Skoči na vsebino

Katero avtošolo izbrati?


mihagrabner

Priporočene objave

Kak nasvet za dobrega inštruktorja za A2 kategorijo s 'can do' odnosom do dela? Predlog avtošol mi ne pomeni veliko, raje bi dobil predloge preizkušenih inštruktorjev (oz. inštruktoric :grim ), cena je pomembna, a odnos je na prvem mestu.

 

Zdaj se dogovarjam z enim, pa je pravi jamrač kako je v LJ slaba sezona, sam dež. Ker bom imel zelo ozko datumsko 'okno' za vozit (25.9-10.10), je zame vreme brezpredmetno. Upam, da bo suho, če pa ne bo, pa me to ne odvrne od vožnje! Hvala

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Žena je pred letom dni hotela it delat izpit in sicer v Šmarco kjer sem tudi jaz naredil. Problem: nimajo primernega motorja za njeno višino (154). Torej kako je s tem? Je kje kaka dobra avtošola, ki s tem nima težav in kot drugo ali mora avtošola omogočiti ne glede na vse da zagotovijo vsem enake možnosti opravljanja.

Ponujali so da si npr kupi motor pa ga da za čas opravljanja njim v najem. Ja pa kaj še :)

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak nasvet za dobrega inštruktorja za A2 kategorijo s 'can do' odnosom do dela? Predlog avtošol mi ne pomeni veliko, raje bi dobil predloge preizkušenih inštruktorjev (oz. inštruktoric :grim ), cena je pomembna, a odnos je na prvem mestu.

 

Zdaj se dogovarjam z enim, pa je pravi jamrač kako je v LJ slaba sezona, sam dež. Ker bom imel zelo ozko datumsko 'okno' za vozit (25.9-10.10), je zame vreme brezpredmetno. Upam, da bo suho, če pa ne bo, pa me to ne odvrne od vožnje! Hvala

Že ko imaš nekaj izkušenj, vožnja v dežju ni ravno užitek. Učenje je pa še toliko bolj neugodno (to da drsi je še najmanjši problem, bolj problem je vidljivost, ogledala ipd) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Žena je pred letom dni hotela it delat izpit in sicer v Šmarco kjer sem tudi jaz naredil. Problem: nimajo primernega motorja za njeno višino (154). Torej kako je s tem? Je kje kaka dobra avtošola, ki s tem nima težav in kot drugo ali mora avtošola omogočiti ne glede na vse da zagotovijo vsem enake možnosti opravljanja.

Ponujali so da si npr kupi motor pa ga da za čas opravljanja njim v najem. Ja pa kaj še :)

Kakor jaz vem avtošola ni "javna služba" (da bi morali zagotavljati enake možnosti) . Torej, poišči avto šolo, ki ima v ponudbi ustrezen motor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ko imaš nekaj izkušenj, vožnja v dežju ni ravno užitek. Učenje je pa še toliko bolj neugodno (to da drsi je še najmanjši problem, bolj problem je vidljivost, ogledala ipd) .

lp

Vem, ampak situacija je na žalost takšna, da imam sedaj malo manj kot tri tedne dopusta in prihajam v SLO prav z namenom vožnje motorja. :) Še vedno lahko odvozim toliko in toliko ur na poligonu, potem pa počasi in previdno naprej...

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, ampak situacija je na žalost takšna, da imam sedaj malo manj kot tri tedne dopusta in prihajam v SLO prav z namenom vožnje motorja. :) Še vedno lahko odvozim toliko in toliko ur na poligonu, potem pa počasi in previdno naprej...

Najprej moraš narediti obvezni tečaj CPP. Potem na upravni enoti test iz CPP. Šele potem greš lahko vozit. Veljavno zdravniško spričevalo (ne starejše kot 3 leta) pa verjetno že imaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, vse to že vem.. Nisem pa ziher, če sem ujel point posta? Izpita tako ne nameravam naredit v tako kratkem času, želim si predvsem odvoziti vsaj ene 12 ur, da dobim občutek za vozilo in lahko potem novembra dokončam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dej pejt delat izpit ene 20km iz Ljubljane, v eno manjso upravno enoto...Ga bos v 3 tednih naredil ne samo 12 ur odvozil.

