Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Nekaj se spravljam k nakupu šotora za potovanja...

Na kaj naj še posebej pazim, kakšen je najboljši, kje ga nabavt itd...?

Zanima me tudi ostala kamp oprema - kaj vzeti pod mus s sabo in kaj naj ostane doma. Zanima me predvsem glede podloge za spat, razne baterije itd. ?

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tunel je trenutno najbolj racionalen sotor.hitro se postavi in prostora je v notranjosti vec,kot pri igluju.cena pa je nekje enaka.vzemi takega,ki ima visino vodnega stebra nad 2000 mm (slovensko se temu mogoce drugece rece; nemsko je wassersaeule).dno sotora naj bi bilo ob strani ca.10 cm dvignjeno.

dobri sotori so vau-dee (majhen,lahek,dosti prostora za dva),salewa,nekateri north-land.....lahko ti prinesem nekaj katalogov,ce in ko se srecamo.

wc-papir,spalna vreca,therm-a-rest podloga,leatherman,majhna mag-lite.s tem lahko prezivis.ce hoces sam kuhati,bencinski kuhalnik (whisper lite se je zelo dobro odrezal) in posoda/pribor (alu ali jeklo je vseeno,teza odloca).

pa ene gate,ene zokne,eno majco/srajco,ene/dvoje kopalke,eno/dve brisace,sampon,zobno scetko in krtacko in kremo za pranje perila! s tem si ze opremljen za potovanja trajajoca od enega vikenda do dveh tednov.

aja,neki denarja,pa kreditna kartica tudi ni narobe.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no je ze Ice vse povedal, razen bi dodal da je bolj kot meglite prirocna alpinisticna svetilka, ki si jo nataknes na glavo ker mas potem roke proste in lahko postavljas sotor, kuhas, ali sraufas motor v temi pa se cenejsa je kot meglite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ja no je ze Ice vse povedal, razen bi dodal da je bolj kot meglite prirocna alpinisticna svetilka, ki si jo nataknes na glavo ker mas potem roke proste in lahko postavljas sotor, kuhas, ali sraufas motor v temi pa se cenejsa je kot meglite.

A mas kako idejo, kje bi se dalo to v Lj. dobit.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

tunel je trenutno najbolj racionalen sotor.hitro se postavi in prostora je v notranjosti vec,kot pri igluju.cena pa je nekje enaka.vzemi takega,ki ima visino vodnega stebra nad 2000 mm (slovensko se temu mogoce drugece rece; nemsko je wassersaeule).dno sotora naj bi bilo ob strani ca.10 cm dvignjeno.

dobri sotori so vau-dee (majhen,lahek,dosti prostora za dva),salewa,nekateri north-land.....lahko ti prinesem nekaj katalogov,ce in ko se srecamo.

a mas kake resource (slike, cene) na netu, da bi sploh pogledal, kako izgleda ta tunel... Jest mam iglu, pa ce je to lazje postavit, ga takoj menjam.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsaki alpinisticni trgovini, ne poznam dobro LJ ampak vem da je nekje Iglu sport, pa se par takih trgovin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

v vsaki alpinisticni trgovini, ne poznam dobro LJ ampak vem da je nekje Iglu sport, pa se par takih trgovin.

Zgolj za info - iglu sport je na trzaski cesti na poti ven iz ljubljane na desni strani pred bivso trgovino od IUV oz kasneje je bila pekarna.

Moram tako ali tako tja, da pogledam glede spalk.

Vprasanje: dobra, poceni, majhna (transport) spalka - kje in za koliko (najraje spet v Ljubljani)

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z spalkami je sranje ker je ful razlika za kaksno temperaturo (do +10, do 0, do -5, do -25, do -30,..)jo kupujes in iz kakega materiala je (naravni ali umetni puh). iz umetnega so cenejse ampak so tezje in vecje ko jo zlozis. tiste boljse in lazje so pa drage. najboljse so alpinisticne ker so male in lahke. ampak pazi, jaz imam spalko iz umetnega puha za -30. je super tudi za poleti ker diha in ti ni vroce tudi ko je +15. je pa velika in mi je ni vec nikoli uspelo zloziti nazaj v originalno vrecko ko sem jo enkrat ven vzel. sedaj ima zlozena velikost solskega nahrbtnika kar ni ravno malo. je pa bila poceni glede na kar nudi (600 ATS pred 5 leti ko je bilo to se drazje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

z spalkami je sranje ker je ful razlika za kaksno temperaturo (do +10, do 0, do -5, do -25, do -30,..)jo kupujes in iz kakega materiala je (naravni ali umetni puh). iz umetnega so cenejse ampak so tezje in vecje ko jo zlozis. tiste boljse in lazje so pa drage. najboljse so alpinisticne ker so male in lahke. ampak pazi, jaz imam spalko iz umetnega puha za -30. je super tudi za poleti ker diha in ti ni vroce tudi ko je +15. je pa velika in mi je ni vec nikoli uspelo zloziti nazaj v originalno vrecko ko sem jo enkrat ven vzel. sedaj ima zlozena velikost solskega nahrbtnika kar ni ravno malo. je pa bila poceni glede na kar nudi (600 ATS pred 5 leti ko je bilo to se drazje).

