Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

Evo.

Včerajšno furco sem izkoristil za preizkus ogrevanih rokavic. Delujejo na baterije in sicer na 7,4V (2000mA v vsaki rokavici). Imajo 3 stopnje, vandar sem imel ves čas na najmočnejši.

Občutek je prijeten, saj greje po hrbtni strani prstov in dlani. Najboljše se mi je zdelo zvečer, ko sva se vračala iz Ljubljane po AC in je bilo čez Postojno 6•C. Pri 130km/h + je bilo sicer čutiti, da je mrzlo, vendar je bila temperatura.v rokavicah vsaj 10• višja in bilo prijetno.

Sicer pa sam občutek pri vožnji, oziroma sam prijem, mi pa ni najbolj všeč, ker so rokavice nekako "mehke" in je občutek, kot da bežijo pod roko...

Na "full" delujejo približno 3 ure.

Napolnijo se v 1,5 ure.

Tako , da moja ocena bi bila:(od 1 do 5)

Varnost 2

udobje 4

Cena 5

Tko da v jesenskih, zimskih in zgodnjih pomladnih potepih bodo vedno v kufru...

Srečno vožnjo vsem,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 12. 10. 2016 at 17:40, 3nity pravi:

Nisem zdržala :P

Klan..jpg

Klan, 50€, priklop na vtičnico, batarije pa je možno dokupiti posebej.

Upam, da ne bom pristala v časopisu pod rubriko Nenavadne moto nesreče :slap:

Zdravo!

Kje si jih kupila? Ne morem, da ne bi tu pa tam na motorju sedel :)

Lp, Domen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Alternativ.a moto v Sesljanu. Najbrž je ta trgovina malo odročna zate :blush: Sicer pa je bila takrat še ena moška št. (L) na zalogi za 50€ (brez baterij, zgolj kabli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, 3nity pravi:

V Alternativ.a moto v Sesljanu. Najbrž je ta trgovina malo odročna zate :blush: Sicer pa je bila takrat še ena moška št. (L) na zalogi za 50€ (brez baterij, zgolj kabli).

Ja, je malo dlje od mene :) no, saj baterij načeloma ne rabim. Kabel pa na aku.

Hvala.

Kako se pa drugače obnesejo? Dovolj grejejo?

Popravljeno . Popravil yamafrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

prvič v življenju oz 18letih motorizma..no malo več... najdu in kupo prfektne zimske rokavice.Res 9/10...nimam želje oz potrebe po ogrevanju z njimi.Kupo sem jih v Delta team v Krškem...z malo popusta s strani trgovca za 40eu...ja fuk ne morem verjet pa res so super....IXS namenjene snežnim motornim sankam

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

prvič v življenju oz 18letih motorizma..no malo več... najdu in kupo prfektne zimske rokavice.Res 9/10...nimam želje oz potrebe po ogrevanju z njimi.Kupo sem jih v Delta team v Krškem...z malo popusta s strani trgovca za 40eu...ja fuk ne morem verjet pa res so super....IXS namenjene snežnim motornim sankam

Kateri model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Lep pozdrav ,imam sledeč problem in sicer zaradi obilnega deževja mi je zgleda voda vdrla v regulator temperature in zdaj ročke ne grejejo več KAJ STORITI...hvala za pomoč in lep dan še naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, koruznek pravi:

Lep pozdrav ,imam sledeč problem in sicer zaradi obilnega deževja mi je zgleda voda vdrla v regulator temperature in zdaj ročke ne grejejo več KAJ STORITI...hvala za pomoč in lep dan še naprej...

tema že obstaja zato sem te premaknil semle. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
13 minutes ago, KARMEN1 said:

Nekateri pa jih tako hvalijo.......

