Skoči na vsebino

Benelli


bobokrajnc

Priporočene objave

pred eno uro, dlicen pravi:

Možnost, da se bo oglasil lastnik je majhna. Da bi se oglasil lastnik, ki se spozna na spreminjanje map, pa še toliko manjša.

Sicer pa poglej tu, kolikor vidim je odvisno od tega, če imaš Walbro ecu.

http://tuneecu.com/Benelli_Tune_list.html

 

Ja tole sem že vse pregledal. Sam da bi kdo mel kako mapo narejeno...ker tale kuri k zmešan pa tolk da že konkretno smrdi za njem po gorivu. En tak moj bmfl  se za njim pelje brez benzina sam na njegove hlape,

da ga pa vpenjam v dyno je pa preveč dela in lastnica nebi bila zadovoljna da motor izgradimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Benelli začel prodajo endurice TRK 502 (47konjičev)

be3_intext_image.jpg.b5d7ad933b3df3abb42ed6c1a88e17ef.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benelli TRK 502 first ride

Freedom, adventure, passion without any limitations. That’s what TRK stands for, according to Benelli, but in reality the TRK is far from limitless.

The main limitation is the lack of power from the 500cc parallel twin and the colossal weight. 235kg, just 9kg less than the top spec BMW R1200GS Exclusive TE. The bike makes 47bhp so it’s A2 licence friendly, but coughs and wheezes as it struggles to pull the hefty machine. There’s no character or powerband either, just a huge spread of not very much power trying its best to pull a lot of weight. Overtakes hav to be planned meticulously, and can only be performed when you're completely certain you have enough room.

The TRK's main competition is the Honda CB500X, which coincidentally is also a 500cc parallel twin making 47bhp. But unlike the Benelli it weighs 196kg, certainly not a lightweight but much lighter than the TRK. The TRK has the weight of Butterbean and the punching power of a small dog.

Try coming to a stop and you’ll almost be thankful for the lack of power. The two 320mm front discs feel dated. Very dated. They feel incredibly spongey for most of the travel on the front ever, only biting when the lever is almost touching my other knuckles. The brake lever is span adjustable, but I found it almost impossible to feel any difference between the four settings.

On one occasion the lever came all the way back to the bar without the calipers biting the discs at all – a terrifying moment that required a moment at the side of the road to calm down. ABS is provided by Bosch, so at least that should be good, right? Err, no. Perform an emergency stop – or as close to one as you can with the spongey brakes – and the front locks, a loud chirp coming from the Pirelli Angel in protest, before the ABS system releases the brakes, resulting in a single huge pulse at the lever which almost brings it fully back out again. It feels 10 years behind the ABS of most 2017 bikes.

The handling also fails to impress. Granted the incredibly bumpy and inconsistently surfaced roads we tested the bike on in northern Italy would put most suspension through its paces, but I’d like to know what the front end was doing while cornering. As we rode the bikes, I never had any idea what was going on – the front end felt distant and failed to instill any confidence.

What’s good about the Benelli? The screen is well positioned, and despite wearing a peaked helmet I never experienced any buffeting. It would be even better if it was adjustable. It’s also great for those who find most adventure bikes too big. The seat height is only 800mm, which means getting both feet on the floor shouldn’t be a problem. The seat is comfy, too. There’s plenty of room to move about and there’s plenty of padding to cradle even the skinniest of bottoms. It’s a nice seat to spend a day in, but with a gutless engine, heavy weight, vague front end and inconsistent brakes, it’s not anywhere I’d want to be.

MCN Verdict

No matter how enthusiastic Benelli are about the new TRK, it fails to live up to the hype. The engine hasn’t got enough gusto to provide decent acceleration, and the brakes feel like drum brakes. It doesn’t feel like a bike built in 2017.

Benelli TRK 502 specifications

Engine: 500cc 4v parallel twin, liquid-cooled
Frame: Steel trellis
Seat height: 800mm
Suspension: 50mm upside down forks, single rear shock, preload adjustable
Brakes: Two front 320mm discs with four piston calipers, single 260mm rear disc with single piston caliper. ABS as standard.
Colours: Red, White, Black
Price: £5699

Power: 47bhp@8500rpm
Torque: 33ftlb@6000rpm
Weight: 235kg
Tank capacity: 20 litres

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

da je Benelli bolj eksot kot ne, že dolgo, da ne spada ravno med zanesljive in kvalitetne tudi vem, sem namreč vozil TNT 1200. Moram pa priznat da jebačko zgleda (tnt)

In kak je?Benelija pa res nikoli vozil ali lastil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko za Tornada povem.

