Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Če je šel accu, si lahko samo srečen.

Ravno pred eno uro smo vžigali varadero, polnjenje accu ni delovalo vredu.

 

Scarabeo

Koliko pa mora polnit?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj 13,9V pa do 14,4V. Več pa že ni v redu. Mogoče v prostem teku manj, v režimu vožnje  (nad 2000 O/min) pa je pomembno, da napetost ne niha, ko spreminjaš vrtljaje.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po lanskoletni "havariji" pregorel alternator sem po menjavi "začasno" namestil V-meter v tank torbo priključen na vmesnik za GPS. Na sliki kaže napetost pri prostem teku. Pri dvigu vrtljajev nad 1600 o/min pa se napetost dvigne na 14,2V in tam ostane.post-7865-0-08562100-1427795393_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je šel accu, si lahko samo srečen.

Ravno pred eno uro smo vžigali varadero, polnjenje accu ni delovalo vredu.

 

Scarabeo

Menjal akumolator.

Sedaj že ropoče, ko prideš blizu gumba za vžig  :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi pri nas bo treba menjat akumulator po osmih letih.

 

Original je bil Yuasin YT12B-BS. Kje vzet drugega in kaj vzet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi pri nas bo treba menjat akumulator po osmih letih.

 

Original je bil Yuasin YT12B-BS. Kje vzet drugega in kaj vzet?

sam bi vzel identičnega,8 let je super  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo izkušnje z kitajskimi akumulatorji? glede na starost, uporabo in možnost kurblanja z nogo se mi zdi yuasin akumulator absolutno predrag. minimalna cena ca 130 evrov. gre za akumulator YTZ7S, zaprt, gel, na motorju je montiran nekako napostrani z priključki navzdol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo izkušnje z kitajskimi akumulatorji? glede na starost, uporabo in možnost kurblanja z nogo se mi zdi yuasin akumulator absolutno predrag. minimalna cena ca 130 evrov. gre za akumulator YTZ7S, zaprt, gel, na motorju je montiran nekako napostrani z priključki navzdol.

Tle maš cenejšega: http://www.motoport.si/index.php/potrosni-material/akumulatorji-vzigalne-svecke/akumulatorji/yuasa/yuasa-ytz7s-12v-6ah-detail

Kitajske maš pa že za manj k 50€

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Vprašanje mojstri... Prejšnji teden mi je  Romuniji crknil prvi akumulator na VN 1700: Original Yuasa 18 AH 200 zagonski tok, mislim da pride čez 100 €... Zamenjal sem ga z edinim, ki je "pasal" v ohišje, neke Romunske firme, "rombat" 14AH 140 zag tok... seveda klasičen, kislinski, še s tisto cevko, kjer višek elektrolita izteka, za 37 €! Pripravili, nafilali so ga v dobri uri, motor je kresnil in zdaj, po cca 1300 prevoženih vse dela normalno...

kako dolgo bo to laufalo?  Lahko glede na manjšo moč pričakujem kake probleme? Sezono? Dve?  Delam pa cca 20000 km letno, motor čez zimo na toplem...

Kakšno mnenje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pravilen odgovor na prvi stavek drugega odstavka, bi moral v stekleno kuglo pogledat.

Vsi smo se že malo razvadili in imamo akumulatorje brez vzdrževanja.

Glede na to, da pa je AKU še klasičen poskrbi, da bo vedno nivo elektrolita na predpisanem nivoju. Ko boš opazil, da ned zagonom, zaganjač postaja bol "len" pa le razmisli o nabavi "originalnega"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje mojstri... Prejšnji teden mi je  Romuniji crknil prvi akumulator na VN 1700: Original Yuasa 18 AH 200 zagonski tok, mislim da pride čez 100 €... Zamenjal sem ga z edinim, ki je "pasal" v ohišje, neke Romunske firme, "rombat" 14AH 140 zag tok... seveda klasičen, kislinski, še s tisto cevko, kjer višek elektrolita izteka, za 37 €! Pripravili, nafilali so ga v dobri uri, motor je kresnil in zdaj, po cca 1300 prevoženih vse dela normalno...

kako dolgo bo to laufalo?  Lahko glede na manjšo moč pričakujem kake probleme? Sezono? Dve?  Delam pa cca 20000 km letno, motor čez zimo na toplem...

Kakšno mnenje?

 

akumulator ti bo zdržal precej manj poleg tega pa lahko uničiš rele sploh ko bo akumulator slabši in bo težje verglal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjat nivo elektrolita?  Najbrž nemogoče... Predvidevam, da mora v tem primeru akumulator stat na ravni površini (v motorju je krepko pod kotom), oziroma ga je potrebno vzet iz motorja, kar v mojem primeru ni ravno rutinsko opravilo...  Tako da akumulatorja za 37 € zagotovo ne bom vzdrževal, dolival in kontroliral...