Kakor za kogar. Mislim da sva se že pogovarjali o tem, če se ne motim.
Jaz se vozim celo leto in razen tistih 3 tednov v prehodnem obdobju jesen-zima ali zima-pomlad, so po mojem mnenju popolnoma neuporabne. Če je zunaj neka določena temp. ti bodo vsekakor malo pogrele roke. Če se pa spusti pod neko mejo pa nima veze, ker ti ogreje samo notranjo stran dlani, prsti so pa zmrznjeni. Razen če imaš ščitnike za roke, da ti preprečijo direkten veter.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Yoghurt pravi:

Razen če imaš ščitnike za roke, da ti preprečijo direkten veter.

Jp drži. Za zimo si ščitnike nabavi. Kakšne poceni pa je. Zmontiraš jesen, spomladi pa dol z njimi. Izgled motorja je ob toplih rokah nepomemben.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Yoghurt pravi:

ogrevane ročke

Ne razumem, a ne delajo ali delajo premalo? Znanec ji ima in mu je Oxford koj prevroč jeseni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam Oxfordove ogrevane ročke. Grejejo več kot odlično. V 70% ko je potrebno, jih imam na 50% delovanja...v res hladnih pogojih jih dvignem na 75%...na polno pa jih nisem nikoli uporabljal....ker je v dlan prevroče. Je pa res, da v ekstremnem mrazu grejejo le dlan...zgornji del sicer malce odnesejo ščitniki, a vseeno premalo, da ne bi zeblo. In tudi drži, da v ekstremnem mrazu ni nek užitek vozit. Če že, greš na kakšno tolažilno furo, 2x čaj pa malo oljno župo premešaš po agregatu...

Sam uporabljam takšne....

 

oxf.of692z_004sm.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

 Ženske imamo problem predvsem v zmrznjenih prstih. Tega pa ročke očitno ne ogrejejo......

mam en moped, ki ima ogrevane ročke in enega, ki jih nima.

Tako bom povedal:

ogrevane ročke so kul, v dežju poleti, spomladi in jeseni, ko imaš letne rokavice, zelo fino ogrejejo roke, v nasprotnem te začne kar krepko zebsti, ko pa imaš zimske rokavice, pa težje ogrejejo, oziroma ogrejejo samo tam, kjer se jih dotikaš, pa še to težje, ker imajo zimske rokavice močno izolacijo. Vendar pomagajo in se pozna, sploh ko te začne zebsti v konice prstov, pri 5C in manj, lepo pokrčiš prstke in jih daš na ročko, da se vsaj malce ogrejejo. Razlika je očitna v primerjavi, če jih nimaš. ampak ko zebe, in so temperature nižje od 5C ali pa da je minus, potem zadevo rešujejo samo mufki, ker je ohlajanje ostale površine roke, ki se ne dotika ročk absolutno premočno. 

  • Všeč mi je 7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, amateur said:

Ne razumem, a ne delajo ali delajo premalo? Znanec ji ima in mu je Oxford koj prevroč jeseni. 

Tako kot je napisal @BIF. Delujejo čisto vredu, sama imam iste kot so na sliki, ponavadi imam na 25%, 50%. Več je že prevroče, oz. če rabiš dati na 75%+ so temp. itak že takšne da boš imel zaradi vetra prste mrzle in ti tako greje samo notranjo stran dlani.
Kot sem že napisala, čisto odvisno od voznika in kakšne potrebe ima med vožnjo. Jaz se vozim skozi celo zimo, razen ko je res sneg na cestišču. In meni tista dva meseca prehodnega obdobja, ko so dejansko uporabne ne odtehta 10 mesecev skozi leto, ko mi ne pomagajo. Pozimi sem itak zmrznjena povsod, tako da mi ogreta dlan ne naredi kakšne razlike. Pač osebno mnenje - če ne bi bile že inštalirane ob nakupu motorja, jih sama vsekakor ne bi šla kupiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem vedno motiral ogrevane ročke na vsa dosedanja vozila. (4 x) in po izkušnjah je najbolj funkcijonalna uporaba zaščit za roke, ogrevanje in izbira rokavic. Debele rokavice dovolj ne prebije gretje in z časom se roka vseeno preveč ohladi, da bi gretje bilo funkcijonalno. Uporabljam rokavice, katere so na dlaneh bolj tanke a z zunanje strani dobro podložene in izolirane. Tako imam dober oprijem na tople ročke, z zunanje strani so toplotno zaščitene in nekaj direktnega mraza odnesejo zaščite rok. V hladnejšem vlažnem vremenu, megli, dežju so super za sušenje rokavic in pridobivanju, vsaj bolj prijetnega občutka. 