Hja... niti ni poceni... Velikost mi pa nikakor ni vsec... Vsaj dokler se dokoncno ne odlocim a bom dal torbe na motor ali ne.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ves tako opremo za kempiranje da bi jo brez torb okol vozil bos pa tezko najdel. tudi najmanjse spalke in sotori niso tako mali, pol pa se podloga, par nujnih kosov obleke, kako pivo (ali fanta), vse zasede nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekej mojih informacij:

Za podlogo je najbols met termarest. Original stane okrog 13,000 sit, majo pa v intersportu v Siski ene pol cenej in zgledajo cist ,

potem je se stacuna karavan ob obvoznici v Siski prodaja samo kamp opremo in se jo tud splaca obiskat, majo kr dobro izbiro,

spalke menda dobre dela ABS, ki ima trgovino na Vicu (K2 alpinist) in v centru pri hotelu lev,

kolkr vem ima zastopstvo za Vaude merkur in to prodaja v eni stacuni v Kranju,

jaz mam doma katalog od iglu sporta in ga lahko ce se dobimo prinesem sabo

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pervy wrote...

verjami mi ker sem ze po -20 (ali se vec) zunaj spal pa ni panike (no z primerno spalko).

Ja, res s primerno spalko. Jaz in Lee Dee sva spala v Boliviji, na 4.500metrih v eni "ruski" betonski baraki (kot zapori v Sibiriji), bilo pa je reci in piši -25C! Cez dan še malo bolj mrzlo ker je noro pihalo...

V glavnem, zdej pa poslastica: spalke imava za +18 !!! (3 jurje v Šparu pred dvema letoma!!!)

Zeblo naju je kot prasca --> iz ruzaka sem vzel VECINO obleke (3 T-shirte, dve trenerki (zgornji del), ene hlace (tanke), se zabasal v spalko in se, nato sredi noci ves moder zbudil ter nekje odkril odeje (in sva se pokrila še z 5-6 odejami).

Potem je kar bilo, hudic je bil ko je bilo treba iti scat --> to je bilo treba pa vsaj enkrat na noc, ker smo šli spat ob 18.00 (kad padne noc) in vstali okrog 9.30 (ko je sonce prišlo gor) --> norišnica, 15 ur spanja!

Da zakljucim: fajn bi blo da bi imela boljšo spalko, samo nag pa res ne bi spal takrat...

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spalke imajo naveden obseg temperature,za katerega so misljene.zgornjo temp.,spodnji ekstrem in najnizjo temperaturo,kjer je se udobno.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

spodnji ekstrem in najnizjo temperaturo,kjer je se udobno

A tole kao najnižja temperatura kjer je še udobno je tista vmesna?

Kako pa je z extremom, a to je kao temp kjer še lahko spiš le v gatah?

NOise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srednja temperatura je se udobna,spodnji ekstrem je pa temperatura,pri kateri lahko prezivis brez fizicnih posledic ozeblin itd.).

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo by the way, teli vlozki za v spalko se men ne dopadejo, ker se ti namotajo okl tebe ko se obracaa in tko proti jutru ko te glih fajn scat prime, rabs pol ure da vn zlezes.

Mogoce obstajajo kksni ki se pripnejo v spalko sam ne vrjamem. Jaz se rajs dodatno cez spalko pokrijem, ma precej boljsi efekt (polivinil, bivak vreca, folija, ...)

LP Climber

quote:

pa dva kampa,pa dve mesti itd.kaj filozofiras pervy,car je v tem,da se stisnes z crno,biondo,rjavolasko.....

best

Ice

@ pupa: se dobijo "vlozki" (i.e.spalka za v spalko iz svile,bombaza itd.).bos vidla v katalogu jutri.

Edited by - Ice on 23/05/2001 16:53:45

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

OK, pa a to nag oz. v gatah?

kolikor jaz vem merijo to z lutkami v kratkih gatah in kratko majico.se pravi cim manj na telesu,ker je potem efekt otoplitve spalke vecji (telo segreje notranjost spalke hitreje),kakor ce si zapakiran v deset slojev obleke.spalka ima funkcijo zadrzevanja toplote ob telesu in odajanje vlage navzven.temu lahko telo najbolj pripomore s tem,da je cim manj ovir med telesom in spalko.