Hud agregat, dobro vzmetenje in eksoticni propelercki v riti/zadku.

003123407@Benelli-Tornado-Tre-.jpg?mode=max&quality=90&scale=down

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nearrain pravi:

Jaz ti lahko za Tornada povem.

Hud agregat

003123407@Benelli-Tornado-Tre-.jpg?mode=max&quality=90&scale=down

Če bi bilo v tem kaj resnice bi si ga lastil!Sem že šel ponj in se glihal za ceno a na koncu premislil...na TNT nisem tako,daleč prišu...se mi je pa TNT zdel zanimiv mopi...žal pa ga je ktm superduke pojedu v mojih očeh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, sesir said:

Če bi bilo v tem kaj resnice bi si ga lastil!Sem že šel ponj in se glihal za ceno a na koncu premislil...na TNT nisem tako,daleč prišu...se mi je pa TNT zdel zanimiv mopi...žal pa ga je ktm superduke pojedu v mojih očeh...

Imel SuperDuka.  Motorja generalno nista primerljiva in prav tako tudi njuna agregata nista primerljiva med seboj.

SS vs Naked fun bike

&

trivaljnik z 140KM vs dvovaljnik z 122KM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Imel SuperDuka.  Motorja generalno nista primerljiva in prav tako tudi njuna agregata nista primerljiva med seboj.

SS vs Naked fun bike

&

trivaljnik z 140KM vs dvovaljnik z 122KM

Ne vem več ker SS mopi sem že takrat namesto tornaga kupo...140+ konjev je imela 9 ninja l.98...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, sesir pravi:

In kak je?Benelija pa res nikoli vozil ali lastil....

vozil sem tegale: TNT 1130

2008-Benelli-TNT1130SportEvog.thumb.jpg.5b3c24ac5d470b60f09100e6b7848ac5.jpg

Imel ga je sosed, pa sva mal menjala z SXom.

Izdelava: na uč noro lep, šlamapst pa tudi, bočne plastike je zvila vročina od ventilatorja (ma 2 integrirana na vsako stran), lep pa vseen, da dol padeš

Agregat: relativno len za vse kubike, sicer lepo skozi vleče ampak ni tako povlekel kot SX, seveda nekaj doda še prestavno razmerje (relativno dolgo). Poraba, spod 7 litrov nikoli(zlahka pa 10), rezervar mali, tak da hitro ostaneš brez

Ciklistika in vzmetenje: odlično, igrača za čez ovinke, velik lažji za premetovat kot pa SX. (verjetno tudi krajša medosna) Aja pa dobra poza sedenja.

Zavore: ok bp

Zanesljivost: vedno kaki problemi, največkrat sklopka zaganjača, al pin...

Več pa ne vem, ker se ga je kolega znebil pa šel na Triumpha XC800

53646_400599640009594_1696647615_o.thumb.jpg.5effaebfc2ff726478e32e1ed52b476d.jpg334416_400599393342952_329350828_o.thumb.jpg.9a5764673d59ee6f9c310a1395aa818f.jpg

 

 

pred 49 minutami, Nearrain pravi:

Na kozo ti je pisan k lih eksote zbiras.  Pa koncno bos res lahko zares na POLNO odpiral, k ma lih tok konjev kolikor jih ti se zmores obvladovat brez elektronskih pomagal.

in pika. :smoke: 

a se ti ne zdi da mal preveč najedaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav!

19.7.2017 sem imel prometno nesrečo med Vrhniko in Ljubljano. Me zanimajo kakršne koli informacije o nabavi rezervnih delov in popravilu motorja Benelli Tornado RS saj v Sloveniji ni pooblaščenega prodajalca ne serviserja za te motorje. Zanimajo me predvsem informacije o možnosti nabave delov in popravilu v Sloveniji???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največ boš zvedel v temi:

sam svoj mehanik

in v temi

benelli

uporabi iskalnik.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

škoda k je Benelli, ma taljani znajo delat lepe motorje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

škoda k je Benelli, ma taljani znajo delat lepe motorje

 

Tako kot pri ženskah je lepota varljiva:lol1:

pol pa njavečkrat glava boli...

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!