Videl sem  pri znancu ogrevane rokavice, kateri ima kable napeljane po jakni in samo, z konektorji priklopi rokavice ter konekta kabel na spodnjem delu jakne, kjer je pripravljen podaljšek do vtičnice na motorju. Vsi konektorji so narejeni tako, da se takoj iztaknejo, če sestopiš iz motorja.  Grejejo super in so dobro izolirane pred zunanjim hladnim zrakom. Made in China delujejo že četrto sezono na sesalcu 400ccm. 

Bolj bi pogrešal ogrevanje ročk, kot pa, da bi mi viška hodile :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, The OO said:

Sam sem vedno motiral ogrevane ročke na vsa dosedanja vozila. (4 x) in po izkušnjah je najbolj funkcijonalna uporaba zaščit za roke, ogrevanje in izbira rokavic. Debele rokavice dovolj ne prebije gretje in z časom se roka vseeno preveč ohladi, da bi gretje bilo funkcijonalno. Uporabljam rokavice, katere so na dlaneh bolj tanke a z zunanje strani dobro podložene in izolirane. Tako imam dober oprijem na tople ročke, z zunanje strani so toplotno zaščitene in nekaj direktnega mraza odnesejo zaščite rok. V hladnejšem vlažnem vremenu, megli, dežju so super za sušenje rokavic in pridobivanju, vsaj bolj prijetnega občutka. 

Videl sem  pri znancu ogrevane rokavice, kateri ima kable napeljane po jakni in samo, z konektorji priklopi rokavice ter konekta kabel na spodnjem delu jakne, kjer je pripravljen podaljšek do vtičnice na motorju. Vsi konektorji so narejeni tako, da se takoj iztaknejo, če sestopiš iz motorja.  Grejejo super in so dobro izolirane pred zunanjim hladnim zrakom. Made in China delujejo že četrto sezono na sesalcu 400ccm. 

Bolj bi pogrešal ogrevanje ročk, kot pa, da bi mi viška hodile :wub:

s katerimi ročkami si najbolj zadovoljen in katere rokavice imaš da so zunaj debelejše kot na dlani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 12. 2017 ob 11:13, Yoghurt pravi:

Kakor za kogar. Mislim da sva se že pogovarjali o tem, če se ne motim.
Jaz se vozim celo leto in razen tistih 3 tednov v prehodnem obdobju jesen-zima ali zima-pomlad, so po mojem mnenju popolnoma neuporabne. Če je zunaj neka določena temp. ti bodo vsekakor malo pogrele roke. Če se pa spusti pod neko mejo pa nima veze, ker ti ogreje samo notranjo stran dlani, prsti so pa zmrznjeni. Razen če imaš ščitnike za roke, da ti preprečijo direkten veter.

ja, v kombinaciji s ščitnikom za roke, je zadeva ok

jaz sem jih letos montiral, ko me je konec aprila zanohtolo na plitvicah :) 

te lične sem nabavil, imajo lepo integrirano stikalo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam ogrevane ročke pa jih še nisem vklopil med vožnjo. Imam tudi ščitnike...če me zebe me zebe v glavo, čelada kljub zaprtim zracnikom tam dovaja mraz ali pa še kje drugje, v roke ali prste me še ni pretirano zazeblo. Najbolj neznosno mi je pod čelado...ogrevana čelada bi bila morda bolj uporabna  zame ali morda druga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!