Opazil sem pa pri bivšem, da ko je bil tik pred koncem, torej zadnja dva dni, ko je še motor vžigal, mi je ob vsakem zagonu zresetiralo potovalni računalnik... Predvidevam da bo tukaj enako - torej dovolj dober znak ko napetost ni več ok in takrat ga bomo preverili oziroma zamenjali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si v prvem postu opisal ima akumulator oddušno cevko za odzračevanje. Akumulator med polnjenjem ne "proizvaja" elektrolita, tako da oddušek ni namenjen iztekanju viška elektrolita ampak bolj izenačevanju pritiska zaradi temperaturnega nihanja elektrolita.

V primeru, da akumulator ni montiran vodoranvo, ga bi jaz menjal TAKOJ.

Svinčeni akumulatorji...

Popravljeno . Popravil MiNa
napake
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si v prvem postu opisal ima akumulator oddušno cevko za odzračevanje. Akumulator med polnjenjem ne "proizvaja" elektrolita, tako da oddušek ni namenjen iztekanju viška elektrolita ampak bolj izenačevanju pritiska zaradi temperaturnega nihanja elektrolita.

V primeru, da akumulator ni montiran vodoranvo, ga bi jaz menjal TAKOJ.

Svinčeni akumulatorji...

... 37 € je bil najmanjši strošek, da si prišel domov brez problemov.

Tisti oddušek iz akumulatorja služi temu, kar je napisal MiNa... in pa veliko pripomore k temu, da boš imel kmalu vse kovinske dele okoli akumulatorja zavite v debeeeeelo plast oksida.... :D

... če je kej jeklenega se bo pojavila klasična rja... alu deli pa se nekam čudno "spenijo" v debelo plast podobni plesni...  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cevke in oksidacije ni problema... je speljana skoraj čisto do tal in nobenih kovinskih delov ni blizu...

Vodoravno pa res ne leži, ampak kar krepko visi vzdolžno, cevka je na najvišjem mestu tako da do sedaj nisem opazil kakega madeža na tleh na parkingih ali v garaži...

Bi pa morda prosil bolj z kakšno konkretno izkušnjo in ne za "pametovanje" iz teorije... V končni fazi je tudi original akumulator kislinski, sicer brez cevke in tehnološko verjetno na čisto drugem nivoju...

37 € je res nikakšen strošek, ampak mi ga je pa škoda če deluje zamenjat... 1 leto bo pa že zdržal... pa še Romunsko garancijo imam!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si za "varnost" poskrbel, boš v praksi potem ti dal najbolj točen odgovor kako in kaj. Vse ostalo tule je res samo teoretiziranje.

Ajd LP in srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadomestni AGM YTZ10S, v akciji ni bil več kot 50€

Dela kot tisti za 120€. Redno vzdrževan čez zimo, pričakujem vsaj 6 let življ. dobe, kot pri prejšnjih akumulatorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če koga skrbi, da se mu bo spraznil akumulator čez zimo...ekola za par evrov:

http://www.ebay.com/itm/Car-Truck-Motorcycle-12V-Smart-Compact-Battery-Charger-Tender-Maintainer-NEW-/272004329420?hash=item3f54b8afcc:g:bPwAAOSwAYtWHIBD&item=272004329420&vxp=mtr

...+ potrebuješ še timer urico za 4 eure...in naštimaš 1x tedensko, da ti vklopi polnilnik...in to je-to.

za 8€ imaš vse, kar potrebuješ. Za Pb akumulatorje ne potrebuješ večje znanosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

Če koga skrbi, da se mu bo spraznil akumulator čez zimo...ekola za par evrov:

http://www.ebay.com/itm/Car-Truck-Motorcycle-12V-Smart-Compact-Battery-Charger-Tender-Maintainer-NEW-/272004329420?hash=item3f54b8afcc:g:bPwAAOSwAYtWHIBD&item=272004329420&vxp=mtr

...+ potrebuješ še timer urico za 4 eure...in naštimaš 1x tedensko, da ti vklopi polnilnik...in to je-to.

za 8€ imaš vse, kar potrebuješ. Za Pb akumulatorje ne potrebuješ večje znanosti.

naročeno; če mi bo moped zagoru ti pridem pa šotor pred bajto postavt pa azil zahtevat :P

a mislš da brez tajmerja je preveč rizik pustit priklopljenga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sigurno nima pameti za vzdrževanje akuja.... ko je napolnjen, odklopi....

....ponovno pa ga vklopi timer...  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!