@ climber: ti vlozki so namenjeni predvsem spanju v gorskih kocah.so pa tudi dodaten izolator pri spalkah,se pravi indeksi temperatur se premaknejo za ca.5-8°C navzdol.ali pa za dermatoloske alergike,ki imajo probleme z materiali spalk.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZELO RAHLO PREDELANA PONUDBA TRGOVINE Z ODVECNO ALPINISTICNO OPREMO

"CLIMBSKART" Z NEVERJETNIMI POPUSTI ZA CLANE FORUMA:

- Vrhunska kuhalnica Kong "MIXSOUP" za meaanje instant juh,

z dvojno ojacanim rocajem, zajem 3 kubicne centimetre, deluje tudi v

brezzracnem prostoru:

cena za clane 2300 sit (namesto 3600 sit), za druline ob nakupu vec kuhalnic dodaten popust 0,5% na osebo

- Podplat "VIBRAM DIRECT", levi, brez profila in oznake, molna

pritrditev direktno na nogo: cena 1112 sit (namesto 2334 sit)

- Plenice Pampers "MOUNTAINSHIT" za vecdnevno posedanje na motorju: paket 20 kom (unisex) samo 3100 sit

- Vrhunski ©otor "STUPID 1 LEG" za zaklon najvec ene noge pred

deljem ali snegom, izredno lahek in neuporaben, garantirano puaca: cena 5440

sit za clane s statusom

- Vrhunski deviaki ledvicni pas Petzl "NOFUCK" namenjen zasciti ledvic ter

hkrati za zaacito partnerice pred drugimi motoristi na motoristicnih taborih,

preizkuaen na viaini 7000 m oz. pri minus 55 stpinjah: cena 22000

sit, DODATEN 95% POPUST ZA DEVICE !!!

- Celada Bongo "BUTN" namenjena ortodoksnim butnglavcem, ki so

hkrati alpinisti; celada zdrli 70 povprecnih butnenj oz. najmanj 5

kapitalnih (asfalt, granitni tlak, makedam, tonalit ali direkt v kamion, etc.):

cena 11000 sit (namesto 19400 sit) - dolivljenska garancija ! Ce

kupite dve, dobite tretjo za najmanj isto ceno !

- Vecnamensko uporabno kladivo "Vibroalpin 300 ORGASM" namenjeno

nabijanju klinov za sotor ter samostimuliranju - rocaj je namrec hkrati tudi vibrator

(na akumulator ali baterijo).

Kladivo oz. vibrator deluje tudi pri minus 33 stopinjah. Primeren

predvsem za neizkuaene motoristke: cena 3560 sit

- Motoristicni toaletni papir "GLANCRIT", ekoloako neoporecen (narejen

iz recikliranih vlolkov in cajnih vreck), za najmanj 3 kratno uporabo,

izredno lahek, diaec, odporen,

v primeru frke uporaben tudi kot bivak vreca (!!!) ali leva

rokavica: izredna ponudba: 5 zavojckov le 333 sit

- Motika Grivel "ALP-GARDEN-MONSTRUM" uporabna za odkopavanje motorja pri zdrsih v levem ovinku ter okopavanje solate in redkvic na domacem vrtu: cena le

28000 sit !

Ob nakupu dveh komadov naenkrat dobite zastonj vrhunsko lopatko za

v peskovnik Grivel "LJOPATA".

- Celna sveca Petzl "BRITOF 100", zadnji krik razvoja, deluje tudi v

brezvetrju in pod vodo, uporabna tudi za grobove; model "BRITOF 200" pa je

namenjen za zbijanje

vrocine pri dojenckih (vtaknemo v ritko) ali nocno prevalanje z

glavo navzdol: cena za model Britof 100 je 2345 sit, za model Britof 200 pa

3456 sit. Ob nakupu obeh hkrati

dobite zastonj vligalico.

- Specialna oblacna krema Solea "CLOUD" namenjena preprecevanju

nagubanja obcutljive kole zaradi delja (oz. vlage), starosti ali skrbi.

Izredno ucinkovita, uporabna tudi

kot paateta v primeru dolgotrajnega bivakiranja brez hrane in

vode.

Dodatne informacije o artiklih dobite pri meni ...

PRIDITE CIM PREJ KER PONUDBA VELJA LE DO RAZPRODAJE ZALOG !

LP climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice,cestitam . Si natancno 10.000 gost nase ponudbe, zato za nagrado dobis celotno ponudbo zastonj!!!! Nasa transportna sluzba CIGOTRANS, takoj jutri nalaga robo na Graski deponiji (nasa filiala)in ze popoldan bos zjal na siroko paleto dobavljenih artiklov.

Pozdrav iz CLIMBSKART v stecaju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dobr sotor je FERRINO Sumertime (Iglu Sport).

Je dovolje velik za dva ali pa tri in dovolj majhen ko ga zlozis.

Ima pa tudi dva vhoda, kar pomeni, da ti prav lepo pihlja skoz sotor. Preizkuseno. Odlicno.

Poleg tega ima v notranjosti na sredini "stropa" kljukico; lahko obesis luc... dobra ideja.

Je tud lahek in ima lepljene sive, tako da nisi moker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Na iskalniku nism nč najdu. Mene mal zanima, če ima kdo kaksno dobro ali slabo izkušnjo z tistimi malimi spalkami. Je uporabno sam pr+20,.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz kar dost spim v spalkah zadnjih 10 let in tatanke so res bolj za poleti, soncno vreme, za pokrit! Pri 10-15° C zunanje temperature ze rabis kaksno bolj konkretno, debelejso! Tatanke so primerne bolj za prespat kaksno kratko noc, ce se zadrzis na kakem srecanju, recimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!