvomim, da bi naredu overfill. A ni rečeno,da če je olja preveč,da ti ga zmeče v air box??

Pa če bi bilo preveč olja, bi pričakoval težave pri hladnem zagonu, ko je olje bolj gosto?

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, ProdriveR said:

Hmm, bom preveru še to opcijo. Čeprov dvomim, ker je bil servis narejen pri strokovnjaku za aprilije in malce dvomim, da bi naredu overfill. A ni rečeno,da če je olja preveč,da ti ga zmeče v air box??

 Ja, ga zmece, preverjeno! ;) Mislim, pa da, zaganjanje pri prostek teku ni problem olja.. Na RSV forumu so celo znanost odkrili okoli tega. Si dal kdaj sinhrinizirati grla? Pa tudi tiste vakum cevke so precej pomembne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Ja, ga zmece, preverjeno! ;) Mislim, pa da, zaganjanje pri prostek teku ni problem olja.. Na RSV forumu so celo znanost odkrili okoli tega. Si dal kdaj sinhrinizirati grla? Pa tudi tiste vakum cevke so precej pomembne....

Sinhroniziranja se jaz raje nebi lotil, ker bo pomojem pol še slabš :)  Vakuum cevke sem pregledal in zgledajo ok, stepper motor tud lepo deluje. Mi je pa res zanimivo,da ko sem jo danes pelju na izlet je blo vse ok. Ko sem se pa vračal in ko je bila tudi zunanja temperatura malce višja, me je pa spet mal pohecala. Sej drugje kot v mestu (kolona/semaforji) tega itak ne porajtaš, ker držiš motor v malce višjih obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/28/2017 ob 8:25, _luke_ pravi:

No zdej pa mislim da je že malo bolj normalna cena...razen tistih praskic na levem boku res kot nova...je pa šlo 100% za zdrs s stranske tace.

In kam se je preselila moja biusa aprilia? Vidim da na avto.net jo ni vec :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Olje nima veze pri zaganjanju stantgasa. Pa pravo olje za rsv po specifikaciji je 15/50. Najverjetneje bo stvar resila sinhronizacija trottle body, preveri se da nimas preperelih gumic (prirobnic) in da ti nikjer nevlece lufta. Pa spuci air temp. sensor. Stantgas na 85C segretem motorju nastimi na 1250rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo čudi, zakaj se mi to dogaja pri vročem motorju od 95°C dalje, pa še to ne vedno? Sem pa slišal tudi od drugih,da se jim dogaja podobno. Tko,da očitno je motor za vozit ne pa za stat v vročini :) 

Drgač je pa to to, še vedno se mi smeji sam ko pogledam motor, ko se greš pa peljat pa sploh :cool:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Očitno je bil vzrok za moje težave v statorju (to so mi omenili tudi na tujem forumu,da naj preverim) :(  Zgleda,da je pri visoki temperaturi začel stator prebijat in polnjenje ni bilo tako, kot bi moralo biti (tko nekak si js to predstavljam). Pri zadnji vožnji, je začel motor spuščati mal čudne zvoke, je sekalo iz avspuha, kot na kakšnii fronti, ko sem spustu gas :) Sej mrbit si kdo misli,da je to kul, sam nekak ni :( Pol sem pa doma najprej preveril akumulator in ni bil napolnjen tako, kot je bil ponavadi, tako da sem premeril še stator in je na vseh treh fazah prebijal na maso :(

Sej okej, skurjen stator ni nč posebnga, malce je grenak priokus samo zaradi tega, ker sem to zimo menjal regler, losal sem se rjavega konektorja in sem mislil,da sem s tem preventivnim dejanjem rešil težavo, pa temu ni bilo tako. Zdej ne vem, lahko da je bil stator že ob nakupu v zadnjih vzdihljajih? Tega najbrž ne bom nikoli izvedel. Me je pa motor opozarjal na to,da je nekaj narobe že dobrih 500km nazaj.

Stvar je zdej taka, motor sem si kupil,da ga bom imel karseda dolgo. Tako,da si bom kupil od T12 techa oil cooling kit
http://t12tech.com/products/aprilia-rsvr.html

Stator bom uzel tega http://www.ebay.de/itm/Lichtmaschine-Stator-Alternator-Aprilia-RSV1000R-Factory-04-09-/371510835984?epid=1237100562&hash=item567fc57b10:g:d0AAAOSwPRlXml7U

Sem razmišljal,da bi dal previt stator, pa sem se ustavil pri enmu avtoelektričarju in mi je to odsvetoval iz lastnih iskušenj. Ker tile statorji dosegajo res zelo visoke temperature (pri vseh motociklih, pri apriliji od letnika 04-08 pa še malo bolj :) ).

No, to je zaenkrat to, zdej grem pa na kufe :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisilno hlajenje reglerja na mojem (bivsem) Suzuki gsxr 750. Od starga PC ja ventilatorck. Predelava je bila narejena preventivno saj ta letnik ni imel problema z pregrevanjem. 

12628634_10153614496514678_3834371170810751916_o.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

It is alive! :smoke:

Sem si zavihal rokave, 14.dni sem študiru internet in se sam lotu menjave statorja.

Tale motherfu*ker mi je zje*u sistem :twak:

20170804_162755.thumb.jpg.6a5572cda6339fd020999c1adccf9cab.jpg

Še največ težav so mi delale tele žice na tanovmu statorju :panic: Sem se kr fajn namatru,da sem prekrivu žice, ne da bi se lak poškovoval in da sem normalno zašravfal vijak.NewStator.thumb.jpg.58f193029189016d8eb6205329bef34f.jpg

 

No, nakoncu, ko sem skor zgubu prste, k je magnet tko močno pokrov gor potegnu in privijačil vse vijake, sem namontiru še od T12 oil cooling kit.

20170805_085322.thumb.jpg.d1e412fa89001a7381aa545a63676186.jpg

Zadeva je bila dost enostavna za montažo, malce še preverjam da se neb kje kaka kapljica olja pojavila, ampak zaenkrat je se OK. Bom spremljal zadevo v prihodnjih dneh, ko bom kak bolj konkreten krog naredu.

Sem pa v tem času, ko sem čakal na robo, še 1x prezračil sklopko in kr ne morem verjet, da se lahko tko lepo šalta :cool: Pa motor se pelje čist drugač (al sem pa že mal pozabu, k se tok časa nism vozu). Se mi zdi,da je tek motorja velik bolj miren (pri počasni vožnji skoz naselje), pa tud mašina se mi segreje na 94°C, k prej se mi je zdel,da je blo vsej dve al pa tri stopinje več?? No, je pa tud res da meritve niso potekale v identičnih okoliščinah :)

 

Zdej pa molim boga,da bom mel s statorjem zdej neki cajta mir.  Me je pa menjava statorja, z novo tesnilko in frišnim oljem ( s tem,da "tastaro" olje je melo cca 1000km) prišla cca 150€ (kit za hlajenje še dobrih 100 zraven). Mi je pa sama menjava vzela 4.ure življenja. S tem,da sem si vsak korak poslikal/popisal, da sem vedu kako vseskup nazaj zložit :) 

 

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!