Jaz sem ga naredil 8. dan, ko sem se prvic usedu na motor v avtošoli. Da nebo pomote, odpeljal sem vseh 20 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ukica, kje si delal izpit? Rabim konkretne predloge inštruktorjev.. :) Zapeljat se mi v drugo upravno enoto ni problem. Preferiram območje LJ, Trbovlje, Domžale, Kranj, Jesenice in Postojna pogojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj, če želiš ti lahko zrihtam telefonsko številko od svojega inštruktorja v Litiji, ali pa od kolegovega v Domžalah.

Je pa res, da se pri temu inštruktorju v Domžalah on dejansko usede na svoj motor in greta..

Imensko pa nebi po forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, ampak situacija je na žalost takšna, da imam sedaj malo manj kot tri tedne dopusta in prihajam v SLO prav z namenom vožnje motorja. :) Še vedno lahko odvozim toliko in toliko ur na poligonu, potem pa počasi in previdno naprej...

Predvidevam, da imaš izpit za avto. Si že kdaj vozil kakšen motor, moped, skuter?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem avtošola ni "javna služba" (da bi morali zagotavljati enake možnosti) . Torej, poišči avto šolo, ki ima v ponudbi ustrezen motor.

lp

Se strinjam vendar to pomeni, da če je temu tako praktično ne more narediti izpita(kar pa dvomim da ne obstaja glede na to da vidim polno manjših motoristk:)

No če kdo ve za tako avtošolo v okolici lj še bolje Domžal ali Kamnika prosim za info. Thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Žena je pred letom dni hotela it delat izpit in sicer v Šmarco kjer sem tudi jaz naredil. Problem: nimajo primernega motorja za njeno višino (154). Torej kako je s tem? Je kje kaka dobra avtošola, ki s tem nima težav in kot drugo ali mora avtošola omogočiti ne glede na vse da zagotovijo vsem enake možnosti opravljanja.

Ponujali so da si npr kupi motor pa ga da za čas opravljanja njim v najem. Ja pa kaj še :)

Saj bi ga samo ona vozila pri njih, noben drug. Kljuce ona vzame po opravljeni uri voznje s seboj domov.

Jst sm sicer zacela z urami na solskem, vendar vmes kupila motor, ga registrirala na AŠ, sklenila najemno pogodbo in samo jaz vozila na njem.

Drugac pa ne vem pomagat glede visine.. mogoce zmerita, koliko ima v razkoraku dolge noge, da vidita priblizno, kater motor bi imel primerno visino sedeza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, vse to že vem.. Nisem pa ziher, če sem ujel point posta? Izpita tako ne nameravam naredit v tako kratkem času, želim si predvsem odvoziti vsaj ene 12 ur, da dobim občutek za vozilo in lahko potem novembra dokončam.

Hotel ti je povedat, da ce se nimas CPPja in zdravniskega, se na motor tud usedu ne bos v avtosoli. Da bos vedel racunat tud s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot avtošola ti je pomemben inštruktor, žal ti kakšnega ne morem priporočiti ( "moj" se z motorji ne ukvarja več, še za mene je naredil izjemo) . V glavnem, ko sem enkrat začel vozit (po tečaju ipd) sem v 14 dneh imel izpit. Poišči si nekoga, ki si bo vzel čas za tebe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam vendar to pomeni, da če je temu tako praktično ne more narediti izpita(kar pa dvomim da ne obstaja glede na to da vidim polno manjših motoristk:)

No če kdo ve za tako avtošolo v okolici lj še bolje Domžal ali Kamnika prosim za info. Thx

Mal sem pozn ampak mrbit pomaga

 

Tlele: http://cycle-ergo.com/ prbližn vidiš ker motor paše. Daj njeno velikost not pa noge na tla pa bo zrisu kako zgleda. Ponavlam, prbližn! Pol pa ko najdeš taprav motor pa v gugla vpiš avtošola pa model motorja pa bo kaj ven vrgl. Saj uglavnem vse objavjo kere motorje majo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo.

 

Uspešno opravljena Teorija CPP za A kategorijo.

Na vrsti je praktični del oz. vožnja in s tem IZBIRA Avtošole.

Načeloma mi vožnja po Ljubljani ne diši preveč, predvsem zaradi nesramnih naduvanih avtomobilistov katerim dol visi za vsa pravila(vozim se dnevno po Ljubljani z avtom).

 

Sprejemam predloge pri izbiri avtošole. Sem iz Lj, ni problema tudi če se vozim npr. v Postojno.

 

Lp in hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!